Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Oto najbardziej bezawaryjne samochody. Są niespodzianki!
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2021-05-25, 06:58   Oto najbardziej bezawaryjne samochody. Są niespodzianki!

Zaskakujące? Dla mnie nie! :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/news-oto-najbardziej-bezawaryjne-samochody-sa-niespodzianki,nId,5237612#iwa_source=worthsee

_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-25, 07:07   

:mrgreen: jaki fan !
DD nie psuje się bo nie ma się tam co psuć :lol:
a tak poza tym to ten artykuł mocno naciągany chociażby widzę po tym , że niby Bmw x1 i x3 jest niepsującym się :lol:
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-25, 11:29   

corrado napisał/a:
DD nie psuje się bo nie ma się tam co psuć

Tu nie całkiem chodzi o nie psucie lecz bardziej o awaryjność w trasie co nie zmienia faktu że Dacia w żadnym rzetelnym rankingu nie wypada źle.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-25, 12:11   

Dla mnie psucie to awaryjnosc.
Jeśli różnica jest jakaś to bardzo subtelna . :lol:
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-05-25, 14:15   

Black Dusty napisał/a:
bardziej o awaryjność w trasie


Ale jak się wczytać w tekst raportu, to spora część tych awarii może wynikać z zaniedbań użytkowników (zwłaszcza jeśli chodzi o akumulatory lub awarię ogumienia).

Jakoś, kiedy czytam kolejne tego rodzaju raporty, mam wrażenie, że są one pisane pod z góry przyjętą tezę i nie dają odpowiedzi na najważniejsze dla mnie pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo, że dany samochód utknie w trasie, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Typowe dla współczesnych aut problemy z elektryką potrafią być bardzo irytujące, ale dopóki nie stwarzają ryzyka, że samochód nagle stanie na autostradzie, jestem w stanie je przeboleć.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2021-05-25, 14:43   

To ja w takim razie kiedyś miałem malucha (f126p) bezawaryjnego. Jak zapalił po dluższym parkowaniu i ruszył, to wiedzialem że dojadę nad morze. Nigdy w trasie mnie nie zawiódł :mrgreen:
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2021-05-25, 20:06   

To jak raport awaryjności według Auto Świat. Gdzie np. Clio za gubiący sygnał GPS w nawigacji miał odjęte tyle samo punktów co padnięta skrzynia w jakimś innym aucie. Jedno może Cię zgubić na 5min w mieście, drugie unieruchomić przy dobrych wiatrach na tydzień :lol:
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-30, 21:51   

Jak kupowałęm swoją daćkę to patrzyłem na raporty o awaryjności. Pisałem o tym tu już kiedyś ale powtórzę- w niemieckich dacia była najbardziej awaryjna w brytyjskich - najmniej.
Róznica wynika z metodologii.
w D po prostu liczy się awarie. 10 awarii to więcej niż 1 awaria. Logiczne.
W GB liczy sie czas auta w serwisie i koszty. 10 razy spalona żarówka to mniej niż zepsute sprzęgło. Też logiczne.
Zatem 10 spalnych żarówke w D to auto bardziej awaryjne niż takie ze skopanym sprzęgłęm a w GB - na odwrót.
Moja daćka była dwa razy w naprawie gwarancyjnej. W sumie 2x40=80 minut w serwisie. Za kazdym razem awaria była nieistotna dla mobilności traktowanej jako możliwość spokjnego, bezproblemowego,, bezpiecznego pokonywania odleglości (problem z przełączaniem na LPG czyli w czysto benzynowej ilość awarii byłaby równa dokładnie zero, awaria dotyczyła tylko kosztów spalanego paliwa bez wpływu na żywotność pozostałych elementów).
no i te drogie marki mają małą awaryjnosć w sztukach ale jak coś padnie to coś co zajmie duuuużo czasu i kasy
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2021-05-30, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-06-01, 22:27   

corrado napisał/a:
:mrgreen: jaki fan !
DD nie psuje się bo nie ma się tam co psuć :lol:
a tak poza tym to ten artykuł mocno naciągany chociażby widzę po tym , że niby Bmw x1 i x3 jest niepsującym się :lol:


Haha no co do X1 to się wypowiem, bo dwóch kumpli ma i wujas i co chwila jakieś problemy, awarie, więc ta fura to jakaś patologia.
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-06-01, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-06-01, 23:16   

Cytat:
Moja daćka była dwa razy w naprawie gwarancyjnej. W sumie 2x40=80 minut w serwisie. Za kazdym razem awaria była nieistotna dla mobilności traktowanej jako możliwość spokjnego, bezproblemowego,, bezpiecznego pokonywania odleglości (problem z przełączaniem
U mnie auto było znacznie więcej razy na gwarancji, ale to wynika z tego, że jestem nienormalny i jeździłem z pierdołami. Dosłownie, bo jak inaczej nazwać zgłoszenie krzywo przyklejonej ramki radia? Ale mnie to wnerwiało i mi to robili.
Do tej pory miałem jedną poważną awarię, która mnie unieruchomiła w trasie. Zimą autko weszło w tryb awaryjny i dobranoc. Laweta auto zabrała, narzeczona mnie z trasy ściągnęła, ASO wgrało aktualizację oprogramowania sterownika wtrysków i następnego dnia miałem auto.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne