Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-05-29, 09:52
Klekotanie / terkotanie skrzyni biegów na luzie
Autor Wiadomość
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-03-13, 13:40   

jak najbardziej raz moze klekotac a raz nie. jesli sa luzy na lozyskach albo na walkach, to w zaleznosci od ustawienia tychze, moze byc chwilami cicho lub glosno. pozdr
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-03-13, 16:07   

Panie jurek, klekot w obecnych skrzyniach biegów? po przebiegu ok. 30kkm? gdy wszystkie łożyska są igiełkowe, na wałku głównym 37x51x17,5, to się zdażało w skrzyniach Żuka czy Stara, obecnie mało prawdopodobne, tym bardzej że wczasie jazdy jest cicho.

Pozdrawiam, Loganik :->
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-03-13, 20:45   

mercedesy tez sie psuja. a slyszlem, ze nawet rollsy , panie loganik. gdyby auta byly 100% bezawaryjne to co by pan loganik robil na forum? nie jestem mechanikiem ani znajca wielkim, ale zdarzylo mi sie postawic czasem trafna diagnoze. pozdr
 
Peter 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4MPI
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2008-05-20, 22:00   klekotanie

Cześć,
Jak policzyłem, jestem trzeci z problemem klekotania, które występuje na rozgrzanym silniku i znika przy wciśniętym do końca sprzęgle. Objawy są identyczne jak u was. U mnie usłyszałem to po przejechaniu ok 2500km. Przy stanie licznika ok 4000km pojechałem z tym do Zdunka w Gdyni. Mechanik posłuchał i kazał przyjechać za kilka dni w celu jak określił zdiagnozowania. No więc przyjechałem. Obsługa bardzo miła i grzeczna, kto inny przymuje zgłoszenie, kto inny wieżdża autem do serwisu, ktoś tam jeszcze je diagnozuje. Po zdiagnozowaniu, dowiedziałem się że:
1) mechanik niczego tam nie znalazł.
2) auto ma 3 lata gwarancji.
3) proszę obserwować.
Pozostawiam to bez komentarza.
Ze swoich obserwacji, mogę jeszcze powiedzieć, że u mnie siła tego klekotania zależy jeszcze od obciążenia alternatora: przy wyłączonych światałach, słychać słabo, przy właczonych dość wyraźnie, przy włączonym dodatkowo np. ogrzewaniu tylnej szyby - bardzo wyraźnie.
_________________
Piotr
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-21, 09:24   

Jak wcisnę sprzęgło to moje klekotanie ustaje, ale u mnie to pewnie łozysko na sprzęgle, bo moja ma już 57000 w kółkach.
 
Dj Brabus 



Marka: Skoda
Model: Yeti
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2009
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-21, 10:09   

Nie wiem dokładnie jakiej jakości jest sprzęgło w Loganach, ale problem "klekotania" przy puszczonym sprzęgle miałem w swoim pierwszym, wiekowym Peugeocie 305. Po wymianie tarczy sprzęgłowej dolegliwość się uspokoiła.

Swoją drogą u mnie w 1.6 MPI przy 18 000 km przebiegu też klepie przy puszczonym sprzęgle.
_________________
Dbajcie o siebie i innych!


www.autogaleria.pl
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-05-21, 12:28   

No i widzę że jak zacząłem jako pierwszy z tym problemem i tak pozostanie na mnie, ale jak się okazuje, jest nas coraz wiecej.
Koledzy musimy coś z tym zrobić, jakieś ogólen pismo do renault polska ze wszystkimi podpisami, niech coś z tym zrobią , bo serwisy, jak widać mają nas gdzieś.
A problem zaczyna narastać.
U mnie jest oczywiście identyczna sytuacja, z tym klekotaniem, jest ono bardzo ciche gdy wyłączę światła, ale po ich załączeniu i obciążeniu jednocześnie alternatora, zaczyna się orkiestra. Stuka wtedy jakby jakiś skrzat tam z młotkiem siedział i walił.

Co do serwisów, to po przeczytaniu postów od osób z tym problemem, strwierdzam, że każdy serwis podchodzi do tego w identyczny sposób, czyli lekceważący.

Teraz pomyślcie sobie że będziecie chcieli sprzedać, taki samochód nikt go wam nie kupi. Siądzie do kabiny nie będzie włączał radia i zacznie się klekotanie. To wtedy potencjalny klient ucieknie gdzie pieprze rośnie, bo pomyśli że coś się chce rozlecieć.

Ja w przyszłym tygodniu znowu atakuję serwis. Ale tym razem nie popełnię tego samego błędu jak poprzednio, gdzie powiedziałem że klekocze mi skrzynia, więc oni skupili się na niej, posłuchali ją i powiedzieli ?. Wiecie co powiedzieli. :-?
Tymrazem pojadę i powiem że pod maską "COŚ" klekocze i nie interesuje mnie to. Auto ma chodzić cicho, rubta co chceta, ma być usunięte.
Bo dla mnie lekarz to baran, gdy pyta pacjenta co mu dolega. I to samo tyczy się mechaników, gdy się pytają, a co nam się to dzisiaj zepsuło w aucie.


Moje teorie, co do tego klekotania są trzy:

1. Pierwsza była taka że to skrzynia.
2. druga że to sprzęgło: czyli łożysko oporowe. Taki jest objaw jak się trzymie wcisnięty pedał sprzęgła cały czas przy postoju. Ale widzę że przy tak małych przebiegach u was dzieje się to samo, więc raczej ta teoria nie wchodzi w grę.
3. trzeci i najbardziej dzisiaj prawdopodobny to łożysko alternatora, gdyż, te klekotanie narasta, wraz z obciążeniem alternatora, światłami, ogrzewaniem szyby, nawiewami.
Zauważyliście też może, że przy włączeniu świateł i ewentualnie ogrzewania tylnej szyby, do auta przenoszą się wtedy wibracje, czuć wtedy drżenie w kabinie, przenoszone z pod maski.
 
magma 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI+LPG
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-21, 14:40   

Witam wszystkich
Chciałem jeszcze dodać od siebie że w seacie cordobie 1.4 mpi miałem to samo.Kilkadziesiąt wizyt w servisie w trakcie gwarancji i nie byli w stanie tego usunąć.
Po 8 latach użytkowania nic się nie rozleciało.Oczywiście w Logance też mam ten klekot.
Pozdr.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-05-21, 20:07   

magma napisał/a:
Witam wszystkich
Chciałem jeszcze dodać od siebie że w seacie cordobie 1.4 mpi miałem to samo.Kilkadziesiąt wizyt w servisie w trakcie gwarancji i nie byli w stanie tego usunąć.
Po 8 latach użytkowania nic się nie rozleciało.Oczywiście w Logance też mam ten klekot.
Pozdr.


Kurcze to ty już masz niezłego pecha. To moje pierwsze auto, gdzie dzieje się coś takiego, ale ty to masz niezłego pecha.
 
magma 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI+LPG
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-21, 20:49   

waski napisał/a:
magma napisał/a:
Witam wszystkich
Chciałem jeszcze dodać od siebie że w seacie cordobie 1.4 mpi miałem to samo.Kilkadziesiąt wizyt w servisie w trakcie gwarancji i nie byli w stanie tego usunąć.
Po 8 latach użytkowania nic się nie rozleciało.Oczywiście w Logance też mam ten klekot.
Pozdr.


Kurcze to ty już masz niezłego pecha. To moje pierwsze auto, gdzie dzieje się coś takiego, ale ty to masz niezłego pecha.

Przyzwyczaiłem się przez tyle lat w polonezie z 1999r oczywiście od nowości też to było.Ale nie powiem też mnie to denerwuje
 
pazorro 


Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-05-29, 20:02   

panowie, mam rozwiązanie. klekot to łożysko oporowe. lichej jakości są i szybko się wycierają a im smar w sprzęgle cieplejszy tym rzadszy i klekot większy. skrzynie są jak najbardziej ok. koszt nowego to 120 zł. klekot ustaje po wymianie, tylko roboty dużo bo trzeba całą skrzynie odkręcić i rozebrać.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-05-29, 20:56   

A jesteś tego pewny na 10000000000000000000%, bo ja też o tym myślałem, ale od myślenia to można co jedynie oślepnąć.
Teraz wymyśl jak to przedstawić serwisowi, żeby to naprawił, bo oni nie mają zamiaru kiwnąć palcem w ten sprawie. A wielu już próbowało interweniować odnośnie tego.
 
pazorro 


Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-06-01, 16:47   

Jestem pewny. Serwis tego nie wymieni póki się łożysko nie rozsypie. Proponuję wymianę poza serwisem.
 
Peter 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4MPI
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2008-06-01, 21:30   

Zauważyłem w moim aucie nowy objaw, oprócz klekotania oczywiście, ale być może z nim związany. Otóż kiedy auto jedzie na 1 biegu i wcisnę sprzęgło, z okolic skrzyni dochodzi hałas, coś jakby ocieranie się dwóch elementów metalowych, z którychjeden się obraca (taki jakby pisk, albo szum), kóry ustaje kiedy auto się zatrzyma. Przestawienie dźwigni na luz (auto się toczy, sprzęgło cały czas wciśniete), powoduje natychmiast zanik halasu, ponowne włączenie 1 biegu (auto się toczy, sprzęgło cały czas wciśnięte) znów hałas. Kiedy jednak właczę 2 bieg - hałasu nie ma.

Jeżeli chodzi o klekotanie, to tak sobie myślę, że gdyby to było łożysko wyciskowe sprzęgła, to hałas zanikałby po lekkim naciśnięciu na pedał, a tym czasem, u mnie przynajmniej, znika dopiero kiedy pedał jest tuż przy podłodze, a więc w momencie, kiedy przestaje się obracać tarcza sprzęgła i wałek sprzęgłowy skrzyni.

Hałas powyżej opisany, też słychać, kiedy wałek i tarcza się obracają, tym razem napędzane przez koła. Jednak jest to hałas zupełnie inny.

Myślałem, że jak kupię nowe auto, to nareszcie nie będę musiał dochodzić co i dlaczego hałasuje. Widać byłem naiwny.
_________________
Piotr
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-06-01, 22:12   

pazorro napisał/a:
Jestem pewny. Serwis tego nie wymieni póki się łożysko nie rozsypie. Proponuję wymianę poza serwisem.



No przecież to jest totalny Hardcore. Co ja mam wymieniać pokolei części aż natrafię na ten który powoduje to klekotanie. Nie po to mam samochód na gwarancji, żeby mi serwis pokazywał środkowy, palec, i mówił że wymienią jak się rozsypię. A jak każdy wie złośliwość rzeczy martwych, powoduje że to na 100% nie rozsypie się na gwarancji tylko po niej.
Ja rozmawiałem z obsługą Głowacza, i robiłem to tak żeby wszyscy słyszeli, że będę z tym jeździł jak jest, jeśli oni nie mają zamiaru kiwnąc palcem z tego powodu. Ale zaznaczyłem od razu jak się skończy w styczniu gwarancja, a będę dalej jeździł i wtedy się coś rzosypie, to wyrwę wam z gardła pieniądzę na naprawę tego. Bo zgłaszałem kilkakrotnie te klekoty i nie było żadnego odzewu, pozatym że wszystko jest w najlepszym pożadku.
 
dogberry 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 495
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-10-21, 19:50   

Mi sprzęgło bierze przy samym końcu. Pytanie czy to już "koniec" tego sprzęgła i trzeba nowe zamontować czy wystarczy wyregulować?

Zaznaczam, że samochód ma ponad 85.000km.
_________________
Od 23-11-2007 do 29-10-2009r. przejechane 162 939 kilometrów.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-22, 11:05   

dogberry napisał/a:
czy wystarczy wyregulować?
trzeba by dwa klucze płaskie i zanurkować pod maską. 10 minut i już wiesz. Nie wiem czemu w moim autku na "dzień dobry" sprzęgło brało od polowy a nie przy podłodze. Kiedy zapytałem o to w serwisie odpowiedziano mi że tak ma być, więc było. Aż do tej jesieni kiedy to przy okazji wymiany płynu pan mechanik oddając mi autko, powiedział ze sprzegiełko tez mi podregulował. I w końcu jest tak jak lubię.
 
jarek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-19, 17:35   Klekotanie silnika benzynowego przy ruszaniu

Hej,

Czasami jak ruszam z jedynki to silnik przez chwile "klekocze" cos jak w dieslu. Jak dodaje gazu mocniej to przestaje. Wczoraj widzialem radiowoz policji ruszajacy pod gorke i tez tak zaklekotal :-) czy to jest cos nie tak z silnikiem czy z technika ruszania?

Przeglad byl robiony w lutym, poziom oleju jest ok, klekotanie slychac przy silniku rozgrzanym i zimnym.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2009-04-19, 17:53   

wydaje mi się że to standard - każdy samochód czasem klekocze - przynajmniej ja bardzo często zauważam
 
Gregor 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Bytom
Wysłany: 2009-04-19, 18:06   

przy zimnym silniku to może być ale przy rozgrzanym to może być wina hydraulicznych popychaczy.mogę się mylić ale jak wcześniej miałem benzyniaka (polonez) choć były nowe fabryczne to trzeba było 2 wymienić.
 
Gregor 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Bytom
Wysłany: 2009-04-19, 18:15   

fa
Kratylos napisał/a:
osmio zaworowce daci nie maja hydraulicznych popchaczy...

fakt. nie zwróciłem uwagi na silnik.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-04-20, 07:22   

Prawdopodobnie dajesz za mało gazu i słyszysz efekt spalania stukowego. pozdr
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-20, 08:54   

Też jestem za opcją zbyt mało gazu. Ostatnio podczas ruszania z włączoną klimą lewarek zmiany biegów dostał szału.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2009-04-20, 12:39   

Ja z kolei zauważyłem, że jak się stoi "na luzie" to słychać takie lekkie klekotanie. Po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Wydaje mi się, że na początku nie było takiego hałasu.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-20, 12:44   

To może być objaw normalny, ale spróbuj na równej powierzchni czy auto na luzie nie ciągnie do przodu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne