Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Android Auto - radio się wyłącza po komunikacie głosowym..
Autor Wiadomość
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-03-19, 17:45   Android Auto - radio się wyłącza po komunikacie głosowym..

Czy komuś udało się rozwiązać problem wyłączenia radia w Media Nav po odtworzeniu (ale co ciekawe, nie zawsze) komunikatu z Android Auto/Car play. Gra radio, włączam nawigację (np.), odtwarzany jest komunikat z nawigacji, radio przestaje grać. Trzeba wejść do menu media nav i włączyć ponownie radio. I tak do kolejnego komunikatu. Dodam, że problem jest w: Android Auto, Carlinkit TBox Plus (pełny Android) i carlinkit 4.0 - w dwóch samochodach. Jedyny sposób, to jakiś streaming zamiast radia... - wszystkie urządzenia w najnowszych dostępnych wersjach...

W przypadku Android Auto czasem pomagało "zagadanie" do samochodu, spytanie o godzinę, dowcip itp. - po odegraniu informacji przez Asystenta Google'a radio wracało... ale ile można słuchać tych samych dowcipów:)
Ostatnio zmieniony przez pskul 2023-03-19, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-03-20, 09:06   

jaka masz wersje asystenta google (aplikacji google) i usług google play?
_________________
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-03-26, 16:27   

Miałem ten sam problem na telefonie z androidem 12 i AA od 7 do 8.9 i połączenie bezprzewodowe AAwireless przewodowe również. Wyłączał się głos radia w trakcie działania nawigacji Google. Przy próbie zwiększenia lub zmniejszenia głośności zmieniała się głośność komunikatów asystenta nie głośność radia. Wystarczyło włączyć i wyłączyć asystenta przyciskiem na kierownicy i głos radia wracał do następnego komunikatu nawigacji. Problem nie występował w przypadku nawigacji WAZE. Także mapy Google i android auto coś robią, że po komunikacie z map włącza się ciągłe nasłuchiwanie asystenta i nie chce się wyłączyć, ale nie widać tego w formie piktogramu na wyświetlaczu. Jak nie używasz asystenta google to może go wyłącz w telefonie, ale wtedy też chyba nie będzie działać przycisk na kierownicy.
Jak chciałem słuchać radia i nawigować mapami google to wyłączałem komunikaty w mapach. Albo korzystałem z innych aplikacji do nawigacji (Waze, Yanosik).
Zmieniłem telefon (android 13 i AA 9.0 Coolwalk aktywny) i na razie problem z zanikaniem głosu nie występuje.
Może przywróć ustawienia fabryczne w telefonie to problem zniknie.
 
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-04-04, 19:28   

ok, dziękuję. Spróbuję. Ja z Yanosikiem też miałem problemy, ale zauważyłem natomiast, że jak się zmieni strumień dźwięku (Kanał audio) na np. powiadomienia, to jest ok (ale można to zmienić w Yanosiku w ustawieniach, a nie w mapach Google). Z tym strumieniem, to tylko wyjaśnię, bo może niezbyt to być jasne, chodzi o to, że można w Androidzie (pisząc aplikację) wybrać typ dżwięku. Typy dźwięku można zobaczyć jak się kliknie na 3 kropki podczas podgłaszania - wtedy pojawi się panel pozwalający dostosować głośność każdego rodzaju typu dźwięku.
Z mapami Google to jest w sumie śmieszna sprawa: bo problem jest na pełnym ekranie, a jak wybiorę tryb takiej pływającego okienka (ale to jest chyba funkcja TBoxa a nie map), to wszystko jest ok, ale dźwięk wtedy z telefonu (np. programy do strumieniowania dźwięku) się zmienia, robi się taki "przycięty" jakby mono, ewentualnie z mocno obciętym pasmem (jak rozmowa telefoniczna). Możliwe, że wtedy dźwięk jest zmieniany na inny typ.
Ostatnio zmieniony przez pskul 2023-04-04, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-04-09, 16:34   

Zgodnie z sugestiami, ostatecznie udało się rozwiązać problem (w przypadku TBOX PLUS - czyli pudełeczka z Androidem 11)
1. Wyłączyłem asystenta Google (to nic nie dało, ale doszedłem do wniosku, że i tak w tym przypadku jest zbędny)
2. W Mapach Google, Ustawienia->Ustawienia Nawigacji->Wykrywanie ok google->Podczas jazdy wyłączamy (to powodowało problemy)
3. Yanosik->Ustawienia->Dzwięki->Kanał Audio->powiadomienia (ustawiłem tak)

Teraz mam wszystko działające jak powinno być.
Dziękuję za sugestie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne