Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokker - spadł pedał sprzęgła
Autor Wiadomość
slavmir 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe 100 S&S
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 2023-02-14, 19:45   Dokker - spadł pedał sprzęgła

Cześć,
dzisiaj spadł mi pedał sprzęgła i nie mogłem wrzucić biegu. Niestety zupełnie nie znam się na samochodach.
Najprawdopodobniej wyrobił się taki biały plastik łączący pedał sprzęgła z elementem (drążkiem), który jest wciskany.
Udało mi się ten element wyjąć i z jego pominięciem i zastosowaniem trytytek połączyć ze sobą wszystko na tyle, że mogłem jechać dalej i pedał sprzęgła już nie spadał. Na szczęście do domu nie miałem daleko.
Wydaje mi się, że jestem w stanie sam tę część wymienić, jednak nawet nie wiem jak to się nazywa.
W załącznikach zdjęcia tego elementu
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu tej części i ewentualnie informację, gdzie mogę ją kupić.
Z góry dziękuję za pomoc.

fot4.jpg
fot. 4
Plik ściągnięto 8 raz(y) 98,22 KB

fot3.jpg
fot. 3
Plik ściągnięto 6 raz(y) 144,57 KB

fot2.jpg
fot. 2
Plik ściągnięto 2 raz(y) 98,93 KB

fot1.jpg
fot. 1
Plik ściągnięto 3 raz(y) 245 KB

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-14, 23:00   

To element, który wypadł z wnętrza trzonka tłoczka - widać go w prawym kółku na poniższym zdjęciu:



Przy odrobinie samozaparcia i zdolności mechanicznych - lub środków finansowych dla kogoś innego - dałoby się go pewnie naprawić osadzając ponownie...

Używane kosztują 40-50 zł, nówki ok 150-170 zł.

Numer części dla aut wyprodukowanych przed 2016.03.04 to 306109244R, a po tej dacie 306100394R - ale wydaje się, że są zamienne.



Miejsce połączenia z pedałem wskazuje strzałka nr 1:

 
slavmir 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe 100 S&S
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-02-15, 08:03   

laisar napisał/a:
Przy odrobinie samozaparcia i zdolności mechanicznych - lub środków finansowych dla kogoś innego - dałoby się go pewnie naprawić osadzając ponownie...

Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że to faktycznie ten element. Niestety mój jest na tyle wyrobiony, że dlatego spada i ponowne osadzenie nie pomoże.
Chyba faktycznie trzeba kupić całą pompę sprzęgła, bo nigdzie nie mogę znaleźć tego elementu oddzielnie. Ale 150zł jest jdo przeżycia.
Jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam.
 
dovectra 


Marka: Dacia
Model: duster / Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 110km? dci 88 KM
Rocznik: 2011
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 38
Skąd: Piastów
Wysłany: 2023-02-15, 09:13   

Też tak miałem , ale u mnie sprzęgło i wysprzęglik wymieniało ASO, i oczywiście połamali parę ząbków które obejmują kulkę. Teraz powoli doprowadzam auta do stanu używalności po naprawach w warszawskich ASO.
Na szczęście odpowiednie trytytki załatwiły sprawę, rok jeżdź ;-) ę i jest git.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-15, 10:20   

Wklej go do uchwytu cięgna tłoczka - nawet na ciepły klej, a jeśli spada z kulki to przed wciśnięciem wystarczy ją owinąć taśmą teflonową używaną do uszczelniania gwintów hydrauliki.
No i raczej wymiana przy najbliższej okazji, może akurat musisz zmienić sprzęgło ?
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-15, 11:11   

Czasem w zależności od rodzaju tworzywa można rozgrzać, zacieśnić ząbki chwytające i schłodzić w stanie zacieśnionym.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne