Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Samoczynne wyłączenie się systemu S&S
Autor Wiadomość
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-05, 09:27   Samoczynne wyłączenie się systemu S&S

Od jakiegoś czasu parę/paręnaście sekund po pierwszym odpaleniu silnika wyłącza mi się system S&S.

Przy okazji przeglądu miałem wymieniany czujnik wciśnięcia sprzęgła i myślałem, że może źle założono nowy (albo znowu się zepsuł), zwłaszcza że silnik nie włącza się po zgaśnięciu oraz po wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu obroty nie wzrastają (a do tej pory tak było) - ale nie. Raz celowo zdusiłem silnik zanim system się wyłączył i wtedy jak najbardziej zareagował na wciśnięcie sprzęgła i włączył silnik.

Co mogło się zepsuć? Poza samym wyłącznikiem pod hamulcem ręcznym nic nie przychodzi mi do głowy (ale kompletnie się na tym nie znam).

(Nie, nie cieszy mnie to co się dzieje, denerwuje mnie bezsensowne spalanie benzyny na światłach.)
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-07-06, 14:23   

pozwolę sobie na OT. Czy jako użytkownik samochodu, nie wyłączający systemu S&S z założenia, a widzę że samochód ma 6rok, możesz potwierdzić albo zaprzeczyć informacją jakoby aku, rozrusznik, alternator zużywały się zauważalnie szybciej ?
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-06, 14:59   

Akumulator mam od nowości, nie zauważam jakiegokolwiek zużycia rozrusznika (ale nie wiem co mógłbym zobaczyć). Stany, w których S&S nie działał prawdopodobnie z powodu zbytniego rozładowania akumulatora zdarzały się tak samo często kiedyś jak ostatnio.

Sumarycznie jako użytkownik nie widzę żadnego wpływu S&S na zużycie czegokolwiek.
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-07-06, 15:14   

dzięki za info :)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2022-07-06, 19:58   

Miałem tak samo , być moze i teraz by tak było .Ale jest lato i się nie dzieje. W zimie po paru dniach jazdy system się wyłączał , tak jak piszesz.Wydaje mi sie , ze to obrona systemu przed zbyt niskim napieciem na aku.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-07, 09:08   

Ale paliła się wtedy lampka na wyłączniku? Bo sytuacje w których S&S nie wyłączał silnika zdarzały mi się niezależnie, czasem podejrzewałem stan naładowania akumulatora bo nie specjalnie były inne przesłanki - ale było to chwilowe oraz objawy były inne. Np. zduszony silnik samoczynnie zapalał.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-07, 09:38   

gfedorynski napisał/a:
Ale paliła się wtedy lampka na wyłączniku?
Jeżeli u Ciebie samoczynnie zapala się lampka na wyłączniku S$S, tak jakbyś ręcznie go wyłączył, to na pewno nie jest to normalne.
Dodatkowo jeżeli samoczynnie wyłączony silnik nie odpala po wciśnięciu sprzęgła, to również coś jest nie halo.
Przy złym stanie akumulatora silnik się po prostu nie wyłącza a licznik sygnalizuje to odpowiednią kontrolką.
Ale w żadnym razie nie dochodzi wtedy do dezaktywacji S&S i zapalenia kontrolki na przycisku wyłącznika.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-26, 21:48   

Dziś zauważyłem, że nie działa również tempomat - przy próbie włączenia zapala się pomarańczowa kontrolka oraz mruga przez chwilę napis cruise. Wydaje mi się również, że ogólne gaz nie jest wygładzany - bardziej szarpie.

Podejrzewam więc, że któryś istotny czujnik nie działa. Nie wiem, dlaczego ODB2 nic nie widzi.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2022-07-28, 13:46   

zaciekawiłeś mnie tym szarpaniem
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-28, 14:32   

Nie wiem, jak to dobrze opisać - współczesny samochód wspomaga, "wygładza" użycie gazu. W poprzednim samochodzie przestało mi to działać, jak zepsuł się prędkościomierz - objaw był dość podobny, choć bardziej intensywny. Teraz wydaje mi się, że dzieje się coś podobnego - normalnie technicznie niemożliwe byłoby szarpnięcie przy wrzuceniu trzeciego czy nawet czwartego biegu, nawet jeśli gaz wcisnę kompletnie na chama. Teraz jest.

Muszę pojechać do warsztatu, ale niestety nie zdążę przed urlopem - natomiast na szczęście powyższe dolegliwości na autostradzie raczej nie będą bardzo uciążliwe. No, poza brakiem tempomatu, na szczęście ogranicznik prędkości działa.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne