Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłodzenie tylko z jednej strony
Autor Wiadomość
patrik2 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCE
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 24 Kwi 2023
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-25, 15:22   Chłodzenie tylko z jednej strony

Cześć,

Mam problem z Dacią Lodgy 1,6 SCE 2017 rok, otóż po włączeniu klimatyzacji zimne powietrze leci tylko po prawej stronie, czyli z nawiewu po prawej stronie deski rozdzielczej i z prawego nawiewu na środku deski rozdzielczej. Z nawiewów po lewej stronie leci wręcz gorące powietrze. Czy ktoś miał podobny problem? Czym to może być spowodowane?
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-25, 17:22   

Serwis klimatyzacji kiedy robiłeś?
Biorąc pod uwagę, że jest to klimatyzacja jednostrefowa winowajcą może być zbyt niska ilość czynnika w układzie.
 
jack63 


Marka: Dacia
Model: Duster III
Silnik: TCe 1.0 LPG
Rocznik: 2024
Wersja: Extreme
Dołączył: 10 Wrz 2024
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2026-05-27, 10:20   

MartinezTychy napisał/a:
Serwis klimatyzacji kiedy robiłeś?

A co to jest ten sewis? Na czym polega? Ja nie robiłem i raczej nie mam zamiaru robić.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1858
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2026-05-27, 13:05   

Ściągnięcie czynnika, sprawdzenie szczelności. Bez tego nie ma co w ogóle podchodzić do diagnozowania.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-28, 08:08   

jack63 napisał/a:
A co to jest ten sewis? Na czym polega? Ja nie robiłem i raczej nie mam zamiaru robić.
Ale samochód z którego rocznika? Z 2024? Bo ja, jeżeli klimatyzacja działa i nie mam zarzutów co do jej chłodzenia, to robię taki "serwis" po 9-10 latach. W obecnym Sandero z 2017, też NIC jeszcze przy klimie nie robiłem.
Druga grupa to "wyznawcy corocznego serwisu klimy", którzy bez względu na jej działanie, zazwyczaj na początku sezonu, jeżdżą wydać tradycyjnie swoje pieniądze, w dodatku często w różnych niekoniecznie zbyt profesjonalnych punktach.
Każdy ma wybór ;-)
Ale w przypadku problemów- jak u autora wątku, bezwzględnie trzeba od takiego serwisu zacząć.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2026-05-28, 08:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 658
Skąd: Poznań
Wysłany: 2026-05-31, 12:40   

@patrik2
A jak nie używasz klimy to leci równo czy też ciepłe dmucha z jednej strony?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne