Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Lodgy - upolowana pod Leroy Merlin
Autor Wiadomość
gg 

Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Wysłany: 2021-09-13, 13:00   Dacia Lodgy - upolowana pod Leroy Merlin

No i stało się. W poniedziałek (a nie piątek ) 13 upolował mnie starszy pan w hondzie. Przejeżdżając przez parking dostałem strzała w tylne prawe drzwi. Drzwi wgięte, listwa ozdobna urwana. Próg i słupek chyba ok (na pierwszy rzut oka).
Likwidacja z OC sprawcy ale czy zgłaszać do ubezpieczyciela sprawcy czy bezpośrednio blacharni dać temat do przerobienia (samochód jeszcze na gwarancji)?

Jest szansa na samochód zastępczy 6-osobowy? Nie bez powodu w rodzinie jest Lodgy :).

Ostatnio zmieniony przez gg 2021-09-13, 13:24, w całości zmieniany 2 razy  

eliks 

Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Wysłany: 2021-09-13, 13:46   

Na 6 osób ciężko będzie. Siostra przy naprawie serwisowej Grand Scenica dostała Toyotę Corolle.

gg 

Wysłany: 2021-09-13, 13:53   

Ciężko, nie ciężko ale jednej osoby z rodziny się nie pozbędę bo to dzieci ;).

SWilk 

Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Wysłany: 2021-09-13, 15:44   

Kto jest ubezpieczycielem sprawcy?

W kwestii zastępczego musisz postawić sprawę jasno ubezpieczycielowi - masz 6 osobową rodzinę i transportu dla takiej ilości osób potrzebujesz. I albo podstawią 6 osobowy samochód zastępczy, albo będziesz przedstawiał rachunki za taxi dla osób, które się nie zmieszczą.

Warto też wnosić o zwrot kosztów zakupu nowych fotelików w miejsce tych, które były w tym czasie w samochodzie. Każdy producent wyraźnie pisze w instrukcji, że fotelik po wypadku nie może być dalej używany. Niektórzy - jak Recaro - oferują bezpłatną wymianę fotelika na koszt producenta po przesłaniu dowodów wypadku (np. notatki policyjnej). Za inne foteliki trzeba ścigać sprawcę, czyli de fakto ubezpieczyciela.

Powyższe przefiltruj przez "nie znam się, to się wypowiem".

gg 

Wysłany: 2021-09-13, 16:01   

Sprawca ubezpieczony w Warcie. Prędkości były minimalne, bo to za zakrętem na parkingu, ale czasu na reakcję nie było - tylko poczułem uderzenie i mogłem wysiąść pooglądać efekty kolizji.

Fotelikowe mam tylko jedno dziecko jednak jechałem sam, biorąc pod uwagę prędkości to fotelikowi raczej nic nie jest.

norton1 

Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wysłany: 2021-09-14, 07:32   

Ja bez żadnego zbędnego proszenia dostałem auto 7-osobowe jak zostawiałem auto na 2 tygodnie w ASO. Nie mieli Lodgy wiec dostałem Mercedesa Vito.

Michał B24 

Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Laureate
Wysłany: 2021-09-14, 08:28   

Dostaniesz pewnie busa.

Jesli chodzi o zgloszenie, najlepiej zglosic online w ubezpieczalni sprawcy. Mialem problem z tym, to jest druga opcja, ze mozna zglosic we wlasnej ubezpieczalni, a oni skontaktuja sie z ubezpieczalnia sprawcy. Mialem tak, jak PZU mi odrzucalo wniosek online. Dalem spokoj i zglosilem Compensa, a to byla moja ubezpieczalnia.

Foteliki wymienia sie po wypadku, a nie po stluczce/kolizji. Tam nie bylo wiekszych sil niz przy ostrzejszym hamowaniu.

telecaster1951 

Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Wysłany: Wczoraj 16:38   

Michał B24 napisał/a:
, najlepiej zglosic online w ubezpieczalni sprawcy
Nie. Najlepiej nie robić nic. Jechać do ASO, napisać upoważnienie, których druki są najczęściej gotowe na stole i wsio. U mnie w ASO właśnie dzwonili do ubezpieczyciela i zgłaszali. Ja nie musiał już nic robić.

Odpowiedz do tematu