Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero stepway III skrócony wydech pytanie
Autor Wiadomość
Inka 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 tce 110km
Rocznik: ---
Wersja: Extreme
Dołączyła: 24 Lip 2023
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2023-08-13, 08:13   Sandero stepway III skrócony wydech pytanie

Ja z jeszcze jednym pytaniem.
W nowym Sandero Stepway wydech nie jest wyprowadzony na tył samochodu tylko kończy przed tylnym kołem z lewej strony pod autem.
Na jednym filmiku prowadzący mówi że jego zdaniem w samochodzie czuć spaliny. W komentarzach ludzie mówią że to właśnie z powodu tego skróconego wydechu tak może być. No i teraz się zastanawiam, bo to trochę niefajne, że w samochodzie czuć spaliny bo wydech się kończy pod samochodem.
Co o tym myślicie?

IMG_20230813_091806.jpg
Tak to wygląda
Plik ściągnięto 82 raz(y) 231 KB

Ostatnio zmieniony przez Inka 2023-08-13, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2023-08-13, 08:29   

Przy zimnym starcie, kiedy samochód pracuje na bogatej mieszance z rury wydechowej czuc efekty niepełnego spalania mieszanki. Wiado, im bliżej koncowki rury tym bardziej. No więc jeśli ta jest z boku na wysokości tylnych drzwi i okna, to jeśli w momencie pracy silnika na zimni będą otwarte drzwi albo okno to zapewne poczujesz smrodek benzyny.
Jeśli rura wychodzi klasycznie , z tyłu to też jest taka opcja, jeśli akurat otworzysz bagażnik, albo inaczej zawieje wiatr. Po rozgrzaniu sondy lambda - czyli kilka chwil po ruszeniu, nic nie powinno być czuć.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Inka 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 tce 110km
Rocznik: ---
Wersja: Extreme
Dołączyła: 24 Lip 2023
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2023-08-13, 13:25   

r70 napisał/a:
Przy zimnym starcie, kiedy samochód pracuje na bogatej mieszance z rury wydechowej czuc efekty niepełnego spalania mieszanki. Wiado, im bliżej koncowki rury tym bardziej. No więc jeśli ta jest z boku na wysokości tylnych drzwi i okna, to jeśli w momencie pracy silnika na zimni będą otwarte drzwi albo okno to zapewne poczujesz smrodek benzyny.
Jeśli rura wychodzi klasycznie , z tyłu to też jest taka opcja, jeśli akurat otworzysz bagażnik, albo inaczej zawieje wiatr. Po rozgrzaniu sondy lambda - czyli kilka chwil po ruszeniu, nic nie powinno być czuć.

Dziękuję za wyjaśnienie!
Tyle że nie chodzi tylko to że wydech jest z boku a nie z tyłu, tylko też o to, że on nie wychodzi na krawędź samochodu tylko kończy się pod samochodem. Bo jak wydech jest poprowadzony na koniec auta to kończy się za samochodem a nie pod nim. Wiec tu spaliny cały czas wychodzą na podwozie a nie poza auto. Przecież podwozie nie jest takie znowu szczelne i spaliny mogą się stamtąd przedostawać do kabiny, prawda?
Nie mogli tej rury chociaż trochę dłuższej zrobić żeby kończyła się poza podwoziem?
Ostatnio zmieniony przez Inka 2023-08-13, 13:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2023-08-13, 14:47   

Nie wnikając w szczelność podwozia ;) Statystycznie, jak samochód emituje spaliny to jedzie - a niezależnie od prędkości przeciąg od samochodem jest na tyle duży że spalny się tam nie dostają. Większym problemem są spaliny które zaciagasza od innych samochodów.Jak stoi to poza drobnymi wyjątkami silnik nie pracuje.
Myślę że problem jest wydumany i nie ma co zawracać sobie niem głowy. W ruchu ulicznym zawsze mam szanse poczuć spaliny nawet nie poruszając się samochodem. Najczęściej są to spaliny innych uczestników ruchu. Odpalając samochód tak samo - więcej zależy od wiaru i ustawunia pojazdu niż od usytuowania wydechu.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Inka 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 tce 110km
Rocznik: ---
Wersja: Extreme
Dołączyła: 24 Lip 2023
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2023-08-13, 15:58   

r70 napisał/a:
Nie wnikając w szczelność podwozia ;) Statystycznie, jak samochód emituje spaliny to jedzie - a niezależnie od prędkości przeciąg od samochodem jest na tyle duży że spalny się tam nie dostają. Większym problemem są spaliny które zaciagasza od innych samochodów.Jak stoi to poza drobnymi wyjątkami silnik nie pracuje.
Myślę że problem jest wydumany i nie ma co zawracać sobie niem głowy. W ruchu ulicznym zawsze mam szanse poczuć spaliny nawet nie poruszając się samochodem. Najczęściej są to spaliny innych uczestników ruchu. Odpalając samochód tak samo - więcej zależy od wiaru i ustawunia pojazdu niż od usytuowania wydechu.

Dobra, zrozumiałam, dziękuję! 😊
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-08-16, 06:30   

Mam takie Sandero, co prawda dopiero 20 tysięcy km zrobione, jednak ani razu nie poczułem własnych spalin. Używam systemu start stop w ustawieniach fabrycznych.
 
Inka 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 tce 110km
Rocznik: ---
Wersja: Extreme
Dołączyła: 24 Lip 2023
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2023-08-16, 19:21   

Michał B24 napisał/a:
Mam takie Sandero, co prawda dopiero 20 tysięcy km zrobione, jednak ani razu nie poczułem własnych spalin. Używam systemu start stop w ustawieniach fabrycznych.

Dzięki:)
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2023-08-17, 12:59   

Michał B24 napisał/a:
Mam takie Sandero, co prawda dopiero 20 tysięcy km zrobione, jednak ani razu nie poczułem własnych spalin. Używam systemu start stop w ustawieniach fabrycznych.


Ja mam 1,5 roku (35tys) i też nigdy nie miałem z tym problemu. Głównie jeżdżę na gazie (w sumie od początku eksploatacji zeszły mi dopiero 3 baki benzyny). A spaliny z gazu są teoretycznie czystsze od benzyny.

Tak dla żartu, to może ta rura jest w ten sposób, żeby po latach (jak silnik już swoje przejeździ) nie smrodzić innym tylko sobie. Pewno zmotywuje to prędzej do remontu silnika :).
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-08-17, 14:35   

Spaliny z LPG, może są czystsze, ale jako motocyklista, jestem zdania, że bardziej smrodliwe jak z benzyny.

Nic nie przebije jednak diesli z pod znaku VAG, nawet te nowe, są wyjątkowo smrodliwe i rozumiem motocyklistów, którzy takiego chcą za wszelka cenę wyprzedzić.
 
kordirko 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Comfort
Dołączył: 11 Mar 2021
Posty: 66
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-08-22, 22:26   

Jeżdżę z tym bocznym wydechem już ponad 2 lata, 55 tys. km, żadnych spalin nie czuć.
Jedynie w MC-Drive jak czekasz pod okienkiem na zamówienie z uruchomionym silnikiem, to przy otwartym oknie od strony kierowcy czasami zalatuje spalinami.
Najlepiej wtedy zamknąć szybę, albo wyłączyć silnik i można zostawić szybę otwartą.
Ostatnio zmieniony przez kordirko 2023-08-22, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
Inka 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 tce 110km
Rocznik: ---
Wersja: Extreme
Dołączyła: 24 Lip 2023
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2023-08-23, 08:08   

kordirko napisał/a:
Jeżdżę z tym bocznym wydechem już ponad 2 lata, 55 tys. km, żadnych spalin nie czuć.
Jedynie w MC-Drive jak czekasz pod okienkiem na zamówienie z uruchomionym silnikiem, to przy otwartym oknie od strony kierowcy czasami zalatuje spalinami.
Najlepiej wtedy zamknąć szybę, albo wyłączyć silnik i można zostawić szybę otwartą.

Dzięki:)
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-08-28, 09:53   

Nawet wtedy, nie odczułem, ale pewnie dlatego, że używam start stop
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2023-08-28, 16:55   

Michał B24 napisał/a:
używam start stop

To chyba jest nas tylko 2 takich kilerów na forum ;)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-08-29, 08:27   

Zaraz tam kilerów, mnie zabija drganie silnika na postoju i zwiększone spalanie bez tego.

Przejeździłem 100tys SSII 0.9TCe z tym systemem, kolejny właściciel jeździ, bez najmniejszego problemu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne