Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-10-11, 01:35
Samochód zastępczy - gwarancja / OC / AC
Autor Wiadomość
gkobe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: MCV
Silnik: 1.5 dci 68
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: ALL word
Wysłany: 2008-02-19, 11:05   

jeszcze jedno pytanko czy przy naprawie gwarancyjnej trzeba płacic za samochód zastepczy
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-02-19, 16:04   

gkobe napisał/a:
czy przy naprawie gwarancyjnej trzeba płacic za samochód zastepczy


Mozna dogadac sie z serwisem, ale jako, ze to nowy samochod wnioskuje, ze posiadasz AC. Wiekszosc ubezpieczycieli pokrywa koszty (do) kilku dni samochodu zastepczego. Zadzwon do CallCenter ubezpieczyciela i dowiedz sie szczegolow.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-02-20, 06:07   

KaS602 napisał/a:
gkobe napisał/a:
czy przy naprawie gwarancyjnej trzeba płacic za samochód zastepczy


Mozna dogadac sie z serwisem, ale jako, ze to nowy samochod wnioskuje, ze posiadasz AC. Wiekszosc ubezpieczycieli pokrywa koszty (do) kilku dni samochodu zastepczego. Zadzwon do CallCenter ubezpieczyciela i dowiedz sie szczegolow.


Z zawodowej czujności, jak wiadomo, muszę wtrącić swoje trzy grosze.
To nie tak, KaS602. Naprawa gwarancyjna sprzęgła (zresztą: jakakolwiek naprawa gwarancyjna) zasadniczo nie ma nic wspólnego z zakresem ochrony w ramach autocasco. Autocasco dotyczy uszkodzeń pojazdu w wyniku rozbicia samochodu lub jego dewastacji.

W przypadku napraw gwarancyjnych opcja użycia pojazdu zastępczego pojawia się w odrębnych ubezpieczeniach assistancowych, zwykle dodatkowo płatnych.

Ale w przypadku napraw gwarancyjnych zawsze warto pomęczyć serwis o pojazd zastępczy, szczególnie jeśli pojazd służy jako narzędzie pracy.
_________________

 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-02-20, 11:00   

ZeneC, gratuluje czujnosci :-) , masz racje. Chodzi oczywiscie o ASS (pomylka to rzecz ludzka ;-) ) W tym przypadku do otrzymania samochodu zastepczego wymogiem jest "unieruchomienie pojazdu" (a wyjecie skrzyni biegow jak najbardziej unieruchamia pojazd) w ASO (taki wymog ma Allianz). Dotyczy to napraw gwarancyjnych jak i nie gwarancyjnych.

Z tym "dodatkowo platnych", to tez nie do konca tak jest, (mowie na przykladzie Allianz) bo wykupujesz pakiety (OC) + (AC, NNW, ASS) + (pakiet specjalny)

Udostepnianie (nieodplatne) samochodow zastepczych nie jest obowiazkiem ASO.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-02-25, 20:07   Samochód zastępczy - gwarancja / OC / AC

[Temat wydzielony z Przyguccy Inter Car].


Witam i mam pytanko do Przyguckich.
Mam autko na zakupione n a swoja firme i zaraabiam nim pieniazki jak samo przez sie rozumie.
Okazalo sie ze w aucie sie cos popsulo i usterka jest gwarancyjna , powiedzmy ze auto musi zostac u was kilka dni i czy w tym okresie dacia -renault polska zapewnia auto zastepcze na okres naprawy skoro jest to usterka gwarancyjna??
Z gory dziekuje za odp.
Forumowicz Wieza
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-01-02, 12:11, w całości zmieniany 5 razy  
 
Przyguccy 


Marka: Renault Dacia Nissan
Model: .
Silnik: .
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-26, 13:03   

Witam,
W nawiązaniu do pytania dotyczącego samochodu zastępczego na czas naprawy gwarancyjnej informuję, że zgodnie z zapisami warunków gwarancyjnych pojazd takowy może być użyczony w formie odpłatnej. Skomplikowane przypadki mogą być rozpatrywane indywidualnie przez poszczególnych dealerów a w wyjątkowych sytuacjach może być zastosowany tzw. gest handlowy. Nasza firma, Przyguccy Inter-Car pomimo wyraźnie określonego stanowiska gwaranta w tej kwestii, jest zawsze gotowa na pomoc w sytuacjach tego wymagających. Ponieważ samochody z logo Dacii charakteryzują się bardzo wysoką niezawodnością ( świadczy o tym satysfakcja z użytkowania która przekłada się na nieustanny wzrost sprzedaży, informacje SAMAR: http://www.samar.pl/index...sec,4&new=51629 ) jestem przekonany, że obawy o pozostawienie samochodu w serwisie na dłuższy czas są nieco na wyrost.

Pozdrawiam

Dyrektor
ds. Obsługi Posprzedażnej
Arkadiusz Majkowski
_________________
Bliska Niezawodna Entuzjastyczna
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2009-02-26, 13:08   

Przyguccy napisał/a:
W nawiązaniu do pytania dotyczącego samochodu zastępczego na czas naprawy gwarancyjnej informuję, że zgodnie z zapisami warunków gwarancyjnych pojazd takowy może być użyczony w formie odpłatnej. Skomplikowane przypadki mogą być rozpatrywane indywidualnie przez poszczególnych dealerów a w wyjątkowych sytuacjach może być zastosowany tzw. gest handlowy.


Pomijając oczywiście kwestie niezawodnosci Dacii (tych nowszych zwlaszcza) - czy z zastepczym nie jest tak, ze w przypadku awarii objetej gwarancja i przywiezienia samochodu do ASO na lawecie przysluguje auto zastepcze nieodplatne?
Takie informacje otrzymalem od jedego z ASO Reno/Dacia. Chyba, ze o to chodzilo z tymi "skomplikowanymi" przypadkami.
Pomijam rowniez to, ze to ASO moze decydowac o udostepnieniu wlasnego pojazdu na warunkach jakie sobie sama ustali, a mowie jedynie o warunkach gwarancji.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-26, 14:51   

Z tego co mówiła Pani sprzedająca mi auto, przy awarii na drodze należy się auto zastępcze z Dacia/Renault Asisstance (czy jakoś tak). W okresie i zakresie gwarancji.
A jak auto rozkraczy się pod drzwiami ASO trzeba je wypchnąć za bramę. :lol:
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-26, 15:17   

Przyguccy napisał/a:
Ponieważ samochody z logo Dacii charakteryzują się bardzo wysoką niezawodnością ...

Mam złe skojarzenia, za każdym razem kiedy sprzedawca zapewniał mnie o niezawodności, dany sprzęt się rozpadał. :-/
 
Przyguccy 


Marka: Renault Dacia Nissan
Model: .
Silnik: .
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-26, 16:08   

Witam,
Ponieważ warunki gwarancji jak i assistance określa gwarant, każda marka ma inne zasady które mogą być odmienne nawet dla poszczególnych modeli samochodów. Proponuję w wolnej chwili zerknąć do zapisów we własnej książeczce gwarancyjnej a w przypadku pytań, odpowiedzi szukać u źródła czyli infolinia 22 / 575 94 44 lub w serwisach.

Pozdrawiam

Dyrektor
ds. Obsługi Posprzedażnej
Arkadiusz Majkowski

_________________________
Przyguccy Inter - Car Sp. z o.o.
ul. Przybyszewskiego 176/178
93-120 Łódź
_________________
Bliska Niezawodna Entuzjastyczna
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-06, 11:14   Samochód zastępczy na czas naprawy

Wydzielone z tematu korozja / zabezpieczenia antykorozyjne w Dacii.


http://www.daciaklub.pl/f...p?p=30655#30655
Kratylos napisał/a:
dzis dzwonili do mnei z Przygucckich (p.Majakowski) na 20.04 jestem omówiony na naprawę gwarancyjna
malowanie 3x drzwi tylnia klapa do tego cieniowanie elementow obok + malowanie elementów w komorze silnika
mam samochod zostawic na tydzien.
mysle ze to bedze dobry test umiejetnosci lakiernikow z ASO i dobra ocena ich kompetencji...

A jakieś auto zastępcze zapewniają?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-04-07, 08:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-06, 12:22   

Przeniesione z tematu Problemy z TU Allianz.


http://www.daciaklub.pl/f...p?p=30662#30662
Beckie napisał/a:
Jak ktoś skasuje Ci auto, zawsze dostaniesz po dupie mimo, że np odzyskasz kasę. No bo przecież nikt już nie zwróci ci forsy za stratę czasu, za kombinowanie jakiegoś auta póki nie kupisz czegoś na stałe.
U mie właśnie tak było. Bryczka nie nadawała się do dalszej jazdy, ubezpieczyciel sprawcy orzekł: kasacja, a tu dwa miechy (z trzech) trzeba jeszcze poczekać na Daćkę. I kombinujesz jak koń pod górkę, żeby było się czym kulać.


http://www.autofirmowe.pl...w_praktyce.html

- niby dotyczy aut firmowych, ale zasady dla osób prywatnych są bardzo podobne:

http://www.rzu.gov.pl/ska...ych_sprawcy__47


W skrócie: poszkodowanemu właściwie zawsze przysługuje pojazd zastępczy z OC sprawcy, natomiast z własnego AC tylko wtedy, gdy taka opcja została wykupiona.

(Np w pakiecie dilerskim daćki w Allianz jest zdaje się warunek m.in. minimum odległości od miejsca zamieszkania - 40 km?).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-04-07, 09:54, w całości zmieniany 5 razy  
 
Konrad 


Marka: Renault
Model: Laguna Grandtour
Silnik: 1,8 16V + Gaz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 213
Skąd: Powiat Piaseczno
Wysłany: 2009-04-06, 13:45   

Kratylos napisał/a:
tak ale tylko 2 dni - to bardzej "grzecznosciowo"


Jeżeli masz ubezpieczenie AC Allianz i Assistance dla klientów Renault/Dacia w Mondial Assistance to samochód zastępczy należy ci się w momencie gdy wstawiasz swój do warsztatu. Trzeba zadzwonić do Mondial i zgłosić ten fakt. Assistance daje samochody chyba do czterech dni ( jeżeli dealer nie ma to dadzą Ci z jakiejś wypożyczalni ) bez żadnej łaski - praktykowałem to.
_________________
Poprzednie auto : Dacia Logan 1,4 MPI B+G.
Obecnie : Laguna II 1,8 16 V B+G
 
Konrad 


Marka: Renault
Model: Laguna Grandtour
Silnik: 1,8 16V + Gaz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 213
Skąd: Powiat Piaseczno
Wysłany: 2009-04-06, 16:53   

Nie, to nie tak działa.
Miałem taką sytuację, że dzieciak sąsiada u mnie pod domem przewrócił się i rączką roweru zarysował mi drzwi i próg Daćki.
Pojechałem do serwisu - wycenili robotę na 600 zł. Sąsiad wybecalował kasę, więc ja umówiłem samochód w serwisie ( 5 km od domu ) na termin naprawy - naprawa gotówkowka, ubezpieczalni w to nie mieszaliśmy. Potem zadzwoniłem do assistance ( wtedy nazywało się ELVIA ) i powiedziałem co się stało informując, że wstawiam auto do serwisu i czy jest możliwość zastępczego. Facet w Elvii wpisał sobie to w system i powiedział, że samochód zastępczy należy mi się na trzy ( lub cztery ... nie pamiętam ) dni i oświadczył, że w momencie gdy wstawię samochód do serwisu mam do nich zadzwonić i poinformować ich o tym, a oni wskażą mi wypożyczalnię z której dostanę auto zastępcze. Ja akurat załatwiłem sobie u siebie w serwisie ( gdzie jest również wypożyczalnia ) samochód, na co pan z assistance nie oponował. I to assistance wynajęło mi samochód zastępczy na te kilka dni od serwisu, a nie dał serwis od siebie ( assistance zapłaciło serwisowi za wynajem ). Nie musiałem brać auta z serwisu - mogłem dostać np. z AVIS - ale było mi za daleko jechać i dlatego wybrałem tą opcję. Na twoim miejscu zadzwoniłbym do assistance i dowiedział się o to, jeżeli to tak nadal działa wziąłbym auto np. z AVIS na tych kilka dni i dopiero potem od serwisu.
_________________
Poprzednie auto : Dacia Logan 1,4 MPI B+G.
Obecnie : Laguna II 1,8 16 V B+G
 
kier 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Logan/Logan MCV
Silnik: 1.4 MPI/SCe 1.0
Rocznik: 2007/2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 305
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-04-06, 23:10   

Beckie napisał/a:
No bo przecież nikt już nie zwróci ci forsy


Hmmmm.....
Pozew przeciw sprawcy wypadku. Jego ubezpieczenie tego nie obejmuje (zazwyczaj ;), wiec bedzie płacił z własnej kieszeni za czas i inne duperele.

--
pozdrawiam
kierek
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-07, 07:17   

Jakieś 2 lata temu, w poprzedniej bryczce wymieniałem błotniki na przedzie i szybę czołową. Serwis blacharski jakich wiele miał samochody zastępcze dla klientów likwidujących szkody z ubezpieczenia. Jako, że potrzebowałem auto na czas naprawy i nie była to likwidacja szkody dostałem seiczento za opłatą 20 zł na dobę. Mimo, że naprawa przedłużyła się o 3 dni zapłaciłem za tyle dni na ile umówiliśmy się na początku.
Może w ASO też można za symboliczną opłatą dostać auto na czas naprawy?
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-07, 07:24   

kier napisał/a:
Pozew przeciw sprawcy wypadku. Jego ubezpieczenie tego nie obejmuje (zazwyczaj ;), wiec bedzie płacił z własnej kieszeni za czas i inne duperele.

Masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy sprawa jest do wygrania bez żadnego "ale"?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-04-07, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-07, 08:29   

@Beckie: Poczytaj ten drugi link ode mnie, do rzecznika ubezpieczonych - był m.in. właśnie o tym.


KONRAD napisał/a:
Nie, to nie tak działa.

Wszystko zależy po prostu od tego, od kogo i na jakiej podstawie chcemy uzyskać auto zastępcze - u każdego podmiotu są inne warunki (ASO - gwarancja / assistance / zwykła naprawa, ubezpieczyciel - OC / AC / assistance, warsztat niezależny - np "gest handlowy"...).[/quote]
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-04-07, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-07, 09:02   

Nie ma tam wyjaśnienia wprost do przypadku, gdy auto jest do kasacji a na zamówiony samochód muszę poczekać jeszcze 2 miesiące. Ciekawe czy ktoś w ogóle miał takiego pecha?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-07, 09:13   

Nie ma chyba znaczenia - utracone korzyści są pewnie po prostu jeszcze większe...
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-02-26, 13:15   Auto zastępcze w Ergo Hestia ?

Przed kilkoma dniami facet mający OC w Ergo Hestii puknął moje autko firmowe, skutecznie je unieruchamiając co najmniej do przyszłej soboty.

Dzwoniłem na infolinię pytając jak wygląda sprawa z autem zastępczym, miła pani odpowiedziała mi, że nie wynajmują poszkodowanym aut zastępczych, mogę jedynie wynająć sobie sam, a potem przesłać im fakturę wraz z uzasadnieniem dlaczego wziąłem to auto i oni się łaskawie zastanowią, czy zwrócić kasę...

Czy ktoś już był w podobnej sytuacji i może coś doradzić ?


Pozdr.
M.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-02-26, 13:25   

W firmie w której pracuję (tylko dorywczo,ale to nieistotne) mieliśmy podobną przygodę. Kolega miał wypoadek nie ze swojej winy, ale auto kompletnie do kasacji (fiat ducato). sprawca był ubezpieczony w Generali. Szef wziął z wypożyczalni auto na dość długi czas (załatwienie sprawy z ubezpieczycielem, zamówienie auta, oczekiwanie na odbiór....) i Generali po rozmowie z ich radcą prawnym błyskawicznie zmieniło zdanie - najpierw że nie, bo auto drogie, bo długi okres wypożyczenia itp. Dostali fakturę, wypis z KRSu że przedmiotem działalności jest świadczenie usług kurierskich (a więc auto potrzebne non stop) i pismo z uprzejmą informacją, że w razie odmowy miejscem następnego spotkania będzie aula Sądu rejonowego - kasa w ciągu 3dni była na koncie firmowym :))
 
kier 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Logan/Logan MCV
Silnik: 1.4 MPI/SCe 1.0
Rocznik: 2007/2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 305
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2010-02-26, 17:25   

jak masz AC w allianz możesz pomyśleć o skorzystaniu z AC i regresie na poszkodowanego

--
pozdrawiam
kierek
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
  Wysłany: 2010-02-26, 19:02   

jesli masz auto firmowe to na 100% mozesz wziasc auto zastepcze bo ono sluzy do pracy zarobkowej musisz poinformowac tylko firme ze z tego skorzystasz a oni musza za nie zaplacic
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-02-27, 21:37   

Warto przywołać opinię Rzecznika Ubezpieczonych:

Czy każdy poszkodowany, któremu w wypadku drogowym zniszczono lub uszkodzono samochód ma prawo, na czas likwidacji szkody, wynająć samochód zastępczy na koszt zakładu ubezpieczeń sprawcy szkody?

W przypadku gdy szkoda likwidowana jest z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów (...) zakład ubezpieczeń jest obowiązany - zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 361 § 2 k.c. - do pokrycia normalnych następstw szkody . Jeżeli zatem poszkodowany wykaże, iż koszty które poniósł tytułem wynajmu pojazdu były konieczne, wówczas zakład ubezpieczeń jest obowiązany do ich wyrównania. Sprawa jest stosunkowo prosta gdy poszkodowany prowadzi działalność gospodarczą, której charakter wymaga posługiwania się pojazdem. Podobnie jest gdy charakter naszej pracy wiąże się z koniecznością dyspozycyjności i możliwością ciągłego przemieszczenia się. Również gdy poszkodowany w związku ze stanem zdrowia musi dojeżdżać na leczenie lub rehabilitację i korzysta z taksówki lub samochodu zastępczego (wybór powinien być dyktowany kosztem usługi tj. należy działać na rzecz minimalizacji kosztów) przysługuje mu zwrot poniesionych na ten cel kosztów.

W praktyce wiele trudności sprawia poszkodowanym przekonanie zakładu ubezpieczeń o konieczności wynajmu samochodu zastępczego gdy zachodzą inne od wymienionych przesłanki np. brak samochodu dezorganizuje nam życie zawodowe czy rodzinne. Zdaniem Rzecznika w przypadku gdy do normalnego funkcjonowania rodziny nie wystarczy przemieszczenie się jej członków powszechnie dostępnymi środkami komunikacji - wówczas mamy prawo domagać się pokrycia kosztów wynajmu samochodu. Pamiętajmy aby był to samochód mniej więcej tej klasy co nasz oraz by koszt wynajmu nie odbiegał od średniej ceny za ta usługę na danym terenie, nadto musi być on udokumentowany np. fakturą, umową użyczenia itd.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne