Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Tylna wycieraczka- skrajne położenie.
Autor Wiadomość
Tombak 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 49
Skąd: Turek
Wysłany: 2021-01-07, 19:03   Tylna wycieraczka- skrajne położenie.

Witam przeglądałem forum ale nie znalazłem podobnej sytuacji a mianowicie z dnia na dzień coś się dzieje z tylną wycieraczką. Auto to sandero stepway z 2014. Po włączeniu tylnej wycieraczki nie zatrzymuje się ona w skrajnym położeniu, zatrzymuje się w różnych pozycjach za każdym razem inaczej - albo z prawej, z lewej lub na środku, nie ma powrotu do skrajnego położenia. Miejsca zatrzymania są różne nie ma określonego schematu. Wycieraczka nie działa też po wrzuceniu wstecznego. Ramię wycieraczki nie było ściągane. Może ktoś coś miał podobnego proszę o podpowiedź co może być przyczyną.
 
mne 


Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Wrz 2020
Posty: 70
Skąd: PL
Wysłany: 2021-01-07, 19:20   

Miałem podobną sytuację dawno temu jeszcze w matizie. Trzeba wyciągnąć trzpień mocujący wycieraczki i wyczyścić, musiała się tam do środka dostać woda i rdza uniemożliwia płynne działanie
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-01-07, 20:36   

To jedno co napisał przedmówca , a drugie to to że z powodu wzrostu takich oporów lubi się podpalić styk w silniczku wycieraczki . Styk ten odpowiedzialny za podtrzymanie napięcia aż wycieraczka znajdzie się w skrajnym położeniu.
 
Tombak 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 49
Skąd: Turek
Wysłany: 2021-01-10, 18:59   

Dziękuję za podpowiedzi, postaram się rozebrać i dostać do silnika oraz trzpienia i dam odpowiedź.
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-01-10, 19:20   

Przy rozbieraniu delikatnie z wybijaniem trzpienia , Paskudny odlew którego nazwy nie wymienię potrafi pęknąć . Po wyczyszczeniu Składaj na smar AreoShell lub coś do alu i daj nowy oring, uszczelniacz na oś.
 
Tombak 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 49
Skąd: Turek
Wysłany: 2021-01-12, 22:10   

Dziękuję za radę , będę rozbierał jak się trochę ociepli. Teraz za zimno i wycieraczka z tyłu potrzebna.
 
Tombak 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 49
Skąd: Turek
  Wysłany: 2021-05-23, 17:51   

Odświeżam swój temat.
Znalazłem przyczynę nieprawidłowej pracy tylnej wycieraczki przez przypadek a mianowicie przestał mi się zamykać bagażnik z centralnego zamka, więc postanowiłem zobaczyć przewody wychodzące z auta do pokrywy bagażnika. Zdjąłem gumowy przepust i wszystko stało się jasne - przerwane 3 przewody a 4 lada dzień dy się przerwał. Pół godziny z lutownicą wycieraczka działa prawidłowo i bagażnik się zamyka z centralnego zamka. Temat nieprawidłowej pracy wycieraczki do zamknięcia. Pozdrawiam Tombak.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne