Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero III - dołożenie tylnych głośników
Autor Wiadomość
mazigt12 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączył: 10 Sty 2023
Posty: 4
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2023-01-10, 20:30   Sandero III - dołożenie tylnych głośników

Witam

Mój pierwszy post na forum, witam wszystkich.
Właśnie odebrałem swoje sandero w wersji essential z radiem media control i tylko z 2 głośnikami.
Tweetery wiem, ze można dołożyć.. już nawet znalazłem kabelki do nich idące.
Pytanie jest, gdzie znajdę kabelki idące do tylnych głośników ewentualnie gdzie się znajduje radio i jak się podłączyć do niego aby wyprowadzić kabelki do tylnych drzwi?
Przerabiał ktoś temat?

Pozdrawiam! :-D
 
mazigt12 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączył: 10 Sty 2023
Posty: 4
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2023-01-12, 20:25   

Witam ponownie!
Dzisiaj rozebralem deskę, aby dostać się do radia i wyglada na to ze jest 8 kabli głośnikowych podłączonych pod radio.
Rozebralem wtykę przy drzwiach ale kolory dodatkowych kabli się nie zgadzają i po podłączeniu pod głośnik nic nie gra.
Pytanie jest teraz, gdzie znajdują się te kable abym mógł je doprowadzić do tylnych drzwi?
Patrzyłem pod plastikami na słupku, pod wykładzina.. ale nic nie znalazłem. Gdzie są one ukryte? :shock:
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-01-12, 20:29   

mazigt12 napisał/a:
i po podłączeniu pod głośnik nic nie gra.


a ustawienie radia sprawdziłeś i ustawienie jest centralnie na 4 głośniki czy tylko przód?
_________________
Paweł
 
mazigt12 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączył: 10 Sty 2023
Posty: 4
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2023-01-12, 21:20   

Jest centralne ustawienie w aplikacji w telefonie. Na wyświetlaczu w liczniku nie ma możliwości ustawienia przód/tył. Jest tylko balans lewo/prawo.
Może tylne głośniki są dezaktywowane i trzeba je uruchomić ? Chociaż z drugiej strony kolory kabli z tylu radia nie zgadzają się z kolorem we wtyczce przy drzwiach.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-13, 08:57   

mazigt12 napisał/a:
Na wyświetlaczu w liczniku nie ma możliwości ustawienia przód/tył. Jest tylko balans lewo/prawo. Może tylne głośniki są dezaktywowane i trzeba je uruchomić ?
Nie miałem styczności z systemem MediaControl, ale zawsze w Daciach mających standardowe radia czy MediaNav, jeżeli nie było fabrycznie tylnych głośników, to opcja działania tylnych głośników i "fader" była nieaktywna- wyłączona po prostu w menu serwisowym. Obsługa tylnych głośników w aplikacji Dacia Media Control na telefonie prawdopodobnie istnieje zawsze, bo aplikacja nie ma informacji zwrotnej o wyposażeniu danego egzemplarza samochodu w głośniki.
 
mazigt12 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączył: 10 Sty 2023
Posty: 4
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2023-02-09, 15:33   

Sprawę rozwiązałem w sposób następujący.
Wzmacniacz 4 kanałowy z wejściem hi input podłączone pod głośniki przednie. W tylne drzwi poszły głośniki rockford fosgate 165mm. W podszybie gwizdki z tego zestawu a do bagażnika subwoofer hertz 30cm.
Teraz to gra już całkiem przyjemnie. Następny krok to wymiana głośników w przednich drzwiach na coś lepszego.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2023-02-09, 16:44   

bez wygłuszenia drzwi wyrzuciłeś pieniądze w błoto.
Na przód odseparowany pod wzmacniacz w bagażniku SUB. Na tylne drzwi zostawiasz seryjne i podpinasz je pod zasilania radia tylko dolny filtrem odcinasz wszystko poniżej 500 Hz
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-02-09, 17:52   

Fruxo napisał/a:
bez wygłuszenia drzwi wyrzuciłeś pieniądze w błoto.
Na przód odseparowany pod wzmacniacz w bagażniku SUB. Na tylne drzwi zostawiasz seryjne i podpinasz je pod zasilania radia tylko dolny filtrem odcinasz wszystko poniżej 500 Hz


dokładnie, jest szansa że ja mam lepszy dzwięk z seryjnym 6-głośnikowym audio ale z dobrym wygłuszeniem niż on :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne