Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Automatyczny hamulec parkingowy
Autor Wiadomość
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-11-20, 08:19   

Dla bieglejszych w temacie. Czy da się wyłączyć w Sandero 3 automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego, bo u ojca w aucie to jest i denerwuje niemiłosiernie?
_________________
Programowanie nowszych Dacia/Renault po CAN (np. wyłączanie czujników ciśnienia w oponach, Start Stop, itd.). Moje auto: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1714641 Instalacja gazowa BRC Sequent 32
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2021-11-20, 08:54   

A on nie zwalnia się sam, jak ruszasz?
 
barney 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Sie 2021
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-11-20, 13:18   

Zwalnia ;)
A dałoby się w drugą stronę - automatyczne zaciąganie przy odpalonym silniku, wybiciu biegu i puszczenia sprzęgła (tj. stanie na światłach)?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-20, 13:38   

sprawdź dwie możliwe opcj kiedy zadziała automagicznie na światłach
pierwsza - po wcisnięciu sprzegła mocne docisniecie hamulca noznego
lub
druga - przy wciniętym sprzegle przycisnięcie albo pociągnięcie tej dzwigienki.
Tak działa w moim obecnym samochodzie (volvo v60) wtedy aktywuje sie automagicznie
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-11-20, 14:51   

Michał B24 napisał/a:
A on nie zwalnia się sam, jak ruszasz?


Zwalnia. Ale mialbym zyczenie, aby sam sie nie zaciagal, bo dla mnie jest to bez sensu. Czasami potrzebuje przepchnac auto w garazu i musze leciec po karte. Poza tym co za duzo auto samo mysli to ie moje pokolenie. Bede kombinowal, aby usunac ten zbedny bajer.
_________________
Programowanie nowszych Dacia/Renault po CAN (np. wyłączanie czujników ciśnienia w oponach, Start Stop, itd.). Moje auto: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1714641 Instalacja gazowa BRC Sequent 32
 
Jaceksl61 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 1
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2022-10-17, 00:39   Jogger hamulec ręczny

Hamulec ręczny w Joggerze jest automatyczny. Czy jest możliwość wyłączenia tego, aby można było samemu decydować kiedy hamulec załączamy, a kiedy nie? W moim przypadku przy parkowaniu przed domem zawsze uchylałem drzwi, aby widzieć do którego momentu mam cofnąć. Przy tym kretyńskim hamulcu próba otwarcia drzwi powoduje natychmiastowe zahamowanie.
 
GrzesiekP 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Dołączył: 28 Cze 2022
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-17, 09:45   

Nie , nie ma możliwości wyłączenia albo zmiany zachowania. Jedyne co mi przychodzi do głowy to próbuj trzymać nogę na hamulcu jak otwierasz drzwi - może to pomoże.

Nie cierpię tego hamulca. Osobiście nie rozumiem czemu ten głupi automatyczny hamulec ma być wygodny. Zwykły ręczny wykorzystywałem przy parkowaniu w ciasnych / pochyłych miejscach. Lekko trzymany ręczny pozwalał zrobić to bezpiecznie. Z automatem niemożliwe. Z manualny ręcznym łatwo było wskoczyć przy włączaniu się do ruchu np. jak było lekko pod górkę. Auto na ręcznym, bieg wrzucony, noga na sprzęgle i przy gazie i można błyskawicznie ruszyć. Z automatem albo go zaciągasz i masz chwilkę opóźnienia zanim się zwolni albo trzymasz nogę na hamulcu... Jak chcesz troszkę przestawić auto bez zapalania silnika nie da się tego badziewia zwolnić bez kombinacji... Jak chcesz zostawić auto na luzie - podobnie. Z tego względu będzie problem z myjniami automatycznymi które same przemieszczają auto. Kiedyś widziałem jak gość był w takiej myjni i miał auto z zapalonym silnikiem. Wydawało mi się że to głupota a teraz już wiem o co chodziło ;-) .

Na dodatek ręczny działa dwustanowo - nie hamuje / hamuje nie ma stanów pośrednich...


Być może da się przeprogramować zachowanie hamulca - wyłączyć automatykę , słyszałem że w niektórych autach jest taka opcja zmieniając ustawienia w komputerze przez programy serwisowe. Ale z tego co mi powiedzieli w ASO każda nieoficjalna ingerencja w komputer to utrata gwarancji...
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-10-17, 10:41   Re: Jogger hamulec ręczny

Jaceksl61 napisał/a:
Hamulec ręczny w Joggerze jest automatyczny. Czy jest możliwość wyłączenia tego, aby można było samemu decydować kiedy hamulec załączamy, a kiedy nie? W moim przypadku przy parkowaniu przed domem zawsze uchylałem drzwi, aby widzieć do którego momentu mam cofnąć. Przy tym kretyńskim hamulcu próba otwarcia drzwi powoduje natychmiastowe zahamowanie.


teraz bedziesz miał kamerę cofania i/lub czujniki
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-10-17, 10:45   

A nie prościej otworzyć szybę i wychylić głowę zamiast otwierać drzwi....? :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-10-18, 13:27   

Może prościej użyć lusterka?
 
villager 


Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1 SCe
Rocznik: 2018
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 144
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 2022-10-18, 15:32   

Żeby po otwarciu drzwi nastąpiło automatyczne zaciągnięcie hamulca ręcznego to musi być jakiś czujnik w drzwiach. Może idąc od tej strony wystarczyłoby go odpiąć albo w inny sposób zdezaktywować? Nie ma sygnału z czujnika, nie zaciąga się hamulec. Tak tylko kombinuję.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-10-18, 18:30   

Jaceksl61 napisał/a:
zawsze uchylałem drzwi, aby widzieć do którego momentu mam cofnąć.

Może jednak należy zmienić sposób parkowania, zamiast nazwać hamulec nazwą należną tej metodzie.
Jaceksl61 napisał/a:
kretyńskim
 
Sonar 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-11-16, 18:50   

GrzesiekP napisał/a:
Nie , nie ma możliwości wyłączenia albo zmiany zachowania. Jedyne co mi przychodzi do głowy to próbuj trzymać nogę na hamulcu jak otwierasz drzwi - może to pomoże.

Nie cierpię tego hamulca. Osobiście nie rozumiem czemu ten głupi automatyczny hamulec ma być wygodny. Zwykły ręczny wykorzystywałem przy parkowaniu w ciasnych / pochyłych miejscach. Lekko trzymany ręczny pozwalał zrobić to bezpiecznie. Z automatem niemożliwe. Z manualny ręcznym łatwo było wskoczyć przy włączaniu się do ruchu np. jak było lekko pod górkę. Auto na ręcznym, bieg wrzucony, noga na sprzęgle i przy gazie i można błyskawicznie ruszyć. Z automatem albo go zaciągasz i masz chwilkę opóźnienia zanim się zwolni albo trzymasz nogę na hamulcu... Jak chcesz troszkę przestawić auto bez zapalania silnika nie da się tego badziewia zwolnić bez kombinacji... Jak chcesz zostawić auto na luzie - podobnie. Z tego względu będzie problem z myjniami automatycznymi które same przemieszczają auto. Kiedyś widziałem jak gość był w takiej myjni i miał auto z zapalonym silnikiem. Wydawało mi się że to głupota a teraz już wiem o co chodziło ;-) .

Na dodatek ręczny działa dwustanowo - nie hamuje / hamuje nie ma stanów pośrednich...


Być może da się przeprogramować zachowanie hamulca - wyłączyć automatykę , słyszałem że w niektórych autach jest taka opcja zmieniając ustawienia w komputerze przez programy serwisowe. Ale z tego co mi powiedzieli w ASO każda nieoficjalna ingerencja w komputer to utrata gwarancji...

Dokładnie miałem taką przygodę.
Wyłączyłem silnik i auto zablokowało myjnię.
Nie pomogło włączenie silnika, musiałem jeszcze lekko ruszyć do przodu by hamulec odpuścił .
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2022-11-16, 22:30   

villager napisał/a:
Żeby po otwarciu drzwi nastąpiło automatyczne zaciągnięcie hamulca ręcznego to musi być jakiś czujnik w drzwiach. Może idąc od tej strony wystarczyłoby go odpiąć albo w inny sposób zdezaktywować? Nie ma sygnału z czujnika, nie zaciąga się hamulec. Tak tylko kombinuję.

Tak, i nie zaświeci sië oświetlenie kabiny. I możesz zatrzasnąć samochód z kluczykami w stacyjce - jeśli w ogóle masz jeszcze stacyjkę (centralny otwarty pilotem zamknie się ponownie, jeżeli nikt nie wsiadł).
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2023-01-24, 07:19   

A czy ktoś może próbował zostawić auto tylko na biegu? Np. w zimie na mrozie. Próbowałem zrobić to zgodnie z instrukcją ale albo jestem tuman albo coś robię źle, bo hamulec się nie zwalnia.
 
Cistu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster, Sandero Stepway
Silnik: Blue dCi 1.5 4WD, TCe 90 CVT
Rocznik: 2021, 2023
Dołączył: 24 Mar 2023
Posty: 5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2023-12-05, 08:54   

husik napisał/a:
A czy ktoś może próbował zostawić auto tylko na biegu? Np. w zimie na mrozie. Próbowałem zrobić to zgodnie z instrukcją ale albo jestem tuman albo coś robię źle, bo hamulec się nie zwalnia.


1. Przy pracującym silniku, trzymając wciśnięte jednocześnie pedał hamulca i przełącznik hamulca parkingowego, należy wyłączyć silnik.
2. Wrzucić bieg lub pozycję "P" (w autach z automatyczną skrzynią biegów).
3. Zwolnić pedał hamulca i przełącznik hamulca parkingowego.

W przypadku zamiaru pozostawienia pojazdu w pozycji neutralnej w celu możliwości przepchnięcia pojazdu w garażu itp., czynności opisanej w pkt 2. nie stosuje się.
 
Aktyn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Lip 2021
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-12-05, 12:59   

dacialoganmcv napisał/a:
Zwalnia. Ale mialbym zyczenie, aby sam sie nie zaciagal


producent wie lepiej co dla nas jest dobre ... to tak samo jak z tą debilna tylną wycieraczką - jak w zimę zapomnisz,że może być przymarznięta to od razu możesz zakładać nową . Te wszystkie "udogodnienia " miałyby sens żeby nie były obowiązkowe a dla chętnych / patrz oczywiście mój ulubiony brak wyłącznika esp- dacia dba żebyś zawsze był bezpieczny a to,że na sliskim nie możesz ruszyć pod górkę to juz twój problem ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne