Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Dokker tarcie wózek drzwi przesuwnych o próg
Autor Wiadomość
Oldoko 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCi
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 3
Skąd: Wroc
Wysłany: 2023-04-29, 10:51   Dacia Dokker tarcie wózek drzwi przesuwnych o próg

Cześć.
Historia w skrócie to po zakupie auta dowiedziałem się o wymianie drzwi przesuwnych prawych tylnych w autoryzowanym serwisie (przed zakupem w innym miejscu Polski). W moim miejscu zamieszkania (a mam tu 2 serwisy ASO) w jednym z serwisów powiedzieli, że pierwszy raz spotkali się z taką usterką (czas oczekiwania na zapisanie do kolejki 2 m-ce).

Moja sprawa w tym wątku to dolny wózek a w zasadzie śruba wózka szoruje o próg drzwi.
Zanim będę próbował regulacji, chcę poznać metodykę działania. Nie chcę szlifować śruby dolnej o te 2mm lub podkładki wstawiać. Chcę rozwiązać sprawę w miarę technicznie (chyba że nie ma takiej możliwości).

Drzwi się domykają, mają równe szczeliny ale są problemy z ich domknięciem w porównaniu do lewych drzwi tylnych przesuwnych gdzie nie ma problemu z domykaniem i kulturą pracy. Trzeba trzasnąć aby prowadnica środkowa tylna weszła na zamek zatrzaskiwania.
Przeczytałem wątek
Trudne zamykanie - drzwi boczne Dokker /regulacja

Dzięki uprzejme ten wątek, wrócę do niego bo regulacji na pewno będę potrzebował i instrukcji. dokker_drzwi_boczne_regulacja_wstep_1.png
Poluzować wskazane punkty..

Szczególnie punkt nr 2 nie są w osi poziomej z zamkiem.
Ale moje drzwi po prostu są za nisko względnie wózka i progów stąd ten temat.
Czy laisar, masz może dokumentację serwisową abym mógł to ogarnąć z głową, nie tylko na intuicję.

Szyny drzwi przesuwnych lewe i prawe na oko w tych samych wysokościach. Czy to w nich tkwi regulacja wózka dolnego? Dzięki za pomoc.

3.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 211,88 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 205,74 KB

1.jpg
wózek drzwi przesuwnych dacia dokker
Plik ściągnięto 11 raz(y) 212 KB

 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2023-04-30, 10:43   

Coś tam jest zdecydowanie nie tak.
Wózek ma śrubę od dołu jak się nie mylę. Czyli łeb płaski jest od dołu w miejscu gdzie to ociera. Może ktoś wymieniał ten wózek i źle poskładał? Albo śruba nie taka?
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Oldoko 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCi
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 3
Skąd: Wroc
Wysłany: 2023-04-30, 20:07   

toka93, Dzinx za odp. Ta coś jest nie tak :) ogólnie to coś nie jest tak z ustawieniem drzwi ale
co to się to staneło sie.....
prowadnica jest wyżłobiona, ma wgłębienie w miejscu zamknięcia. To jest częściowy powód czemu śruba wózka szoruje o próg. Ustawienia drzwi w sumie na odpier*** były zrobione.
Poprawiłem już drzwi do tylnego zamka. Domykają się ok. Ustawiony na wózkach drzwi środek i dół (wg instrukcji serwisowej z posta o ciężko zamykających drzwiach).
Teraz kwestia zrobienia czegoś z szyną dolną albo nowa albo jakoś to załatać bez wyciągania, płynnym metalem, szpachlą? jest coś takiego?

Jest w ogóle jakaś instrukcja serwisowa do Dacia Dokker? Jak będę chciał to rozłożyć to fajnie wiedzieć gdzie są plastiki wczepiane aby nie połamać.
Z ciekawostek w lewych tylnych drzwiach ciągle luzuje się uszczelka z progu na dole.. hmm no coś jest nie tak.. rozebrałem kawałek tapicerki podłogowej i znalazłem nakrętkę (ale nie powiązana z niczym) sobie leżała od nowości lub od jakiegoś czasu kiedy auto nie było jeszcze w moim władaniu. Szkoda że nie mam instrukcji serwisowej.

Podsyłam foty jak to wygląda po regulacji.
Teraz zabezpieczyć antykorozyjnie pomalować i nakleić bezbarwną folię.

4.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 131,13 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 202,57 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 212,35 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 198,98 KB

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-30, 23:02   

Oldoko napisał/a:
Jest w ogóle jakaś instrukcja serwisowa do Dacia Dokker?

Nikt się nigdy nie pochwalił posiadaniem, niestety. W ciemnych zaułkach Internetów można spróbować poszukać programu "Dialogys" i w nim da się odszukać niektóre informacje, jak w zalinkowanym temacie.
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2023-05-02, 11:35   

witam
tez mam ten problem, pod dolną śrubę podłożyłem podkładkę /ta ze zdjęcia nr. 1/ , nie daje to zadawalającego efektu . wydaje mi się że winę za to ponoszą koła drzwi i te dolne i te górne. W wyniku częstego zamykania i otwierania zimniejsza się ich średnica i drzwi po woli opadają. można się bawić regulując tymi śrubami , ale mam wrażenie że nie wiele to pomaga !
 
Oldoko 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCi
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 3
Skąd: Wroc
Wysłany: 2023-05-04, 09:23   

laisar, dzięki na naprowadzenie do Dialogys. W czeluściach ciemnych internetach jest coś, na aukcjach zagranicznych ebajów czy tym podobne też jest ten program, ale ciężko oszacować, to co jest merytorycznie dostępne.
A czy ten program jest legalnie dostępny dla wszystkich? Kiedyś był sprzedawany na portalu aukcyjnym (albo to był sam link do programu?).
Dla mnie najlepszejsze to zwykły PDF książkowy. Rzecz w tym że dialogysysacze mają po chorendalne 30GB. Choć jak sprzedawaliby taki USB dongiel w wersji portable dobrze taki byłoby mieć, cóż nie ma co próć się, nie są to manuale napraw dla ludzi ale dla serwisów samochodowych. Czy taki jest lęk przed udostępnianiem instrukcji serwisowych? Nie wierze aby wszyscy grzebali samemu w autach - tu mam na myśli silniki, zawieszenie. Założenie moje to jak lubisz teorię to masz do niej dostęp, jak lubisz praktykę to idziesz i to robisz. Tutaj jak w średniowieczu - książki to wiedza dla wybranych.

trybik, masz ten sam problem? ciekawe bo w serwisu autoryzowanego długołęka oznajmił (blacharz) obsługujący mnie, że spotkał się z tym pierwszy raz w życiu. Oj jak na klubie Dacia lekkim postem dostaje taką odpowiedź to mamy tendencję - robić tak aby się nie narobić i co mi pan zrobisz?

Szyny podnosić nie można, ale można na niej przykleić taśmę np. miedzianą, mosiężną, stalową, aluminiową co tam jest na rynku aby tego nie wybebeszać z drzwi..
Drugi sposób to kółko wózka i jego średnica - można ją zwiększyć np. przez uszczelkę w kształcie C bo u mnie kółko wózka jest zaklepane na stałe, nie odkręcę go aby wymienić np. na większe kółko.

To wyżłobienie ze zdjęcia domniemaniem moim, może być przez pracujące drzwi i brak sztywności na skręcanie... cóż taki materiał blachy albo brud piach.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-04, 09:57   

Oldoko napisał/a:
Dialogys

http://www.daciaklub.pl/f...1740846#1740846
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne