Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze
Autor Wiadomość
Adam 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Ambiance
Dołączył: 05 Gru 2023
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2023-12-05, 17:39   Wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze

Część, mam taki problem w moim 1
.4 z 2009r, mianowicie na zimnym silniku po odpaleniu auto przerywa i wyskakuje check, po odczytaniu wychodzi wypadanie zapłonu trzeci cylinder i wszystko byłoby wiadomo gdyby nie to że byłem u 3 mechaników i dwóch gazowników i nikt nie wie gdzie tkwi problem bo tak: świece nowe, cewka nowa, przewody nowe, sonda nowa, reduktor od gazu nowy, filtry gazu wymienione, gaz wyregulowany itd, bywa też tak że coś go " trzyma" jak jadę tam ja mu gaz a on tak jakby go coś zatkało, wtryski raczej odpadają bo robi tak i na benzynie i na gazie(przerywa) najgorsze jest to że nie zawsze przerywa i nie zawsze słabo jedzie, nieraz jest całkiem normalnie i nikt nie może zdiagnozować i ja już też się gubię, a i kompresja też mierzona jest bardzo fajna jak na 220k przebiegu, macie jakieś pomysły? Bo już nawet zaczęli mi wymieniać to co ja już wymieniłem i to tylko szkoda mojej kasy i czasu, z góry dzięki
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-12-05, 22:44   

A tak z ciekawości kiedy była przeprowadzana regulacja zaworów? Nie widzę w Twoim poście aby ta czynność była robiona a w tych silnikach szczególnie zasilanych paliwem LPG regulację trzeba robić co 20 czasem co max 30 tyś. km
 
Adam 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Ambiance
Dołączył: 05 Gru 2023
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2023-12-06, 10:11   

Zawory sądząc po dacie robiłem właśnie jakieś 25k temu, ale szczerze powiem że miałem nieraz niewyregulowane i nigdy takich objawów nie dawały, myślisz że to może być przyczyną?
 
operatorpilota 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: ---
Wersja: Extreme
Dołączył: 11 Wrz 2023
Posty: 5
Skąd: Lodz
Wysłany: 2023-12-06, 11:18   

Część objawów można wiązać właśnie z zaworami. Przerabiałem takie sytuacje, problem występował przy różnych przebiegach na tym samym silniku, zawsze związany z zaworami.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-12-06, 19:53   

Adam napisał/a:
Zawory sądząc po dacie robiłem właśnie jakieś 25k temu, ale szczerze powiem że miałem nieraz niewyregulowane i nigdy takich objawów nie dawały, myślisz że to może być przyczyną?


myślę, że będzie to właśnie problem z zaworami. Głowice w Renówkach są słabe. Miałem kiedyś sytuację w motorze 1.4 8v, przy przebiegu 90tys km na samej PB, zawory były już podparte, a podczas jazdy na LPG z biegiem przebiegu głowica się zużywa i możliwe jest że u Ciebie teraz zawory daja takie objawy.
 
Adam 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Ambiance
Dołączył: 05 Gru 2023
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2023-12-06, 21:22   

Okej sprawdzę jeszcze zawory ale już zlecę to komuś bo już mam dosyć grzebania przy tym aucie w taka pogodę 😁
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne