Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Skrócenie interwału wymiany oleju a gwarancja
Autor Wiadomość
Iac 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: Eco G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential 7-os.
Dołączył: 30 Maj 2023
Posty: 1
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 2023-05-30, 16:45   Skrócenie interwału wymiany oleju a gwarancja

Czołem, właśnie odebrałem z salonu Joggera z fabrycznym LPG. Jestem dość mocno zaniepokojony interwałem wymianu oleju - 30 000 km? Po tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo mam mocne postanowienie skracania tego odstępu do 10 tys. km. Koszt w ASO to 600 zł, w warsztacie sąsiada dwa razy taniej. Co z gwarancją w przypadku wymiany oleju i filtra olejowego na własną rękę? I jakiego filtra używają fabrycznie?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Iac 2023-05-30, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-05-30, 20:24   

Dużo osób wymienia olej co 10-15 tyś km i robią to na własna rękę lub u zwykłego mechanika. Części dobrze jest kupić oryginalne a wymianę przeprowadzić tak aby nie było śladu że ktoś coś grzebał przy aucie - po co bić się z ASO o gwarancję i być na straconej pozycji.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-05-31, 09:48   Re: Skrócenie interwału wymiany oleju a gwarancja

Iac napisał/a:
Czołem, właśnie odebrałem z salonu Joggera z fabrycznym LPG. Jestem dość mocno zaniepokojony interwałem wymianu oleju - 30 000 km? Po tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo mam mocne postanowienie skracania tego odstępu do 10 tys. km. Koszt w ASO to 600 zł, w warsztacie sąsiada dwa razy taniej. Co z gwarancją w przypadku wymiany oleju i filtra olejowego na własną rękę? I jakiego filtra używają fabrycznie?

Pozdrawiam!


Nie ma żadnego problemu z gwarancją o ile olej wymieniasz na zgodny z normą , filtr najlepiej oryginalny + uszczelka pod korek oleju. I nikt nawet nie miauknie że tracisz gwarancję bo brak podstaw. Oczywiście należy zachować paragony.
 
kordirko 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Comfort
Dołączył: 11 Mar 2021
Posty: 66
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-06-18, 21:43   

ja do ASO na przegląd jeżdżę raz do roku (u mnie wychodzi co 25 tys. km),
w międzyczasie po 12-13 tys. km. wymieniam olej+filtr+podkładka pod korek spustowy oleju na "oryginały" w warsztacie u Pana Mietka za rogiem.
Filtr gazu fazy lotnej wymieniam sobie sam wraz z wymianą oleju.
ASO nie informuję - nie muszą o tym wiedzieć.

Byłem u nich na 2 przeglądach - za rok być może pojadę 3-ci raz przed samym końcem gwaranci, zastanowię się jeszcze.
Teraz w ASO w ramach 2-giego przeglądu wymieniali w ramach jakiejś akcji serwisowej za darmo czujnik gazu i coś jeszcze, ale nie pamiętam co.
Podczas pierwszej wizyty wymienili w ramach gwarancji uszczelkę pod miską bo był wyciek oleju.
Ostatnio zmieniony przez kordirko 2023-06-18, 21:51, w całości zmieniany 9 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne