Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MediaNav 4 w nowych modelach Dacia 2021
Autor Wiadomość
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-04, 18:42   MediaNav 4 w nowych modelach Dacia 2021

Chciałbym rozpocząć temat konfiguracji i ew. modyfikacji MediaNav4, które mamy nowych Sandero 3.

Na tą chwilę przekazuję informacje o wejściu do MICOM Managera i ew możliwości załączenia nowych opcji. Poniższa instrukcja dotyczy wersji oprogramowania 6.0.8.3, która jest już w najnowszych samochodach.

1. Wchodzimy do MICOM managera standardowo, tak jak w poprzednich urządzeniach ale używając kodów 0864 i następnie 0628 - oczywiście z podpiętym USB. Ja mam na usb wszystkie dostępne pliki tj.: mcmtest_activate.ini, mcmtest_activate_4medianav.ini, mcmtest_activate_4nng.ini i nie sprawdzałem, który z nich faktycznie działa - ważne, że któryś działa skutecznie.
2. Następnie wchodzimy w MICOM Test.
3. Pojawia się ekran konfiguracji, który załączam poniżej.

Właściwie można aktywować 3 elementy:
ECO - wyświetlanie eko-wskazówek i informacji o spalaniu na ekranie MN4 (u mnie ta funkcja jest aktywna ale nie zbiera danych, prawdopodobnie ze względu na fakt, że to silnik z LPG, nawet przełączenie na benzynę nie uaktywnia liczników danych). Może ktoś z wersją TCe90, bez gazu sprawdzi jak u niego to wygląda.
CLIM (dawniej AIR) - wyświetla kontrolki regulacji klimatyzacji na ekranie MN4 (działa).
TCM - aktywacja działa i wyświetla się antena w nawigacji ale nie zbiera danych (brakuje plików licencji). Trzeba poczekać na uwolnienie MN4.

Oczywiście po wprowadzeniu zmian wymagany jest "HARD Reset", który zatwierdzamy odpowiednim przyciskiem w pierwszym wierszu. UWAGA! Po sąsiedzku mamy przycisk MAKE VIRGIN, który jak zapewne wielu z was wie, uwali definitywnie urządzenie. Zalecam ostrożność i precyzyjne przyciskanie. Trzeba chwilę odczekać na reset urządzenia i aktywowane funkcje pojawią się w menu.

oryginalny-stan-czerwone-włączone.jpg
Plik ściągnięto 506 raz(y) 254,94 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-07-05, 08:35   Re: MediaNav 4 w nowych modelach Dacia 2021

sobol1976 napisał/a:
3. Pojawia się ekran konfiguracji, który załączam poniżej.

Tylne głośniki widzę- wyłączone? ;-)
Teraz czekamy na kogoś z MediaDisplay- czy aby na pewno za pomocą samego okienka [AA_WiFi_ON] nie da się włączyć AA po WiFi... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-07-05, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-05, 11:16   Re: MediaNav 4 w nowych modelach Dacia 2021

Dymek napisał/a:
Tylne głośniki widzę- wyłączone?


Nie wydaje mi się... Mimo wpisu w konfiguracji grają i Fade działa.
Wygląda jakby było odwrotnie oznaczone bo tweetery frontowe też działają.
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2021-07-05, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-07-05, 15:03   

Cz różnica pomiędzy Media Nav a Media display to sprawa fizycznej karty czy softu ? Pytam w kontekście bezprzewodowego Android auto
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-05, 15:06   

pastp napisał/a:
Cz różnica pomiędzy Media Nav a Media display to sprawa fizycznej karty czy softu ? Pytam w kontekście bezprzewodowego Android auto


Nikt na to pytanie nie odpowie bez fizycznego dostępu do MediaDisplay i próby włączenia Wifi przez MICOM. To nowy sprzęt i nawet nie można odszukać specyfikacji technicznej.

Ale obstawiam, że może być jedno i drugie...
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2021-07-05, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2021-07-06, 07:37   

sobol1976 napisał/a:
ECO - wyświetlanie eko-wskazówek i informacji o spalaniu na ekranie MN4 (u mnie ta funkcja jest aktywna ale nie zbiera danych, prawdopodobnie ze względu na fakt, że to silnik z LPG, nawet przełączenie na benzynę nie uaktywnia liczników danych). Może ktoś z wersją TCe90, bez gazu sprawdzi jak u niego to wygląda.


U mnie TCE90 ECO działa bez zarzutu, pokazuje raport z trasy i obecny wynik, choć nie bardzo wiem po co, skoro aktualny wynik i tak jest raportem z trasy. Reset działa na obie funkcje jednocześnie.

Zmiana biegów na 3, przewidywanie na 4 gwiazdki,, ale przyspieszenie tylko 2 gwiazdki. Razem 54%
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-07-06, 09:00   

Michał B24 napisał/a:
U mnie TCE90 ECO działa bez zarzutu...

Zmień sobie samochód w opisie skoro już nie 2017, bo się ludzie zaczną gubić o którym modelu piszesz... :-P
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-06, 13:37   

Michał B24 napisał/a:
U mnie TCE90 ECO działa bez zarzutu


Rozumiem, że twój silnik bez gazu? To znaczy, że domyślnie jest wyłączone w wersji TCe100 LPG bo po prostu nie zlicza prawidłowo.
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-08-30, 09:18   

sobol1976 napisał/a:
pastp napisał/a:
Cz różnica pomiędzy Media Nav a Media display to sprawa fizycznej karty czy softu ? Pytam w kontekście bezprzewodowego Android auto


Nikt na to pytanie nie odpowie bez fizycznego dostępu do MediaDisplay i próby włączenia Wifi przez MICOM. To nowy sprzęt i nawet nie można odszukać specyfikacji technicznej.

Ale obstawiam, że może być jedno i drugie...





Zadzwoniłem do Działu Pomocy ds. Multimediów i Nawigacji w ASO Dacii. Serwisant powiedział, iż Media Display nie posiada modułu Wi-Fi. I nie można go dokupić. Moduł ten jest montowany tylko na etapie produkcji z systemem Media Nav.
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-09-10, 11:22   

Mam u siebie Media Display z oprogramowaniem w wersji 6.0.9.4. Podpiąłem pendrive z wgranymi 3 plikami "mcmtest". Niestety po wpisaniu kodu 0864 i potwierdzeniu "OK" zgłasza kod nieznany. Czy wiecie jaki kody trzeba podać żeby wejść Micom?
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-11, 12:09   

robox5 napisał/a:
Czy wiecie jaki kody trzeba podać żeby wejść Micom?

Link

Ja mam 6.0.9.3 i czekam na poprawki tłumaczenia.
Czy w twojej wersji ikona nawigacji w menu głównym jest już podpisana poprawnie po polsku? Teraz mam chyba tekst "Ustawienia"...
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-09-21, 17:00   

Kod do wersji 6.0.9.4 jest 8484, OK, <<<<, 2688, OK

Ja u siebie zmieniłem WIFI na ON, CP(WIFI) na ON i AA(WIFI) na ON. Po Hard Resecie niestety nie mam Android Auto bezprzewodowego :cry: LINK

Mam tylko Media Display (bez nawigacji) i u mnie wygląda tak:

micom-media-display.jpg
Plik ściągnięto 280 raz(y) 173,25 KB

 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-22, 08:34   

Przy okazji uzupełne info o działających funkcjach w MN. Kolega Eddy_Edek przetestował kolejne ustawienie w MICOM.
Pozycja WS_SND jest odpowiedzialna za ten "monumentalny" dźwięk powitalny wydobywający się z MN4 podczas otwierania drzwi. :) Domyślnie jest to wyłączone.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-22, 09:26   

Widać, że wszystko po łebkach odwalają... "Clear Facotry" zamiast "Clear Factory"... :roll: :mrgreen:
 
Abdullach 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway iii
Silnik: 1.0
Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-09-22, 11:01   

To ja dodam od siebie:
Road - włącza menu z informacjami o położeniu samochodu, w moim przypadku działa tylko kompas.
TSR - rozpoznawanie znaków, włączyłem ale nic się nie zadziało
EKO - dla silnika z LPG nie działa

Ja posiadam media nav 6.0.8.3 z błędem w tłumaczeniu nawigacji na ustawienia.
Zastanawia mnie czy któryś przełącznik nie włączy aktywnego tempomatu z Clio V, ale nie mam pojęcia jak to może być nazwane.
 
Abdullach 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway iii
Silnik: 1.0
Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-09-22, 20:03   

robox5 napisał/a:
Ja u siebie zmieniłem WIFI na ON, CP(WIFI) na ON i AA(WIFI) na ON. Po Hard Resecie niestety nie mam Android Auto bezprzewodowego

Do działania AA potrzebne jest jeszcze podłączenie bluetooth, może spróbuj zrobić takie ustawienia jak na pierwszym zrzucie w tym temacie?
 
DarkWanderer 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 10 Sie 2021
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-22, 20:08   

robox5 napisał/a:

Ja u siebie zmieniłem WIFI na ON, CP(WIFI) na ON i AA(WIFI) na ON. Po Hard Resecie niestety nie mam Android Auto bezprzewodowego :cry:


Na chwilę obecną mamy chyba tylko 2 opcje na bezprzewodowe AndroidAuto:
AAWireles
Carsifi
 
Abdullach 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway iii
Silnik: 1.0
Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-09-22, 20:27   

DarkWanderer napisał/a:
robox5 napisał/a:

Ja u siebie zmieniłem WIFI na ON, CP(WIFI) na ON i AA(WIFI) na ON. Po Hard Resecie niestety nie mam Android Auto bezprzewodowego :cry:


Na chwilę obecną mamy chyba tylko 2 opcje na bezprzewodowe AndroidAuto:
AAWireles
Carsifi


Ja osobiście nie jestem zadowolony z AA bezprzewodowego, może to wina Xiaomi, ale u mnie potrafi od czasu do czasu rozłączyć, albo nie może podłączyć, już się nauczyłem podłączać po kablu i mam spokój z nim.
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-09-23, 13:28   

Abdullach napisał/a:
Do działania AA potrzebne jest jeszcze podłączenie bluetooth, może spróbuj zrobić takie ustawienia jak na pierwszym zrzucie w tym temacie?

Porównałem ustawienia obu zrzutów i w zasadzie różnica jest tylko w ustawieniach Nawigacji. Bluetooth u mnie jest włączony. Możliwe, że trzeba włączyć NAVI na ON, albo wybrać Region 9 bo u mnie jest 4. Podobno zmiana Regionu ma wpływ na niektóre ustawienia.
Zauważyłem, że po zmianie WIFI, CP i AA na ON po Hard Resecie i włączeniu ponownym MICOM były nadal na OFF. Zmieniłem też WS_SND na ON i dźwięk powitalny jest ;)
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-23, 13:45   

Nie ma co kombinować. MediaNav jest wyposażony w dodatkowe elementy (karta WiFi i GPS) zmiany w MICOM nic nie zmienią. Te urządzenia po prostu różnią się sprzętowo.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-28, 10:23   

Takie może głupie pytanie do Użytkowników nowych modeli- jak wygląda odczyt wiadomości RDS na ekranie nowych MediaNav przy odbiorze FM? Zmieniło się coś, czy nadal jest taka kupa, jak w starych MN2? Bo tam odczyt jest upośledzony do jednej linijki tekstu bez funkcji przewijania wiadomości? Bo w starych MN2 na FM mamy jedną linijkę z określoną ilością znaków i tekst informacji urywa się po prostu nie dając żadnej możliwości odbioru pełnych informacji lecących na RDS. To samo pytanie dotyczy np. długich tytułów piosenek podczas słuchania z MP3- też macie urwane teksty bez funkcji scrollowania tekstu? Ciekawi mnie czy jest postęp, czy "jest jak zwykle"? ;-)
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-09-28, 20:17   

radia w zasadzie w aucie niestety nie słucham...muszę to zobaczyć....a ciekawości troszkę z innej beczki....odtwarzanie plików video....jest możliwość odblokowania?
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-10-02, 23:37   

Dymek napisał/a:
jak wygląda odczyt wiadomości RDS na ekranie nowych MediaNav przy odbiorze FM? Zmieniło się coś, czy nadal jest taka kupa, jak w starych MN2?

Też rzadko słucham radia, a w trakcie to raczej nie czytam co tam piszą na RDS. Po twoim wpisie zainteresowałem się i zrobiłem fotkę może coś tobie wyjaśni. Ogólnie w dobie Internetu, Android Auto i Car Play to słucham w większości ze streamingu (Spotify, podcasty). Plików mp3 jeszcze nie słuchałem na tym sprzęcie. Uprzedzam ewentualne pytania ustawiłem skórkę Renault

radio media display2 .jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 29 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-03, 13:58   

robox5 napisał/a:
Też rzadko słucham radia, a w trakcie to raczej nie czytam co tam piszą na RDS. Po twoim wpisie zainteresowałem się i zrobiłem fotkę może coś tobie wyjaśni.

Czyli wygląda na to, że nadal RDS kuleje... Dziwne, bo widzę, że jest już możliwość pokazania 2 czy 3 linijek tekstu a wiadomości nadal obcina [...] :roll:
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-10-03, 18:44   

Myślę, że spowodowane jest to odgórnymi przepisami bezpieczeństwa, aby kierowca nie musiał skupiać się za długo na przeczytaniu całego tekstu. Prostota w wyświetlaniu jest wskazana. Stacje radiowe też mają przepisy dotyczące wyświetlania napisów RDS i muszą się do nich stosować. Tak samo w Android Auto nie można włączyć YouTube, Netflixa czy filmów na VLC, wszystko po to aby nie rozpraszać kierowcy, który ma być skupiony na prowadzeniu samochodu. Oczywiście jest dodatkowe oprogramowanie firm trzecich (przeważnie płatne), które umożliwia uruchomienie np. YouTuba, ale to jest już na własną odpowiedzialność trzeba zainstalować poza Sklepem Play.
Możliwości wyświetlacza są duże, ale przepisy bezpieczeństwa je skutecznie ograniczają i zmuszają do jak najmniejszego rozpraszania kierowcy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne