Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-02-22, 13:53
Wyższość opon zimowych nad letnimi.
Autor Wiadomość
Pereira 


Marka: Renault, Ford, Mercedes, Fiat...
Model: 17 tl
Silnik: 1,6
Rocznik: 1975
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 17
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2009-12-17, 00:01   Wyższość opon zimowych nad letnimi.

Mariusz napisał/a:
Beckie na śniegu napewno jest różnica między letnimi,a zimowymi natomiast jak przypi*dzi i na drogach pojawi się lód nie ma żadnej różnicy, a jak nie ma różnicy to po co przepłacać :-P ;-) :mrgreen:

Otóż jest różnica, opony zimowe wykonane są z nieco innej mieszanki. Przy temp. poniżej 0 st. (a właściwie moim zdaniem nieco niżej, gdzieś koło -5 st.) opona letnia staje się twardsza od zimowej i mniej przyczepna. Przy tanich, chińskich oponach lub starych, zdartych zimówkach tego może nie czuć, ale jak się założy młodą i porządną oponę zimową to różnica jest znaczna! Mam na myśli oblodzoną nawierzchnię.
Na Forda Galaxy założyłem nowe Goodyear UltraGrip +7, Fiat 127 ma dwuletnie zimowe Uniroyale, Mercedes bus jakieś chyba polskie zeszłoroczne zimy (nie pamiętam dokładnie, nie chce mi się iść sprawdzić), ciężarówka zimowy Michelin, Feroza jakieś zimy od poprzedniego właściciela (też nie pamiętam jakie). Renówka nie jeździ, więc zimowych nie potrzebuje.
W przypadku opon zimowych wiek jest bardzo ważny, starzeją się szybciej niż letnie.
Zeszłej zimy żona rozbiła poprzednie Galaxy, moim zdaniem przede wszystkim z winy zbyt już zużytych opon zimowych. Jak to czasem bywa, na zakręcie wyszedł tzw. zamróz. Cud że żyje, auto przewróciło się na bok, uderzyło dachem w drzewo... dach oparł się na fotelu kierowcy i zgiął go... Na szczęście podczas przewracania żona uderzyła głową w lewą boczną szybę i odruchowo odgięła głowę w prawo, zanim zmiażdżyło dach. Z tyłu lewy fotelik dziecka wystawał przez boczną szybę i nosił ślady kontaktu z drzewem. Fotel był pusty, syn siedział w foteliku po prawej stronie auta... Reszta dzieci była w szkole.
Wyciągnąłem wnioski, pozbywam się opon zimowych starszych niż trzy, max cztery lata (nawet jak ładnie wyglądają), o letnie dbam podobnie.

[ Komentarz dodany przez: KaS602: 2009-12-17, 22:36 ]
Ankieta ( http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2700 , http://www.daciaklub.pl/f...p?p=43259#43259 ) zamieniła się w dyskusję na temat sensowności używania opon zimowych, więc została wydzielona do tego tematu.
Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-12-17, 22:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2009-12-17, 08:24   

Rozmawiałem z kolegą wulkanizatorem z dziada pradziada i powiedział, że całoroczne to tylko nawigatory.
A wracając do zimówek to tylko ten widzi różnicę, kto miał i jeździł na dobrych zimówka bo opona oponie nie jest równa. Wiem to z własnego doświadczenia bo miałem frigo a teraz goorich kierunkowe i wiem co znaczy słowo zimówka.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2009-12-17, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-17, 08:32   

Właśnie dzisiaj jadąc do roboty (było trochę ślisko) przekonałem się, że przy dużych prędkościach może rzeczywiście nie ma większego znaczenia (podczas hamowania na lodzie) czy będziemy mieć na kołach zimówki, letnie, całoroczne czy płozy. Ale dojeżdżając z prędkością np. 20 km/h do skrzyżowania na pewno zimówki zatrzymają nas szybciej. No a w przypadku gdy przed krzyżówką stoją inne auta to każdy metr ma znaczenie. Mając na uwadze to, że podczas jazdy nie każdy zachowuje odpowiedni odstęp (jak np. kierujący jadący dzisiaj za mną przez ładnych kilka kilometrów w odl. mniejszej niż 10m).
_________________
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-17, 11:48   

Panowie ale co tu dyskutować. Wyższość opony zimowej nad letnią w zimę jest oczywista.
A każdego frajera w letnich oponach od razu w zimę na ulicy widać, bo jeździ bardzo wolno i tamuje ruch - łeb ma przed szybą z wybałuszonymi oczami i nie przekracza prędkości 20km/h, bo gdyby jechał trochę szybciej to nie opanuje samochodu gdyby musiał hamować.
_________________

 
borys68 


Marka: Kia
Model: cyd kombi
Silnik: 1.6 a/t
Rocznik: 2008
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 219
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2009-12-17, 12:52   

Ahoj!
Przyznaję - dzisiaj zimowe by mi się przydały.
I jeździłem sobie 20-30 km/h.
Borys
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-12-17, 15:49   

najlepsi są młodzi chłopcy 18-21 w BMW oni nie panują nad samochodem lub innym tylno-napędowcem
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-12-17, 21:01   

jackthenight napisał/a:
A każdego frajera w letnich oponach od razu w zimę na ulicy widać, bo jeździ bardzo wolno i tamuje ruch - łeb ma przed szybą z wybałuszonymi oczami i nie przekracza prędkości 20km/h, bo gdyby jechał trochę szybciej to nie opanuje samochodu gdyby musiał hamować.


Czy ja czytam forum łysych właścicieli BMW? Rozumiem, że ja też jestem frajerem? Mam, akurat teraz większe priorytety, niż wywalenie 600zł na opony. Jestem obywatelem drugiej kategorii?

Przejeździłem setki tysięcy km, może przekroczyłem już milion i lubię takich jak Ty. Są pewni swego, ufają nowoczesnym samochodom z ESP, ABS i innymi trójliterowymi skrótami. Opony zimowe dla Was to gwarancja bezpieczeństwa... Potem leżycie w rowach i skomlecie o pomoc... Nadmierne zawierzenie nowinkom powoduje zagłuszenie instynktów...

Przykład:
Śnieżyca, noc. Młodzian wyprzedza mnie, haczy o naczepę i wpada do rowy. O tym, że mnie uderzył dowiaduję się po 35km, jak świadek wyprzedził mnie na odśnieżonym odcinku.
Gniezno, atak zimy. Czterech mężczyzn wyprzedza mnie, odbija się od naczepy, wpada na słup i na końcu zostaje PRZEJECHANY przez moją naczepę... Będą trupy sobie pomyślałem, ale tylko palec skaleczony... Audi zostało bez przodu...

Ja wówczas jechałem WOLNO. Dziś (atak zimy) Dacią też jechałem WOLNO. Jakbym miał zimówki, to jechałbym ku..a, też WOLNO, z taką samą prędkością jak na letnich. Przepraszam Pana, że Panu wadze na drodze... Pozdrowienia z EPBY.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-12-17, 21:29   

jackthenight napisał/a:
Panowie ale co tu dyskutować. Wyższość opony zimowej nad letnią w zimę jest oczywista.
A każdego frajera w letnich oponach od razu w zimę na ulicy widać, bo jeździ bardzo wolno i tamuje ruch - łeb ma przed szybą z wybałuszonymi oczami i nie przekracza prędkości 20km/h, bo gdyby jechał trochę szybciej to nie opanuje samochodu gdyby musiał hamować.

Jackthenight nie obrażaj ludzi,którzy jeżdżą na letnich oponach!!!!
Dodam tylko,że większość wypadków jest przez kierowców,którzy używają zimówek ponieważ myślą,że jak mają zimówki to na ulicy są panami
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-17, 21:49   

Panowie, spokojnie, wzajemne obrażanie i ubliżanie sobie na pewno nie rozwiąże tematu (a chyba anwet nie przystoi właścicielom Dacii:D)
Co do tematu zimówek - są naprawdę lepsze od letnich, ale trzeba ich rozsądnie używać (w myśl zasady "najlepsze zimówki nie zastąpią mądrej główki"), na pewno dają pewniejsze prowadzenie na błocie pośniegowym i śniegu, wprawdzie na mokrym trochę dłuższa droga hamowania ale codzienna ajzda to nie sprint i nie jeżdzi się od świateł do świateł na czas

Co do kosztu zimówek-owszem, jest to wydatek, ale nie zamierzam oszczędzać na swoim (i innych ) bezpieczeństwie, poza tym teraz są takie fajne oferty że można np na 10 nieoprocentowanych rat wziąść (a anwet jak doliczą odsetki to jakieś kilkadziesiąt zł) - jeśli ktoś nie może wydać kilka stówek od ręki, ejst to ciekawa sprawa

Inna rzecz - niektórzy ubezpieczyciele zaznaczają sobie w OWU, że w razie wystąpienia szkody, gdy brak opon zimowych mógł przyczynić się do zdarzenia drogowego, obniżają należne odszkodowanie. Kiepska sprawa gdy np. pieprznie w Ciebie jakiś pseudo-kierowca i każdy normalny powie że to jego wina, a Tobie wypłacają mniejsze odszkodowanie (które i tak z reguły nie należy do wysokich..) tylko z tego powodu że masz letnie opony... Generalnie uważam, że zimówki powinny wchodzić w skład wyposażenie standardowego samochodu i w warunkach zimowych być wymagane mocą prawa

Nie zaliczajcie mnie proszę do żadnej z przytoczonych grup społecznych kierowców - mimo młodego wieku (23 lata) i niezbyt dużego doświadczenia z akółkiem (5,5 roku, jakieś 60-65tys km) wiem do czego służy samochód i nie jestem mistrzem prostej (generalnie, anwet w super warunkach nie przekraczam 3,5tys obrotów i 120-130km/h)
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-12-17, 21:57   

Benny86 przy plusowej temp w zimie kiedy pada deszcz szybciej wpadniesz w poślizg niż ja w letniakach.A zimy u nas coraz cieplejsze
_________________

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-12-17, 21:57   

dzisiaj kolega mnie odwoził ze szkoły Mercedesem CLS, nimo najnowszych nowinek technicznych i tak samochód był bardzo trudny w opanowaniu nawet w prędkościach 30Km/h.

Pozdrowienia dla panów drogowców główna droga w lublinie a na niej z 2-7cm śniegu brawo :-o zmiana pasów (znaczy kolein wyjeżdżonych ) nie była taka łatwa jak zawsze. Ale też trza uznać że większość kierowców przecenia swoje umiejętności
-wjeżdżają na skrzyżowania na zielonym, brak miejsca i stoją na środku skrzyżowania i tamują ruch
- jadą 2m za tobą a ty się martwisz że jak mocniej zahamujesz że ci będzie siedział na dup**ce
- brak umiejętności w technice jazdy
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-17, 22:07   

Mariusz a próbowałeś parkować na mieście autem na latnich oponach, gdy wszystkie parkingi są w zakopane w śniegu? na zimówkach nigdy jeszcze nie utknąłem (ewentualnie rozkołysałem auto na przemian wsteczny-jedynka)

Zima, opady deszczu, nawet przy plusie na termometrze - w takich warunkach po prostu trzeba myśleć, ja ktoś jest głupi to się zabije nawet na oponach z kolcami
Ostatnio zmieniony przez benny86 2009-12-17, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-17, 22:13   

Mariusz napisał/a:
Benny86 przy plusowej temp w zimie kiedy pada deszcz szybciej wpadniesz w poślizg niż ja w letniakach.A zimy u nas coraz cieplejsze


Nieprawda, jakoś nie wpadłem nigdy w poślizg zimową oponą na wodzie czy chlapie na ulicy, a letnią oponą na śniegu nieraz mi się zdarzyło wpaść w poślizg, tak że aż tył zarzucił mi się na przód..
Swego czasu jeździłem na letnich oponach zimą - wiele poślizgów miałem na śniegu - jakoś przeżyłem - auta nie rozbiłem - i też wtedy twierdziłem że opony zimowe są wywalaniem kasy w błoto do momentu aż sam nie założyłem zimowych opon.
Całkiem inna jazda - na zimowych oponach jeszcze nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg na żadnej nawierzchni. Reasumując wybieram opony zimowe.

benny86 napisał/a:
Mariusz a próbowałeś parkować na mieście autem na latnich oponach, gdy wszystkie parkingi są w zakopane w śniegu? na zimówkach nigdy jeszcze nie utknąłem (ewentualnie rozkołysałem auto na przemian wsteczny-jedynka)


Właśnie o tym to już nawet nie wspomnę. Nieraz z przed bloku o godzinie 5 rano nie mogłem wyjechać na letnich oponach.
A pomiędzy blokami jak pada śnieg robią się naprawdę duże zaspy śniegu.
Wtedy o 5 rano jestem chyba pierwszą osobą co wyjeżdża z osiedla - na letnich oponach często niestety musiałem wybierać komunikację miejską - bo na oponach letnich nie można było wyjechać.

Na zimowych oponach tego problemu już nie ma - wyjeżdżam z przed osiedla bez większych problemów.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2009-12-17, 22:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-12-17, 22:15   

Ja mam jeszcze mało jeżdżone letnie Micheline i dzisiaj na śniegu spisywały się rewelacyjnie
Jackthenight no widzisz a testy mówią coś innego podczas deszczu droga chamowania jest dłuższa na zimówkach niż letniakach
Nie ma co się sprzeczać niech każdy jeździ na czym chce byle bezpiecznie
Ostatnio zmieniony przez Mariusz 2009-12-17, 22:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-17, 22:20   

Wiesz, to jest jak z ruską roletką - sto razy trafisz na ślepaka, za sto pierwszym możesz się zabić. No dobra, moze trochę wyolbrzymiłem, ale w to że na śniegu letnie są lepsze od zimówek nigdy nie uwierzę - bajki po prostu. To, że jeszcze nie miałeś sytuacji stresowej zawdzięczasz prawdopodobnie tylko i wyłącznie sporemu doświadczeniu - ale nawet najlepszy kierowca nie z każdej sytuacji wychodzi cało, a poza tym każdy jest tylko cżłowiekiem- a czynnik ludzki zawsze jest w pewnym (mniejszym lub większym) stopniu zawodny
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-17, 22:22   

Mariusz napisał/a:

Jackthenight no widzisz a testy mówią coś innego podczas deszczu droga chamowania jest dłuższa na zimówkach niż letniakach

To bardzo możliwe i na pewno tak jest.
Tylko że zimową oponą już nie jest tak łatwo wpaść w poślizg jak letnią oponą nawet jadąc wolno.
Jadąc wolno oponami letnimi można wpaść w poślizg na zaśnieżonej nawierzchni, natomiast jadąc wolno oponami zimowymi na zabłoconej powierzchni nie jest wcale tak łatwo wprowadzić auto w poślizg.
Zachowując zdrowy rozsądek przy oponach zimowych jesteśmy bardzo bezpieczni i w poślizg się nie wpadnie - natomiast ma się inaczej przy oponach letnich - bo przy oponach letnich nawet zachowując zdrowy rozsądek (wolna jazda) można niestety wpaść w poślizg na zaśnieżonej nawierzchni.

Taka właśnie jest różnica między oponą letnią a zimową - i tą różnicę każdy kierowca odczuje ale dopiero wtedy jak pojeździ na letnich jak i na zimowych oponach
_________________

 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-12-17, 22:22   

Na śniegu zimówek nie ma co porównywać do letnich bo jest różnica, ale na lodzie żadnej różnicy nie ma .To jest moje zdanie


Panowie niech każdy używa butów jakich chce byle jeździć bezpiecznie
Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-12-17, 22:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-17, 22:26   

Na lodzie jeszcze przyjemności nie miałem sprawdzać zimówki - także nie wypowiem się tutaj.
Na śniegu, chlapie, błocie i wodzie jeździłem.

Gdzieś czytałem że na lodzie opona zimowa się lepiej zachowuje niż letnia.
_________________

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-17, 22:27   

Na lodzie pomagają tylko (niedopuszczone do użytku w Polsce) kolce, ewentualnie łańcuchy
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-17, 22:30   

Tutaj jest dobry i obiektywny artykuł o mitach, wadach i zaletach opon zimowych :

http://www.auto-swiat.pl/...wady,22561.html
_________________

 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-12-17, 22:37   

Auto Swiat nie jest tutaj dobrym przykładem.Za miesiąc będą pisali coś innego
Benny86 łańcuchy przydadzą Ci się w górach na śniegu bo większość żimówek nie daje rady.

Jedno jest pewne na śniegu lepiej zachowują się zimówki AMEN
Ostatnio zmieniony przez Mariusz 2009-12-17, 22:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-17, 22:49   

Cytat:
Auto Swiat nie jest tutaj dobrym przykładem.


A czytałeś w ogóle go ? Bo odpowiedziałeś jakby w ogóle go nie czytał.

Akurat ten artykuł jest bardzo dobrym i obiektywnym tekstem nt. opon zimowych.
Najpierw przeczytaj a później oceniaj.
_________________

 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-17, 22:53   

Panowie pogodzę was (przede wszystkim jeżdżących przeważnie po mieście).
Sami powoli dochodzicie do wniosku że ZIMÓWKI powinny być zwane ŚNIEGOWYMI.
Także wszyscy są zgodni że na lodzie letnie i zimowe zachowują się podobnie.
Twierdzicie także że zimówki nie radzą sobie z wodą.

Wychodzi mi na to że w mieście są najlepsze CAŁOROCZNE !

Te parę śniegowych dni da radę na nich pojeździć, oczywiście z głową.
A co do literek ABS to rzeczywiście jest potrzebne coś więcej niż opony letnie.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-12-17, 22:53   

Mariusz napisał/a:
Benny86 łańcuchy przydadzą Ci się w górach na śniegu bo większość żimówek nie daje rady.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;-)
Mieszkam w górach, jeżdżę po górach (18 lat) - nigdy nie używałem łańcuchów i bardzo rzadko widuję kierowców (na pewno nie są to tubylcy) używających łańcuchy.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-17, 22:57   

Cytat:
Panowie pogodzę was (przede wszystkim jeżdżących przeważnie po mieście).


Ależ my się wcale nie kłócimy. To jest tylko konstruktywna wymiana poglądów.


Mamert napisał/a:
Wychodzi mi na to że w mieście są najlepsze CAŁOROCZNE !


Zgoda, mi też tak wychodzi, tylko jak się kupuje nowe auto na letnich oponach to trochę było by bez sensu kupować drugi komplet kół na oponach całorocznych :)
Jak zużyje swoje letnie i zimowe to też kupię całoroczne i na nich będę jeździł :)
A druga zaleta całorocznych jest taka że nie trzeba zmieniać tak często opon .
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2009-12-17, 23:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne