Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-04-01, 20:37
Stuki, puki i skrzypienia - nietypowe hałasy
Autor Wiadomość
jozef969 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 155
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-03-08, 19:55   

Witam -moje pytanie dotyczy nietypowego hałasu a mianowicie po postoju kiedy na drugi dzień odpalam samochód słychać szum w okolicy paska wielofunkcyjnego który ustaje po 10 -15 minutach ,samochód ma nalatane nie dużo 64tyś. czyżby to rolka się kończyła , można to sprawdzić domowym sposobem jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki no chyba że ktoś coś innego sugeruje odnośnie szumu .
_________________

 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-09, 09:32   

Zdemontować pasek osprzętu, ręką pokręcić rolkę napinającą i posłuchać czy coś nie szwankuje, następnie koło alternatora sprawdzić czy też nie ma niepokojących objawów.
A tak to najlepiej już wymienić pasek osprzętu z rolką i sprawdzić alternator.
To są niewysokie koszty a będzie spokój na następne lata. ;-)
Ty masz 1,5 dci z 2013 roku i tylko 63 tys.? :shock: To już benzyna bardziej się opłaca....
Bez gadania wymieniaj te rzeczy, które wyżej pisałem...
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2018-03-09, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-03-09, 10:01   

Przejechane 4,5 tysiąca i zaczyna skrzypieć fotel kierowcy. Delikatnie, ale to denerwuje :)
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-09, 13:53   

Kacper_Potocki napisał/a:
Przejechane 4,5 tysiąca i zaczyna skrzypieć fotel kierowcy. Delikatnie, ale to denerwuje :)

TTTM :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-06-22, 23:06   podsufitka stuki...DD 2017

Pytanie za 100 pkt - dotyczy Dustera z 2017. Czy jak słońce mocno grzeje to stuka (lekko) u Was podsufitka albo uszczelki (na dziurach)...sam nie mogę zlokalizować dokładnie. Problem jest tylko wtedy gdy jest gorąco i sucho, po myjni lub deszczu problem znika.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-06-25, 13:48   

Zgrzytajace uszczelki drzwi moze. Przesmarowac.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-06-25, 17:42   

shrek napisał/a:
Zgrzytajace uszczelki drzwi moze.

na to stawiam :-P - po myciu woda dostaje się między ramy drzwi i uszczelki, zanim nie wyschnie jest spokój. Jak wyschną, podczas pracującej na wybojach budy drzwi przemieszczają się lekko względem drzwi i klapy i to wystarczy. Raz na jakiś czas trzeba przecierać drzwiowe i bagażnikową zwilżoną szmatką z osiadającego na nich piasku kurzu (to on trze o blachę ram) i prysnąć np silikonem w sprayu
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2018-06-25, 17:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-01, 18:39   Brzęczenie z okolic schowka / prawych drzwi

Problem jest takiej natury że coś brzęczy z okolic deski rozdzielczej przy schowku lub prawych drzwi, nawet dość głośno gdy się jedzie po niewielkich nierównościach.
Nie wiem czy coś takiego nadaje się do zgłoszenia do serwisu bo usterka to chyba nie jest, ale dość mocno denerwuje. Nagrałem telefonem, może już ktoś miał podobny problem i sobie z tym poradził, najlepiej słychać na słuchawkach.

https://www.dropbox.com/s...0401_1.3gp?dl=0

https://www.dropbox.com/s...190401.3gp?dl=0
_________________
Browar domowy Mariampol
 
bbb131 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,5DCI 90
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączył: 04 Mar 2018
Posty: 12
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2019-04-01, 19:10   

Miałem podobnie w dokkerze, już miałem drzwi rozbierać, a źródło brzęczenia okazało się banalne osłona przeciwsłaneczna wpadała w wibracje.
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-04-01, 21:03   

U mnie takie brzęczenie wydaje osłonka z prawego głośnika wysoko tonowego:-)
Ja od jakiegoś czasu nie mogę zlokalizować przyczyny stuków w bagażniku, głównie podczas skrętów i nierówności. Czy to może być np klapa bagażnika? Poza tym podczas ruszania denerwujące dźwięki albo z osłon wydechu albo z tablicy rejestracyjnej :roll:
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-01, 22:10   

Może klucz do kół lata w zaczepie, albo lewarek.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-02, 06:04   

metalic napisał/a:
Ja od jakiegoś czasu nie mogę zlokalizować przyczyny stuków w bagażniku, głównie podczas skrętów i nierówności.

Jak ja nie mogłem zlokalizować stuków z tyłu, to potem okazało się, ze to łącznik stabilizatora. Dla jasności: chodzi o łącznik na przedniej osi, bo z tyłu mam belkę. Teraz też mi stuka i już wiem, że to poduszki stabilizatora i też słyszę stuki z tylnej części samochodu. Dźwięki dziwnie się rozchodzą po karoserii.
_________________

 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-02, 09:09   

To okulary przeciwsłoneczne koło ręcznego tak brzęczały :-P
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-04-02, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2019-04-02, 10:22   

To teraz ja ;-)

Dacia Lodgy 1.5 dci - dziwne buczenie jest w momencie gdy na jedynce lub na dwójce po przyspieszaniu odpuszczam pedał gazu, jest takie buuuu do momentu kiedy nie wcisnę sprzęgła by zmienić bieg lub wysprzęglić.

Podejrzewałem wydech, luźny wieszak lub dziure albo coś w tłumiku dostawało wibracji przy określonych obrotach silnika.

Niestety diagnoza nie trafiona - tłumikarz powiedział, że wydech jest w b.dobrej kondycji, wieszaki całe, gumy ok, przy kołysaniu wydechem nic tam nie brzęczy...

Co dalej :?:
Skrzynia... :?: :!: widziałem, że coś spocona jest mocno...
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-04-02, 18:14   

klucz sprawdzałem, lewarek i całą mase innych sprzętów w bagażniku 8-) Chyba sam siądę do bagażnika, pojeżdżę i posłucham :mrgreen:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-04-03, 12:55   

podsiar napisał/a:
Co dalej :?:

był kiedyś okres, kiedy wpadały w wibracje i hałasowały metalowe przewody od klimatyzacji pod maską
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2019-04-03, 14:42   

Dar1962 napisał/a:
podsiar napisał/a:
Co dalej :?:

był kiedyś okres, kiedy wpadały w wibracje i hałasowały metalowe przewody od klimatyzacji pod maską


ok sprawdzę, dzięki :!:
tak czy siak szkynię też muszę zdiagnozować...
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-03, 15:15   

Oj coś mi się wydaje, że to jednak skrzynia... Sprawdź czy tylko na 1 i 2ce. Jak na 3 i wyżej nie słychać to może jednak coś z wybranymi łożyskami skrzyni. Koniecznie sprawdź poziom oleju w skrzyni jak widzisz że jest spocona.
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2019-04-08, 07:55   

sobol1976 napisał/a:
Oj coś mi się wydaje, że to jednak skrzynia... Sprawdź czy tylko na 1 i 2ce. Jak na 3 i wyżej nie słychać to może jednak coś z wybranymi łożyskami skrzyni. Koniecznie sprawdź poziom oleju w skrzyni jak widzisz że jest spocona.


umówiłem się na sprawdzenie w środę, dam znać :-(
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2019-04-10, 20:19   

skrzynia poci się przy wybieraku, wymieniłem olej i obserwuję póki co
jest ciszej ale odgłosy o których pisałem nie minęły - coś na bank dostaje wibracji od silnika i rezonuje...
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
Memo46 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 6
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2019-04-16, 21:58   

Dzisiaj w sumie pierwszy raz otwarłem maskę podczas pracy silnika i stąd moje pytanie.
Czy 1.6 Sce tak sobie cyka?
Po zamknięciu maski niesłyszalne.
Ten typ tak ma?
 
gaita 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-17, 08:19   

Memo46 napisał/a:
Dzisiaj w sumie pierwszy raz otwarłem maskę podczas pracy silnika i stąd moje pytanie.
Czy 1.6 Sce tak sobie cyka?
Po zamknięciu maski niesłyszalne.
Ten typ tak ma?


Cykanie to chyba normalne.
Ale terkotanie/brzęczenie, o którym już tu i tam było to chyba nie.

W mojej DD2 1.6 Sce 4x4 słyszę takie brzęczenie na 4.5. i 6. biegu. Również jak puszczam pedał gazu. Jak się depnie sprzęgło to hałas ustaje.

Byłem w ASO. Stwierdzili, że to normalne.

Jak ktoś jest dźwiękoczuły to to wysłyszy i będzie go irytować. Chyba że się przyzwyczai.

No sam nie wiem co myśleć. Ktoś tam przejechał już kilkadziesiąt tysi i nic się nie dzieje a dźwięk jaki był taki jest.
 
pawelcioh 



Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Essential
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-08, 09:04   

W Dacii jest mnóstwo zjawisk "normalnych" i tttm, które w innych markach nie występują. Filozofia jest taka, że generalnie jeśli żadna kontrolka nie świeci na czerwono, to można jeździć. Wyje silnik? To normalne, tak ma być!

U mnie coś brzęczy po prawej stronie. Zlokalizowałem jedno źródło hałasu- zagłówek pasażera. Pręty na których jest umocowany mają duży luz w oparciu fotela i na nierównościach hałasuje. Drugie źródło dźwięku to osłonka przeciwsłoneczna pasażera. Na nierównościach brzęczy. Muszę jakiś smar kupić chyba.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-08, 09:32   

Tak u mnie też zaczął brzęczeć zagłówek pasażera, plus coś zaczyna terkotać za zegarami, z tym że jeżdżę gruntówką i ta droga wprawia w drgania dużej częstotliwości i wszystko co jest słabo przymocowane prędzej czy później zacznie hałasować.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-08, 11:02   

To teraz u mnie coś o Sandero 0,9TCe... Może na kogoś jeszcze trafi to samo, więc niech będzie tu wpis dla potomnych.
Przez wiele miesięcy dolegało mi głuche stukanie- telepanie gdzieś z komory silnika, zlokalizowane gdzieś z okolicy powyżej pedałów, pojawiające się jedynie podczas pracy silnika na biegu jałowym i tylko wtedy gdy obroty schodziły do minimalnych (ok. 750/min na obrotomierzu). Czyli wtedy, gdy silnik wchodzi na największe drgania. Im niższe obroty- tym wyraźniejsze. Dodatkowo dźwięki były zależne od "wypoziomowania samochodu'- szczególnie gdy samochód stał na pochyłości w dół, lub był przechylony w lewo. Co ciekawe- słychać to było tylko w kabinie, pod maską wcale, stąd ciężko to było zlokalizować. Niestety ASO nie stanęło na wysokości zadania, problem zgłosiłem na rocznym przeglądzie- nikt nie chciał na własne uszy posłuchać o co mi chodzi i panowie na pewniaka stwierdzili, że "wiemy o co chodzi, poprawimy". No i przy odbiorze usłyszałem, że "odgięto trochę termiczną osłonę wydechu- to one tak brzęczą" a hałas wtedy faktycznie nie wystąpił. Tyle że ja nie zgłaszałem brzęczenia, dźwięk był raczej w stylu uderzania czegoś twardego o plastik lub gumę. Właściwie brzmiało to jak rozbita poduszka silnika lub skrzyni. A oni podgięli jakąś blachę... Oczywiście po paru dniach okazało się, że nic nie pomogło.
Wtedy wziąłem się za to sam i metodą prób i błędów znalazłem cholerstwo- gumowa tuleja na przegrodzie komory silnika, w której obsadzono tylne mocowanie plastikowej puszki filtra powietrza- zdjęcie poniżej.
Wymiary średnicy tej gumy okazały się ciut mniejsze od otworu w blaszanym uchwycie nadwozia i drgania całej puszki powodowały telepanie się całego uchwytu zupełnie niesłyszalne pod maską a przenoszące się na blachę nadwozia.
Moje skuteczne rozwiązanie- kawałek grubego, silikonowego wężyka nasunięty na plastikowy kołek puszki, który wchodzi na wcisk w tą gumową tuleję. Takie pogrubienie rozepchało trochę gumę i zlikwidowało wszelkie luzy.

Uchwyt_puszki_filtra_powietrza1.jpg
Plik ściągnięto 135 raz(y) 186,99 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-05-08, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne