Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Powrót do skrzyni biegów 5 zwykłe Sandero i Logan 3
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-20, 14:10   

@p.wojtek: Różnica nie wynika ze skrzyń, tylko z innych silników - poprzednia 5-biegowa przekładnia w Twoim aktualnym stepwayu nie dawałaby takich objawów, tak samo, jak przełożenie obecnej 6-biegówki do poprzedniego auta nic albo niewiele by mu pomogło.

Natomiast bez względu na to, czy skrzynia jest 5- czy 6-biegowa, V bieg _nie_ służy do dynamicznej jazdy - nawet jeżeli wydaje się, że silnik daje radę...
 
p.wojtek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-02-20, 15:45   

Michał B24 napisał/a:
Problem w tym, że to nie elastyczność skrzyni jest lepsza, tylko samego silnika. Fakt, że 0.9Tce na 5 biegu, pod górę, trzeba było mieć te 80, nawet czasem 90km/h, ale nieprawdą jest że na czwórce wył przy tej prędkości.

Nie twierdzę, że wył przy 80 natomiast wyraźnie już było go słychać, co przy dłuższej jeździe stawało się uciążliwe. Dla mnie górną granicą komfortu na 4 biegu było 70 km, dzięki temu mogłem jechać np. bez podgłaśniania radia. Jak większość kierowców jeżdżę na słuch i nie patrzę na obroty ale jak pamiętam na 4 biegu przy 80 miał już coś około 3000 obr. Dlatego dążyłem aby osiągnąć min. 80 km by móc wrzucić 5 bieg. A to niestety nie zawsze się dało.
Pewnie jest tak jak piszecie, że ta elastyczność 1.0. Tce z 6 biegową skrzynią jest efektem nie tylko samej skrzyni ale zestrojenia silnika. Niemniej jeździ mi się o wiele lepiej z tą 6 biegową skrzynią a oto w tym chodzi. To są oczywiście tylko moje subiektywne odczucia.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-02-20, 16:03   

Dokładnie, dla Ciebie próg komfortu jest taki, dla mnie inny. To bardzo indywidualne odczucia. Nie ma więc zupełnie sensu dyskutować nad czyimiś uczuciami.

Wiem tylko, że róznica w obrotach na 5 biegu w SII i SIII na szóstym jest niewielka.

Dla mnie do spokojnej jazdy, SIII jest dużo lepsze, ale do dynamicznej, SII było lepsze. Oba benzynowe TCe. Po prostu 900 miała wiecej jadu dla mnie, ale mniej okrzesana.
 
tomas_102 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Tce90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 56
Skąd: WPU
Wysłany: 2024-03-12, 21:19   

Witam, odgrzeję trochę temat.
Mam pytanie, jaka jest dokładnie ta skrzynia 6-cio biegowa w SS III? Czy ktoś może sprawdzić kod tej skrzyni?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-12, 23:14   

JT4 - http://logan3wiki.wikidot...tile-transmisii
 
tomas_102 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Tce90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 56
Skąd: WPU
Wysłany: 2024-03-13, 11:21   

Dzięki za informację.
Wydaje mi się, jednak że nie ma tam wszystkich typów. W Sandero III i w stepway-u III są raczej inne skrzynie.
Będzie to JT4, tylko który typ?
W tej generacji (Sandero, Logan, Jogger) były 004, 012 i 016. Nie mogę znaleźć który dokładnie w SS3.
Będę wdzięczny za informację.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne