Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Fianansowanie nowego Dustera
Autor Wiadomość
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-07, 18:31   

defunk napisał/a:


Aż mnie korci spróbować czegoś, co kiedyś podlegało tylko dywagacjom internetowym -- "czy da się zapłacić za nowy samochód kartą kredytową?" ;-)


Na pewno gdzieś się da. Jakbym się uparł ostro kupiłbym swoje płacąc kartą te 50 % z 50 na 50 (miałem już limit na karcie odpowiednio powiększony).
Po rozmowie ze sprzedawcą wyszła opłata mieszana i kartą było zapłacone około 10 000 zł. Ale to nie był warunek sprzedaży, raczej może nawet nie tyle prośba co obiektywne jargumenty ich i moje. I te około 10k to takie jeszcze dla mnie wygodne a już dla nich do przyjęcia.
Ale jakbym stanął okoniem to sama karta wchodziła w rachubę
_________________
Spritmonitor.de
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-08, 11:02   

pikodat napisał/a:
Ale jakbym stanął okoniem to sama karta wchodziła w rachubę


Dziś tak, bo prowizje agentów rozliczeniowych są niskie, ale kilka lat temu prędzej by uciekli z terminalem na zaplecze, niż pozwolili przeciągnąć kartę.
(O limitach nie dyskutuję, z moich wszystkich kart miałbym na nowego Dustera w Komforcie, bez opcji ;-)
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2020-11-13, 10:46   

velomar napisał/a:
Killer King napisał/a:
jas_pik napisał/a:

A sprawdziłeś to co zostało ukryte w tekście ( małym druczkiem/z gwiazdką) że ten koszt jest na dziś przy obecnych stawkach procentowych.


Tym to będzie się martwił ten, co mu bank pożyczkę udzieli.
Dla mnie był, jest i oby był nadal wyłącznie skrytką na oszczędności.


Skrytką, z której realnie i tak sukcesywnie ubywa.

https://biznes.interia.pl/finanse/news-przez-szesc-lat-posiadacz-lokaty-straci-800-zlotych,nId,4737316
Od zawsze byłem wrogiem kredytów i zwolennikiem oszczędzania, ale to jak traktowani są teraz ciułacze woła o pomstę do nieba. Przeżyłem czasy komuny i różnie bywało, ale takiego złodziejstwa to jeszcze nie było. Niech mi ktoś wytłumaczy, co tu się odpier.... .
A utrzymywanie podatku Belki (dumnie nazywanego podatkiem od zysków kapitałowych) przez [---------] rząd w obecnej sytuacji to jak plucie oszczędzającym Polakom w twarz, podobnie jak oficjalne podawane dane o inflacji.
A jeszcze jak widzę te kłamliwe rządowe reklamy zachęcające do pozostania w PPK i jakie to będą kokosy to nóż mi się w kieszeni otwiera.

No niestety były jeszcze gorsze ( co nie znaczy że te są dobre - w okresie inflacji 1998/98 było po 50%na miesiąc a nawet więcej.
Niestety wygląda że jak wszystko co było kiedyś ( bo kiedyś wszystko było lepsze) to tez zaczyna wracać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne