Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Głośne podmuchy w kabinie -Dacia Sandero Stepway
Autor Wiadomość
Krzysiek587 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Paź 2022
Posty: 2
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-10-06, 18:47   Głośne podmuchy w kabinie -Dacia Sandero Stepway

Jeżdżą nową Dacią Sandero Stepway już od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek w aucie jest trochę za głośno i to w dziwny sposób 🤔📢 , jest głośniej niż w moim drugim 20 letnim aucie 😐, wiem że nie jest to auto z wyższej półki, ale mam wrażenie że coś zostało źle zamontowanie lub czegoś brakło.

Mianowicie przy prędkości około 80km/h
Z lewej strony na wysokości słupka od kierowca słychać nieregularne podmuchy wiatru i to z różną siłą, siedząc jaka pasażer z drugiej strony mam podobne wrażenie, tak jakby z jednej strony wchodziło gdzieś powietrze.
Sprawdziłem wizualnie uszczelki przy drzwiach itp wszystko wydaje się ok. Im szybciej się jedzie tym gorzej.

Byłem z tym serwisie gdzie pojechaliśmy na miasto, aczkolwiek jechaliśmy w korku..gdzie nie można było się rozpędzić i gość stwierdził że wszystko Ok..🙆

Chyba że ten typ tak ma, to proszę wtedy o potwierdzenie.

Mniej więcej na takiej wysokości jak na zdjęciu.

Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy ze nie mam tak żadnych uszczelek.
Ponoć można gdzies kupic uniwersalną uszczelką, którą idze zamontowac wokół przedniej szyby, próbował ktos?

Proszę o radę.

IMG20220929141448 (1).jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 248,45 KB

 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-06, 22:57   

Mam poprzednią generację i nie pomogę konkretnie, ale u mnie na początku wrażenia dźwiękowe z okolic słupków w wietrzny dzień przy +70km/h przyrównał bym do nieregularnego ale silnego napierdzielania szmatą w słupek :) Zauważalne i trudne do ignorowania, więc może 3gen też tak ma z natury. Na szczęście dało się te atrakcje całkowicie wyeliminować z tym że konstrukcja inna i źródło problemu może inne.

Tu masz 70 stron do poczytania na długie jesienne wieczory (jest też o uszczelkach w różnych miejscach) ;)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=56
 
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2022-10-07, 11:13   

Mam podobny efekt mniej więcej pomiędzy drzwiami kierowcy a pasażera (na lewo od kierowcy).
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-07, 12:46   

husik napisał/a:
Mam podobny efekt mniej więcej pomiędzy drzwiami kierowcy a pasażera (na lewo od kierowcy).
To są bardzo trudne tematy, czasami jakaś nawet niewidoczna pierdoła powoduje znikąd hałas, w dodatku kojarzący się z czymś zupełnie innym. Przykład- założyłem u siebie na wiosnę nowe wycieraczki, zawsze miałem oryginały a tym razem po raz pierwszy kupiłem Boscha. No i o ile do jakości pracy tych wycieraczek nie mam najmniejszych uwag, o tyle okazało się że generują one niepokojący odgłos słyszalny w kabinie jakby coś pod maską czy w zderzaku się obluzowało i szurało czy grzechotało na wietrze powyżej ok. 80 km/h, dźwięk zależny od prędkości samochodu. Tydzień nie mogłem dojść skąd pochodzi hałas i dopiero jadąc w deszczu skojarzyłem go z wymianą wycieraczek- podczas pracy wycieraczek (w momencie gdy nie były poziomo) hałas znikał... Założyłem z powrotem stare pióra- cisza. :roll:
No i tak jeżdżę, nie wywalę przecież dobrze zbierających "markowych" wycieraczek. Ale gdybym więcej jeździł poza miastem to chyba bym nie wytrzymał :mrgreen:

Kauris napisał/a:
Mam poprzednią generację i nie pomogę konkretnie...
Poprzednia generacja akurat ma przy przedniej szybie pionowe uszczelki- na słupkach A. Ale to zupełnie inna konstrukcja z drzwiami zachodzącymi na słupki i dach, więc ta uszczelka ze słupków ciągnie się dalej przez cały dach i jest tam niezbędna właśnie z uwagi na drzwi. A tu dziwne, bo w nowych modelach przy wpuszczanych drzwiach miało być właśnie ciszej... chociaż ja i w poprzedniej generacji Sandero żadnych upierdliwych hałasów tego rodzaju w rejonie słupków nie słyszę. W każdym razie w nowej generacji wokół szyby faktycznie nie ma żadnych uszczelnień, jak widać na mojej fotce porównawczej. Ale może dzięki temu woda z przedniej szyby podczas pracy wycieraczek trafia w ten rowek i nie zasyfia pół szyby w drzwiach kierowcy podczas szybszej jazdy, jak w Sandero II?

SS2vsSS3-2.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 125,05 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-10-07, 13:26, w całości zmieniany 5 razy  
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-07, 22:30   

Ja i tak mam dodatkową uszczelkę typu "D" pod pionową krawędzią szyby. Nie sądzę by to coś zmieniało u mnie, ale jak w 3gen zupełnie nic tam nie ma, to chyba nic nie szkodzi przetestować. Ciekawe jak wyglądają okolice za/pod zawiasami maski, gdzie w poprzedniej generacji był słabo zasłonięty prześwit w kierunku drzwi po wewnętrznej stronie błotnika. Mam wrażenie, że uszczelnienie tego miejsca pomogło najwięcej, bo mniej powietrza dostaje się "pod zewnętrzne poszycie" drzwi. Ale mogę źle pamiętać kolejność modyfikacji (mam sznur gumowy w uszczelkach drzwi i dodatkowe uszczelki "D" na krawędziach drzwi, a w słupku A alubutyl i piankę butylową)
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-10-11, 12:33   

W Stepway, najwięcej hałasują relingi i poprzeczki, jeśli masz je zamontowane w poprzek.

Weź jakąś taśmę malarską, oklej szpary, przejedź się i będziesz wiedział. To samo można zrobić z uszczelka szyby. Kup sobie taśme malarską. Tylko uwaga, nalezy ją odkleić po kilku godzinach, inaczej kaplica. Klej zostanie i bardzo trudno go usunać.
 
Krzysiek587 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Paź 2022
Posty: 2
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-10-11, 19:58   

Dzięki za wasze wszystkie uwagi :)

Po prostu wciąż jest dla mnie dziwny ze w nowym aucie tak jest głośno, nawet mógłbym to jakoś zrozumieć gdyby był to cały czas takie jednakowy hałas, a nie takie o różnej głośności poduchy zależnie od siły wiatru na zewnątrz itp

Wypróbuje pomysł z taśmą malarską, i dam znac
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-10-12, 07:26   

Przed kupnem, testowałem SS i zwykłe S3. Niestety zwykłe S3 okazało się dużo cichsze od Stepway. Wcześniej miałem Stepway 2, ale nie robiłem takich testów. Stepway 2 był głośny przy dużych prędkościach. Teraz wiem, że chodziło o relingi.
 
michal22 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCe B4DB411
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 20 Paź 2021
Posty: 104
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2022-10-12, 12:19   

W wielu testach mówiono o tym, że w zwykłym Sandero jest ciszej niż w Stepway, obojętnie której generacji to dotyczyło. Chodziło głównie o hałas z relingów właśnie. Mogę osobiście to potwierdzić jeżdżąc na co dzień Astrą G w kombi z relingami, a czasami z taką samą Astrą ale w hatchbacku, była różnica na niekorzyść kombiaka.
Ostatnio zmieniony przez michal22 2022-10-12, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne