Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:04
WARSZAWA - REAGROUP Renault Warszawa Puławska
Autor Wiadomość
wilanowiak 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2009
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 218
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-06, 12:30   

mekintosz napisał/a:
wilanowiak napisał/a:


Żarówki podświetlenia nawiewów wymienili Ci w ramach gwarancji ?


Po porzedniej wizycie na ktorej mial miejsce demontaz deski zglosilem, ze nie swieci zarowka. Nie wiem czy wymienili czy prawidlowo osadzili ale swieci. W poniedzialek jade wymienic zardzewiale lusterko wsteczne oraz poprawic montaz klamki. Zglosilem tez nietypowa prace wentylatora klimatyzacji.


Ja jutro mam przegląd po 45000km., dodatkowo zgłosiłem że lampka od nawiewów czasami świeci a czasami nie ( żarówka zatem powinna być ok, coś tam nie kontaktuje ) co powinni uznać w ramach gwarancji. Druga żarówka ( prawa ) w ogóle nie świeci, pewnie się wypaliła. Skoro i tak zdejmują deskę by się tam dostać do lewej żarówki to może policzą tylko za prawą żarówkę bez robocizny.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-06, 12:38   

Nikt nie zdejmuje deski rozdzielczej aby wymienić żarówkę.
Aby wymienić żarówkę w przełącznikach nawiewu zdejmuje się tylko osłonę konsoli środkowej - czas wymiany to jakieś 10 minut łącznie z wypiciem piwka na zakończenie.
_________________

 
wilanowiak 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2009
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 218
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-06, 12:59   

jackthenight napisał/a:
Nikt nie zdejmuje deski rozdzielczej aby wymienić żarówkę.
Aby wymienić żarówkę w przełącznikach nawiewu zdejmuje się tylko osłonę konsoli środkowej - czas wymiany to jakieś 10 minut łącznie z wypiciem piwka na zakończenie.


Chodziło mi o konsole środkową właśnie tylkoi źle napisałem. Czytałem gdzieś na forum że dosyć mocno jest przymocowana i łatwo złamać te plastikowe zaczepy wewnątrz dlatego nie chciałem sam tego robić.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-06, 14:01   

Nie, to właśnie odwrotnie. Bardzo łatwo się ją zdejmuje i niemożliwe jest aby złamać zaczep, bo są to metalowe sprężynki.
Zdejmujesz ją ciągnąć ją od dołu.
_________________

 
wilanowiak 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2009
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 218
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-06, 15:18   

jackthenight napisał/a:
Nie, to właśnie odwrotnie. Bardzo łatwo się ją zdejmuje i niemożliwe jest aby złamać zaczep, bo są to metalowe sprężynki.
Zdejmujesz ją ciągnąć ją od dołu.


Aha, to jak mi tego nie zrobią w ramach gwarancji to sam to zrobię, w środku jakieś żaróweczki diodowe są ?
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-07, 00:24   

wilanowiak napisał/a:


Aha, to jak mi tego nie zrobią w ramach gwarancji to sam to zrobię, w środku jakieś żaróweczki diodowe są ?


Sa normalne zarowki ale tez myslaem o zamiania na niezniszczalne ledy ;-)
 
wilanowiak 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2009
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 218
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-08, 12:31   

Te normalne żarówki są w ASO po 25zł :) Mi wypaliła się prawa a lewa czasami sie paliła a czasami nie i wymienili ją na gwarancji, za prawą zapłaciłem. Jeszcze światło pozycyjne za 2,50zł a sam przegąd po 45000 - 95zł. Łącznie zapłaciłem 127zł więc za coś jeszcze niecałe 5 zł :) Samochód jak zawsze oddali umyty, gumowe dywaniki przepłukane, obok chyba nawet odkurzone :)
Ostatnio zmieniony przez wilanowiak 2011-09-08, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtus 



Marka: Dacia
Model: Lodgy, Sandero
Silnik: 1.6 MPI, 1.4 MPI LPG
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 2011-09-14, 06:36   

Dwa tygodnie temu byłem na przeglądzie Loganem po 80 000 km.
Nie mam zastrzeżeń, autko umyte.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-15, 14:44   

Ja podobnie jak kolega, tylko przegląd po 100.000km. Wszystko OK - ale niestety trochę autko się posypało od naszych dziurawych dróg, jednak wszystko zostało naprawione jak należy. Nawet umyta [wyczyszczona] komora silnika, a pan z obsługi osobiście sprawdził, czy nie przelali mi oleju - bo się poskarżyłem, że często przelewają...

Teraz czekam na kolejną naprawę blacharską - w ramach gwarancji.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-28, 17:42   

Przegląd po 15000 km/roku, cała historia tutaj, za przegląd zapłaciłem 98 zł. Odebrałem auto umyte aż do bólu. :) Jako speszyl bonus, Majka dostała firmowego pluszaka - lewka! :]
 
wojtus 



Marka: Dacia
Model: Lodgy, Sandero
Silnik: 1.6 MPI, 1.4 MPI LPG
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 2011-12-15, 09:43   

Wczoraj byłem na przeglądzie mojego Sandero, koszt przeglądu okresowego z wymianą oleju i filtra oleju 299 PLN w tym olej Motrio 5W/40 i filtr oleju, czyli cena wg. mnie przyzwoita. W samochodzie zostawili baniaczek z pozostałym około 1 litrem oleju.
Dodatkowo przegląd LPG po 15 kkm za 88 PLN.
Od powyższych cen dostałem jeszcze mały rabat.
Samochodzik jak zwykle umyty.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-16, 12:13   

Przegląd po 110000km, szystko porobione OK.
Jestem bardzo zadowolony.
 
rimo 



Marka: Dacia/Renault
Model: Sandero Stepway/Megane
Silnik: 1.6 MPI LPG/1.6v16 LPG
Rocznik: 2011/2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 271
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2012-03-11, 21:48   

Przegląd okresowy 30k km + instalacji LPG - 636,67 zł, tydzień później regulacja zaworów - 281,84 zł.
Przy 34k km wymieniona końcówka drążka kierowniczego (prawa strona). Serwis nie dyskutował tylko wymienił na gwarancji.
Wszystkie wizyty miłe i przyjemne ;-) :-D Autko umyte i odkurzone. Na czas regulacji zaworów, autko zastępcze :-)
_________________

 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-04-18, 09:00   

Moje doświadczenia dotyczą na razie fazy negocjacji przed zakupem auta.
Polecam handlowca - pana Piotra - człowiek rzeczowy, sympatyczny, z którym można dogadać się w wielu sprawach.
Warunkiem jest, co już wspomniałem w innym miejscu naszego forum, dłuższy wzajemny kontakt obu negocjujących stron i lepsze poznanie się :-D
Jak będę po odbiorze auta i zacznę korzystać z serwisu to będę systematycznie opisywał dalsze wrażenia :-D
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2012-04-19, 12:14   

dystrykt9 napisał/a:
Moje doświadczenia dotyczą na razie fazy negocjacji przed zakupem auta.
Polecam handlowca - pana Piotra - człowiek rzeczowy, sympatyczny, z którym można dogadać się w wielu sprawach.
Warunkiem jest, co już wspomniałem w innym miejscu naszego forum, dłuższy wzajemny kontakt obu negocjujących stron i lepsze poznanie się :-D
Jak będę po odbiorze auta i zacznę korzystać z serwisu to będę systematycznie opisywał dalsze wrażenia :-D


Potwierdzam w 100%. :-) Dodam od siebie jeszcze, że nawet już po odbiorze auta pan Piotr jest bardzo pomocny przy załatwienianiu drobiazgów, co myślę, że jest warte podkreślenia, gdyż nie wszędzie jest to regułą. Szczerze polecam. A, że i serwis na puławskiej ma bardzo dobre opinie tu na forum to pewnie i moja DD będzie tam serwisowana :mrgreen:
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2012-05-01, 18:34   

Moja dziewczyna była tam na akcji Wiosna 2012 Renault, oczywiście Scenicem II. Czyszczenie klimy i ogólne sprawdzenie auta. Wyjechała niezadowolona, przyjęto ją o 30min później niż planowano (a w kartę wizyty wpisano godzinę umówioną...), auto sprawdzono na "odwal się" i dopiero po kilku konkretnych sugestiach popatrzyli dokładniej w podwozie (niedawno sprawdzałem auto u swojego mechanika i wiem co je boli, ale chciałem się upewnić, w końcu to ASO). W kartę wpisano, że poza układem kierowniczym wszystko jest ok, co też jest nieprawdą, auto ma uszkodzony tzw klakson i ma przepaloną jedną z żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Ogólne wrażenie jest takie: "przyjechała baba w dodatku młoda to się nie orientuje i można jej wcisnąć kit", a że jest sobota przed długim weekendem to przecież robić się nie chce...
Mam nadzieję, że chociaż klima jest dobrze oczyszczona. :roll:
 
pooky5 
Zielony listek


Marka: RENAULT
Model: RENAULT
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 21:48   

nieaktualne
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-05-29, 20:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 22:14   

Jeżeli robota faktycznie była wykonana byle jak, to naprawdę nie ma większego znaczenie czy to była sobota, czy może jednak jakiś inny dzień.

Podobnie z przeglądem - jak zwał, tak zwał, ale jeśli w zakresie, który miał obejmować zgodnie z listą kontrolną, coś przemknęło się niezauważone, to znaczy, że ktoś po prostu źle wykonał swoją robotę.


I naprawdę nie trzeba się "bronić" zarzucając komuś ściemnianie, bo to tylko pogarsza sprawę...


(No i jak się ktoś wypowiada oficjalnie, to wypadałoby jednak nieanonimowo).
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-20, 14:16   

Pod koniec maja załapałem się jeszcze na dezynfekcję klimatyzacji, dodatkowo zażyczyłem sobie wymianę filtra kabinowego. Za dezynfekcję zapłaciłem stawkę promocyjną, na filtr dostałem zniżkę (z inicjatywy RRG).

W ramach wcześniejszej umowy i po wcześniejszej konsultacji - wymiana fabrycznego radioodtwarzacza na inny, zapewniony przeze mnie, wyprowadzenie mikrofonu od zestawu głośnomówiącego na górę słupka A po stronie kierowcy, wyprowadzenie kabla USB z radioodbiornika do tunelu środkowego, wymiana głośników w drzwiach przednich na zapewnione przeze mnie, założenie głośników wysokotonowych na boczkach drzwi przednich, zamocowanie zwrotnic, założenie gniazda 12V w kolumnie podłokietnika, sprawdzenie możliwości i ewentualne założenie gniazda 12V w obudowie nadkola w bagażniku/trzecim rzędzie, pociągnięcie kabli do obu gniazd, założenie gniazd bezpieczników, założenie przełączników do włączania zasilania w gniazdach 12V.

Z umówionych prac wykonano wszystkie, z wyjątkiem założenia gniazda 12V w bagażniku, ponieważ według pracownika ASO nie było miejsca pod obudową nadkola. Ustaliliśmy, że zamówię gniazdo napowierzchniowe i wtedy prace zostaną dokończone. Co do pozostałych prac - praktycznie wszystkie otwory (pod wyłączniki i pod gniazdo w kolumnie podłokietnika) zostały nawiercone krzywo, mimo, że warunki nie uniemożliwiały dokładnego wymierzenia i nawiercenia otworów. Prawy głośnik wysokotonowy również został założony krzywo. Przy odbiorze samochodu nie zgłosiłem uwag, ponieważ czas mnie lekko gonił. Przez cały czas trwania prac byłem do dyspozycji pracowników ASO.

Kiedy próbowałem umówić się na dokończenie prac i ewentualne poprawki, zostałem odesłany do elektryka, który prowadził prace, a kiedy stwierdziłem, że nie mam jego numeru telefonu, obiecano mi kontakt zwrotny. Mimo kilku telefonów nie doczekałem się kontaktu, więc poprawki i założenie gniazda w bagażniku przeprowadziłem sam.

Okazało się, że miejsce na założenie gniazda w obudowie nadkola jest, więc pracownik ASO albo w ogóle tego nie sprawdził, albo jakimś cudem miejsce przeoczył, ja zaś niepotrzebnie zamawiałem i czekałem na dostarczenie gniazda napowierzchniowego. Poprawiłem też zamocowanie prawego głośnika wysokotonowego.

Generalnie - jeśli chodzi o zwykłe prace serwisowe, to nie mam zastrzeżeń. Jeśli chodzi o bardziej skomplikowane życzenia "specjalne", to chyba lepiej udać się do wyspecjalizowanego zakładu.
 
Artus 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 60
Skąd: Piaseczno... teraz już Grójec
Wysłany: 2012-07-11, 21:01   

Domel2250 napisał/a:


Potwierdzam w 100%. :-) Dodam od siebie jeszcze, że nawet już po odbiorze auta pan Piotr jest bardzo pomocny przy załatwienianiu drobiazgów, co myślę, że jest warte podkreślenia, gdyż nie wszędzie jest to regułą. Szczerze polecam. A, że i serwis na puławskiej ma bardzo dobre opinie tu na forum to pewnie i moja DD będzie tam serwisowana :mrgreen:


Ponad rok po zakupie auta a ile razy spotkamy się w serwisie zawsze zapyta co się stało. Pomógł mi bardzo jak alarm padł "na mieście" a miałem tel. tylko do niego.
 
Artus 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 60
Skąd: Piaseczno... teraz już Grójec
Wysłany: 2012-07-11, 21:03   

Malutki napisał/a:
Kolejny przegląd za mną (po 40 tys) sprawnie, szybko, z rabatem dla klubowicza. Samochod umyty i odkurzony.
Szafa gra :-)


Nie wiedziałem o rabacie dla klubowicza... jak go uzyskać?
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-12, 12:29   

Artus napisał/a:
Nie wiedziałem o rabacie dla klubowicza... jak go uzyskać?

Trzeba powiedzieć "A, jestem z Dacia Klub Polska, może jakiś rabat?" :) Klubowa naklejka i uszczelka pod maską mogą pomóc. ;)
 
pioor 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 127
Skąd: maz
Wysłany: 2012-07-14, 20:54   

Artus napisał/a:
Ponad rok po zakupie auta a ile razy spotkamy się w serwisie zawsze zapyta co się stało. Pomógł mi bardzo jak alarm padł "na mieście" a miałem tel. tylko do niego.

Ja co prawda nie miałem jeszcze okazji spotkać się na serwisie ale pan Piotr okazał się kompetentnym sprzedawcą. Co prawda negocjacje proste nie były ale moim zdaniem podejście do klienta ma naprawdę dobre :-o . W końcu kupiłem tam Drakulę :oops:
 
wojtus 



Marka: Dacia
Model: Lodgy, Sandero
Silnik: 1.6 MPI, 1.4 MPI LPG
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 2012-09-28, 07:11   

100 000 minęło
Kolejny przegląd w RRG Puławska
Wymieniony olej, filtr oleju, klocki i tarcze
Samochód po przeglądzie umyty.
Ogólnie ok!
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2013-01-02, 09:16   

Witam, przegląd po 3 latach.

Z przegbląd z wymiana oleju i filtra zapłaciłem 299zł. (karta klubu Dacia) + wymiana żaróweczki w konsoli od nawiewu. łacznie 366 zł.


Dodatkowo zgłosiłem piszczący zamek w tylnych drzwiach i brak podświetlenia konsoli.

Wszystkie czynności wykonane przez ASO Wymiana wahacza lewy przód,wymiana paska kilnowego i rolki, wymiana oleju, filtra, żarówek w konsoli, sprawdzenie zamka(zakwalifikowali do wymiany umówiony jesten na pojutrze)

Ogólnie 3,5h czekania wypite 2 kawy i 2 herbaty, ogólnie pozytywnie, ale chyba płytę pod silnikiem przykręcili kiepsko bo jakiś rezonans łapie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne