Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
gałąź spadła na samochód
Autor Wiadomość
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-09-04, 05:37   

możesz spróbować ale będą zasłaniać się warunkami atmosferycznymi, burza jako anomalia i takie tam inne ich wymysły, że nie mogą odpowiadać za spadające gałęzie podczas burzy, przerabiałem już to :mrgreen:
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2009-09-04, 07:10   Re: gałąź spadła na samochód

Kratylos napisał/a:

Pytania gałąż byla spruchniała z nalotem białej pleśni - czy na tej podstawie moge domagać się od zarządcy terenu - spółdzielni mieszkaniowej zwrotów kosztu naprawy - bo nie zadbali o należyty stan drzewa? I jakie mam szanse mam 3 świadków, dokumentacje zdjęciowa.


Miałem "meldunek" o tej burzy z odległej o 50 km na zachód od Łodzi Rossoszycy ;-) .

Szanse na odszkodowanie są. Szkoda jednak, że nie pomyślałeś o notatce policyjnej. Wiem, wiem - nie kwapią się do takich zdarzeń, ale jak się człowiek uprze, to w końcu zmęczy i wymusi... Notatka policyjna ma swoja wagę w procedurach odszkodowawczych.

Proponuję wykonać jeszcze dziś dodatkową serię zdjęć - koniecznie z indeksem daty - dokumentujących inne podobne uszkodzenia w okolicy, na całej długości ulicy czy skweru, w jakimś parku etc. (inne spróchniałe konary czy martwe powalone drzewa).

Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, czy drzewo rosło w obrębie pasa drogowego (tzw. skrajni drogowych), czy poza drogą, na jakimś terenie zielonym. W pierwszym przypadku musisz udać się do właściwego zarządu dróg - miejskich, powiatowych, ewent. krajowych. W drugim przypadku do zarządu spółdzielni lub tzw. zieleni miejskiej.

Ustalić musisz numer polisy odpowiedzialności cywilnej w związku z posiadanym i użytkowanym mieniem oraz prowadzoną działalnością, oraz nazwę ubezpieczyciela (jakie towarzystwo czy zakład).

Do wypłaty odszkodowania z polisy oc musi być ustalona wina właściciela lub administratora. W tym przypadku udokumentowqny brak staranności w zakresie konserwacji drzewostanu i jego skutki.

Gdyby urwał się zdrowy konar lub zostało powalone przez huragan zdrowe drzewo, polisa oc nie ma zastosowania, bo działanie sił przyrody nie jest niczyją winą (przypadek siły wyższej).

Szanse masz na tyle duże, na ile stanowczo i precyzyjnie wykażesz winę zarządcy tej zieleni.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2009-09-04, 07:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-04, 07:54   

Kiedyś moja koleżanka takie odszkodowanie dostała. Sytuacja była identyczna jak u Ciebie, z tym że samochód stał pod miejscem pracy i zdarzenie miało miejsce w dzień. Tak więc działaj. Szanse są spore.
_________________
MCV Laureate dCi
 
tomzoo 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-04, 08:49   Re: gałąź spadła na samochód

ZeneC napisał/a:
Kratylos napisał/a:

Pytania gałąż byla spruchniała z nalotem białej pleśni - czy na tej podstawie moge domagać się od zarządcy terenu - spółdzielni mieszkaniowej zwrotów kosztu naprawy - bo nie zadbali o należyty stan drzewa? I jakie mam szanse mam 3 świadków, dokumentacje zdjęciowa.


Do wypłaty odszkodowania z polisy oc musi być ustalona wina właściciela lub administratora. W tym przypadku udokumentowqny brak staranności w zakresie konserwacji drzewostanu i jego skutki.

Gdyby urwał się zdrowy konar lub zostało powalone przez huragan zdrowe drzewo, polisa oc nie ma zastosowania, bo działanie sił przyrody nie jest niczyją winą (przypadek siły wyższej).

Szanse masz na tyle duże, na ile stanowczo i precyzyjnie wykażesz winę zarządcy tej zieleni.


Dobrze kolega prawi - widać się zna na rzeczy.
Z ubezpieczeniowym pozdrowieniem ;)
_________________
Tomzoo
Let the good times roll...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne