Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka instalacja LPG do 1,2 16V
Autor Wiadomość
Seba 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 224
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-12-04, 17:02   Jaka instalacja LPG do 1,2 16V

Koledzy zastanawiam się nad montażem LPG. Możecie doradzić jakiej firmy wybrać?
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2022-12-04, 18:33   

W tym silniku miałem STAGa. Rok temu kosztowała 2200zl, dziś 3000zl. 8,5 l LPG na 100km przy żywej jeździe. Filtry co 10 kkm w okresie gwarancji.
_________________

 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-12-05, 13:14   

Ogólnie rzecz biorąc nie ważne jest jakiej firmy założysz instalację tylko kto ja założy , jak i za ile. Silnik D4F jest prosta konstrukcją, obsłuży ją każda najtańsza instalacja LPG IV generacji. Najtańsza nie oznacza oczywiście najgorsza. Proponuję Tobie poszukać w okolicy dobrego gazownika polecanego na różnych forach związanych z LPG, podjedziesz i się zapytasz co i za ile może Tobie założyć i na pewno będziesz zadowolony. W tej chwili na rynku jest bardzo dużo producentów instalacji LPG, najczęściej są zakładane instalacje firmy STAG ( rodzina QBox ), KME ( NEVO), ALEX, Lovato, Landi, BRC. Kiedy miałem Logana MCV II z tym samym motorem co Ty, założyłem bardzo drogą instalację firmy KME Nevo) do tego dobrałem wtryskiwacze ALEX Barracuda oraz reduktor KME Tur 6 ( do 200km) i auto jeździło bez problemu. W ostatnim czasie polska firma ALEX jest bardzo rozpowszechniona i są to dobrej jakości instalacje. Kiedyś nastawiali sie raczej na produkcję wtryskiwaczy a teraz idą w całe instalacje. Z doświadczenia wiem, że po montażu LPG w Dacii będzie Tobie malał poziom paliwa na zegarach, aby temu zapobiec należy zamontować koło baku PB emulator, są to dodatkowe koszty ok 120zł więc jeżeli chcesz ich uniknąć załóż STAGa bo w nich taki emulator jest od razu zintegrowany z ECU LPG.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne