Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero III Stepway zakup a miejsce serwisowania
Autor Wiadomość
marcin225 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90 X-tronic
Rocznik: 2022
Dołączył: 16 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-23, 11:41   Sandero III Stepway zakup a miejsce serwisowania

Witam.
Z tego co czytałem nowe auto można serwisować w dowolnym ASO . Ale...
Sytuacja wygląda tak, że byłem umówiony w najbliższym salonie (Szczecin - nie polecam) wczoraj na jazdę testową autem (warunki zakupu, kredyt 50/50 itp wszystko dogadane - pozostało tylko ta jazda dla upewnienia się w słuszności wyboru). Pojechałem z żoną (to samochód dla niej) i tak nas potraktowano, że auta w tamtym salonie kupować nie zamierzam... Żeby dużo nie opowiadać to tym samochodem się nie przejechaliśmy w dodatku tracąc prawie godzinę czasu na oczekiwanie. Wyszliśmy wściekli z salonu.
W przyszłą sobotę jadę do Koszalina (akurat przejazdem będę) i tam mam nadzieję się autem przejadę. Jakby wszystko dobrze poszło to bym wziął stamtąd pewno.
Teraz pojawia się jednak problem, że do Koszalina mam prawie 2 godziny jazdy i nie bardzo mi się chce tam jeździć na serwisy.
Czy istnieje możliwość żeby salon w którym auta nie kupiłem (Szczecin) odmówił mi serwisowania samochodu? (bo kupiony gdzie indziej niech Pan sobie tam jedzie - np. )
 
DeSonAx 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2021
Dołączył: 23 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Dania
Wysłany: 2022-01-23, 11:50   

https://daytonamotors.pl/2020/05/15/czy-trzeba-serwisowac-auto-w-serwisie-autoryzowanym-aso/ myślę ze to troszeczkę rozwieje Twoje wątpliwości :)
_________________
Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
 
marcin225 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90 X-tronic
Rocznik: 2022
Dołączył: 16 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-23, 12:01   

Nic nie rozwiewa bo zamierzam za 2,3 tyś wziąć EasyService na 5 lat więc i tak będę musiał jeździć do ASO. Pytanie brzmi czy to musi być ASO przy salonie w którym kupiłem samochód?
 
DeSonAx 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2021
Dołączył: 23 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Dania
Wysłany: 2022-01-23, 12:20   

Serwisujesz w dowolnym serwisie aso z rodziny (Renault-Nissan Aliance) nie ma to znaczenia czy bedzie to Szczecin, Koszalin czy Kraków.

Warto wiedzieć, że jeśli mamy auto na gwarancji i zależy nam na jej utrzymaniu, to musimy bardzo starannie wybierać warsztaty, z których usług chcemy skorzystać

W przypadku serwisowania auta na gwarancji poza ASO najważniejsza jest precyzyjna dokumentacja wszystkich wykonanych prac

Materiały eksploatacyjne i części zamienne mają być zgodne z wymaganiami producenta, ale nie muszą być przez niego sygnowane.

"Umowa serwisowa Easy Service obejmuje wymianę części i wykonanie przeglądów przewidzianych w programie obsługi samochodu zgodnie z zaleceniami Renault, pokrycie kosztów usunięcia usterek mechanicznych, elektrycznych lub elektronicznych włącznie z częściami i robocizną oraz Renault Assistance w Europie 24 h przez 7 dni w tygodniu. Umowa promocyjna może zostać zawarta do 3 miesięcy od daty rozpoczęcia gwarancji fabrycznej. Odwiedź najbliższego dealera Renault, aby dowiedzieć się więcej." Wiec w rozumowaniue tego nie musi byc to w dalszym ciagu ASO, ma byc to zrobione tak jak producent nakazuje ze sztuka, a nie u mirka w garazu za flache :)

Przynajmniej ja to tak rozumie i tez tak ktos mi kiedys tłumaczył.
_________________
Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
Ostatnio zmieniony przez DeSonAx 2022-01-23, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-23, 21:01   

marcin225 napisał/a:
Pytanie brzmi czy to musi być ASO przy salonie w którym kupiłem samochód?
Absolutnie nie. Możesz kupić w Koszalinie a serwisować sobie w Lublinie czy Krakowie. Możesz także każdą wizytę serwisową robić w innym mieście jeśli masz na to ochotę. Każde ASO przyjmie Cię z otwartymi ramionami- to jest ich zarobek, nawet gdy muszą coś naprawiać na gwarancji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne