Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2024-02-07, 17:15
Chinole vs Dacia
Autor Wiadomość
yeti65 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 115
Skąd: Warmia
Wysłany: 2024-02-07, 14:41   Chinole vs Dacia

W tym roku, wchodzą na nasz rynek chińskie marki. Jest już sporo testów na YT.

Jak myślicie, jest to poważne zagrożenie dla Dacii :?:

Ja myślę, że zagrożenie wielkie nie jest, ale może przyhamuje trochę ceny w Dacii.
Dacia dalej będzie kusiła niskimi kosztami eksploatacji(serwis, ubezpieczenie, gaz).

Co Wy o tym sądzicie :?:
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-02-07, 17:41   

W przypadku samochodów Chińskich producentów jak i Dacii, jedynym wyznacznikiem zagrożenia jest brak prestiżu, cena czyni cuda. Biorąc pod uwagę to, że 30 lat temu Chiny produkowały trzykołowe wózki z silnikiem spalinowy a jednym rozpoznawalnym samochodem był VW Santana po pierdylionie liftingów motoryzacja zmierza do pojawiania się nowych producentów a za nimi nowi klienci. Spójrzcie tylko gdzie był Hyundai na początku lat 90 i gdzie jest teraz. Czy ta strategia się obroni? czas pokaże a historia oceni.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-07, 17:54   

Decydując się na konkretny model auta nie powinno się patrzeć tylko na jego cenę i ew. parametry, ale należy także uwzględniać kwestię serwisu, dostępności części, rozeznania się w konkretnych rozwiązaniach u magików, itd. -- ale też przewidywalności biznesu.
Wiadomo, że były pewne perypetie w przypadku nawet tak renomowanej marki jak SsangYong -- nie wiadomo jak to wszystko może wyglądać w przypadku marki Wànlǐ Chángchéng czy Sānxiá Dàbà.

Samochód to nie telewizor czy sprytfon, przy których mało kto sięga perspektywą poza moment jego awarii -- dlatego ja osobiście chińskim markom technologicznym niespecjalnie ufam (dotyczy to także np. Huawei, Xiaomi, etc.).
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-07, 18:37   

Może być tak, że chińskie będą o krok przed Dacią, którą Renault trochę dusi. Może okazać się, że będzie jak z Nokią, która swego czasu była na topie ale przespała to co robi konkurencja.

Dacia ma dość pozytywny odbiór (no może mniejszy, ze względu na wzrost cen) ale jeśli chińskie samochody będą porównywalne cenowo a jakościowo i stylistycznie lepsze to może być pewne zamieszanie.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2024-02-07, 21:07   

MartinezTychy napisał/a:
W przypadku samochodów Chińskich producentów jak i Dacii, jedynym wyznacznikiem zagrożenia jest brak prestiżu, cena czyni cuda....
Dodam jeszcze jedno, Chiny stały się producentem wielu części do pojazdów renomowanych marek (sam się zdziwiłem jak przednie mosty do którejś serii John Deera klepane u chinola).
Tłukąc wiele podzespołów dla dużych marek + to że mają swoje marki które też przetestowali u siebie mają ogromne szanse na rynku europejskim gdzie cena czyni cuda.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-02-07, 21:49   

Historia się powtarza. Kiedyś to , co japońskie, miało opinię chłamu. Korea kopiowała niemieckie samochody. Chiny są wykonawcą dla wielu znanych i renomowanych marek z różnych dziedzin. Szybko się uczą i potrafią trzymać jakość w myśl zasady - jak płacisz tak masz.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-02-07, 22:54   

Klient daci patrzy na cenę nie na markę . Jeżeli cena będzie znacznie niższa to pójdą do chinoli. Jeżeli cena chinoli będzie porównywalna z dacią to kupią dacię. Chinole muszą mieć serwis w każdym większym mieście, dużo niższą ceną tak aby rynek sam zweryfikował czy warto to kupić. Póki co to wolę dołożyć do daci te parę tysięcy i mieć serwis pod domem, a nie czekać na kontener. Chyba,że cena chinoli będzie o połowę tego co daci to kupię sam na próbę w ciemno
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-07, 23:39   

dacia napisał/a:
Klient daci patrzy na cenę nie na markę . Jeżeli cena będzie znacznie niższa to pójdą do chinoli. Jeżeli cena chinoli będzie porównywalna z dacią to kupią dacię. Chinole muszą mieć serwis w każdym większym mieście, dużo niższą ceną tak aby rynek sam zweryfikował czy warto to kupić. Póki co to wolę dołożyć do daci te parę tysięcy i mieć serwis pod domem, a nie czekać na kontener. Chyba,że cena chinoli będzie o połowę tego co daci to kupię sam na próbę w ciemno


Tylko, że z tym serwisem pod domem możesz mieć taki problem, że na części czekać będziesz 2 miesiące a u chinola będzie "na jutro" bo do sprzedawanych samochodów będą mieć komplet części pod ręką w centrach serwisowych. Trochę im plany pokrzyżowała wojna w Ukrainie bo chcieli nowy jedwabny szlak koleją uruchomić ale jak sprawy wojny rozstrzygną się to dopiero zaczną Chińczyki działać.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2024-02-09, 08:14   

Jeżdżę trzecim, czy nawet czwartym chińskim motocyklem. Sieć serwisowa jest, ale jakość serwisów kiepska. Za to wszystko przy tych moto idzie zrobić samemu, a ceny i dostępność części jest bardzo dobra. Technologicznie i jakościowo, bywa różnie, ale z silnikiem nigdy nie miałem problemów. Ciekawe, że w Chinach motocykli spalinowych nie ma, no nie ma, zabronione i tyle. Skąd się biorą u nas, zagadka dla mnie. Byłem cały styczeń w Chinach, Zhoushan/Shanghai/Ningbo. Napatrzyłem się.

Chińskie samochody, są, jeżdżą, ładnie wyglądają. Myślę, że spalinowymi nas nie zaleją, ale ich elektryki mogą nas zalać. Spalinowe są, są przyzwoite, ale duża egzotyka.
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-02-09, 22:21   

gg napisał/a:
dacia napisał/a:
Klient daci patrzy na cenę nie na markę . Jeżeli cena będzie znacznie niższa to pójdą do chinoli. Jeżeli cena chinoli będzie porównywalna z dacią to kupią dacię. Chinole muszą mieć serwis w każdym większym mieście, dużo niższą ceną tak aby rynek sam zweryfikował czy warto to kupić. Póki co to wolę dołożyć do daci te parę tysięcy i mieć serwis pod domem, a nie czekać na kontener. Chyba,że cena chinoli będzie o połowę tego co daci to kupię sam na próbę w ciemno


Tylko, że z tym serwisem pod domem możesz mieć taki problem, że na części czekać będziesz 2 miesiące a u chinola będzie "na jutro" bo do sprzedawanych samochodów będą mieć komplet części pod ręką w centrach serwisowych. Trochę im plany pokrzyżowała wojna w Ukrainie bo chcieli nowy jedwabny szlak koleją uruchomić ale jak sprawy wojny rozstrzygną się to dopiero zaczną Chińczyki działać.

to jeżeli tak będzie to chinol zamiecie pod dywan wszystkich. Pożyjemy zobaczymy
 
yeti65 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 115
Skąd: Warmia
Wysłany: 2024-02-23, 06:19   

Ciekawy film o chińskich samochodach, nakręcony w chinach, przez ruskiego importera(handlarza)
https://www.youtube.com/watch?v=7E5vp8Lo9-g
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-23, 22:48   

yeti65 napisał/a:
Ciekawy film o chińskich samochodach, nakręcony w chinach, przez ruskiego importera(handlarza)
https://www.youtube.com/watch?v=7E5vp8Lo9-g


Niezła egzotyka a do tego te ceny.
 
yeti65 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 115
Skąd: Warmia
Wysłany: 2024-02-24, 08:41   

Chodziło mi bardziej, o podejście tego handlarza do tanich chińskich marek. Mimo niskich cen, nie chce On ich sprowadzać, nie ufa ich jakości. A widać, że zna się na rzeczy. Chery to u nich tania marka, a my jaramy się Omodą 5.
Europejskie marki są tam sporo droższe, a mimo to konkurują z powodzeniem z tymi tanimi chinolami.
Wydaje mi się, że konkurencja na chińskim rynku samochodowym jest olbrzymia i ceny raczej odpowiadają jakości. Ten rusek sam o tym wspomina, mówiąc, że jeżeli jakiś element jest bardzo dobry, to musieli przyoszczędzić na innym. Sam trochę jarałem się tą Omodą, ale chyba wezmę na wstrzymanie.
Niech inni sprawdzą co to za ptica :lol: A Duster to konkret, wiemy na czym stoimy.
Ostatnio zmieniony przez yeti65 2024-02-24, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2024-02-24, 17:48   

Ja tak kupowałem w 2010 Dustera. Postawiłem na właściwego konia. 8-)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-25, 14:45   

Widziałem wczoraj na własne oczy MG 4 i MG ZS, oraz jeszcze jakiś inny model. Z daleka robi wrażenie, lśniące cacuszko (w nieco odpustowym guście, coś jak aktualny Hyundai Tuscon), jednak z bliska widać, że to lakierowana Łada.
Może za 15 lat coś z tego będzie, ale na dziś -- biorąc pod uwagę, że mówimy o cenie Dustera -- wybrałbym rumuńskiego rumaka ;-)
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-02-27, 14:30   

Czas zweryfikuje i klienci czy warto zainteresować się Chińską motoryzacją. Pożyjemy zobaczymy. Hyundai też 30 lat wstecz też był na tym samym poziomie motoryzacyjnym jak Chiny.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań

Wysłany: 2024-02-27, 16:18   

Wnoszę zmianę nazwy tematu na "Chinole vs Rumuny" żeby było symetrycznie.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-27, 16:49   

MartinezTychy napisał/a:
Czas zweryfikuje i klienci czy warto zainteresować się Chińską motoryzacją. Pożyjemy zobaczymy. Hyundai też 30 lat wstecz też był na tym samym poziomie motoryzacyjnym jak Chiny.


Więc jeśli ma to trwać choćby połowę czasu jaki dzieli nas od modelu Kia Pride, to ja podziękuję.

kapelusznik napisał/a:
Wnoszę zmianę nazwy tematu na "Chinole vs Rumuny" żeby było symetrycznie.


A jakie są jeszcze rumuńskie marki motoryzacyjne?
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-02-27, 17:22   

kapelusznik napisał/a:
Wnoszę zmianę nazwy tematu na "Chinole vs Rumuny" żeby było symetrycznie.

A Maroko?
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2024-02-27, 23:14   

Recepta wydaje się prosta. Jeśli produkt okaże się tani i niezawodny to znaczek na masce będzie miał malejące z czasem znaczenie, tak jak było to w dacii. Pierwsza generacja - podejście jak do jeża, druga generacja - gruntuje pozycje, trzecia generacja - pełnoprawny uczestnik rynku. Europejczyk jest gotowy zapłacić za jakość, wiele chińskich produktów oferuje jakość, a że nadal ludzie tam robią za michę ryżu, to "wystarczy" brak pazerności, by wejść na nasz rynek i utrzymać taką strategię by go przejąć. Dacia pokazała, że jest miejsce na badziewny, ale niezawodny i tani samochód i właśnie to miejsce opuszcza śladem skody. Robi się teoretycznie luka dla chińczyka... nie wiem czy tam celują, ale powinni :)
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-28, 09:37   

EBmazur napisał/a:
kapelusznik napisał/a:
Wnoszę zmianę nazwy tematu na "Chinole vs Rumuny" żeby było symetrycznie.

A Maroko?


Nie wiem jakie są marokańskie marki motoryzacyjne. Internet milczy na ten temat, więc można przypuszczać, że nie ma.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-02-28, 16:20   

defunk napisał/a:
EBmazur napisał/a:
kapelusznik napisał/a:
Wnoszę zmianę nazwy tematu na "Chinole vs Rumuny" żeby było symetrycznie.

A Maroko?


Nie wiem jakie są marokańskie marki motoryzacyjne. Internet milczy na ten temat, więc można przypuszczać, że nie ma.
Ale produkcja jest w Maroku.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2024-02-28, 20:50   

Dacii w Maroku jest chyba więcej niż w Rumunii. M. in. wszystkie taksówki.

_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony przez eplus 2024-02-28, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2024-02-29, 06:18   

Sandero którym jeżdżę jest tak samo rumuńskie jak brazylijskie.
https://www.youtube.com/watch?v=tinB5cxX27c
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-29, 09:37   

EBmazur napisał/a:
Ale produkcja jest w Maroku.


Więc BMW jest marką węgierską czy meksykańską? ;-)
Ostatnio zmieniony przez defunk 2024-02-29, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne