Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Dacii Duster 2023 - salon, osoba fizyczna, gotówka
Autor Wiadomość
Siwy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe ECO-G
Rocznik: ---
Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
  Wysłany: 2023-07-01, 10:54   Zakup Dacii Duster 2023 - salon, osoba fizyczna, gotówka

Cześć,
proszę o opisanie doświadczeń Kolegów i Koleżanek z zakupem nowej Dacii w bieżącym roku.
Konkretnie wiadomo o co mi chodzi. O jakikolwiek rabat ;-)
Odwiedziłem kilka salonów w czerwcu, z kilkoma korespondowałem i rozmawiałem telefonicznie.
Nie mam pojęcia, czy trafiam pechowo, czy jest w tym roku taka tendencja w polityce cenowej tej marki, ale uzyskanie jakiegokolwiek, sensownego rabatu od ceny z konfiguratora czy cennika w salonie graniczy z cudem. To co się udało "wynegocjować" to przysłowiowe dywaniki i kilka stówek :roll:

Nie jest to moje pierwsze auto kupowane w salonie, ale wcześniejsze doświadczenia z innymi markami przyzwyczaiło mnie do innych zasad ;-) Cóż, może trzeba będzie zmienić nawyki i przyzwyczajenia.

Jak to wyglądało w Waszym przypadku? Warto na coś się nastawiać? Poza zapowiadanymi kolejnymi podwyżkami oczywiście :evil:
_________________
Pozdrawiam,
Piotr "Siwy"
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-07-01, 11:51   

Symboliczne rabaty i gratisy od zawsze były polityką tej marki - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=66
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2023-07-01, 12:28   

To nie wiedziałeś, w salonie Dacii na pytanie o rabat zwykle odpowiadają, że jest to miasto w Maroku?
 
Siwy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe ECO-G
Rocznik: ---
Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-01, 13:17   

laisar napisał/a:
Symboliczne rabaty i gratisy od zawsze były polityką tej marki - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=66


Czyli zaproponowane dywaniki i kilka stówek to i tak nieźle jak na początek ;-)
W jednym z salonów usłyszałem od sprzedawcy, że nie może dać rabatu, bo musiałby go pokryć z własnej kieszeni :lol:

Ale z tego co czytam we wskazanym wyżej temacie, jakieś "cuda" się zdarzają i niektórym się udaje 8-) Pożyjemy - zobaczymy.
_________________
Pozdrawiam,
Piotr "Siwy"
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2023-07-01, 14:14   

Mi się udało dostać rabat 2tys przy ostatecznej cenie samochodu 68tys (końcówka 2021r). dostałem także spory rabat na ceramikę lakieru i bardzo dobra ofertę na opony (z ostatniego nie skorzystałem). U tego dealera na przestrzeni ćwierćwiecza kupiłem 6 samochodów, w cenie wyższej niz ostatni - 7 zakup - duster. W innych salonach max proponowano mi 0.5-1tys rabatu.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Siwy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe ECO-G
Rocznik: ---
Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-01, 16:19   

@ r70, mógłbyś napisać mi na PW u którego dealera kupiłeś auto? W podpisie masz Kępno, więc w Twoje okolice nie mam daleko ;-)
Wiem, że kupowałeś prawie dwa lata temu, ale nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać o ofertę ;-)
Z góry dziękuję.
_________________
Pozdrawiam,
Piotr "Siwy"
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2023-07-01, 17:53   

Dlaczego wszyscy są zdziwieni brakiem rabatów? Czy to jest odgórny przymus dawania rabatów? Dlaczego nikt się nie targuje z ceną ziemniaków w markecie, ale z autem tak? Taka tam mała dygresja moja.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 831
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-07-01, 18:03   

Większość lubi być dymana niby rabatem który dostają po wcześniejszej wycenie o 30% większej niż powinna być.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-07-02, 06:47   

Zobacz sobie u Auto Zięba Katowice 3 lata temu największy rabat w Polsce, teraz musisz się skontaktować sam i zobaczyć co dają aktualnie. Najlepiej pisać do wszystkich handlowców na mejl z ich strony.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2023-07-02, 06:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lelupi 


Marka: Dacia
Model: Duster FL/ Ph.2
Silnik: 1,0/1.0
Rocznik: 2020/2021
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-07-02, 10:03   

Obecnie są dziwne czasy, o jakiś większych rabatach można niestety zapomnieć. Wciąż nowych aut jest mniej niż chętnych na ich kupno. To co było 2-3 lata temu, to było dawno temu i musimy o tym zapomnieć.
To, że masz zamiar auto kupić za gotówkę, to nie jest żaden atut, a nawet minus w "negocjacjach rabatowych"
Co do "małych dygresji", auto-mimo galopujących cen żywności, to nie ziemniaki, ale kupując przyczepę tego warzywa, negocjowałbym cenę.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury

Wysłany: 2023-07-02, 11:00   

Dokładnie - auto za gotówkę?
Oni wolą sprzedać w kredycie bo zarobi dealer, pracownik co się obsługuje ma sprzedaż, firma leasingująca/kredytująca kolejną umowę.

Przerabiałem to 5 lat temu jak przyszedłem z własnym leasingiem i chciałem tylko auto.
 
Siwy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe ECO-G
Rocznik: ---
Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-02, 11:28   

@ Nikita_Bennet - zgadza się, widziałem oferty korzystniejsze w przypadku zakupu kredytowanego / leasingowego niż przy zakupie za gotówkę :-/ z tym, że ani kredytu, ani leasingu nie chcę. No chyba, że kredyt full 0% ;-)

Przyjdzie więc przywyknąć do nowych zasad :roll: ;-)

Jak dla mnie temat wyczerpany, czytaj: brać co dają, nie licząc na kokosy :lol:

Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem 8-)
_________________
Pozdrawiam,
Piotr "Siwy"
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury

Wysłany: 2023-07-02, 15:05   

przeliczyć kredyt i wcześniejsza spłatę tak żeby nie bruździć w zdolności kredytowej.
Nawet dla fiskusa lepsze auto w kredycie spłaconym po 1-2 miesiącach czy pół roku niż nowe za gotówke.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-07-02, 15:29   

Nawet nie chcąc kredytu czasem warto go wziąć i tak jak pisze Nikita_Bennet po prostu spłacić po 2-3 ratach - odsetki i opłaty będą wtedy minimalne, a często w pakiecie jest znacząco niższe ubezpieczenie albo promocja na program serwisowy.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2023-07-02, 16:45   

Dodam swoje. Ja wziąłem w 2021 kredyt 50/50. Koszta to 5% kredytu. Za to dostałem ubezpieczenie 1.9% + serwis i gwarancję na 5 lat. Bez kredytu nie było tych promocji. Jak teraz jeszcze są takie promocje to brałbym w ciemno z 50/50. Do roku spłacasz drugą ratę, w umowie byłzapis że cena gwarantowana.
 
Siwy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe ECO-G
Rocznik: ---
Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-02, 17:08   

Dziękuję Panowie za podpowiedzi "kredytowe" ;-) Faktycznie, korzystne warunki ubezpieczenia i dłuższa opieka serwisowa, no i gwarancja jest nie do pogardzenia. Może tu się uda coś wynegocjować.
_________________
Pozdrawiam,
Piotr "Siwy"
 
dss3e 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 42
Skąd: SK
Wysłany: 2023-07-02, 20:14   

Cześć, przypomnę jak było u mnie.
Salon pietrzaka w Katowicach, wizyta pod koniec kwietnia br.
Brak rabatów, a konkretnie jedyny "rabat" to na dywaniki które są w standardzie czyli bez dopłat w tej konfiguracji. Czyli pewnie ściema żeby w papierach stało że "łudzielamy rabatuf klijętą". Brak oferowania kredytu czy usług typu easy service. Ogólnie sprzedaż na zasadzie nie zadawaj pan pytań, podpisz pan papiery i spadaj.
Więc kup za gotówkę, zapłać przy odbiorze a rabat sam sobie zrób umieszczając pieniądze na lokacie na czas oczekiwania na odbiór.
BTW znam pewnego Siwego jeżdżącego szarym dusterem, imię się zgadza, rocznik mniej więcej też tylko lokalizacja inna bo Świętochłowice
BTW2 @Nikita_Bennet ta sama osoba co na telepolis?
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury

Wysłany: 2023-07-02, 22:15   

dss3e napisał/a:
....BTW2 @Nikita_Bennet ta sama osoba co na telepolis?
tak, wszelkie fora, boardy tak się podpisuję od czasów jak istniał kki.net.pl czy jakoś tak ;)
 
Siwy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe ECO-G
Rocznik: ---
Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-02, 22:52   

Cytat:
...BTW znam pewnego Siwego jeżdżącego szarym dusterem, imię się zgadza, rocznik mniej więcej też tylko lokalizacja inna bo Świętochłowice...


Nie, to nie ja w tym szarym Dusterze ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Piotr "Siwy"
 
MASMIx0912 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe + LPG
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2023
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-07-04, 14:57   

Rabaty są możliwe do osiągnięcia. W marcu 2023 zamówiłem Dustera Extreme 1.0 LPG (nie SL Extreme)
Wtedy kosztował jeszcze 93 950 PLN.
Otrzymałem rabat 1 000 PLN + dywaniki gumowe (pic, bo są w standardzie) + mata gumowa do bagażnika.
Razem wyszło 92 950 PLN

Cena w tej chwili 98 100 więc uważam, że dość dobrze mi to wyszło jak na dzisiejsze standardy :-D
Ostatnio zmieniony przez MASMIx0912 2023-07-04, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Siwy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe ECO-G
Rocznik: ---
Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-07, 18:35   

No dobra, sytuacja rynkowa jest jaka jest, ustalony mam budżet taki a nie inny, a na pewno nie jest on z gumy ;-) więc coraz częściej spoglądam jednak w stronę używanego Dustera.

Trochę nawet żałuję, że zacząłem przymierzać się od razu do nowego auta, bo zawsze lepiej iść w górę, niż złazić w dół. W każdym razie kiedyś już taki wariant przerabiałem, tzn. zakup używanego Dustera, ale skończyło się na Grand Vitarze.

Spróbuję poszukać DDII w opcji 4x4 i najchętniej z "dizelkiem", bo po "Grandzie" zostało mi wspomnienie fajnych chwil z jazdy bocznymi drogami i nie tylko drogami :mrgreen:

P.S. Myślałem jeszcze, aby poczekać na wyprzedaż roczników, itp. ale w jednym z salonów sprowadzili mnie na ziemię, że nie ma na to co liczyć, bo Dacia tego nie stosuje (podobno).
_________________
Pozdrawiam,
Piotr "Siwy"
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-07-07, 22:14   

Siwy napisał/a:
Dacia tego nie stosuje

Ależ stosuje, tylko że zwykle po prostu nie bardzo ma do czego - bo na koniec roku zostaje w całej Polsce np 6 egzemplarzy dusterów, a co jeden to w dziwniejszej konfiguracji... :mrgreen:
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-07-07, 22:44   

Jak masz czym jeździć to poczekaj. Niech zapchają place i będą rabatować. Jakoś dziwnie to wszystko wygląda im coś droższe i szybciej drożeje to ludzie i tak walą drzwiami i oknami i to biorą. Jakby było stop nie kupuję bo za drogo to by spuszczali ceny a tak podnoszą. Chyba ,że masz $ to bierz co dają i ciesz się ,że masz
Ostatnio zmieniony przez dacia 2023-07-07, 22:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2023-07-08, 06:22   

Zauważ, że już żaden producent nie produkuje "na plac". Dla mnie to zmowa cenowa z drugiej strony ich rozumiem. Po co produkować i martwić się sprzedażą, bawić w promocje a tak każde auto ma swojego klienta a te co stoją to i tak ktoś w części zapłacił zadatkiem i zrezygnował.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-07-10, 16:48   

dacia napisał/a:
Jak masz czym jeździć to poczekaj. Niech zapchają place i będą rabatować. Jakoś dziwnie to wszystko wygląda im coś droższe i szybciej drożeje to ludzie i tak walą drzwiami i oknami i to biorą. Jakby było stop nie kupuję bo za drogo to by spuszczali ceny a tak podnoszą. Chyba ,że masz $ to bierz co dają i ciesz się ,że masz


nie licz na zapchanie placów, pracuję u dealera gdzie najtansze auto zaczyna się z ceną ponad 150 tys. i gdy dziś zamówisz to odbierzesz za 9 miesięcy przy prostej konfiguracji, przy wypasionej za rok do półtora :-) i ludzie zamawiają. pulę miejsc produkcyjnych w fabryce na ten rok wyczerpaliśmy w maju, u handlowców leży ponad 100 umów czekających na uwolnienie puli na 2024.
także z takim rynkiem place prędko się nie zapchają
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne