Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-05-29, 09:52
Klekotanie / terkotanie skrzyni biegów na luzie
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2008-02-27, 22:37   

zauwazylem dzis ze jak sie rozgrzeje to ciezko zrzucic ze wstecznego na luz

wymiana oleju moze cos da, tyle ze w instrukcji obslugi pisze zeby robic to po 15k i pozniej po 150k

moze ktos jeszcze sie wypowie
 
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-02-28, 06:51   

Dopiero 4 tyś km przeskoczylem nie zauważylem głosniejszej pracy skrzyni biegów,ewentualnie wiekszych oporow na drążku zmiany biegów silnik 1.4 mpi logam mcv
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-02-28, 09:20   

czytalem na stronie www. ceramizer.pl opinie uzytkownikow o tym wynalazku, bo jest tez dodatek do skrzyn. opinie rewelka, ale czy pisane przez prawdziwych uzytkownikow, nie jestem w stanie powiedziec bo roznie z tym bywa. jak masz na zbyciu kilkadziesiat zlotych, mozesz sprobowac. na pewno nie zaszkodzi- pomoc moze jak Bog da. na pewno taniej niz rozbiorka skrzyni, ktora tez moze nic nie wykazac. pozdr
 
Gość

Wysłany: 2008-02-28, 12:06   

ta czytalem o tych ceramizerach, zobacze co to za medżik
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-02-28, 20:18   

Kratylos napisał/a:
ale kolega mai inna skrzynie - dacia nova w loganach jest co innego
jesli an rozgrzanej skrzyni zaczynaja biegi ciezko wybierac zmiana oleju nie pomoze - trzeba raczej ta skrzynie rozebrac...


Zgadza się w Loganach jest skrzynia z Meganki, o ile się nie mylę...
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
papieju 


Marka: Wartburg
Model: 1.3
Silnik: 1297cm
Rocznik: 1991
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 2008-02-29, 09:40   

Polecam jednak wlanie oleju. Może być tak, że jest go mało, może sobie wykapuje po trochu - objawy podobne do sytuacji, kiedy oleju mało w skrzyni. Co szkodzi kupić hipol, spuścić stary - zobaczysz ile go jest i zalać nowego - odpowiednią ilość? Hipol jest wbrew pozorom całkiem dobrym olejem.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2008-02-29, 12:02   Re: Rozgrzana skrzynia biegow

TheArt napisał/a:
zauwazylem ze skrzynia w moim Ferrari chodzi leciutko


mam tylko nadzieje ze po miescie nie smigasz ponad 200 km/h...........

:mrgreen:
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-29, 19:52   

pazorro napisał/a:
Moja skrzynia też mocniej pracuje jak się zagrzeje, ale nie jestem przekonany czy wymiana w niej oleju poprawi cokolwiek. Głośna pracę słychać szczególnie gdy stojąc na rozgrzanym silniku na światłach nie mam wrzuconego żadnego biegu i wciskam pedał sprzęgła; gdy go wcisnę to głośna praca skrzyni ustaje, gdy nie jest wciśnięty skrzynia dosłownie klekocze.
Może ten typ tak ma... A jak jest u was ze skrzynią w benzynowcu 1.4?



O witaj bracie, u mnie jest to samo co opisujesz, czyli jak silnik się rozgrzeje i silnik pracuje na wolnych obrotach słychać klekotanie i jest to denerwujące, już walczyłem o to z serwisem i nic nie wywalczyłem, oni są mądrzejsi i twierdzą bez żadnego rozbierania że wszystko jest wpożadku.
Dzisiaj nawet poszukałem na google i nie mogłem w to uwierzyć, jak w wielu markach zdarza się takie klekotanie na biegu jałowym, który po wciśnięciu pedału sprzęgła ustaje.

Pazorro, podjedź do swojego serwisu i powiedz co jest zobaczymy jak ciebie potraktują, może razem coś zawalczymy.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-03-01, 12:10   

mialem to samo w uniaku od nowosci. /5 lat/ walka z aso to walka z wiatrakami. po naradzie ze znajomym mechanikem zostawilem jak jest. nic sie nie dzieje poza dyskomfortem. teraz jezdz uno syn i tez nic sie nie dzieje. pozdr
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-03-01, 13:10   

jurek napisał/a:
mialem to samo w uniaku od nowosci. /5 lat/ walka z aso to walka z wiatrakami. po naradzie ze znajomym mechanikem zostawilem jak jest. nic sie nie dzieje poza dyskomfortem. teraz jezdz uno syn i tez nic sie nie dzieje. pozdr


wiem że się nic nie dzieje, u mnie też wszystko pracuje dobrze tylko ten klekot jest denerwujący, a jeszcze jak się z kimś jedzie to aż wstyd, wtedy jadę z załączonym radiem albo lekko otwartym oknem, bo jest mi głupio.
A najgorsze jest to że serwis ma to gdzieś, gość popatrzy na auto i mówi że wszystko w porządku, kurde taki idiota powinien nagrodę Nobla dostać, za diagnozowanie pojazdów bez rozbierania jakiejkolwiek częśći.
Mnie zawsze uczono, że jak chcesz zdiagnozować coś w aucie, coś co jest nie tak, musisz to najpierw rozebrać i wtedy widać głym okiem czy każdy element jest w porządku. Ale żeby diagnozować patrząc na auto, to gratuluję głupoty mechanikowi.


Zresztą od kilku dni nachodzi mnie myśl żeby napisać list do renault Polska z moim problemem, bo to jest w pewnym stopniu problem, coś w fazie produkcji zostało zwalone że skrzynia wydaje takie odgłosy. Prawdopodobnie zostanę olany.
Wtedy skorzystam z umiejętności mojego kolegi który dobrze zna francuski i skleci mi ten sam list po francusku i wyślę go bezpośrednio do Renault we Francji i dodatkowo napiszę że Polski oddział bardzo nie ładnie postępuje z klientami i jest niewzruszony na zgłaszane przez klienta usterki.
 
Gość

Wysłany: 2008-03-01, 20:42   

Witam wszystkich zaiteresowanych. U mnie po ok. 4-5 tyś. km. ( 1,4 mpi) były problemy ze zmianą biegów tych niższych. W serwisie poradzili wymianę oleju no i pomogło. Teraz mam 23OOO tyś. i wszystko gra. Skrzynia też cicho pracuje. W każdym razie nic mi tam nie klekocze. To tyle o skrzyni biegów.
 
pazorro 


Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-02, 20:48   

waski napisał/a:
Pazorro, podjedź do swojego serwisu i powiedz co jest zobaczymy jak ciebie potraktują, może razem coś zawalczymy.


Już byłem z tym w serwisie. Oni nie widzą wady, dla nich po prostu ten tym tak ma. Usuną usterkę jak coś się stanie i będzie jeszcze na gwarancji.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-03-03, 20:31   

pazorro napisał/a:
waski napisał/a:
Pazorro, podjedź do swojego serwisu i powiedz co jest zobaczymy jak ciebie potraktują, może razem coś zawalczymy.


Już byłem z tym w serwisie. Oni nie widzą wady, dla nich po prostu ten tym tak ma. Usuną usterkę jak coś się stanie i będzie jeszcze na gwarancji.


No to witam w klubie, jak widzisz debilizm jest zaraźliwy i się rozprzestrzenia. Mnie nachodzi taka ochota żeby kogoś trzasnąć w pysk w serwisie to może mnie potraktują poważnie. Co to wogóle jest za tekst że jak się coś rozleci a będzie jeszcze na gwarancji to oni naprawią, przecież to jest ewidentne olewanie klienta. Bo on zgłasza jakąś usterkę która potrzebuje czasu aby stać się awarią unieruchamiającą auto, a może to być długi okres czasu.
Ja tak miałem w nexii z nagrzewnicą, która potrzebowała prawie półtora roku, aby paść całkiem. A zaczęło się niewinnie, lekkim wydostawaniem się pary z pod deski rozdzielczej, lekko parowało i nic się nie działa przez prawie półtora roku, aż pewnego dnia strzeliła całkiem i zalało mi całe dywaniki w aucie i zalała mnie para że nic nie widziałem.
To samo może się dziać u nas, albo ze skrzynią albo to sprzęło robi, nic nic nic, a potem bummmmmmmmmmm i będzie wydatek, ale już na nasz koszt bo będzie po gwarancji, a serwis będzie stał za szybą i śmiał się z nas i mówił między sobą: "patrzcie jacy frajerzy, mieli auto na gwarancji, myśmy im kit wciskali że wszystko wporządku i oni tak jeździli, a teraz się sypnęło i muszą na własny koszt naprawiać".

A stara zasada odnośnie aut jest taka że nie należy lekceważyć żadnych objawów, bo to nie jest nic dobrego, tak samo jest z głupią grypą u ludzi, wielu sobie myśli wezmę jakąś aspirynkę wypiję herbatkę z cytrynką i wszystko będzie dobrze, a potem przychodzą komplikacje po grypowe i nie jeden od tego umarł. Ta sama sprawa dotyczy się aut, tylko szkoda że serwis jest nie wzruszony naszym WOŁANIEM O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-03, 20:35   

Wydaje mi się, że właściwą drogą postępowanie w takim przypadku byłoby więc skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy (albo chociaż postraszenie nim <; ) i zainteresowanie tematem centrali - oczywiście, gdyby najpierw nie pomogła zmiana ASO...
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-03-03, 20:51   

laisar napisał/a:
Wydaje mi się, że właściwą drogą postępowanie w takim przypadku byłoby więc skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy (albo chociaż postraszenie nim <; ) i zainteresowanie tematem centrali - oczywiście, gdyby najpierw nie pomogła zmiana ASO...



Już raz dzwoniłem z tym do renault polska, babeczka wogóle nie w temacie, coś mi tam gadała nie na temat, próbowała mnie zbyć, żebym napisał do nich list i opisał w nim swój problem, a ja jej mówię a jaka jest różnica w tym że rozmawiamy o tym przez telefon, a napisaniem tego listownie, i odpowiedziałem jej na to pytanie, otóż taka że mój list wyrzucicie do kosza, bo teraz jak rozmawiamy to chce się mnie pani pozbyć bo zadaje niewygodne pytania.
Poradziłem jej również że powinna raczej zmienić pracę na sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych przez telefon, bo do tego się bardziej nadaje, niż próbować odpwiedzieć na mój problem, nie siedząc w temacie.
Ta rozmowa wogóle do niczego nie doprowadziła.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-03-03, 21:17   

jurek napisał/a:
po pierwsze, zadbaj o to, zebys mial wpisy w ksiazce serwisowej o zglaszanym problemie. jak tego nie bedziesz mial ,to potem mozesz im nafukac. pozdr


Jeśli nic niejest robione to w ksiązce nikt ci nic nie wpisze, ale spokojnie, bo każde zgłoszenie czegokolwiek jest rejestrowane i na koniec dostaje się wydruk, coś jak faktura w którym jest wpisane to co było opisywane przez klienta i na koniec dostaje się jeszcze taką małą karteczkę w której jest opisane co stwierdził mechanik.

Czyli u mnie na zleceniu napisane jest że zgłosiłem klekotanie ze skrzyni, a na małej karteczce jest opis mechanika, że ze skrzynią wszystko wporządku.
Co za ironia, wiozłem tego głąba prze pół Jaworzna i słyszał te klekotanie i mówi no faktycznie coś, sprawdzimy to, a potem napisał na kartce że wszystko w porządku ze skrzynią. Normalnie DAVID COPERFIELD, tylko popatrzy na auto i już wie co mu jest.
To tak jakby lekarz bez żadnych badań potrafił stwierdzić co dolega pacjentowi.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-03, 22:27   

Oj, taki duży a nie zna potęgi słowa pisanego? (; Bo właściwie miała rację - "co piórem napisane, tego toporem nie wyrąbiesz"...
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-03-04, 09:52   

wyslij poleconym za potwierdzeniem odbioru. nie beda mogli wyrzucic do kosza. zostaw sobie kopie na wszelki wypadek. maja obowiazek odpowiedziec na Twoja skarge do 30 dni. w razie czego mozna ich wtedy scigac sadownie, ale to juz inny i ciezki temat. pozdr
 
pazorro 


Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-12, 09:33   

A dzisiaj byłem w punkcie wymiany oleju, do którego mam zaufanie od lat i poprosiłem żeby mi wymienili olej w skrzyni bo hałasuje jak sie nagrzeje.
Rozebrali osłonę silnika, wykręcili śrubkę od poziomu oleju i powiedzieli, że nie ma co zmieniać bo olej jest czyściutki i klarowny a i jego poziom jest odpowiedni.
Podobno ten typ tak ma z tą skrzynią.
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-03-12, 10:36   

U mnie skrzynia pracuje cicho,gdy klekot ustaje po wciśnięciu sprzegła wszystko wskazuje że powodem hałasu jest właśnie sprzęgło, a konkretnie łozysko wyciskowe sprz./może mieć luz w obudowie/ gdy wyciska się sprz. ono wtedy jest scisniete i cichnie. Ale może się myle.

Pozdrawiam, Loganik ;-)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-03-12, 11:40   

jak jest klekot i po wcisnieciu sprzegla cichnie, to raczej skrzynia. lozysko oporowr to raczej glosny szum a nie klekot lub postukiwanie. pozdr
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-03-12, 11:56   

Jesli nawala skrzynia to nawala i nie ma takiej możliwosci że raz klekocze a raz nie.

Loganik
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-03-13, 10:07   

Pablo78 napisał/a:
Kratylos napisał/a:
ale kolega mai inna skrzynie - dacia nova w loganach jest co innego
jesli an rozgrzanej skrzyni zaczynaja biegi ciezko wybierac zmiana oleju nie pomoze - trzeba raczej ta skrzynie rozebrac...


Zgadza się w Loganach jest skrzynia z Meganki, o ile się nie mylę...


Jeżeli to jest prawdą i to jeszcze te same co w rocznikach około 2003 , to idę zapalić świeczki , bo długo nasze skrzynie nie pociągną...
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-13, 10:29   

To, że z Magane, to prawda, ale bez sensu byłoby, żeby montowali te konstrukcyjnie niepoprawione - a w końcu mimo wszystko Loganów nie budują z części zapasowych do innych aut (;
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-03-13, 11:06   

laisar napisał/a:
To, że z Magane, to prawda, ale bez sensu byłoby, żeby montowali te konstrukcyjnie niepoprawione - a w końcu mimo wszystko Loganów nie budują z części zapasowych do innych aut (;


też tak uważam... ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne