Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Lodgy siłownik zamka
Autor Wiadomość
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-05, 17:57   Dacia Lodgy siłownik zamka

Witam,

czy ktoś może przerabiał temat wymiany siłownika drzwi zamka w Dacia Lodgy i potrafi podpowiedzieć. Szukam i szukam w necie i nie mogę znaleźć siłownika który był by dedykowany do Lodgy. Znalazłem co najwyżej do Dustera lub Logana. Zastanawiam się czy są to te same siłowniki i np ten czy będzie pasował: https://allegro.pl/oferta/renault-espace-clio-2-megane-thalia-silownik-zamka-9911762735. Mam problem z niezamykającymi się prawymi drzwiami przód. Jeszcze nie rozbierałem ale wolał bym wcześniej kupić siłownik i zrobić wymianę w ten sam dzień aby żonka nie marudziła że nie ma auta :)

Pozdrawiam
Marcin
_________________
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2024-03-06, 20:21   

Siłownik powinien być taki sam o ile jest dwu-pinowy. Z dusterem trzeba uważać bo miał też 4-pinowe.
Sprawdziłym, wpier czy czasami nie przesunął się drucik, albo nie połamało oczko od drucika łączącego zamek z klamką.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2024-03-08, 11:27   

Pierw rozbiera się drzwi by zobaczyć jaki jest siłownik a nie odwrotnie. :->
Kupując "niewłaściwy" siłownik to też wychodzi na to samo, bo po rozbiórce drzwi okazuje się, że albo pasuje (co z całego serca ci życzę) albo nie pasuje co może napsuć nerwów i straty czasu, bo trzeba je z powrotem złożyć drzwi, by auto nie stało nieczynne i wymienić na właściwy siłownik.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-12, 15:06   

Macie rację. Myślałem że to jest jakiś standard, ale jestem już po rozebraniu drzwi i wyjęciu całego zamka drzwi prawych przodnich. Porównałem zamek z nowym siłownikiem i szczerze mówiąc to nie za bardzo wyglądało aby siłownik pasował do tego zamka (nie rozbierałem zamka bardziej więc może jednak...). Finalnie okazało się że odpieła się tylko kostka z zamka więc zamówiony siłownik odesłałem. Nie wiem czy przy awarii siłownika nie wołał bym już całego zamka szukać na podmianę następnym razem....
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne