Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak haka w dowodzie rejestracyjnym
Autor Wiadomość
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
  Wysłany: 2021-12-01, 20:33   Brak haka w dowodzie rejestracyjnym

Hej, dawno nic nie pisałem, ale zaglądam regularnie. Zbliża mi się pierwsze BT i w związku z tym przypomniałem sobie, że mimo montażu haka, nie jest on wbity w DR. Hak był w zamówieniu auta, nie wiem czy montaż był w fabryce, czy u dealera.

Pytanie: Czy dealer powinien mi ten hak wpisać, zgłosić do dowodu?

Czy muszę mieć wpisany ten jak przed pierwszym BT? Wszystko jeszcze komplikuje fakt, że auto jest w leasingu, więc to RCI będzie musiało chyba złożyć wniosek o wpisanie dodatkowego wyposażenia.

Ktoś miał taką sytuację?
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
Ostatnio zmieniony przez miela 2021-12-01, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-12-01, 20:43   

hak nie jest montowany w fabryce, montowany jest w serwisie. Po wydaniu samochodu powinieneś pojechać do SKP zrobić badanie . Koszt 35 zł. Dokument wysyłasz do firmy leasingowej. I z tym dokumentem leasing idzie do wydziału komunikacji, żeby wpisać hak w dowód i kartę pojazdu. Leasng pobiera za to opłatę. Leasing odsyła tobie dowód z wpisanym hakiem.
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2021-12-01, 20:45   

maciek, dzięki za odpowiedź. Zadzwonię jutro do RCI i zapytam jak to zrobić. Trochę moje niedbalstwo, ale też nikt mi nie wspomniał, że mam coś takiego zrobić.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-01, 22:13   

Jak ci tego leasingu dużo nie zostało, to bym po prostu zrobił badanie haka i woził kwitek wraz z dowodem. Jak już wykupisz na siebie to przy okazji przerejestrowywania złożysz wniosek o wpis do dowodu. Przy pandemii cokolwiek załatwić w WK to jest dramat.
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2021-12-01, 22:48   

DrOzda napisał/a:
Jak ci tego leasingu dużo nie zostało, to bym po prostu zrobił badanie haka i woził kwitek wraz z dowodem. Jak już wykupisz na siebie to przy okazji przerejestrowywania złożysz wniosek o wpis do dowodu. Przy pandemii cokolwiek załatwić w WK to jest dramat.


No do lutego, kończy się mniej więcej wtedy, kiedy termin BT.
Ale czy diagnosta mi podbije jak nie będę miał wpisanego tego w DR, tylko badanie?

W sumie to też dobre pytanie czy BT robić przed końcem leasingu czy po...
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-01, 23:59   

Podbije, oni wiedzą jaki jest teraz sajgon w WK.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-02, 12:15   

miela napisał/a:
W sumie to też dobre pytanie czy BT robić przed końcem leasingu czy po...


Właściwie to bez różnicy, chyba że:
- chcesz jego koszt wrzucić w koszty działalności, ale auto z firmy "wychodzi",
- zależy Ci na tym, żeby w dowodzie rejestracyjnym zbyt szybko nie skończyły się rubryki (teraz już właściwie bez znaczenia, bo nawet nie trzeba wozić świstków -- ale jeśli jeździsz dużo za granicę, to może przydać się porządek w papierach).

Rok temu kończył mi się leasing, badanie zrobiłem wcześniej (skądinąd nie miałem innej możliwości, bo 3-letni leasing nijak nie chciał się skończyć przed 3-letnim terminem dopuszczenia ;-)
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-12-02, 13:52   

DrOzda napisał/a:
Jak ci tego leasingu dużo nie zostało, to bym po prostu zrobił badanie haka i woził kwitek wraz z dowodem. Jak już wykupisz na siebie to przy okazji przerejestrowywania złożysz wniosek o wpis do dowodu. Przy pandemii cokolwiek załatwić w WK to jest dramat.


Po badaniu jest 30 dni na zgłoszenie w WK. Wiem bo to robiłem niedawno.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-02, 15:34   

No niby jest , tak jak jest 30 dni na przerejestrowanie po zakupie.
Praktyka wygląda inaczej.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-02, 16:35   

DrOzda napisał/a:
No niby jest , tak jak jest 30 dni na przerejestrowanie po zakupie.
Praktyka wygląda inaczej.


Te 30 dni nie tyle na przerejestrowanie, ile na zgłoszenie sprzedaży (i to przez obie strony, sprzedającego i kupującego). Aktualnie praktyka wygląda tak, że uchybienie choćby o 1 dzień wiąże się z karą (od 200 do 1000 złotych), z czego starostowie skwapliwie korzystają.

Jeśli chodzi o hak, to bodajże 30 dniowy termin na wbicie do dowodu jest od montażu; ta sama nowelizacja, która wprowadziła kary za brak zgłoszenia sprzedaży miała także sankcjonować brak zgłoszenia zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym -- w końcu tego przepisu nie ma.

Tam jest jeszcze jeden projekt dotyczący przeglądów i SKP, oidp będzie zakaz dokonywania przeglądów elementów niewbitych do dowodu rejestracyjnego (w sensie: jak się coś nie zgadza, to nie ma w ogóle przeglądu -- dotyczyć to ma także "małych" tablic na autach z pełnowymiarową wnęką).
Natomiast jak to aktualnie wygląda, tj. czy na dziś SKP zrobi przegląd auta z hakiem, którego nie ma w dowodzie -- tego nie wiem (czuję, że to analogicznie do instalacji LPG: musi być homologacja i wpis...)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne