Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2024-02-07, 17:15
Chinole vs Dacia
Autor Wiadomość
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-02-29, 17:14   

defunk napisał/a:
EBmazur napisał/a:
Ale produkcja jest w Maroku.


Więc BMW jest marką węgierską czy meksykańską? ;-)

Nie wiem. Dodałbym "lub hamerykańską".
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2024-02-29, 22:07   

dzisiaj na mieście w korku mijał mnie jeden z egzemplarzy MG. Nie wiem jaki to był model , na pewno elektryk i wyglądał ładnie. Przypominał troche Toyotę może Nissana.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2024-03-01, 11:08   

30 lat temu mój kolega wrócił z wycieczki do Chin /pracownik naukowy AGH/ powiedział, że będą potęgą gospodarczą. Komentarzem były śmiechy. A jednak. pozdr
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 832
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-03-01, 11:25   

Chińskiej motoryzacji nie docenia tylko ten kto jej nie zna i ktoś nie mający pojęcia jakie samochody potrafią robić.
 
operatorpilota 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: ---
Wersja: Extreme
Dołączył: 11 Wrz 2023
Posty: 5
Skąd: Lodz

Wysłany: 2024-04-03, 18:58   

Miałem okazję pojeździć chińczykiem DR4 przez tydzień. Bardzo wygodne fotele, lepiej się czułem niż w Joggerze, auto dobrze się prowadziło. Przy przebiegu 40 tys km wnętrze wyglądało jak nowe.
Jedynie praca skrzyni biegów momentami przypominała operowanie patykiem w kisielu. Silnik 1.4 bardzo słabo reagował na pedał gazu przy niskich obrotach. Ergonomia wnętrza i funkcjonalność bardzo poprawna, w pozytywnym sensie.

Gdybym nie sprawdził producenta i modelu, nie powiedziałbym, że to chińczyk.
Jeśli tak mają robić auta, to po poprawkach (silnik, skrzynia) i takiej krótkiej przejażdżce uważam za dobrą konkurencję.
Ostatnio zmieniony przez operatorpilota 2024-04-03, 19:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-04-06, 22:39   

Dzisiaj na mieście widziałem pierwszy raz mg hs i zaskoczył mnie pozytywnie. Wielki wóz, tył rodem ściągnięty z mazdy, przód masywny. Nie kupiłbym tego ,ale zapowiada się ciekawie.....
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2024-04-07, 08:50   

W miniony piątek ze znajomym postanowiliśmy sobie odwiedzić Warszawski salon MG. Powiem szczerze ZS I HS robią bardzo dobre wrażenie. Wsiadając do środka nie mamy poczucia że siedzimy w samochodzie budżetowym i to jeszcze w chińskim. Według mnie pod względem ergonomii i wykończenia wnętrza nie mamy co porównywać tych aut do Dacii - miękka deska rozdzielcza, miękkie boczki itp. ZS z tego co pamiętam, jest delikatnie mniejszy od Dustera ale jakościowo postawił bym go raczej do starcia z Yarisem Cross z tym, że dla mnie Yaris jakościowo również wypada gorzej niż ZS. Z tego co pamiętam to uchwyty na boczkach w MG lubią zatrzeszczeć ale cena robi swoje. Rozmawiałem z przedstawicielem MG i podobno dużo podzespołów mechanicznych produkowanych jest przez firmy takie jak Victor Reinz czy Bosche a podstawowy silnik ZSa czyli 1.5 16v 105km to silnik GM z opla insigni (w oplu miał pojemność 1.6). Co do dostępności części to podobno podstawowe elementy dostępne są w Polsce pod ręki a jak czegoś nie ma to ściągane jest z magazynu centralnego znajdującego się na Węgrzech. Z tych dwóch MG bardziej podoba mi sie HS, jego przód przypomina mi trochę Maserati i trochę Mazdę ale takim ZS nawet w podstawowej wersji również bym nie pogardził.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2024-04-07, 15:37   

dacia napisał/a:
Nie kupiłbym tego ,ale

... Dacię kupiłeś
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-04-08, 20:43   

kapelusznik napisał/a:
dacia napisał/a:
Nie kupiłbym tego ,ale

... Dacię kupiłeś

oczywiście bo dacia miała serwis , salony w Pl i ogólnie znana była już. Póki co to poczekam :)
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2024-04-09, 16:10   

Chińskie marki też mają salony i serwis. MG sprzedawane jest od lat w Europie. (Nie chce mi się szukać od kiedy BAIC)
Gdzie różnica?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-09, 21:10   

Zasadnicza jest taka, że np lampy do Dacii produkuje mój sąsiad, dzięki czemu ma kasę na kupienie książek, które produkuję ja, dzięki czemu moje dzieci mają co jeść - a chińskie produkty w żaden sposób nie pomagają utrzymać się komukolwiek z nas.

(Nawet tańsze są tylko dlatego, że chińskie państwo uprawia dumping cenowy na wszelkie możliwe sposoby).
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2024-04-09, 21:25   

Cytat:
chińskie produkty w żaden sposób nie pomagają utrzymać się komukolwiek z nas.

Święte słowa
_________________

 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-04-09, 21:44   

kapelusznik napisał/a:
Chińskie marki też mają salony i serwis. MG sprzedawane jest od lat w Europie. (Nie chce mi się szukać od kiedy BAIC)
Gdzie różnica?

Tak i jechać na serwis 200km.... słaba sieć serwisu i tyle jak dla mnie. Dacia jak nie tu to max 50 km dalej i mam serwis. Części pewnie do mg też trzeba szukać. Kiedyś miałem wynalazek nowy kupiony w salonie i marka się zawinęła i problem był z podstawowymi częściami . Jak już znalazły się to były mega drogie bo ,,panie marka nie popularna i musiałem ściągać części z xxxx kraju" .Póki co poczekam
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-04-09, 21:49   

laisar napisał/a:
Zasadnicza jest taka, że np lampy do Dacii produkuje mój sąsiad, dzięki czemu ma kasę na kupienie książek, które produkuję ja, dzięki czemu moje dzieci mają co jeść - a chińskie produkty w żaden sposób nie pomagają utrzymać się komukolwiek z nas.

(Nawet tańsze są tylko dlatego, że chińskie państwo uprawia dumping cenowy na wszelkie możliwe sposoby).

a sąsiad i tak kupuje podzespoły z od chinoli i każdy zadowolony . Ja aż takim patriotą nie jestem. Jak potrzebuję wóz roboczy to mam gdzieś kto to robi. Aby były części ,serwis i tyle w temacie. Póki co to UE dyma Nas na wszystkim tak więc cena czyni cuda. Tak wogóle to gdyby nie chinole to nic byśmy nie mieli w uni.....bo w Polsce coraz mniej swojego mamy
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-10, 01:56   

To nie patriotyzm, tylko troska o własny interes - jak ja nie będę wspierał produkcji u nas i u sąsiadów, to moi współobywatele i sąsiedzi nie będą mieli za co ani kupić czegokolwiek u mnie, ani mnie zatrudnić. Dotyczy to tak samo aut, jak czajników, skarpetek i truskawek.

Chińczycy nie potrzebują od nas niczego oprócz pieniędzy.


Od 20 lat UE to także MY, nie tylko ONY, ale granice są otwarte, a świat duży, więc łatwo uciec przed tym straszliwym unijnym uciemiężeniem - jednak ze względu na zasady naszego forum - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3926 - dyskutował nie będę i innym też nie radzę...

EOT.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2024-04-14, 20:16   

laisar napisał/a:
Chińczycy nie potrzebują od nas niczego oprócz pieniędzy.

Co do tego to bym się nie zgodził w 100% - jednak Chińczycy są od "nas" (czyli od, powiedzmy, USA, UK, Francji i Niemiec, niekoniecznie od Polski ;-) ) wciąż "głupsi" - brakuje im wielu technologii, ich nauka jest średnio na znacznie gorszym poziomie itp. Doganiają nas szybciej, niż my od nich uciekamy, ale jednak jak na miliardowy naród to wciąż są przeciętnie słabi.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-16, 21:19   

laisar napisał/a:
To nie patriotyzm, tylko troska o własny interes - jak ja nie będę wspierał produkcji u nas i u sąsiadów, to moi współobywatele i sąsiedzi nie będą mieli za co ani kupić czegokolwiek u mnie, ani mnie zatrudnić. Dotyczy to tak samo aut, jak czajników, skarpetek i truskawek.

Chińczycy nie potrzebują od nas niczego oprócz pieniędzy.


Od 20 lat UE to także MY, nie tylko ONY, ale granice są otwarte, a świat duży, więc łatwo uciec przed tym straszliwym unijnym uciemiężeniem - jednak ze względu na zasady naszego forum - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3926 - dyskutował nie będę i innym też nie radzę...

EOT.

Jakoś zwykli Wlosi nie boja sie marki MG i mając mocne linie produkcyjne fiata, alfy, ferrari itd kupuja takie chinskie produkcje . Poza tym bardzo duzo tez nadal u nich Dacii - duster 1, sandero, i dusterow 2. Nie mają pod tym wzgledem kompleksow. Jezdza dusterami 1 mlodzi rowniez i mlode wloszki ;) itd a nie jak u nas sie uwaza tylko Janusze , pracownicy lasow itd :lol:

Poza tym nie mam zamiaru jakos wspierac niby Polskich obywateli "biednych", "ciemiezonych", ktorzy ciagle marudza jak to nie sa uciskiwani przez rzad , sami uciekaja od podatkow a mimo wszystko potrafia znalezc fundusze i stawiac budynki przyprawiajace niejednego obywatela zachodu o zawrot glowy z powodu ichniejszego przepychu.
Ostatnio zmieniony przez corrado 2024-04-16, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne