Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana zamka bagażnika Lodgy
Autor Wiadomość
ikar144 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,2
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-01, 21:59   Wymiana zamka bagażnika Lodgy

Część,

Ktoś dziś dobierał się śrubokrentem do mojego bagażnika. Zamek zmasakrowan. Bagażnik się nie otwiera. Zamek centralny otwiera i zamyka wszystkie drzwi oprócz bagażnika.

Generalnie we wtorek planowałem jechać na wakacje :(

Mam kilka pytań:

1. Czy jest jakiś sposób na otwarcie bagażnika ze środka auta?
2. CZy jak dostanę się do zamka od środka i wymontuję wkładkę to bgażnik będzie się otwierał / zamykał ( bez blokady zamka) - jadę do lasu i nikt mi do auta się nie włamie :)
Czy będę mógł otwierać / zamykać auto "z kluczyka" a może nie zamknę obwodu i całe auto będzie na stałe otwarte?

z góry dzięki za pomoc.

Może ktoś miął podobne doświadczenia i może mi coś praktycznego doradzić :)
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-01, 23:01   

Czy jak próbujesz otworzyć/ zamknąć samochód słychać z zamka bagażnika działanie zamka czy jest cisza? Z opisu rozumiem, ze zmasakrowana jest wkładka ( bębenek) zamka tylnego tak? Tak sobie patrząc na zdjęcie tylnej klapy w lodgy to wydaje mi się, że jak dostaniesz się do bagażnika od strony środka auta, bez problemu będziesz w stanie zdemontować osłonę klapy bagażnika ( odkręcić 2 śrubki i lekko szarpnąć aby puściły zaczepy) i próbować wtedy otworzyć bagażnik. Mechanizm jego otwierania w Dacii nie jest jakoś strasznie skomplikowane więc raczej dasz rade cos wymyśleć i go otworzyć. Nastepnie patrzysz co jest uszkodzone i szukasz firmy z Sulejówka która sprzedaje używane części do francuzów i tyle.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-01, 23:57   

Osłona to dwa wkręty i sześć spinek na wcisk, da radę zdjąć od środka.
A dalej to wystarczy ruszyć cięgnem i się otworzy.
 
ikar144 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,2
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-02, 09:26   

dudu$ napisał/a:
Nastepnie patrzysz co jest uszkodzone i szukasz firmy z Sulejówka która sprzedaje używane części do francuzów i tyle.


Czemu z Sulejówka :) faktycznie tam w sklepie dedykowanym dla fancózów ( nie pamiętam nazwy) na pograniczu pięknej (prawie tak samo jak Ząbki ) metropoli Sulejówek z naszą Stolicą kupowałem swego czasu termostat - to jedyne co mi się narazie siadło w tej ekstra bryce :)

A na poważnie znasz jakiś punkt "dedykowany" - bo rozumiem, że muszę wymienić bębenkowy wkład 1:1 (stary na inny), by móć w przyszłość po otwarciu z kluczyka centralnego mechanicznie przycisnąć przycisk i otworzyć klapę.

Zaraz biorę się za rozkręcanie. Sam zamek centralny "upomina" się o otwarcie klapy wydaje dźwięk, ale jest blokowany i nie otwiera się klapa.
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-08-02, 12:02   

Ja z zamkiem ( mechanizm ) udał bym się do punktu w którym dorabiają kluczyki/naprawiają zamki. Fachowiec dorobi ci to dopasowując do obecnego kluczyka . Jak wymienisz bębenek na nowy przybędzie ci drugi kluczyk. A ciężar w kieszeni rośnie .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne