Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-12-07, 21:14
Autem do Chorwacji
Autor Wiadomość
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-25, 20:06   Chorwacja

Wybieram się na wakacje do Chorwacji przez Słowację i Węgry 8-) . Ponieważ będzie to mój pierwszy wyjazd zagraniczny, potrzebuję jak najwięcej wskazówek na drogę. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie są opłaty po drodze na trasie: Chyżne-Budapeszt-Zagrzeb-Zadar, na co zwrócić uwagę, na jakich stacjach tankować itd
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 22:38   Re: Chorwacja

MarcinP. napisał/a:
Wybieram się na wakacje do Chorwacji przez Słowację i Węgry 8-) . Ponieważ będzie to mój pierwszy wyjazd zagraniczny, potrzebuję jak najwięcej wskazówek na drogę. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie są opłaty po drodze na trasie: Chyżne-Budapeszt-Zagrzeb-Zadar, na co zwrócić uwagę, na jakich stacjach tankować itd


A czemu przez Węgry a nie przez Austrię? Tak wynika z licznika kilometrów czy chcesz uniknąć opłat autostradowych w Austrii?
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-26, 07:34   

Jadąc przez Austrię musiałbym chyba zaliczyć Słowenię, a tam trzeba wykupić winietę na pół roku za 55euro :-?
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 10:13   

Marcin P. napisał/a:
Jadąc przez Austrię musiałbym chyba zaliczyć Słowenię, a tam trzeba wykupić winietę na pół roku za 55euro :-?


To faktycznie kiepski pomysł...
Podpytuję, bo w sierpniu mam plany zaliczenia bardzo podobnej trasy, więc jestem żywo zainteresowany informacjami w tym wątku ;-)
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 10:30   

Marcin P. napisał/a:
Jadąc przez Austrię musiałbym chyba zaliczyć Słowenię, a tam trzeba wykupić winietę na pół roku za 55euro :-?


55 euro to kosztuje roczna. Półroczna kosztuje 35 euro. Jeżeli jedziesz na Istrię lepiej zapłacić za tę winietę. Autostrada w Chorwacji nie będzie tańsza.
Wszystkie informacje o Chorwacji znajdziesz na www.cro.pl

Jakbyś miał konkretne pytania to służę pomocą. W zeszłym roku sporo jeździłem po Cro z przyczepą.
_________________
MCV Laureate dCi
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-26, 13:26   

Ciekawa strona dot. Chorwacji. Mam pytanie: którędy Kolega jechał do Chorwacji, w które miejsce? Pytam z ciekawości, bo może i ja bym skorzystał z tej drogi i doświadczeń.
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 14:41   

Jechałem w tamtą stronę:

Warszawa - Katowice - Bielsko-Biała - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Csorna - Szombathely - Lendava - Mursko-Sredisce - Cakovec - Zagrzeb - Karlovac - Zadar - Nin

W międzyczasie przemieściliśmy się Jadranką do miejscowości Fazana koło Puli.

Powrót:
Fazana - Koper - Lubliana - Maribor - Graz - Wiedeń - Bratysława - Żylina - Cieszyn - Katowice - Częstochowa - Warszawa
_________________
MCV Laureate dCi
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-26, 15:37   

Szczerze mówiąc też biorę pod uwagę 1. wariant drogi, ale zastanawiam się nad oznakowaniem na Węgrzech oraz nad drogą Bielsko-Zwardoń (wąska,kręta czy przyzwoita?) :-/ Z jakimi kosztami muszę się liczyć (ile min wziąć, w jakiej walucie) jadąc drogą 1. i 2. :oops:
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 19:08   

Ja bym jechał przez Austrię. Droga na Węgrzech może i nienajgorsza, ale przebiega przez mnóstwo miejscowości, gdzie są ograniczenia do 30 km/h. Dużo też policji z radarami.
Jadąc samym autem nie masz co się przejmować krętymi drogami. Droga Bielsko-Zwardoń jest ciągle w budowie, ale sukcesywnie oddają nowe odcinki. Nie jest źle.
Ogólnie mówiąc nie ma się co bać.
Co do kosztów - wszystko zależy od tego co w wakacje potrzebujesz i jak je spędzasz. Sprawa indywidualna, więc się nie wypowiadam.
Ja jeżdżę z przyczepą, co powoduje, że koszty i podróż rozkładają się inaczej - droższy dojazd, niekoniecznie tańszy pobyt :-D
_________________
MCV Laureate dCi
 
astropl 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI 8V
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 08:14   

petek napisał/a:
Jechałem w tamtą stronę:

Warszawa - Katowice - Bielsko-Biała - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Csorna - Szombathely - Lendava - Mursko-Sredisce - Cakovec - Zagrzeb - Karlovac - Zadar - Nin


Witam!

Jako stary Cromaniak muszę się wypowiedzieć w tym temacie.

Przemierzam tę trasę regularnie od 10 lat (ostatnie dwa razy już Loganem), ale w ostatnim roku dokonałem małej modyfikacji - zamiast przez Bielsko-Żywiec-Zwardoń pojechałem przez Cieszyn. Obecnie jest i krócej i znacznie szybciej, ze względu na budowę drogi Żywiec-Zwardoń.

Węgier nie ma się co bać, tzw. "Route 86" jest całkiem dobra, choć to jednopasmówka. Przez te 10 lat spotkałem dwa (słownie: DWA) patrole policji, więc nie ma co się ich za bardzo obawiać.

Polecam!

Dla informacji: wyjeżdżam zazwyczaj około 4-4:15, i na miejscu (Novi Vinodolski na południowym Kvarnerze) jestem około 17:30. Trasa ta liczy 975 km. Służę dokładnym opisem trasy na priva (astro@zeto.czest.pl).

Pozdrav!
_________________
Waldemar Zwierzchlejski
czerwony Logan 1.4 MPI 8V Ambiance 4+
Ostatnio zmieniony przez astropl 2009-01-28, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
kier 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Logan/Logan MCV
Silnik: 1.4 MPI/SCe 1.0
Rocznik: 2007/2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 305
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-01-28, 08:19   

astropl napisał/a:
Służę dokładnym opisem trasy na priva


oooo, mam pomysł na nowy dział :>

--
pozdrawiam
kierek
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 09:38   

Częstochowa - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Csorna - Szombathely - Lendava - Mursko-Sredisce - Cakovec - Zagrzeb - Karlovac - Zadar - Pag
Czy opłaty są tylko na Słowacji i w Chorwacji? Pytam dlatego, bo na Węgrzech jedzie się kawałek autostradą, natomiast kawałek przez Czechy-czy trzeba też kupić winietę? Jak i ile płaci się za autostradę Zagrzeb-Zadar (czy jest to winieta czy opłata jest na bramkach?)
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-28, 10:08   

astropl napisał/a:
Węgier nie ma się co bać, tzw. "Route 86" jest całkiem dobra, choć to jednopasmówka. Przez te 10 lat spotkałem dwa (słownie: DWA) patrole policji, więc nie ma co się ich za bardzo obawiać.


Ja raz jechałem tą drogą i spotkałem 3. Poza tym ciągłe ograniczenia prędkości. Dla mnie porażka. Nie jadę tamtędy więcej. Lepiej zapłacić 10 euro za winietę w Austrii i komfortowo przejechać ten odcinek po dobrej autostradzie. Nie polecam Węgier!
_________________
MCV Laureate dCi
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-28, 10:12   

MarcinP. napisał/a:
Częstochowa - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Csorna - Szombathely - Lendava - Mursko-Sredisce - Cakovec - Zagrzeb - Karlovac - Zadar - Pag
Czy opłaty są tylko na Słowacji i w Chorwacji? Pytam dlatego, bo na Węgrzech jedzie się kawałek autostradą, natomiast kawałek przez Czechy-czy trzeba też kupić winietę? Jak i ile płaci się za autostradę Zagrzeb-Zadar (czy jest to winieta czy opłata jest na bramkach?)


Po pierwsze, dokąd dokładnie jedziesz? Jeśli w północne rejony Pagu, to może Ci się opłaca dostać tam promem, zamiast robić kółko autostradą.
Jadąc przez Cieszyn do Żyliny nie musisz mieć winiety. W zeszłym roku do Chorwacji jechałem przez Zwardoń, a wracałem przez Cieszyn. Żadna z tych dróg nie jest dobra. Jadąc na Zwardoń masz remonty w Polsce, jadąc na Cieszyn masz remonty w Czechach + wrednych policjantów i ograniczenia prędkości. Ja bym jechał na Zwardoń.
Za autostradę Zagrzeb-Zadar płacisz na bramkach, tj. na początku pobierasz "numerek" i zjeżdżając z autostrady płacisz za odległość.
_________________
MCV Laureate dCi
 
astropl 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI 8V
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 10:19   

petek napisał/a:
astropl napisał/a:
Węgier nie ma się co bać, tzw. "Route 86" jest całkiem dobra, choć to jednopasmówka. Przez te 10 lat spotkałem dwa (słownie: DWA) patrole policji, więc nie ma co się ich za bardzo obawiać.


Ja raz jechałem tą drogą i spotkałem 3. Poza tym ciągłe ograniczenia prędkości. Dla mnie porażka. Nie jadę tamtędy więcej. Lepiej zapłacić 10 euro za winietę w Austrii i komfortowo przejechać ten odcinek po dobrej autostradzie. Nie polecam Węgier!


No cóż, co kto woli. Ale moim zdaniem udzieliłeś bardzo niepełnej odpowiedzi. Bo 10 euro, to zdaje się, że nie cała opłata. 10 euro, to 10 dni w Austrii, a reczej jeździmy na wakacje na dwa tygodnie. To już 20 euro. A jak Austria, to i Słowenia, a ta kosztuje 35 euro. Więc razem 55 euro. Niektórzy liczą się z tym wydatkiem.
_________________
Waldemar Zwierzchlejski
czerwony Logan 1.4 MPI 8V Ambiance 4+
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-28, 10:27   

astropl napisał/a:
No cóż, co kto woli. Ale moim zdaniem udzieliłeś bardzo niepełnej odpowiedzi. Bo 10 euro, to zdaje się, że nie cała opłata. 10 euro, to 10 dni w Austrii, a reczej jeździmy na wakacje na dwa tygodnie. To już 20 euro. A jak Austria, to i Słowenia, a ta kosztuje 35 euro. Więc razem 55 euro. Niektórzy liczą się z tym wydatkiem.


To prawda co piszesz. 10 euro za 10 dni. Podobno można ominąć słoweńską opłatę, instrukcje jak jechać były na cro.pl
Poza tym wjeżdżając na autostradę w Cakovecu i jadąc nią do Zadaru opłaty też nie są mniejsze. Więc tak naprawdę nie ważne czy jedziesz przez Węgry czy przez Austrię. Dużo nie oszczędzisz.
Wniosek - jakbyś nie jechał płacić trzeba, a jak nie chcesz płacić wybierz inny kierunek na wakacje.
_________________
MCV Laureate dCi
 
astropl 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI 8V
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 10:33   

petek napisał/a:
MarcinP. napisał/a:
Częstochowa - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Csorna - Szombathely - Lendava - Mursko-Sredisce - Cakovec - Zagrzeb - Karlovac - Zadar - Pag
Czy opłaty są tylko na Słowacji i w Chorwacji? Pytam dlatego, bo na Węgrzech jedzie się kawałek autostradą, natomiast kawałek przez Czechy-czy trzeba też kupić winietę? Jak i ile płaci się za autostradę Zagrzeb-Zadar (czy jest to winieta czy opłata jest na bramkach?)


Po pierwsze, dokąd dokładnie jedziesz? Jeśli w północne rejony Pagu, to może Ci się opłaca dostać tam promem, zamiast robić kółko autostradą.
Jadąc przez Cieszyn do Żyliny nie musisz mieć winiety. W zeszłym roku do Chorwacji jechałem przez Zwardoń, a wracałem przez Cieszyn. Żadna z tych dróg nie jest dobra. Jadąc na Zwardoń masz remonty w Polsce, jadąc na Cieszyn masz remonty w Czechach + wrednych policjantów i ograniczenia prędkości. Ja bym jechał na Zwardoń.
Za autostradę Zagrzeb-Zadar płacisz na bramkach, tj. na początku pobierasz "numerek" i zjeżdżając z autostrady płacisz za odległość.


Uważasz, że zaoszczędzi się na autostradzie, płynąc promem? Niekoniecznie. Opłata autostradowa za trasę Cakovec-Zadar to 137 kun, a Cakovec-Gospić to 108 kun. Więc zaledwie 29 kun różnicy, plus jakieś 70 km dalej drogą (45 kun), w zależności, od miejsca, do którego się jedzie. A prom kosztuje 90 kun za auto plus 14 kun od osoby (kierowca nie płaci). Można sobie wybrać.
_________________
Waldemar Zwierzchlejski
czerwony Logan 1.4 MPI 8V Ambiance 4+
 
astropl 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI 8V
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 10:42   

petek napisał/a:
To prawda co piszesz. 10 euro za 10 dni. Podobno można ominąć słoweńską opłatę, instrukcje jak jechać były na cro.pl
Poza tym wjeżdżając na autostradę w Cakovecu i jadąc nią do Zadaru opłaty też nie są mniejsze. Więc tak naprawdę nie ważne czy jedziesz przez Węgry czy przez Austrię. Dużo nie oszczędzisz.
Wniosek - jakbyś nie jechał płacić trzeba, a jak nie chcesz płacić wybierz inny kierunek na wakacje.


Owszem, możesz ominąć słoweńskie autostrady, jadąc po drogach bezpłatnych. Próbowałeś? Ja tak i uważam, że to jeszcze większa porażka, niż "Route 86", więc co za różnica? A 86 przynajmniej jest wspaniale oznakowana, a korzystając ze znaków w Słowenii, zawsze wjedziesz na autostradę, albo na trasę szybkiego ruchu :)

Oczywiście, za darmo nigdzie się nie pojedzie, ale wychodzę z założenia, że bywalcy forum Logana do ludzi posiadających najwięcej kasy nie należą, więc proponuję możliwe oszczędności. Nie namawiam, co kto woli. A innego kierunku raczej nie wybiorę, jak dla mnie, Chorwacja jest najbliżej położonym i najbardziej dostępnym rajem :)
_________________
Waldemar Zwierzchlejski
czerwony Logan 1.4 MPI 8V Ambiance 4+
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 11:10   

Dokładnie to wybieram się na wyspę Pag do miejscowości Novalja. Z wypowiedzi, które się pojawiają to chyba faktycznie pojadę przez Czechy - Austrię - Słowenię. Czy ktoś może jechał drogą Katowice-Ostrava-Olomouc-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Zagreb-Karlovac(A1)-Gospic-Karlobag przeprawa promowa. Jaki jest koszt takiej przeprawy i w jakich godzinach czynna?
 
astropl 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI 8V
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 11:40   

MarcinP. napisał/a:
Dokładnie to wybieram się na wyspę Pag do miejscowości Novalja. Z wypowiedzi, które się pojawiają to chyba faktycznie pojadę przez Czechy - Austrię - Słowenię. Czy ktoś może jechał drogą Katowice-Ostrava-Olomouc-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Zagreb-Karlovac(A1)-Gospic-Karlobag przeprawa promowa. Jaki jest koszt takiej przeprawy i w jakich godzinach czynna?


Tu masz wszystko na ten temat:
http://www.lido.com.pl/do...cja_Novalja.pdf
_________________
Waldemar Zwierzchlejski
czerwony Logan 1.4 MPI 8V Ambiance 4+
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 12:08   

Dzięki za stronę z dojazdem; mam pytanie/wątpliwość: czy jadąc autostradą w Słowenii Sentilj-Maribor muszę kupować winietę za 35euro
 
astropl 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI 8V
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 14:42   

MarcinP. napisał/a:
Dzięki za stronę z dojazdem; mam pytanie/wątpliwość: czy jadąc autostradą w Słowenii Sentilj-Maribor muszę kupować winietę za 35euro


Ależ oczywiście:
http://www.avtoceste.si/doc/karta%20NPIA2008.pdf
http://www.cestnina.si/?id=19766

Brak winiety karany jest mandatem w wysokości od 300 do 800 euro.

Pozdrav!
_________________
Waldemar Zwierzchlejski
czerwony Logan 1.4 MPI 8V Ambiance 4+
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-28, 19:42   

MarcinP. napisał/a:
Dzięki za stronę z dojazdem; mam pytanie/wątpliwość: czy jadąc autostradą w Słowenii Sentilj-Maribor muszę kupować winietę za 35euro


Musisz, ale możesz pociągnąć przez Słowenię do Postojnej, potem skręcić w kierunku Rijeki i dalej jadranką do Karlobagu. Droga choć nienajszybsza, warta zobaczenia. Wrażenia niezapomniane!
_________________
MCV Laureate dCi
 
astropl 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI 8V
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-28, 21:40   

petek napisał/a:
MarcinP. napisał/a:
Dzięki za stronę z dojazdem; mam pytanie/wątpliwość: czy jadąc autostradą w Słowenii Sentilj-Maribor muszę kupować winietę za 35euro


Musisz, ale możesz pociągnąć przez Słowenię do Postojnej, potem skręcić w kierunku Rijeki i dalej jadranką do Karlobagu. Droga choć nienajszybsza, warta zobaczenia. Wrażenia niezapomniane!


No i samą Jaskinię Postojeńską też można zwiedzić przy okazji, bo warto. Bilety po 20 euro.
http://www.postojnska-jama.si/
http://www.lublana.polemb...php?document=41
_________________
Waldemar Zwierzchlejski
czerwony Logan 1.4 MPI 8V Ambiance 4+
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 08:59   

Tak, tak, koniecznie trzeba ją zobaczyć.
_________________
MCV Laureate dCi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne