Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Hałas przy puszczeniu gazu
Autor Wiadomość
BoskiCoolo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 23 Sie 2021
Posty: 6
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-07-18, 18:04   Hałas przy puszczeniu gazu

Mam pytanie. Dzisiaj zauważyłem po jeździe na LPG i parkowaniu do garażu, że przy puszczeniu gazu hałasuje układ wydechowy jakby końcowy jego fragment. Ten typ tak ma czy po 2 latach coś się rozleciało. Jak wkręcę dziada na obroty to układ pracuje cicho. Wcześniej na to nie zwracałem uwagi i teraz nie wiem czy to norma w tych modelach czy jak 😁
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-07-18, 18:33   

Stawiam, że to nie wydech :))
Witamy w Klubie Terkoczącej Turbiny! Zapraszam do zapoznania się z wątkiem nt. wady fabrycznej zaworu upustowego turbiny w tym silniku.
Link do tematu
 
BoskiCoolo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 23 Sie 2021
Posty: 6
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-07-24, 19:20   

Wydaje mi się że to nie to bo dźwięk jest slyszalny z wydechu, ciężko to opisać, tak jakby po puszczeniu gazu spaliny z impetem wydostawały się z układu co powoduje jego dodatkowe wibracje, powstaje jeden pierd i po chwili się sprawa normuje. Podobno tak działa układ z turbiną, a że nigdy nie miałem auta z turbo więc musi to być ten pierwszy raz 😁 pewnie wcześniej nie zwracałem na to uwagi i tak sobie głowę truje a może i niepotrzebnie 😂
 
Aktyn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Lip 2021
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-07-25, 08:17   

BoskiCoolo napisał/a:
Wydaje mi się że to nie to bo dźwięk jest slyszalny z wydechu, ciężko to opisać, tak jakby po puszczeniu gazu spaliny z impetem wydostawały się z układu co powoduje jego dodatkowe wibracje, powstaje jeden pierd i po chwili się sprawa normuje. Podobno tak działa układ z turbiną, a że nigdy nie miałem auta z turbo więc musi to być ten pierwszy raz 😁 pewnie wcześniej nie zwracałem na to uwagi i tak sobie głowę truje a może i niepotrzebnie 😂


Tu masz link z odgłosami turbo../od ok 0,58 /..porównaj ze swoim i bedzie jasne . Otwarte drzwi i jakieś ciche miejsce - najlepiej słychać w garażu.
https://www.youtube.com/w...ED4pxkzs&t=171s
Ostatnio zmieniony przez Aktyn 2023-07-25, 08:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2023-07-25, 15:18   

BoskiCoolo napisał/a:
Wydaje mi się że to nie to bo dźwięk jest slyszalny z wydechu, ciężko to opisać, tak jakby po puszczeniu gazu spaliny z impetem wydostawały się z układu co powoduje jego dodatkowe wibracje, powstaje jeden pierd i po chwili się sprawa normuje. Podobno tak działa układ z turbiną, a że nigdy nie miałem auta z turbo więc musi to być ten pierwszy raz 😁 pewnie wcześniej nie zwracałem na to uwagi i tak sobie głowę truje a może i niepotrzebnie 😂

U mnie jest coś podobnego w wolnossącym 1.0SCE. Jak się przegazuje i schodzi z obrotów, to gdzieś przy 1300 obr/min pojawia się jakby takie, przepraszam za słowo, wzmożone "popierdywanie" z wydechu, połączone ze zwiększonymi chwilowo wibracjami (niewyważeniem) całego silnika w tym zakresie obrotów. Niestety, nie da się tego poobserwować dłużej poprzez stałe utrzymywanie tych 1300 obr.min pedałem gazu - jest to prostu niemożliwe. Elektroniczne sterowanie przepustnicą w tym modelu ma za małą precyzję, a właściwie jej brak. Nie ma żadnej możliwości sterowania obrotami na luzie między 1000 a 1500. Choćbyś naciskał pedał z przyłożoną do niego suwmiarką, w minimalnych krokach, jest to absolutnie niewykonalne, bo odpowiedź na te kroki jest zdecydowanie za duża.
I uprzedzam pytania: zdaniem serwisu mój egzemplarz działa jak najbardziej prawidłowo i komputer nie pokazuje żadnych błędów. Byłem trzy tygodnie temu w ASO na przeglądzie po trzech latach.
Ostatnio zmieniony przez velomar 2023-07-25, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
BoskiCoolo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 23 Sie 2021
Posty: 6
Skąd: Olsztyn
  Wysłany: 2023-07-25, 17:40   

Niestety to nie ten dźwięk. Tu ewidentnie słychać odgłosy z silnika u mnie idzie to od spodu. Widocznie ten typ tak ma 😂
 
Aktyn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Lip 2021
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-07-26, 09:38   

BoskiCoolo napisał/a:
Niestety to nie ten dźwięk. Tu ewidentnie słychać odgłosy z silnika u mnie idzie to od spodu. Widocznie ten typ tak ma 😂


Obawiam się ,że jednak to ... jak pierwszy raz usłyszałem to też obstawiałem jakąś luzną obejmę w układzie wydechowym / co w jakimś tam zakresie jest zrozumiałe - dżwięk przenosi sie z turbiny która jest czescią układu wydechowego
Masz auto na gwarancji- podjedź do aso to pewnie Ci potwierdzą - chyba,że trafisz na wyjątkowo głuchego mechanika co się dość często zdarza...
 
villager 


Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1 SCe
Rocznik: 2018
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 145
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 2023-07-26, 09:47   

velomar napisał/a:
zdaniem serwisu mój egzemplarz działa jak najbardziej prawidłowo i komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Bo serwisy mają w d.pie naprawy gwarancyjne. Producent płaci za naprawy gwarancyjne ryczałtem i co z tego zdołają "urwać" to ich. Dopóki jeździ to jeździ. Gwarancję przejeździ. Jak się zacznie sypać to to po gwarancji a wtedy za wszystkie naprawy płaci już klient ze swojej kieszeni i to jest dla nich prawdziwy zysk. Dlatego jak ktoś się do nich zgłosi z jakąś usterką to go zwodzą, że "ten typ tak ma", że komputer (komputer to dla nich wyrocznia!) nic nie pokazuje. Prawdziwych mechaników zdolnych zdiagnozować usterkę "na słuch" jest coraz mniej i tacy jeszcze rzadziej szukają zatrudnienia w jakichś ASO. Dlatego większość "wizyt" w ASO przypomina wizyty w stajni, gdzie przychodzi kopać się z koniem.
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2023-07-28, 17:42   

To co opisywałem widać na tym filmie (te wzmożone drgania drążka biegów, tylko u mnie przy nieco wyższych obrotach):
https://www.youtube.com/shorts/VbUxXbR_pTI
 
BoskiCoolo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 23 Sie 2021
Posty: 6
Skąd: Olsztyn
  Wysłany: 2023-07-29, 19:06   

Umówiłem się do ASO mają zrobić przegląd auta i odrazu zweryfikować układ i tą turbinę. Podejrzewam że nic z tym nie zrobią, udadzą głupa i tyle 😂
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne