Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Różnice między Media Display a Media Nav
Autor Wiadomość
NoName 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 03 Paź 2021
Posty: 3
Skąd: Lwów
Wysłany: 2021-10-03, 20:09   Różnice między Media Display a Media Nav

Jakie są różnice pomiędzy pakietem Media Nav a Media Display w nowej Sandero Stepway, myślicie, że warto dopłacać 900 zł?
 
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-10-03, 20:49   

Dostajesz nawigację, bezprzewodowe AA i AC, 2 dodatkowe głośniki i dodatkowe gniazdo USB.
Moim zdaniem warto, chociażby dla AA i 2 dodatkowych głośników.
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-10-07, 21:12   

Moim zdaniem te 9 stów to mało za tą przyjemność, a dostajesz jeszcze lepsze głośniki niż nie kupując tego i to moim zdaniem największy plus. Ja polecam.
_________________
DACIA - fun to drive
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-10-30, 18:38   

czy z wyposażeniem Media Display jest dużo pracy aby doposażyć o te głośniki tweeter?
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-10-30, 19:38   Re: Różnice między Media Display a Media Nav

NoName napisał/a:
Jakie są różnice pomiędzy pakietem Media Nav a Media Display w nowej Sandero Stepway, myślicie, że warto dopłacać 900 zł?


Początkowo też tak zamówiłem...ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie. Nie żałuję. Nie wiem jak działa normalny zestaw ale ten z tweeterami daje radę. Nawigacja była mniej istotna. Bezprzewodowe AA to fajna sprawa. Na Andku 11 działa super. Na 10 były chimery. Ale trzeba też przyznać, że 900 zł to jednak jest kwota....Ja mogłem sobie na to pozwolić i rozumiem dylematy finansowe. Pozdrawiam
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-10-31, 11:40   

uno0 napisał/a:
Ale trzeba też przyznać, że 900 zł to jednak jest kwota....Ja mogłem sobie na to pozwolić i rozumiem dylematy finansowe.

Ja bym dopłacił do Media Nav tylko sprzedawca mi odradził. Myślę, że nie wiedział o bezprzewodowym AA (nad czym ubolewam i szukam rozwiązania) oraz o tych tweeterach. Argumentował, że po co płacić za nieaktualną mapę jak i tak każdy używa googlowej. Jakbym wtedy to wiedział o AA i głośniczkach to na pewno bym nie rezygnował z Media Nav.
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-10-31, 12:01   

To stwierdzenie że każdy używa Googlowej jest nieprawdą. Ja zawsze mam aktualne mapy i lubię oryginalną navi.
_________________
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-01, 22:10   

eliks napisał/a:
To stwierdzenie że każdy używa Googlowej jest nieprawdą. Ja zawsze mam aktualne mapy i lubię oryginalną navi.

Fakt. Jedna i druga nawigacja ma swoje plusy, ale także minusy.
 
Kermit 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-08, 11:08   

robox5 napisał/a:
czy z wyposażeniem Media Display jest dużo pracy aby doposażyć o te głośniki tweeter?
Dołączam się do pytania. Mam wersję bez nawigacji (nie z mojej winy, błąd dystrybutora) i chcę doposażyć się w głośniki wysokotonowe. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy system obsłuży te dwa dodatkowe głośniki? W miejscach, gdzie powinny być, widzę okablowanie; czyżby wystarczyło tylko podłączyć głośniki?

Pozdrawiam
_________________
Dacia Logan 2021
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2021-11-17, 04:46   

Dostajesz 2 dodatkowe głośniczki, bezprzewodowe AA i AC i jeszcze jedna rzecz o której nawet często sprzedawcy nie wiedzą. Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB, koło ekranu na lewo i w panelu centralnym na dole. W zwykłym radiu jest tylko to obok ekranu 😉

Ogólnie polecam wydać te 900zł. Nie spodziewałem się że to będzie tak dobrze a przede wszystkim tak czysto grało. Wiadomo to nie jakieś Bose itp. ale o tak grają fajnie
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-17, 08:05   

dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-17, 10:12   

sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.


Warto też dodać że podobno w ramach oszczędności drugi port USB pod klimatyzacją ma zniknąć. Dotyczy to aut produkowanych od połowy października 2021r.

https://francuskie.pl/nowa-dacia-sandero-wkrotce-z-ubozszym-wyposazeniem/
Ostatnio zmieniony przez laisar 2021-11-17, 11:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-17, 10:18   

Liakim napisał/a:
Warto też dodać że podobno w ramach oszczędności drugi port USB pod klimatyzacją ma zniknąć. Dotyczy to aut produkowanych od połowy października 2021r.

Napisali, że dotyczy to wersji Access. I mam wrażenie, że chodzi tu jednak o górne gniazdo USB, bo dolnego i tak w tej wersji nie ma. Po prostu w Access nie będzie żadnego USB, skoro w podstawowej wersji w ogóle nie ma radia ani systemu Media Control.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-17, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kermit 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-17, 10:56   

sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.
Jak jeździłem demówką Sandero, to do dolnego portu USB podpiąłem własny pendrive i odtwarzałem muzykę na Media Nav - więc w tamtym egzemplarzu była transmisja danych.
_________________
Dacia Logan 2021
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-17, 11:31   

Kermit napisał/a:
sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.
Jak jeździłem demówką Sandero, to do dolnego portu USB podpiąłem własny pendrive i odtwarzałem muzykę na Media Nav - więc w tamtym egzemplarzu była transmisja danych.


Właśnie czytałem już opinie jednych że ten port też może służyć do odczytu danych ale też że służy wyłącznie do ładowania. Jestem ciekawy jak to możliwe skoro 2 porty USB występują tylko w wersji MediaNav.
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2021-11-17, 13:54   

sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.


byłem sprawdzić i w dolnym porcie działa odtwarzanie muzy z pena
 
Kermit 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-17, 14:17   

Liakim napisał/a:
Kermit napisał/a:
sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.
Jak jeździłem demówką Sandero, to do dolnego portu USB podpiąłem własny pendrive i odtwarzałem muzykę na Media Nav - więc w tamtym egzemplarzu była transmisja danych.


Właśnie czytałem już opinie jednych że ten port też może służyć do odczytu danych ale też że służy wyłącznie do ładowania. Jestem ciekawy jak to możliwe skoro 2 porty USB występują tylko w wersji MediaNav.

W Media Display istotnie jest tylko jeden port USB - ponoć jest tam nieco inna płyta główna niż w Media Nav.
_________________
Dacia Logan 2021
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-17, 14:23   

Jeśli chodzi o to złącze to mam je oznaczone podświetloną ikoną baterii. Podłączałem telefon i pendrive - nie było komunikacji. Natomiast w Clio w tym miejscu jest symbol USB (tzw. "kabelek") i istotnie jest tam transmisja danych.
Mój samochód był produkowany w maju - być może w kolejnych wersjach coś zmienili. W nowszym nie siedziałem.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-17, 16:01   

Jeszcze dla pewności podpiąłem dzisiaj mój pendrive. Nie ma połączenia z MN4. Myślę, że po dacie produkcji naszych egzemplarzy będzie można wywnioskować czy drugie złącze danych USB to upgrade czy raczej losowy "wypadek przy pracy" wynikający np. z przejściowego braku odpowiednich wiązek elektrycznych w trakcie produkcji.

Co ciekawe, w instrukcji obsługi pojazdu na stronie 3.15 jest mowa o 2 gniazdach multimedialnych. W związku z tym mogę także podejrzewać, że "wypadkiem przy pracy" jest właśnie instalacja w moim samochodzie :) Jednak w tamtym okresie nie trafiłem na żaden egzemplarz salonowy, który miałby drugie złącze danych USB.
 
Kermit 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-17, 16:59   

sobol1976 napisał/a:
Co ciekawe, w instrukcji obsługi pojazdu na stronie 3.15 jest mowa o 2 gniazdach multimedialnych. W związku z tym mogę także podejrzewać, że "wypadkiem przy pracy" jest właśnie instalacja w moim samochodzie :) Jednak w tamtym okresie nie trafiłem na żaden egzemplarz salonowy, który miałby drugie złącze danych USB.
Jeśli masz Media Nav i do tego jest tak napisane w instrukcji, a w rzeczywistości nie działa, to może rozważ reklamację? Jestem ciekaw, jak do tego podejdą, bo mi powiedzieli, że się nie da.
_________________
Dacia Logan 2021
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-17, 17:42   

Kermit napisał/a:
Jeśli masz Media Nav i do tego jest tak napisane w instrukcji, a w rzeczywistości nie działa, to może rozważ reklamację?


Szczerze? Nie potrzebuję drugiego gniazda USB danych, tam na dole mam podpięty wideorejestrator. Muzyka z USB na górze. A reszta przez AA wifi. Zostaje jeszcze wolne gniazdo zapalniczki gdzie mam ładowarkę USB 2 x 2A. Aaa... i jeszcze z tyłu drugie gniazdo zapalniczki :)
Poza tym ja (mimo zapisu w instrukcji) widziałem specyfikację w trakcie zakupu i tam wyraźnie napisano, że 2 złącze USB tylko do ładowania.
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2021-11-17, 23:04   

sobol1976 napisał/a:
Kermit napisał/a:
Jeśli masz Media Nav i do tego jest tak napisane w instrukcji, a w rzeczywistości nie działa, to może rozważ reklamację?


Szczerze? Nie potrzebuję drugiego gniazda USB danych, tam na dole mam podpięty wideorejestrator. Muzyka z USB na górze. A reszta przez AA wifi. Zostaje jeszcze wolne gniazdo zapalniczki gdzie mam ładowarkę USB 2 x 2A. Aaa... i jeszcze z tyłu drugie gniazdo zapalniczki :)
Poza tym ja (mimo zapisu w instrukcji) widziałem specyfikację w trakcie zakupu i tam wyraźnie napisano, że 2 złącze USB tylko do ładowania.


moje zostało zamówione w maju i wyprodukowane 13 sierpnia w Pitesti w Rumunii, dolny port ładuje i przesyła dane, testowałem dziś na pendrive
 
Paweł 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-18, 09:42   

sobol1976 napisał/a:

Szczerze? Nie potrzebuję drugiego gniazda USB danych, tam na dole mam podpięty wideorejestrator. Muzyka z USB na górze. A reszta przez AA wifi. Zostaje jeszcze wolne gniazdo zapalniczki gdzie mam ładowarkę USB 2 x 2A. Aaa... i jeszcze z tyłu drugie gniazdo zapalniczki :)
Poza tym ja (mimo zapisu w instrukcji) widziałem specyfikację w trakcie zakupu i tam wyraźnie napisano, że 2 złącze USB tylko do ładowania.

Potwierdzam, Mam identycznie, samochód zamówiony w lutym odebrany w maju, tylko ładowarkę mam 2X2A + 1X1A
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-18, 10:43   

dawtaj94 napisał/a:
moje zostało zamówione w maju i wyprodukowane 13 sierpnia w Pitesti w Rumunii, dolny port ładuje i przesyła dane, testowałem dziś na pendrive

Jeśli byłbyś jeszcze łaskaw sprawdzić- czy przy tym dolnym gnieździe masz opisany symbol baterii (piorunka) czy jakiś symbol USB?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-18, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-18, 17:21   

Dymek napisał/a:
Liakim napisał/a:
Warto też dodać że podobno w ramach oszczędności drugi port USB pod klimatyzacją ma zniknąć. Dotyczy to aut produkowanych od połowy października 2021r.

Napisali, że dotyczy to wersji Access. I mam wrażenie, że chodzi tu jednak o górne gniazdo USB, bo dolnego i tak w tej wersji nie ma. Po prostu w Access nie będzie żadnego USB, skoro w podstawowej wersji w ogóle nie ma radia ani systemu Media Control.


po "odchudzeniu" będzie tak:
Media Control/Display = 1x USB
Media NAV/ NAV PLUS = 2x USB
Ostatnio zmieniony przez chrom6 2021-11-18, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne