Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia kolejny raz najlepsza
Autor Wiadomość
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
  Wysłany: 2009-03-27, 19:41   Dacia kolejny raz najlepsza

http://moto.onet.pl/15497...ul.html?node=25

My to wiemy inni sie ucza od nas ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2009-03-27, 19:53   

Brawo dla.. NAS :!: :-P
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-27, 20:33   

Gratuluje nam wszystkim :)
_________________

 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-03-27, 20:45   

do obaczenia za 10 dni wyjezdzam i sprawdze drakulke w dosc dlugiej trasie :)
Pozdrawiam
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-03-27, 21:39   

Dacia THE BEST OF THE BEST :-D
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-27, 21:48   

Oj, no, nie przesadzajcie - nagrody nagrodami (chociaż ta za sprzedaż to przecież de facto nie mówi nic o jakości), ale pewne wady te autka jednak mają... A puchniecie z dumy, jakbyście co najmniej sami zaprojektowali i wyprodukowali te auta (;

Niemniej jednak oczywiście cieszy mnie Wasz entuzjazm - lepsze to niż malkontenctwo ((((:

A ja i tak z największą ciekawością czekam na rankingi niezawodności...
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-27, 22:09   

Laisar to jest chyba dobra rekomendacja?„Jakość/Niezawodność 2009” przeprowadzonym przez „l’Automobile Magazine”. W kategorii Kompakty, 5. miejsce przypadło Dacii Logan (jakość: 12/20 punktów, niezawodność: 19/20). Samochód wyróżniono za solidność, dobry poziom jakości produkcji, wysoką niezawodność mechaniczną i elektroniczną. Logan został uznany za samochód o najlepszej relacji jakości do ceny. Nie zanotowano żadnych powtarzających się usterek mechanicznych i elektronicznych.
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-27, 23:27   

SLABO NOTOWALI ;)
 
dogberry 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 495
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-28, 21:16   

Nie ma co. Pisze prosto i wyraźnie, każdy news jak jest o Dacii i o tym jaka jest niezawodna, ile samochodów się sprzedaje na Zachodzie a komentarze to po prostu NO COMMENT.

Ale o tym już były badania robione, że Polacy w większości nie rozumieją tego co czytają, hehe.
_________________
Od 23-11-2007 do 29-10-2009r. przejechane 162 939 kilometrów.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-28, 21:41   

Eno, nie jest źle - chyba więcej niż 1/4 jest pozytywnych! (; Widać, że naród może powoli, ale się jednak edukuje...


@Seal: Czytałem, to nawet drugi rok z rzędu zdaje się ten wynik - ale co by nie mówić, „l’Automobile Magazine” to nie ta sama waga co DEKRA et consortes... Dlatego bardzo mnie ciekawi wynik Dacii w takim rankingu, a może nawet jeszcze najbardziej: reakcja niektórych rodaków na - jak się spodziewam [: - wysoką pozycję <<<:
 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-01, 09:19   

Aż przyjemnie robi się na sercu ;-) Człowiek od trzech lat wszędzie wokół wychwala swój samochód, z uporem maniaka weryfikuje obiegowe opinie, wręcz przesądy, i zaczyna to wreszcie przynosić wymierne efekty. Oj, a jak kupowałem Dacię, to wielu za głowę się łapało, powątpiewało nawet w stan mojego umysłu. He, he...
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-01, 09:31   

Najważniejsza jest praca u podstaw ;-)
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-04-02, 15:34   

Dacia+Renault=REWELACJA :-)
_________________

 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-04-02, 19:01   

Mariusz napisał/a:
Dacia+Renault=REWELACJA :-)


nie przesadzajmy, do rewelacji to daleko jeszcze :mrgreen: ale i tak jak na auto niskobudżetowe to wynik bardzo dobry :-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-02, 20:38   

Ależ to właśnie jest rewelacja! Bo trzeba pamiętać, że owo 5. miejsce jest w sumarycznym rankingu: stosunku jakości do niezawodności - a nie samej niezawodności. W tej ostatniej kategorii Dacia jest zdaje się numero uno: 19/20 - i to drugi rok z rzędu: http://www.samar.pl/__/__...odny-Logan.html

Swoją drogą chętnie bym spojrzał na cały ranking, a nie tylko na wybrane przez dziennikarzy ciekawostki - np tu jest nieco więcej: http://www.roadlook.pl/te...zawodnosci.html

(A tu przykład jak miejsce siedzenia zmienia punkt widzenia: http://www.samar.pl/__/__...akt%C3%B3w.html <; ).
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2009-04-02, 21:29   

Panowie o Nas piszą... 8-) 8-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-04-03, 06:40   

laisar napisał/a:
Ależ to właśnie jest rewelacja! Bo trzeba pamiętać, że owo 5. miejsce jest w sumarycznym rankingu: stosunku jakości do niezawodności - a nie samej niezawodności. W tej ostatniej kategorii Dacia jest zdaje się numero uno: 19/20 - i to drugi rok z rzędu: http://www.samar.pl/__/__...odny-Logan.html



to mnie chyba oszukano i dostałem podróbkę dacii bo jakby nie patrzeć to moje auto nie odzwierciedla rankingu ;-) :-P
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2009-04-03, 07:15   

Brawa dla tych co podjeli słuszną decyzję - bo auto nie jest luksusowe - ale oszczedne, tanie i bezawaryjne ( tylko dzieki swej prostocie) - gdyby jednak chcieli ulepszyc to auto pod wzgledem luksusów to i jego awaryjność drastycznie by wzrosła.

Pozdrawiam
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-04-03, 07:25   

Pomijając brawa, ale Dacia to taki nasz Polonez :mrgreen: tyle że ładniejszy :mrgreen: i z napisem by Renault :mrgreen: Jakość wykonania porównywalna, luksusy też, wyciszenie chyba identyczne, koszty ewentualnej naprawy też niedrogie(jeśli chodzi o PB nie wiem jak w ON) Radość z posiadania ta sama :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-03, 11:50   

@gigi303: Przypuszczam, że np Mamert ma podobne zdanie, a nawet bardziej uprawnione - ale nie zmienia to faktu, że statystycznie, średnio i w większości przypadków Daćka okazuje się jednak bardzo niezawodna.

Inna rzecz, że tak naprawdę nie znamy metodologii oceniania, więc nie do końca wiadomo co dziennikarze mają na myśli pod konkretnymi kategoriami rankingu...

(Dyskutowaliśmy już na forum o terminie "elastyczność", który rozumiany jest dość różnorodnie).

Np niezawodność wydaje się dość dobrze zdefiniowana... Ale w końcu istnieje możliwość, że z występującymi akurat u Ciebie problemami przejeździłbyś np 300 tys. km - i jaki z tego wynikałby wniosek? Że Daćka jest beznadziejna, bo od nowości trapiły ją dolegliwości, czy rewelacyjna, bo mimo wszystko nie wymagała żadnych napraw?


A co to jest "jakość"? Użyte materiały? Dokładność wykończenia? Montażu? Wszytko powyższe - czy nic z tego? W artykułach pada określenie "wysoka jakość postrzegana" (podkreślenie moje)... Lepsza tania skóra, średni welur, czy wysokogatunkowa tkanina? Co mi z luksusowego drewna i porywającego dizajnu deski rozdzielczej, jeśli wszystko niemiłosiernie skrzypi? Tylko czy w porównaniu z nią deska z plastikowego monobloku w Dacii ma i tak jakiekolwiek szanse na punkty?

Powiedzieć: "wiem, że nic nie wiem" to w tym przypadku chyba hiperoptymizm... (;

...pozostaje się więc cieszyć z tego co się ma, z dobrych wieści i czekać na (ewentualne...) szczegóły...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-04-03, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
centercar 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4MPI
Rocznik: 2006
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-03, 12:01   

ja np. spotkalem sie z opiniami ze Logan ma nieergonomicznie rozmieszczone przyciski od podnoszenia szyb na konsoli przedniej (omg chyba te osoby nie widzialy rozwiazan z Opla czy Fiata Bravo/Brava gdzie przyciski sa schowane pod hamulcem recznym) oraz ze plastiki sa kiepskiej jakosci - z czym sie nie zgodze bo mam 2 samochody i mialem sporo innych i jak na razie najlepiej sie czyszcza plastiki w Loganie (pff doszorujcie z brudu zolta skore w moim mitsubishi eclipse - powodzenia)
Logan byl i dlugo bedzie autem z niskiej polki i niezbyt dobrej jakosci ale zawsze pozostanie TANI i to jest jego atut, wiele rodzin nie moze sobie pozwolic na Opla czy Peugeota i wybieraja Dacie o podobnym standardzie i oferujaca sporo lepsze opcje (duzy bagaznik, miejsce dla 5 osob, niskie koszty eksploatacji)
_________________
Części samochodowe - Logan i nie tylko , PW lub gg 13601321
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-03, 12:54   

Bo niektórzy ludzie właśnie sami nie wiedzą co mówią - używają różnych terminów w znaczeniu, jakie im się wydają, że owe terminy mają, a nie w poprawnym.

Np w powyższych przykładzie z szybami mają na myśli, że przyciski są w miejscu, do którego są nieprzyzwyczajeni - czyli są one co najwyżej zaskakująco umieszczone. Natomiast ergonomicznie nic im nie dolega - dają się wygodnie obsługiwać w poprawnej pozycji kierowcy na fotelu.

Naprawdę nieergonomiczne są natomiast np pokrętła wentylacji - nie dość, że trzeba się pochylić do przodu, odrywając plecy od oparcia fotela, to jeszcze trzeba wyginać rękę, żeby wyminąć lewarek skrzyni biegów... (Co gorsza, nie bardzo widać przyczynę tego głupiego rozwiązania, ale to już inna sprawa).

Częściowo niewygodne - w zależności o osoby kierującego - może być za to regulacja lusterek. Np dla mnie jest bardzo dobra, a moja żona ma jednak trochę za krótkie palce, żeby ją wygodnie obsługiwać.
 
centercar 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4MPI
Rocznik: 2006
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-03, 13:51   

mam elektryczne lusterka wiec regulacja nie sprawia problemu, a co do nawiewu to fakt slabo to wyszlo a tym bardziej przycisk wlaczajacy klime - w sloneczny dzien nie widac czy pomaranczowa dioda sie swieci :/ jedynie czuc po silniku ze slabiutko ze slaba i tak moca 1.4 :mrgreen:
_________________
Części samochodowe - Logan i nie tylko , PW lub gg 13601321
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-04-03, 19:23   

laisar napisał/a:
@gigi303: Przypuszczam, że np Mamert ma podobne zdanie, a nawet bardziej uprawnione - ale nie zmienia to faktu, że statystycznie, średnio i w większości przypadków Daćka okazuje się jednak bardzo niezawodna.


szczegóły...


porównując Dacie do poloneza nie miałem nic złego na myśli, przecież polonez jak był nowy nie był wcale zły zwłaszcza ten z silnikiem rovera, był również przestronny wyciszenie miał chyba identyczne jeśli mam porównywać ze słuchu co do elastyczności też chyba podobna co podkreślam nie oznacza złej (ja sobie bardzo chwaliłem poldziszona jak się zbierał :-D ), przynajmniej ja mam takie odczucia, a że po 5 latach się psuł (dokładnie mówiąc sypał ;-) , no cóż odpowiednio mniej kosztował... tak jak dacia, podejrzewam że awaryjność mojej dacii będzie podobna jak owego poloneza, już ktoś pisał że dacii bardziej nie służy czas niż przejechane kilometry.
laisar napisał/a:


A co to jest "jakość"?


dla mnie dokładność montażu i spasowania części :-D


I oczywiście nie reaguję już jak to bywało wcześniej wybuchami irytacji tylko wychodzę z założenia jak się nie ma co się chce to się lubi co się ma więc moje posty nie były ukierunkowane na nie bo nie i tyle tylko na nie popadanie w zbyt wielką euforię :mrgreen:


laisar napisał/a:


Inna rzecz, że tak naprawdę nie znamy metodologii oceniania, więc nie do końca wiadomo co dziennikarze mają na myśli pod konkretnymi kategoriami rankingu...



wydaje mi się że bierze się pod uwagę ilość zgłoszeń z występowania usterek przynajmniej byłoby to logiczne ale jak jest w rzeczywistości to wiedzą tylko sami oceniający

centercar napisał/a:
ja np. spotkalem sie z opiniami ze Logan ma nieergonomicznie rozmieszczone przyciski od podnoszenia szyb na konsoli przedniej

osobiście bardzo sobie chwalę to rozwiązanie i nie wyobrażam sobie już aby były gdzie indziej, chociaż na początku też byłem sceptykiem :-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-03, 19:57   

@centercar: No ja właśnie o elektrycznej regulacji pisałem - tej pod hamulcem ręcznym [:


@gigi303: Ja o polonezie nic nie pisałem, bo ani go nie znam (jakoś tak się złożyło, że nikt w rodzinie ani wśród bliższych znajomych go nie miał), ani też faktycznie nic złego na jego temat u Ciebie nie wyczytałem. Nigdzie indziej właściwie też nie - wydaje mi się, że prawie wszyscy podchodzili do niego z pewną sympatią (a może i dumą?), ale i zdając sobie sprawę z jego słabości. Moim zdaniem największą bolączką było to samo, co wcześniej trapiło większość produktów państw bloku tzw komunistycznego - nie tyle niska jakość, co raczej bardzo zmienna: jak się trafiło na dobry egzemplarz, to służył bez najmniejszych problemów dłuuuugie lata. A szkoda pisać co było w przypadku pecha... <;

Co będzie z Daćką - to się wszystko okaże na naszych oczach... Tworzymy poniekąd historię ((((:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne