Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2023-01-31, 11:26
1.0 tce - szarpanie i gaśnięcie na zimnym silniku
Autor Wiadomość
Aktyn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Lip 2021
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-01-09, 11:31   

Na zimnym silniku jeszcze przed przełączeniem na gaz silnik muli - mam wrażenie, że przez pierwsze 1- 2 minuty ewidentnie dostaje za mało paliwa , jakoś jedzie ale jest bardzo słaby.
Oczywiście nie chodzi tu o pałowanie od pierwszych metrów ale takiego osłabienia nie obserwowałem w żadnym z samochodów. .. po prostu na zimnym komputer podlewa na tyle paliwa ,żeby takie objawy były mało odczuwalne . pytanie - TTTM ze względu np na ekologię czy u mnie jest coś nie tak
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2022-01-09, 12:15   

U mnie na całkiem zimnym silniku trzeba podnosić obroty tak do 1500, żeby nie zgasł przy ruszaniu. Jak się rozgrzeje - nie ma tego problemu. Sterownik rzeczywiście szybko schodzi z obrotów przy zimnym starcie na wolnych obrotach (też się z tym pierwszy raz spotykam, ale o dziwo silnik nie gaśnie ... może to jedna z zalet 3 cylindrowych silników :mrgreen: ). Wg mnie TTTM.

Info poparte "własnoręcznym" przebiegiem 18 000 km od sierpnia b.r.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
galencjusz 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 tce
Dołączył: 06 Sie 2021
Posty: 1
Skąd: Juszkowo
Wysłany: 2022-01-13, 10:22   

Cytat:
Na zimnym silniku jeszcze przed przełączeniem na gaz silnik muleni - mam wrażenie, że przez pierwsze 1- 2 minuty ewidentnie dostaje za mało paliwa , jakoś jedzie ale jest bardzo słaby.
Oczywiście nie chodzi tu o pałowanie od pierwszych metrów ale takiego osłabienia nie obserwowałem w żadnym z samochodów. .. po prostu na zimnym komputer podlewa na tyle paliwa ,żeby takie objawy były mało odczuwalne . pytanie - TTTM ze względu np na ekologię czy u mnie jest coś nie tak


Odebrałem swojego dustera w listopadzie. Zauważyłem bardzo podobne objawy. Na zimnym silniku, zaraz po uruchomieniu, silnik jakby nie miał mocy, dławił się i nie chciał wkręcać na obroty. Sytuacja zmienia się po przejechaniu kilkuset metrów, tak jakby silnik osiągnął jakaś minimalna temperaturę. Czy ktoś jeszcze ma podobne objawy? Kontaktowaliście się może z ASO w tej sprawie? Czy po porostu TTTM i jak zrobi się cieplej to problem zniknie? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez laisar 2023-01-31, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dani97 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 17 Sie 2021
Posty: 29
Skąd: Żywiec
  Wysłany: 2022-01-25, 21:51   

Z tym przerywaniem delikatnym i mniejszą mocą na zimnym silniku również mam problem w swoim sandero 3 1.0 tce lpg problem znika po przełączeniu na lpg. Byłem w aso wektor bielsko nie znaleźli żadnej usterki mechanicznej po tym obyłem jazde z mistrzem serwisu, gdzie problem występował natomiast Pan nie widział nic niepokojącego stwierdził, że każdy tak jedzie no nie wiem raczej tak być nie powinno akurat auto garażuje więc od razu się przełącza na lpg. Może to faktycznie jakaś kwestia softa...
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-01-31, 07:31   

To całkiem normalne, że zimny silnik chodzi inaczej/gorzej niż rozgrzany. Pracuje tez według innej mapy wtrysku. Nie należy też go cisnąć.
 
Dani97 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 17 Sie 2021
Posty: 29
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2022-01-31, 12:44   

Mówimy raczej o spokojnej jeździe jak jest cieplej i od razu przełącza się na lpg to na zimnym nie szarpie to chyba jest coś na rzeczy skoro na benzynie coś go dławi ewidentnie kwestia oprogramowania
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-31, 13:47   

A jaką masz technikę ruszania?
Ruszasz zaraz po uruchomieniu silnika czy odczekujesz te 10-20s - to często dużo zmienia.
Rozumiem że na obroty wchodzi wolno a nie że wchodzi na obroty a pomimo tego nie przyśpiesza bo to dwie odmienne kwestie.
Jeśli wolno wchodzi na obroty to mapa wynikająca z temperatury - jak dla mnie OK przynajmniej nie przypałujesz i silnik dłużej przeżyje - tym bardziej że jak rozumiem później jest OK.
 
Dani97 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 17 Sie 2021
Posty: 29
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2022-01-31, 14:19   

Ja zawsze odczekuje parę sekund np. wcześniej zapalam auto żeby usunąć lód z szyb problemem nie jest ograniczona moc bo to do przełknięcia a bardziej generowane przez silnik szarpnięcia w przedziale 1,5 tyś do 2,5 tyś na benzynie powyżej tej wartości jedzie normalnie a jak wiadomo na zimnym śilniku ten zakres najczęściej używamy ogólnie w większości od razu na lpg mi odpala bo auto stoi w garażu i na gazie takiego problemu nie ma nawet jak silnik zimny to go nic nie dusi i przyśpiesza z normalną mocą.
Ostatnio zmieniony przez Dani97 2022-01-31, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-11-06, 08:49   1.0 tce - szarpanie i gaśnięcie na zimnym silniku

Witam posiadam joggera 1.0 tce z lpg. Silnik ma 100km na lpg i 90km na benzynie. Czy tylko ja tak mam, gdy rano (zimny silnik po nocy) odpalam samochód i auto chodzi na benzynie i operując gazem (wyjazd z podwórka) auto mi czasami gaśnie ? Na lpg jeżdżę bez problemu, zmieniam biegi bardzo płynie i wszystko pięknie, ale rano to czasami się zastanawiam czy z tym silnikiem wszystko jest ok ? Wiem że auto inaczej pracuje na tej benzynie, ale jak nie przytrzymam go na wyższych obrotach na półsprzęgle (2-3 tyś) przy cofaniu to zaraz ma ochotę zgasnąć ( no i wtedy sam się opala).
Czy tutaj może być jakiś problem w sofcie albo mechanice silnika ?
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: skąd
Wysłany: 2022-11-06, 10:27   

Gazik rozregulował benzynę?
 
WiktorG. 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 Tce lpg
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 12 Lis 2020
Posty: 5
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2022-11-06, 11:07   

Mam ten silnik w Dusterze i nigdy tak nie miałem. Nie jestem znawcą silników ani mechanikiem, ale na Twoim miejscu podjechałbym aby sprawdzić co się dzieje na kompie.
_________________
WiktorG.
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2022-11-06, 12:30   

Niestety rano, gdy jest na Pb to szarpie przy ruszaniu. Zauważyłem, że gdy silnik popracuje ok minuty (skrobanie szyb, lub ściągnie wody) to problem jest mniejszy, albo wcale nie występuje. Po przełączeniu na LPG praca jest bardzo płynna.
Z rumunskiego forum na fb wynika, że opracowują rozwiązanie tego problemu. Chodzi o złą mieszankę na zimnym silniku. Soft miał być już na listopad, ale podobno jeszcze nie opracowany.
U nas raczej jeszcze nie ma co pytać...
_________________

 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-11-06, 12:43   

piotrek400 napisał/a:
Niestety rano, gdy jest na Pb to szarpie przy ruszaniu. Zauważyłem, że gdy silnik popracuje ok minuty (skrobanie szyb, lub ściągnie wody) to problem jest mniejszy, albo wcale nie występuje. Po przełączeniu na LPG praca jest bardzo płynna.
Z rumunskiego forum na fb wynika, że opracowują rozwiązanie tego problemu. Chodzi o złą mieszankę na zimnym silniku. Soft miał być już na listopad, ale podobno jeszcze nie opracowany.
U nas raczej jeszcze nie ma co pytać...

Dokładnie to ...
 
leech10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2021
Posty: 70
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-06, 19:21   

Hej

Nie, to u mnie Sandero idealnie chodzi. Ma nieco wyższe obroty na zimnym na biegu jałowym ale nie gaśnie. Jednak bym podjechał do ASO na Twoim miejscu. U mnie np. wymienili koło pasowe z paskiem wielorowkowym bo coś jęczało na zimno. Moim zdaniem nie czekaj na nic tylko jedź do ASO. Nie masz pewności co jest u Ciebie problemem ale od tego jest gwarancja.

pozdrawiam
Piotrek
 
Aktyn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Lip 2021
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-11-06, 19:29   

Jarekf3d napisał/a:
Witam posiadam joggera 1.0 tce z lpg. Silnik ma 100km na lpg i 90km na benzynie. Czy tylko ja tak mam, gdy rano (zimny silnik po nocy) odpalam samochód i auto chodzi na benzynie i operując gazem (wyjazd z podwórka) auto mi czasami gaśnie ? Na lpg jeżdżę bez problemu, zmieniam biegi bardzo płynie i wszystko pięknie, ale rano to czasami się zastanawiam czy z tym silnikiem wszystko jest ok ? Wiem że auto inaczej pracuje na tej benzynie, ale jak nie przytrzymam go na wyższych obrotach na półsprzęgle (2-3 tyś) przy cofaniu to zaraz ma ochotę zgasnąć ( no i wtedy sam się opala).
Czy tutaj może być jakiś problem w sofcie albo mechanice silnika ?


Mam to samo od nowości -tzn chyba bo odebrałem w czerwcu 2021 a wtedy było ciepło ...Pierwsze oznaki jak temperatury spadną do takich jak obecnie czyli kilka stopni w nocy i nizej ...
Powiem tak - polubić cieżko ale można sie przyzwyczaić . Nawet rozmawiałem na ten temat w aso ale jak zwykle -żadnych błędów nie ma i jak koniecznie chcę to moge zostawić auto na dzień lub dwa to po nocnym postoju poobserwują .
Jako,że auto jest mi zwyczajnie potrzebne codziennie a i do aso mam kawałek czyli dodatkowe 2 kursy to odpuściłem temat.
I widzę ,że w sumie słusznie bo wygląda na to,że żadnego nowego softu nie ma - bo gdyby był to już byś go miał - Jogger jest stosunkowo świeżym autem
Jak masz blisko aso to spróbuj ich pomeczyć i daj znać jakie efekty ...
Tu masz trochę na ten temat ...
http://www.daciaklub.pl/f...ghlight=pytania
Ostatnio zmieniony przez Aktyn 2022-11-06, 19:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-11-07, 14:34   

u mnie to samo, podobno ma być zmiana softu.
 
rafalm1978 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III JOGGER EXTREME
Silnik: 1.0TCE LPG 1.0TCE LPG
Rocznik: 2021 2022
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 47
Skąd: ok Oławy
Wysłany: 2022-11-07, 19:06   

Ja mam podobnie w Sandero i Joggerze , rano szarpie i gaśnie na Pb i zimnym silniku
_________________
Było Sandero 1.2 LPG 2013 , Sandero Stepway Outdoor 0.9TCe 2017 , Lodgy 1.6SCE LPG 2017 , Dokker Techroad 1.6SCE LPG 2019
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-11-07, 20:23   

rafalm1978 napisał/a:
Ja mam podobnie w Sandero i Joggerze , rano szarpie i gaśnie na Pb i zimnym silniku

Sam gaśnie z siebie? Czy przy operowaniu sprzęgłem? Jak sam z siebie no to raczej ewidentnie jest coś nie tak...
 
rafalm1978 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III JOGGER EXTREME
Silnik: 1.0TCE LPG 1.0TCE LPG
Rocznik: 2021 2022
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 47
Skąd: ok Oławy
Wysłany: 2022-11-08, 18:06   

Przy próbie ruszenia potrafi zgasnąć , nie chętnie reaguje na pedał gazu oraz nierówno chodzi.

Najlepiej odczekać chwilę niech pochodzi i dopiero ruszać , na gazie bez problemów.
_________________
Było Sandero 1.2 LPG 2013 , Sandero Stepway Outdoor 0.9TCe 2017 , Lodgy 1.6SCE LPG 2017 , Dokker Techroad 1.6SCE LPG 2019
 
Hezar 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Lis 2022
Posty: 1
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-11-14, 09:53   

Odgrzewam temat - temperatury na zewnątrz coraz niższe, więc problem szarpania to teraz norma.

Dla przypomnienia - po uruchomieniu na zimnym i próbie ruszenia silnik dławi się i gaśnie, jeżeli nie da się wysokich obrotów, dodatkowo czasem trzeba dłużej "pokręcić", zanim w ogóle się uruchomi.

W tym tygodniu oddaję auto do serwisu - czy ktoś może potwierdzić, że wgranie nowego oprogramowania cokolwiek poprawiło?
Może ktoś przerobił już temat i problem leży gdzie indziej?
Dodam, że oczywiście przy poprzedniej wizycie i podpięciu pod komputer niczego nie stwierdzono, ASO rozłożyło ręce twierdząc, że takiej usterki jak dotąd nie stwierdzili.
 
Aktyn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Lip 2021
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-11-14, 11:53   

Pytanie czy jest jakiś nowy soft .... podobne problemy są w joggerze czyli stosunkowo młodym modelu .
U mnie nie gaśnie ale objawy sa takie jakby miał ewidentnie za mało paliwa - coś jak w starym gażnikowym aucie za wcześnie wyłączyć ssanie. Pewnie jak zwykle ekologia - za bardzo zmniejszyli dawki paliwa na zimno aby tylko spełnić kolejną durna normę ...
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1091
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-11-14, 11:54   

Nic nie poprawia - u mnie jest najnowszy soft z października i jak jest zimno, to standardowo się na zimnym dusi na Pb. Być może problem polega na Euro6D przy której ma być stały monitoriitoring spalin, więc mieszanka nie może za bogata na zimnym żeby się zmieściła w normie. A jeśli norma nie uwzględnia temp zimowych to jest jak jest. Oczywiście to tylko moje dywagacje ;)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-14, 15:58   

r70 napisał/a:
Nic nie poprawia


W zeszłym roku też to poruszałem na forum. U mnie szarpał tylko na paliwie letnim. Jeżdżę prawie tylko na LPG więc miałem w baku w październiku jeszcze paliwo z lipca - dopiero po zalaniu nowym paliwem "zimowym" przestał.
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1091
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-11-14, 20:27   

A już dostępne jest zimowe ? zatankuję i sprawdzę :)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-14, 22:20   

r70 napisał/a:
A już dostępne jest zimowe ?

No niby od 16 listopada... Ale teraz jest jakieś pośrednie. U mnie wystarczyło dolanie pół baku do pełna. Ale zaznaczam, że mam samochód z początku produkcji SS III. Może jednak coś pogrzebali w sofcie Joggera i Dustera?
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2022-11-14, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne