Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2023-02-02, 22:20
co to za alarm (odp.: MediaNav - przekroczenie prędkości)
Autor Wiadomość
cezzy999 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 1
Skąd: Centrum
Wysłany: 2022-06-13, 22:11   co to za alarm (odp.: MediaNav - przekroczenie prędkości)

Co jakiś czas pojawia mi się dźwięk jak na nagraniu

https://drive.google.com/file/d/1NAN43Pf-9_Ddhh6NaZai5F2mTp5ANHC-/view?usp=sharing

Nie wiąże się z żadnym komunikatem błędu na desce, pojawia w różnych okolicznościach (tuż po ruszeniu, w trakcie jazdy, jadąc prosto albo lekko skręcając, przy jeździe wolnej i szybszej). Czasem przejadę odcinek kilku km i od odpalenia do zatrzymania nie pojawia się ani razu, czasem w czasie jazdy odzywa się w odstępie kilku sekund, po czym milknie na parę minut i znów się się pojawia.

Ktoś jest w stanie rozszyfrować czego samochód ode mnie chce?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2022-07-03, 23:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-06-14, 08:24   

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości.
Działa tylko i wyłącznie przy włączonej fabrycznej nawigacji. Można wyciszyć ten dźwięk w ustawieniach nawigacji. ;)
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-14, 09:59   

Albo ostrzeżenie o fotoradarach lub odcinkowym pomiarze :mrgreen:
Sam kiedyś miałem zagwozdkę, co się popsuło, że samochód na mnie piszczy
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-06-16, 23:05   

Tak to przekroczenie prędkości, tyle że towarzyszy temu wyraźna informacja na wyświetlaczu więc to troche dziwne że się niezorientowałeś
Funkcja jest przydatna z tym że często limity na mapie nie odpowiadają tym na znakach i trzeba się pilnować
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-20, 09:34   

Łukasz_M napisał/a:
, tyle że towarzyszy temu wyraźna informacja na wyświetlaczu

Nie prawda, navi wyłączone (jakoś sobie w tle chodziło pewnie), informacji brak, tylko dźwięki
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-06-22, 12:23   

Nie ma czegoś takiego jak nawigacja wyłączona i działająca w tle, albo działa albo nie działa.
Co do informacji na wyświetlaczu to mam na myśli normalne działania tj ktoś włącza nawigację żeby z niej korzystać tj wyświetla mapę na ekranie. W tle to może ona działać jak się wybierze cel podróży i nawigowanie jest włączone, ale przełączy na np multimedia lub radio i jednocześnie wyciszy wskazówki głosowe a zostawi ostrzeżenia. Wtedy można się nie zorientować że działa nawet pomiędzy odpaleniami silnika a odgrywa tylko ostrzeżenia.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-23, 09:41   

Łukasz_M napisał/a:
Nie ma czegoś takiego jak nawigacja wyłączona i działająca w tle, albo działa albo nie działa.
W danym cyklu włączenia MediaNav raz uruchomiona nawigacja działa już trwale, aż do całkowitego wyłączenia MediaNav. Zapewne chodziło więc o taką sytuację- uruchamiam na chwilę nawigację (nawet nie muszę wprowadzać w niej żadnej trasy) a po chwili ją wyłączam- zamykam okno nawigacji przechodząc do ekranu startowego i np. do okna radia. Taka akcja nie powoduje wyłączenia nawigacji, ona działa sobie dalej właśnie "w tle" i generuje nadal np. bimbające sygnały alarmowe, w tym ostrzeżeń przed fotoradarami. Oczywiście komunikatów głosowych wtedy nie ma, bo nie wprowadziłem trasy, ale dźwięki ostrzeżeń działają
Jedyna metoda pełnego zamknięcia/wyłączenia nawigacji, to całkowite wyłączenie i zresetowanie MediaNav- czyli z wyłączeniem stacyjki, odczekaniem chwili i ponownym załączeniem.
Mnie to właśnie wkurzało i dlatego sygnały dźwiękowe o radarach mam wyłączone.
Piszę o działaniu MN2 i MN3, nie wiem jak to jest w MN4.
Oczywiście jeśli nawigacja nie była w ogóle wcześniej uruchamiana to masz całkowitą rację- żadnych dźwięków nawigacyjnych wtedy być nie może.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-06-23, 10:11, w całości zmieniany 6 razy  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-06-23, 10:48   

No może tak jest jak piszesz. U mnie samo uruchomienie mapy i przejście do innych okien nie daje tych sygnałów. Sa tylko gdy mapa jest na ekranie, bez względu czy nawiguje czy nie.
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2022-06-23, 12:34   

Dymek napisał/a:
Jedyna metoda pełnego zamknięcia/wyłączenia nawigacji, to całkowite wyłączenie i zresetowanie MediaNav- czyli z wyłączeniem stacyjki, odczekaniem chwili i ponownym załączeniem.

Restart w MN3 można też uzyskać przytrzymaniem na kilka sekund przycisku wł/wył.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-24, 09:33   

tomkasz napisał/a:
Restart w MN3 można też uzyskać przytrzymaniem na kilka sekund przycisku wł/wył.
Tak, oczywiście można wymusić przyciskiem- pisałem raczej kiedy samoczynnie zamyka się nawigacja przy takiej typowej eksploatacji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne