Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2023-03-20, 20:50
Nagły problem z MediaNav
Autor Wiadomość
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-03-20, 20:05   Nagły problem z MediaNav

Pacjent DSSIII 2021r,,18tys przebiegu, pierwszy właściciel od lutego 2022r.
Rano w drodze do pracy wszystko cacy, MediaNav działa bezprzewodowo, słucham muzyki, gra gitara. Po wyjściu z pracy, wsiadam, tradycyjnie włącza się ekran niebieski od MediaNav z napisem Dacia i główne menu. Uruchamiam silnik i nagle ekran gaśnie, zupełnie, zero reakcji, nic. Po wrzuceniu wstecznego nie działały również kamera cofania oraz czujniki parkowania. Dodatkowo przy włączaniu podgrzewania siedzeń na samych przyciskach nie włączają się te czerwone poziome diody informujące o poziomie podgrzewania siedzenia. Same siedzenia czuć że grzeją ale na przyciskach nic. Gaszę auto, i nagle ekran się budzi, radio działa, system łączy się z telefonem. Odpalam auto ponownie i znowu kilka sekund i ekran gaśnie, zero reakcji, nic.
Przy odpalaniu auto miałem wrażenie że odpalało, gasło na chwilkę i znowu odpalało już prawidłowo. Dzwoniłem do serwisu, mam umówioną wizytę w piątek ale może ktoś z Was miał podobną "przygodę"?

:arrow: Update
Auto postało w podziemnym garażu jakieś 4h po powyższej akcji, wsiadam, odpalam i wszystko działa jak ta lala.
Tak sobie myślę auto stało jak byłem w pracy jakieś 8h pod gołym niebem, cały dzień padało. Możliwe że gdzieś jest jakaś nieszczelność i dostała się woda która spowodowała ten problem?
Auto i tak oddam do serwisu żeby wszystko sprawdzili ale znając życie to wtedy wszystko będzie działać.
Ostatnio zmieniony przez Liakim 2023-03-20, 20:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-21, 08:24   Re: Nagły problem z MediaNav

Liakim napisał/a:
Tak sobie myślę auto stało jak byłem w pracy jakieś 8h pod gołym niebem, cały dzień padało. Możliwe że gdzieś jest jakaś nieszczelność i dostała się woda która spowodowała ten problem?
Auto i tak oddam do serwisu żeby wszystko sprawdzili ale znając życie to wtedy wszystko będzie działać.
Nie licz na wodę... O identycznych objawach ludzie piszą na grupie FB i nie są to wcale rzadkie skargi- to są cały czas niedoróbki fabryczne i testowanie nowych modeli na klientach nadal trwa. To wygląda na jakiś "zespół zawieszeń elektryki" a dotyczy właśnie głównie ekranu multimediów, czujników parkowania, elektrycznych szyb, oświetlenia wewnętrznego itp.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-03-21, 12:54   

to wygląda na fabryczny problem z wiązką, obstawiam słabą izolację lub przecieranie się wiązki na jakimś przejściu przez karoserię itp. dlatego czasem jest ok a czasem nie, zależy jak się wiązka ułoży.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-21, 15:14   

chrom6 napisał/a:
to wygląda na fabryczny problem z wiązką...
Wymieniają jakiś moduł...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne