Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Astra sedan horrendalna cena
Autor Wiadomość
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-11-19, 11:51   Astra sedan horrendalna cena

Opel Astra sedan produkowany wyłącznie w Polsce-cena wersji podstawowej 63.450. Tyle, co 2 Logany!

Poszedłem do salonu, gdzie przedstawicielka Opla ubrana w kusą bluzeczkę z brzuszkiem na wierzchu (oj, rozprasza to potencjalnego klienta, rozprasza, bo nie wie biedak na co patrzeć...) dokonała prezentacji modelu.
"Cena? Proszę Pana, to kompakt, który jakością wykonania, i wyposażeniem aspiruje do klasy średniej. Ma przyciągnąć klientów, którzy zastanawiają się nad kupnem Mondeo, Passata, Vectry, czy nawet najtańszego modelu Audi, a to już klasa premium." "W Astrze sedan ważne jest wykonanie każdego szczegółu- nie tylko klapa bagażnika, ale też pokrywa silnika podnoszona jest za pomocą specjalnych siłowników." "Zdecydowanie najlepsze aktualnie oferowane na rynku zabezpieczenie antykorozyjne-podwójnie ocynkowana, dodatkowo zabezpieczona blacha nadwozia. Inni producenci stosują tylko jednostronny ocynk."

A zamierzacie Państwo jeszcze sprzedawać samochody w cenie 38-36 tysięcy tak jak było to w przypadku Astry I, Classic?
"Proszę Pana, trudno obecnie oferować na rynku dobrze wykonany samochód w takiej cenie".

Trochę szkoda, że nawet produkcja samochodu w Polsce znacząco nie wpływa na cenę ostateczną...
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-11-19, 12:58   

ian napisał/a:
"Proszę Pana, trudno obecnie oferować na rynku dobrze wykonany samochód w takiej cenie".


A jednak można... :mrgreen: ;-)

Za tą cenę to ja dziękuję :-/
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2007-11-19, 16:25   

Kratylos napisał/a:
bo nowinki to w wiekszosci wiecej taniej elektorniki a ceny srednio 20% wyzsze.


Trafnie to ująłeś :)

Gdzie te czasy, gdy każdy kompakt występował także jako wersja zubożona??? Obecnie wystarczyłoby wyjąć z takiej Astry czy Focusa kilka poduszek, EBD, elektryki i cena takich kompaktów spadłaby o kilkanaście procent... Rozumiem, że 2 x airbag i ABS to wymóg UE, ale po co dawać więcej, jeżeli klient tego nie chce? Naprawdę można byłoby zejść z ceną. Tylko po co? - takie jest rozumowanie producentów. Klient widzi że dostaje coraz więcej, ale i coraz więcej płaci.
_________________
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-21, 00:29   

Co Ty z dyktafonem tam poszedłeś że takie dokładne cytaty masz? Czyżby era pis/cba dopadła naród :mrgreen:
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-21, 08:23   

Kratylos napisał/a:
- doskonaly przyklad to np fiat 500 dawniej samochod dla kazdego a teraz drogi gazet...


Mocho to chodzi o to "mieć takie auto jak pierwszy samochód dziadka BEZCENNE - za wszystko inne zapłacisz kartą mastercard..."

PS.

Ciekawe po ile za 50 lat będą chodziły Logany??
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-11-28, 10:29   

Bardzo mi się Ople podobają i docelowo (tzn. jak się dorobię :) ) chciałbym mieć jakiegoś kompakta tej firmy (obecnie Astra III), ale jak widzę takie ceny, to się zastanawiam czy to w ogóle jest sens ładować tyle pieniędzy w samochód... pojeżdże Loganem kilka lat i będę mądrzejszy, ale na razie nie ma się do czego przyczepić: ostatnio jechaliśmy z Żoną z Wrocławia do Warszawy i podróżuje się Loganem bardzo komfortowo, na moc silnika również nie narzekam. Oby tak dalej!
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
jacek 



Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.5 dci85KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 433
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-11-28, 21:33   

Kratylos napisał/a:
mi tez stylistyka astry bardzo sie podba gdybym zarabial tyle co niemiec za to co robie to na pewno jezdzil bym astra III w kombiaku lub sedanie.. a poniewaz mieszkam tu to mam dacie bo na dacie mnei stac na opla nie...


Też masz marzenia

Ja dałem tyle za moją daćkę że spoko kupiłbym astrę II kombi z identycznynym wyposażeniem ale w benzynie. Wybrałem daćkę bo mi się lepiej podobała (diesel wybrałe bo używam auta w mieście i przeraziło mnie 11l na 100 o którym pisze producent) Astra III kombi jest brzydka, II jest ładniejsza. Poważnie zastanawiałem sie nad Roomsterem,i oktawiąI kombi (podobne ceny)

Nie oszukujmy się Dacia z bogatszym wyposażeniem wcale nie jest tanim autem - ale gdyby porównać wersję 7 osobową do Zafiry, Grand scenica nowego picasso kosztuje niewiele.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-28, 21:48   

No ja właśnie nie rozumiem, jak można pisać o "porównywalnym wyposażeniu" i... nie uwzględniać naistotniejszego elementu, czyli właśnie 7 miejsc. (Albo 700L).

(To oczywiście nie do jacka, tylko uwaga ogólna).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne