Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
DTC U0155 (00), oraz zamrożony przebieg
Autor Wiadomość
marko_all 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,.0 TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Open
Dołączył: 22 Sty 2022
Posty: 8
Skąd: Józefów nad Wisłą
Wysłany: 2022-06-18, 08:43   DTC U0155 (00), oraz zamrożony przebieg

Witam
Od pewnego czasu licznik mojego Sandero nie nalicza kilometrów. Stało się tak prawdopodobnie po grzebaniu przeze mnie programem dd4all, niby nic złego nie robiłem, wyłączyłem tylną wycieraczkę oraz uruchomiłem zegarek na wyświetlaczu. Od tamtej pory licznik przebiegu ani licznik przebiegu dziennego nie nabija kilometrów. Odometer wskazuje prawidłowy przebieg więc problem leży w braku komunikacji z zegarami. Jedyny DTC jaki jest to U0155(00), nie wiem czy ma to jakiś związek. Dodam, że kolega na forum miał podobny problem ale w jego przypadku rozwiązaniem było użycie funkcji zerowania licznika miedzy przebiegowego Pyrenem, u mnie to nie pomaga. Ma ktoś jakieś pomysły?
 
marko_all 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,.0 TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Open
Dołączył: 22 Sty 2022
Posty: 8
Skąd: Józefów nad Wisłą
Wysłany: 2022-06-18, 18:57   

Udało mi się ustawić pyclipem właściwy przebieg ale dalej nie nabija km ani na dzienny licznik ani na całkowity. Ręce opadają...
 
marko_all 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,.0 TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Open
Dołączył: 22 Sty 2022
Posty: 8
Skąd: Józefów nad Wisłą
Wysłany: 2022-06-20, 11:17   

Prześledziłem dokładnie temat pt. licznik kilometrów i tam jeden z kolegów dał zrzut z dd4all z tablicy can sniffer, DistanceTotalizer, w moim przypadku przebieg nie wyświetla się tylko jest waiting... niestety czekanie nic nie daje. Może to jest jakiś trop?
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-06-20, 14:13   

Wykasuj błędy jak dasz radę, odłącz akumulator na minimum godzinę i podłącz z powrotem i napisz czy to coś dało. Często zawiesza się jakiś moduł i wystarczy odpiąć zasilanie. Na przyszłość radzę nie grzebać, nie pierwszy przypadek który znam, gdzie licznik nie działa albo całe wskaźniki uszkodzi soft i grzebanie w obd2.
 
marko_all 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,.0 TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Open
Dołączył: 22 Sty 2022
Posty: 8
Skąd: Józefów nad Wisłą
Wysłany: 2022-06-20, 18:33   

Niestety bez zmian...
 
marko_all 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,.0 TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Open
Dołączył: 22 Sty 2022
Posty: 8
Skąd: Józefów nad Wisłą
Wysłany: 2022-06-21, 11:19   

Działa, szczerze mówiąc nie wiem co pomogło ale działa, być może odłączenie aku, a zaraz potem użycie pyclipa i opcji przywr. początkowo. wart. liczn. między przebieg. Wcześniej odlaczałem aku na całą noc i nic a teraz jakoś poszło. Dzięki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne