Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Popychacze zaworowe - Szklanki
Autor Wiadomość
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2021-08-21, 23:55   Popychacze zaworowe - Szklanki

Czy w silniku 0.9 TCe znajdują się popychacze zaworowe oparte o "szklanki" jak w moim 1.0 SCe? Pytanie z ciekawości... Mam instalację LPG w moim "szklankowym" silniku i zastanawiam się czy w 0.9 do którego Dacia oferuje fabryczny gaz, też są szklaneczki.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3653
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-22, 18:20   

Tak- identyczna zasada działania jest zarówno w SCe1,0, w TCe0,9 czy w TCe1,0.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-08-22, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2021-08-23, 12:19   

W takim razie zastanawia mnie dlaczego Dacia nie oferuje fabrycznej instalacji LPG w silnikach 1.0 SCe.
Czyżby 0.9 i 1.0 TCe miały specjalnie wzmacniane gniazda zaworowe?
Ciekawe.
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2021-08-23, 13:51   

Ten silniczek 1.0 65KM w najtańszych opcjach ma moc haniebnie niską, więc po montażu LPG doszłyby koszty, słabszy silnik i pewnie jakieś dodatkowe koszty serwisu, a ta wersja z założenia ma być hiper tania. Zapewne można założyć lpg, ale przecież nawet silniczek 100 KM jest ledwie przyzwoity, więc po co osłabiać autko.
Niekoniecznie natomiast wierzę w opcję utwardzania gniazd zaworowych - to chyba jedynie nasze pobożne życzenie i mantra powtarzana przez handlowców z ASO. Ale kto wie - może to i prawda...
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-08-23, 18:08   

JS napisał/a:
Ten silniczek 1.0 65KM w najtańszych opcjach ma moc haniebnie niską, więc po montażu LPG doszłyby koszty, słabszy silnik.

To nie jest instalacja II generacji gdzie w rurę doprowadzającą powietrze wkładano tzw. palnik podający gaz. Ów element był zwężką wiec siłą rzeczy zmniejszony był przekrój i do silnika dostarczano mniej powietrza a co za tym idzie była mniejsza moc ale i na LPG i na benzynie. Obecne instalacje mają zupełnie inną konstrukcję i nie ma mowy o zmniejszeniu mocy- jeśli oczywiście sterownik LPG jest prawidłowo wystrojony (chyba, że to sterownik spięty ze sterownikiem silnika po szynie CAN więc de facto są wykorzystywane fabryczne mapy).
_________________
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-08-23, 19:17   

Ja w próbach dynamicznych na gaziutku 60-100 wychodziło mi stałe 0,5s wolniej niż na Pb, ale padał deszcz więc podobno i opór jest większy
_________________
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2021-08-23, 22:04   

JS, 65KM to on na w Clio i w Sandero III. W mojej "jeszcze" 73 KM.
Poza tym nie ma mowy o spadku osiągów, sterownik KME Nevo Sky Jet Expert komunikuje się na bieżąco z komputerem silnika benzynowego po magistrali OBD i dobiera mapy wtrysku z dokładnością do setnych części sekund. piotr. z, ma rację... spadki osiągów to były w mieszalnikowych instalacjach jak w mojej starej Fabii 1.4 MPI z 2000 roku ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne