Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:04
ŁÓDŹ - Przyguccy Inter Car
Autor Wiadomość
Ben32 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,5 dCi 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 77
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-16, 19:01   

A ja mam ochotę zapytać Reno Fr, jak to jest w polskiej rzeczywistości, kto jest płatnikiem dla ASO, kto wybiera partnerów do współpracy i w końcu kto tak naprawdę jest gwarantem nowych samochodów.
Wszyscy wywołani do tablicy występują pod jedną marką, którą ja, jako nabywca samochodu muszę akceptować. Nie wolno mi trafić z problemem do zaprzyjaźnionego mechanika bo utracę prawa z tytułu gwarancji. Skoro tak jest to powinienem zostać przyjęty i odpowiednio traktowany wszędzie, gdzie widnieje wspomniany szyld.

Z moich informacji wynika, że każda firma odpowiada za swoje usługi, których nie podważa i akceptuje inna, w zakresie obsługi gwarancyjnej.

Ale problem zaczyna się w przypadku gdy naprawa zostanie wykonana przez jedną, a po jakimś czasie, daleko od adresu tej firmy, pojawi się usterka związana bezpośrednio z naprawą, wspomnianą wcześniej.

Nowa firma może podejść w dwojaki sposób do rozwiązania problemu - naprawy.

1. Jeżeli dana naprawa została wprowadzona do systemu - może odesłać do pierwszej firmy celem ponownej naprawy, gdyż to ona bierze odpowiedzialność w zakresie czynności i materiałów, a ta druga nie dostanie już zapłaty za usunięcie bubla poprzedników.
2. Jeżeli dana usterka nie jest wprowadzona do systemu, firma do której się zgłosimy z problemem, nie neguje wcześniejszych zabiegów w ramach gwarancji. Przyjmuje temat jako nowy i kasuje za to ponownie od gwaranta, czyli kogo ?

Reasumując, mało jakie ASO chce wprowadzać dane do systemu, gdyż nigdy nie wie czy nie będzie musiało ponieść kosztów do już rozliczonej usługi.

Jeżeli się mylę to sprawdźcie sami, zwłaszcza Ci, którzy mają spory przebieg i trafiali ze swoimi problemami po różne adresy.
Jak wygląda w systemie wasza historia ?
_________________
Pozdrawiam Ben32
Ostatnio zmieniony przez Ben32 2013-11-16, 19:15, w całości zmieniany 4 razy  
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-27, 18:31   

No to ja coś dorzucę od siebie - w piątek w pracy otrzymałem telefon, że Drakula jest do odbioru. Przezornie upewniłem się, czy wszystko zostało sprawdzone łącznie z fotelem kierowcy, koszem i kołem zapasowym - otrzymałem odpowiedź, że "wszystko zostało zrobione zgodnie ze standartami". Dodatkowo zaproponowano mi wymianę przepalonej żarówki nawiewu za jedyne 110 pln, za co grzecznie podziękowałem. Po pracy podjechałem pod ASO, zaparkowałem samochód zastępczy i poszedłem odebrać Daćkę. Poinformowano mnie, że muszę najpierw pójść zdać zastępczaka, a potem odbiór. Tak też uczyniłem - tyle, że gdy wyszliśmy na oględziny zastępczaka okazało się, że ma świeżutko zarysowany przedni zderzak z prawej strony. Jako że w umowie najmu jest napisane, że AC obejmuje szkody powyżej 300 pln, a niższe pokrywa wypożyczający, obsługująca mnie Pani powiedziała, że skontaktuje się ze mną w tym tygodniu i powie jak przedstawia się wycena. Nie miałem nic przeciwko. Nie wnikam już jak i kiedy powstało otarcie, aczkolwiek dzień wcześniej rano oglądałem samochód dokładnie i nie było żadnych uszkodzeń. W końcu odebrałem Drakulę. Następnie w wolnym czasie za dnia postanowiłem zobaczyć jak wszystko jest zrobione. Klapa i zderzak całkiem ładnie, niestety wywalono moją starą ramkę od rejestracji z reklamą forum, zastępując ramką z reklamą ASO. Odsłoniłem dywanik bagażnika, by zobaczyć nową podłogę. I tu ciekawostka - po lewej stronie uszkodzony lakier. Widać, że zakładano plastikowy boczek przy świeżym lakierze i zdarto lakier - ciekawe są te Renaultowskie standarty... Wiedziony ciekawością postanowiłem zerknąć pod spód. Dawno tam nie zaglądałem więc odkręciłem kosz i zobaczyłem pokryty rdzawym nalotem kosz (widać rdza w wozie na gwarancji nie razi tak jak przepalona żaróweczka na konsoli) i koło zapasowe zabezpieczone foliami dokładnie tak, jak zrobiłem to zaraz po kupnie Drakulki. Czyli mimo tego, że gość wbił mi się pod spód samochodem i pogniótł podłogę nikt nie raczył sprawdzić (mimo moich próśb), czy przypadkiem zapas też nie ucierpiał. Poza tym w zakresie przeglądów okresowych, na których byłem też jest chyba kontrola koła zapasowego (coś mi się kołacze w pamięci takiego) - jak widać nie wszystko jest robione za co się płaci. Będę więc musiał w wolnym czasie umówić się na poprawkę malowania bagażnika i przegląd kosza. Dziś także otrzymałem fakturę za lakierowanie uszkodzonego zastępczaka na kwotę... 369 pln. Bo ASO do 300 pln doliczyło sobie 23% VATu :) Zgodnie z wcześniejszym ustaleniem i umową przelałem 300 pln, choć jak widzę szkoda powinna być rozliczona z AC, bo przekracza kwotę ustaloną w umowie. Jednym słowem dom wariatów - a skoro jak wynika z odpowiedzi udzielanych przez RP forumowiczom, Renault Polska umywa ręce od tego, jak działają jego ASO, to już trzy marki będą u mnie na czarnej liście. Cóż, człowiek uczy się całe życie.
PS. Jak opowiadałem znajomym w pracy o moich przygodach, wszyscy kręcili z niedowierzaniem głowami i sami opowiadali jak to oni w analogicznych sytuacjach miło, łatwo, szybko i przyjemnie załatwiali naprawy. Tylko oni jeżdżą innymi markami. I chyba tym tropem w przyszłości pójdę.

Lakier.jpg
Plik ściągnięto 339 raz(y) 179,89 KB

korozja.jpg
Plik ściągnięto 342 raz(y) 245,51 KB

_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2013-11-27, 20:43   

To wszystko zależy od mechaniów w ASO. Nie wiem jak u Przyguckich, ale w Zgierzu mistrz serwisu był kilka razy i nadzorował pracę mechanika (wielki szacun). Mojej Dacii nie oddam w ręce paproków. To nie Dacie są złe!!! To ASO psuje tą markę!!!!
_________________

 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-27, 22:09   

Współczuje Bushiemu, chociaż może jeszcze nie wszystko stracone, trzeba się wykazać asertywnością i wymagać poprawki tzw. "zapasu" . Popieram , ASO - przynajmniej to w którym byłeś bardzo źle rzutuje na markę DACIA.
Ale też Cię może trochę pocieszę , że kolega z pracy miał jeszcze większe problemy podczas naprawy z OC w ASO Mazdy w W-wie :-? Nie jesteś odosobniony w niefrasobliwości napraw wykonywanych w ASO.
Ostatnio zmieniony przez corrado 2013-11-27, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-11-27, 23:14   

Bushi
Jak cos jest nie tak, i zle wykonali jakies naprawy to skontaktuj się z Panem Majkowskim..
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-28, 00:47   

bushi napisał/a:
zakładano plastikowy boczek przy świeżym lakierze i zdarto lakier

Domyślam się, że pewnie masz już tego ASO powyżej kokardki, ale w takich przypadkach trzeba jednak składać oficjalną reklamację - zostanie wtedy odnotowana w centrali, która nie lubi takich spraw, bo jej psują statystykę d;

Mariusz napisał/a:
To ASO psuje tą markę!!!!

To jest tylko "młotek" - a trzyma go w ręce RP, najwyraźniej niezbyt przykładając się do nadzoru /:
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 13:37   

 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-30, 14:06   

W wolnej chwili będę musiał się zgłosić do nich na poprawkę, ale uważam, że to patologia, gdy przy każdej pierdole trzeba chodzić do szefa działu, by mieć gwarancję prawidłowo wykonanej usługi. Łańcuch jest silny jak jego najsłabsze ogniwo, a tu mimo kilku fajnych i kompetentnych osób widzę brakoróbstwo pod płaszczykiem profesjonalizmu i to za niemałą kasę.
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-31, 15:47   

No i w końcu miałem czas ruszyć dalej ze sprawą. Poszedłem za radą Kolegów i w formie pisemnej zwróciłem się do Pana Majkowskiego opisując całą historię i prosząc o umówienie mnie na termin naprawy powłoki lakierniczej bagażnika i kosza koła zapasowego, którego stan umknął pracownikom podczas naprawy.
Co ciekawe Pan Majkowski stwierdził, że o całej sytuacji dowiaduje się dopiero teraz - wynika z tego że Pan Przygucki nawet nie wspomniał o naszej rozmowie telefonicznej w dniu, w którym z przygodami zostawiałem samochód do naprawy. Widać takie "drobne" incydenty nie są warte roztrząsania w ASO.
Co do mojej uwagi dotyczącej zardzewiałego kosza to cytuję:
"W zakresie punktów kontrolnych nie jest przewidziane sprawdzenie stanu powłoki lakierniczej kosza koła zapasowego ( nawet podczas przeglądu)" - tak więc jeśli ktoś z nas myśli, że oddając samochód na przegląd będzie on kompleksowo sprawdzony pod kontem korozji, to nie ma co się łudzić, tylko pojechać do zaufanego warsztatu lub samemu wjechać na kanał. Tak samo jeśli pracownik zobaczy, że zaraz urwie się koło, a nie będzie miał w rozpisce punktu "sprawdź, czy koło się nie urywa" to też się o tym nie dowiesz (do czasu odpadnięcia koła oczywiście) :)
Jeśli chodzi o brak kontroli koła zapasowego podczas przeglądów (co wchodzi w ich zakres) oraz po kolizji (kilka razy o to prosiłem) to otrzymałem taką odpowiedź:
"Co do samego koła zapasowego dodam, że jednym z naszych priorytetów jest szczególna dbałość o powierzone nam mienie klientów, dlatego też jeśli mechanik zetknął się z dodatkowym zabezpieczeniem, sprawdził to co było możliwe bez naruszenia worka ochronnego tj. głębokość bieżnika oraz to czy koło jest napompowane." Worek foliowy stanął na przeszkodzie. I to dla mojego dobra, bo istniało prawdopodobieństwo uszkodzenia worka - mojej własności! To co, że mogę nieświadomy jeździć z uszkodzonym kołem (które jeśli ucierpiało w wypadku powinno być także wymienione z OC sprawcy). To co, że mogę potem założyć takie koło i za chwilę zabić się przez nie na drodze. Wynika z tego, że koło to już nie jest moje mienie, o które należało zadbać. A wystarczyłby telefon do mnie, czy można ten worek zdjąć. Ale do tego są potrzebne dobra wola i myślenie.
Aktualnie jestem już po naprawie. Gdy odbierałem samochód zajrzałem do bagażnika - wykonano zaprawki, wymieniono kosz koła zapasowego. Dziś jednak mnie coś podkusiło, i zerknąłem raz jeszcze. I co odkryłem? Że zaprawki zrobiono w miejscach widocznych, a uszkodzenia ukryte pod plastikiem, którym to lakier zarysowano pozostały nietknięte :)
Jako że Pan Majkowski w mail pisał "Nieustannie pracujemy nad poprawą jakości
obsługi i zgłoszenia jakichkolwiek uchybień są dla nas bardzo ważne, aby wypracować taki sposób działania który byłby zgodny z oczekiwaniami naszych klientów" wystosowałem dziś kolejnego maila, w którym napisałem, że już nie będę się umawiał na kolejne poprawki, ale dla "poprawy jakości" opisałem jak to wszystko wygląda.
Bushi mówi temu ASO "Abayo!".
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-01, 14:10   

Dziś otrzymałem odpowiedź, z której wynika w skrócie, że Ten Typ Tak Ma, boczek będzie kaleczył lakier i nic na to nie da się zrobić...
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-01, 17:43   

bushi napisał/a:
Ten Typ Tak Ma, boczek będzie kaleczył lakier

To bardzo łatwo sprawdzić - wystarczy zobaczyć, jak jest w innych egzemplarzach.
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-01, 19:31   

Wcześniej tego nie było, więc da się zrobić dobrze. A jak, to już jako klient nie ja powinienem się martwić :)
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2014-02-17, 21:44   

A u Przyguckich wielkie otwarcie salonu Dacia i naszego klubu nie zaprosili :roll: .
Nieładnie panie Przygucki, nieładnie. Kwas na całej linii :-/
_________________

Ostatnio zmieniony przez Mariusz 2014-02-17, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-17, 22:39   

nie do końca ;-) bo 14 lutego na walla https://www.facebook.com/daciaklubpolska?ref=hl wrzucili zaproszenie, ja zobaczyłem dopiero 15 lutego i udostępniłem wszystkim. Zapomniałem wrzucić na forum i za to przepraszam.
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2014-02-18, 07:43   

Nie każdy forumowicz DKPL ma FB :-)
_________________

 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2014-02-19, 17:02   

Mariusz napisał/a:
A u Przyguckich wielkie otwarcie salonu Dacia i naszego klubu nie zaprosili :roll: .
Nieładnie panie Przygucki, nieładnie. Kwas na całej linii :-/


jakiego salonu? gdzie?

już znalazłem
http://dacia.lodz.pl/


Fakt Faktem niezaprzeczalmym ze dali Dupy po całości, ale widzac ze Nas nie potrzebują.
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez laisar 2014-02-19, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-19, 22:08   

Salon na wypasie ale smutne, że nie jest zaprzyjaźniony z DKP ;-( Musicie sie koledzy z Łodzi i okolic bardziej postarać, by Was Przyguccy zauważyli, polubili i docenili ;-)
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2014-02-19, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-02-20, 05:52   

Prosisz się o głupie komentarze. ;-) :mrgreen:
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-20, 12:11   

Mekintosz, wystarczy przeczytać sobie moją historię likwidowania szkody komunikacyjnej pod koniec tamtego roku i już nie będzie się miało złudzeń co do aktualnego podejścia do tematu :P
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-20, 23:37   

Czytałem. Mimo to żal, że w Łodzi nie ma jakiegoś DaciaKlub_olubnego ASO.
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 10:02   

 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-21, 11:05   

mekintosz napisał/a:
Mimo to żal, że w Łodzi nie ma jakiegoś DaciaKlub_olubnego ASO.

Ależ nie, ja bardzo sobie chwalę ten salon i serwis. Praktycznie wszystkich znam, czuję się tam jak w domu :)
_________________

 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 13:00   

 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2014-02-21, 17:22   

jackthenight,
Dostałeś zaproszenie od Przyguckich na otwarcie salonu Dacia?
_________________

 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2014-02-21, 20:35   

jackthenight napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Mimo to żal, że w Łodzi nie ma jakiegoś DaciaKlub_olubnego ASO.

Ależ nie, ja bardzo sobie chwalę ten salon i serwis. Praktycznie wszystkich znam, czuję się tam jak w domu :)


TO tak i Ja :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne