Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero 1.2 16v mówi Dzień Dobry
Autor Wiadomość
pelass 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: SANDERO II
Silnik: 1.2 16v 75km
Rocznik: 2013
Dołączył: 06 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2022-01-06, 11:08   Dacia Sandero 1.2 16v mówi Dzień Dobry

Zakupiłem właśnie Dacie Sandero z 2013 (przebieg 44tys. prawdziwy, sprawdzony)
Jest to mój 7 samochód ale pierwsza Dacia

Ma klime i o zgrozo, mimo dużego wyświetlacza brak komputera... to jest normalne, też tak macie? Zastanawiam się dlaczego nie dali tego mniejszego wyświetlacza skoro nie ma komputera.

Mały przebieg bo autko stało ok. 2,5 roku nie używane... Z tego też powodu aktualnie ma zakładane nowe opony. Będzie też wymieniany rozrząd, olej, wszystkie możliwe filtry.

Zależało mi na małym przebiegu, ale trochę się obawiam awarii jakie mogą wyniknąć z takiego długiego postoju. Wracałem nią na kołach ponad 60km i prowadziła się jak nowe auto. Wnętrze też wygląda jak nowe, brak jakichkolwiek śladów użytkowania. Czas pokaże czy było warto

Dajcie znać czy ktoś też kupował auto po długim postoju i czy było warto. Pozdro
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2022-01-06, 14:28   

Ostatnio wyjeżdżaliśmy mercem W124 po 5 letnim postoju w trawie. Nowy akumulator i odpalił od strzała.
Po dłuższym postoju wymienić oleje, filtry, hamulce, wszelkie płyny i myślę że auto z tym silnikiem będzie służyło przez długie lata.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-01-06, 15:04   

Bo na świecie są samochody i Mercedesy . Syn postawił w krzakach 124 Coupe. Przyjechali po auto , akumulator podładowałem , Kontakt ... rozruch i poszło . Ostatni raz słyszałem jego klangor.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-01-07, 01:48   Re: Dacia Sandero 1.2 16v mówi Dzień Dobry

pelass napisał/a:
Zakupiłem właśnie Dacie Sandero z 2013 (przebieg 44tys. prawdziwy, sprawdzony)
Jest to mój 7 samochód ale pierwsza Dacia

Ma klime i o zgrozo, mimo dużego wyświetlacza brak komputera... to jest normalne, też tak macie? Zastanawiam się dlaczego nie dali tego mniejszego wyświetlacza skoro nie ma komputera.

Mały przebieg bo autko stało ok. 2,5 roku nie używane... Z tego też powodu aktualnie ma zakładane nowe opony. Będzie też wymieniany rozrząd, olej, wszystkie możliwe filtry.

Zależało mi na małym przebiegu, ale trochę się obawiam awarii jakie mogą wyniknąć z takiego długiego postoju. Wracałem nią na kołach ponad 60km i prowadziła się jak nowe auto. Wnętrze też wygląda jak nowe, brak jakichkolwiek śladów użytkowania. Czas pokaże czy było warto

Dajcie znać czy ktoś też kupował auto po długim postoju i czy było warto. Pozdro


Skoro nie masz komputera pokładowego to pewnie kupiłeś wersję wyposażenia Ambiance tz. brak komputera pokładowego ( można go aktywować posiadając interfejs OBD pod BT i program DDT4ALL) , brak regulacji wysokości fotela, wysokości pasów bezpieczeństwa i wysokości kolumny kierowniczej i jeszcze kilku innych rzeczy .
 
pelass 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: SANDERO II
Silnik: 1.2 16v 75km
Rocznik: 2013
Dołączył: 06 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2022-01-07, 08:53   

Cytat:
Skoro nie masz komputera pokładowego to pewnie kupiłeś wersję wyposażenia Ambiance tz. brak komputera pokładowego ( można go aktywować posiadając interfejs OBD pod BT i program DDT4ALL) , brak regulacji wysokości fotela, wysokości pasów bezpieczeństwa i wysokości kolumny kierowniczej i jeszcze kilku innych rzeczy .


Dobrze zrozumiałem że komputer jest w tym modelu i można go aktywować? Na serwisie Daci coś takiego mogą zrobić? Albo ewentualnie gdzie indziej? Tak czy siak dzięki za informacje

Wszystko co napisałeś się zgadza. Brak regulacji wysokości fotela też boli bo jest trochę na nisko.
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-01-07, 12:51   

na forum masz opis jak to zrobić samemu
_________________
 
pelass 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: SANDERO II
Silnik: 1.2 16v 75km
Rocznik: 2013
Dołączył: 06 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2022-01-07, 14:02   

Czajo napisał/a:
na forum masz opis jak to zrobić samemu

Znalazłem, dzięki.
 
Filwoj
[Usunięty]

Wysłany: 2022-01-07, 14:56   

Witam wszystkich na nowym dla mnie forum.
Wo
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2022-02-02, 06:50   

Witam.


Przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum. ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne