Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2015-02-15, 22:33
Czy kupił(a)byś ponownie Dacię? - WYNIKI

Czy kupił(a)byś ponownie Dacię?
TAK
90%
 90%  [ 50 ]
NIE
9%
 9%  [ 5 ]
Głosowań: 55
Wszystkich Głosów: 55

Autor Wiadomość
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-13, 08:46   

Dlaczego NIE?
Dlatego:
1) tragiczna obsługa gwarancyjna w ASO,
2) spora liczba drobnych ale wkurwiajacych awarii,
3) oszustwo RP co do cen kolejnych przeglądów,
4) kłopot z dobraniem elementów eksploatacyjnych po gwarancji.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2010-03-13, 09:21   

Sorki Janie ale:
1 kupiłeś auto, a nie ASO
2 albo drobne niedoróbki, albo mercedes, a i tak się psują. Poprostu mniejsza kasa to łatwiej to przełknąć.
3 ceny przeglądów powinno przestrzegać ASO i są to ceny sugerowane. Jeśli tak nie jest zmień ASO. Mnie jak nie wymienili oleju w "T.....m" to zmieniłem
4 Nie podzielam twoiej opinii, ponieważ śledzę chodźby od jakiegoś czasu allegro i jest coraz więcej części nie tylko z rynku wtórnego, ale i nowych. Poprostu jest to stosunkowo młode auto więc nie można od razu wymagać, że się pojawią.

Oczywiście jest to moja opinia i dlatego głosowałem na tak.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2010-03-13, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-13, 12:09   

jan ostrzyca napisał/a:
tragiczna obsługa gwarancyjna w ASO,

A pokarz mi której marki ASO jest nie tragiczne :mrgreen:
jan ostrzyca napisał/a:
oszustwo RP co do cen kolejnych przeglądów,

Myślisz, że inni importerzy to nie kombinują ;-)
jan ostrzyca napisał/a:
kłopot z dobraniem elementów eksploatacyjnych po gwarancji.

Czym więcej naszych rodaków się zdecyduje na Drakule tym szybciej ten problem zniknie :-)
 
Resident 



Marka: KIA
Model: cee'd_SW
Silnik: 1.6 DOHC CVVT 126KM
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 152
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-03-13, 12:34   

Seal napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
kłopot z dobraniem elementów eksploatacyjnych po gwarancji.

Czym więcej naszych rodaków się zdecyduje na Drakule tym szybciej ten problem zniknie :-)

Ale pojawi się inny problem spowodowany większą liczbą kradzieży Daciek... na tanie części ;) Oto Polska właśnie.
_________________
 
AndrzejW 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi 68KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 111
Skąd: Rogoźno Wlkp
Wysłany: 2010-03-13, 12:55   

Resident napisał/a:
Ale pojawi się inny problem spowodowany większą liczbą kradzieży Daciek... na tanie części ;) Oto Polska właśnie.

Wygląda na to, że nie należy nikogo przekonywać, że Dacie to są dobre samochody. Ostatnio słyszałem od młodego człowieka, że nie kupi Daci, bo słyszał od ojca, że są w nich montowane drewniane klocki hamulcowe. I przynajmniej z tym mamy problem z głowy, bo można sobie samemu wystrugać.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2010-03-13, 16:09   

Seal napisał/a:
A pokarz mi której marki ASO jest nie tragiczne :mrgreen:

To chyba nam wszystkim ciężko stwierdzić.Trzeba byłoby mieć samochód każdej marki i mieć kontakt z ASO :-)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz 2010-03-13, 16:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-13, 16:13   

Mariusz napisał/a:
Seal napisał/a:
A pokarz mi której marki ASO jest nie tragiczne :mrgreen:

To chyba nam wszystkim ciężko byłoby stwierdzić.Trzeba byłoby mieć samochód każdej marki i mieć kontakt z ASO :-)

A od czego są znajomi i inne nie zależne fora takie jak np. nasze :lol:
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2010-03-13, 16:15   

No tak :mrgreen:
_________________

 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-03-13, 18:18   

Chodzi mi po głowie Duster...mam zielone światło od żony,... 1.6 czy 1.5 :-?

AndrzejW napisał/a:
Resident napisał/a:
Ale pojawi się inny problem spowodowany większą liczbą kradzieży Daciek... na tanie części ;) Oto Polska właśnie.

Wygląda na to, że nie należy nikogo przekonywać, że Dacie to są dobre samochody. Ostatnio słyszałem od młodego człowieka, że nie kupi Daci, bo słyszał od ojca, że są w nich montowane drewniane klocki hamulcowe. I przynajmniej z tym mamy problem z głowy, bo można sobie samemu wystrugać.


I słusznie!
-A wujek Heniek tp mówił, że najlepszy jest Golf II.
-A majster co robił mi płytki w kuchni twierdził, że 4 lata temu oglądał Dacie w salonie i już była "tu i tam zardzewiana" ;-)
-A dziadek Zenuś to mówił, że w Polmozbycie :shock: to mówili, że one to się panie, psujom.
-Panie a to ze 200 km bez awarii przejedzie ?

Opinii w tym stylu, od błogosławionych co nie widzieli a uwierzyli, to się przez ostatnie 5 lat nasłuchałem.

Najlepsza była moja Ciocia Inga. Mają 20 letnią Mercedes (przeca to damskie imię):

Ciocia: Piotrusiu, to czym wy tam w końcu jeździcie ?
Piotruś: Dacią, Ciociu.
Ciocia: Nie martw się my też jeździmy starym modelem :mrgreen:

Ale są i plusy, mój kolega, fanatyk "Roverków", miał okazję przejechać się jakieś 5 km moja drakulką (odwoziłem go d domu, był na piechotę, i dałem mu kawałek poprowadzić) i na koniec wygłosił taki komentarz:
-No cóż od niej, k...a chcą ?
-???
-No, ci dziennkarze.
miłe to było.

A co do klocków hamulcowych to wymieniłem, z litych drewnianych na takie z płyty OSB
i przemalowałem drewnochronem. Nooo, siiiwy dyyym!!!
:lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2010-03-13, 18:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-03-13, 18:42   

piotrres napisał/a:
Chodzi mi po głowie Duster...mam zielone światło od żony,... 1.6 czy 1.5 :-?
Najważniejsze to właśnie błogosławieństwo żonki. Ależ z nas pantoflarze Panowie. Oczywiście żartuje - żona dała błogosławieństwo i też zamówiłem Sandero.

piotrres napisał/a:
A co do klocków hamulcowych to wymieniłem, z litych drewnianych na takie z płyty OSB
i przemalowałem drewnochronem. Nooo, siiiwy dyyym!!!
:lol: :lol: :lol:
Z płyty OSB zdecydowanie odradzam, ale bardzo dobre klocki będą z płyty MDF: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[ Komentarz dodany przez: Beckie: 2010-06-02, 13:04 ]
Posty scalone.
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-06-02, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2010-03-13, 19:18   

Lepsze by były chyba z paneli podłogowych, ale AC4 lub wyżej, bo się wolniej zdzierają. ;-) :mrgreen: :mrgreen:
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-03-13, 20:22   

Nie lepiej przyciąć na odpowiedni kształt kawałek kafelki - w ferrari za ceramiczne hamulce buli się 50 tysiaków :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 02:43   

Marek1603 napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
1) tragiczna obsługa gwarancyjna w ASO,

1 kupiłeś auto, a nie ASO

Mimo że zdecydowanie nie podzielam działań Jana w tej kwestii, to jednak chyba rozumiem o co Mu chodzi i muszę Go w tym miejscu wziąć w obronę (ale nie do końca, o czym za chwilę <: ).

Otóż jednym z argumentów za kupnem nowego auta, zwłaszcza tak ubogiego jak Dacia (mimo świetnych pozostałych cech praktycznych), jest gwarancja. A jak gwarancja - to zakład, który ewentualne naprawy wykona. I jeśli ów zakład jest do bani, albo wcale go nie ma, to rzeczywiście trochę kicha.

Tyle że... (i tu się kończy moja obrona ) takie rzeczy to się sprawdza przed kupnem.

A jak się coś w tej materii popsuje potem, to się MSZ podejmuje inne działania niż mniej lub bardziej potulne, ale ciągłe finansowanie patałachów, do czego sprowadza się wybrana (wyniosłym milczeniem <; ) odpowiedź "zaciska zęby"...



Cytat:
2) spora liczba drobnych ale wkurwiajacych awarii

Znalazłem tyle - każdy oceni wg siebie, czy podziela ową opinię:

Cytat:
2007-11-06, 10:22
Mój raport:
1) wada lakiernicza na błotniku prawym tylnym (nie reklamowałem),
2) wada lakiernicza na słupku prawym (nie reklamowałem),
3) terkotanie nawiewu na drugim biegu (nie reklamowałem),
4) wystrzał opony przy przebiegu 10 tys. km (wymieniłem na własny koszt: 200 zł).
5) awaria włącznika świateł sofania 12 tys. km (usunięto gwarancja),
5) nieszczelność amortyzatora prawego tylnego 12 tys. km ( odmowa naprawy, szarpię się z Renault o naprawę).
6) zupełnie niewiarygodne wskazania poziomu paliwa,
7) beznadziejnie sztywne gumki wycieraczek (wymieniłem na własny koszt; 16 zł).


2009-05-10, 18:10
Usterki mojego logana 2 lata/44.000 km, obsługa w ASO Nazaruk:
1) pęknięcie (strzał) opony przedniej po ok. 5 m-cach użytkowania-u Nazaruków nie przyjęto reklamacji,
2) awaria włącznika światła cofania, usunieto w ramach gwarancji,
3) wyciek oleju z amortyzatora tylnego po 10 tys. km, naprawa gwarancyjna wykonana po wilekiej awanturze,
4) awaria termostatu po ok. 35 tys. km, Nazaruk nie widzi usterki, inny serwis wymienia bez gadania,
5) początki korozji na progach, po wstępnych dąsach Nazaruk robi naprawę w ramach gwarancji,
6) stuki w lewym przednim zawieszeniu po 44.000 km, zobaczymy...


2009-05-12, 07:19
Stukająca końcówka lewa wymieniona wczoraj w ramach gwarancji. Sprawa załatwiona szybko i bez żadnych niepotrzebnych dyskusji. Jedyny minus (mały): musiałem się upomnieć o kopię zlecenia.


2010-02-05, 20:56
1) awaria amortyzatora tylnego po 5-7 tys. km,
2) wymiana włącznika światła biegu wstecznego,
3) lakierowanie całej dupy-progi, nadkola,
4) awaria termostatu i... brak rozpoznania awarii przez ASO,
5) hałas sprzęgła przy 60.000 km,
6) pękniety fotel kierowcy,
7) skrzypiący fotel pasażera,
8) wycieraczki- korozja i słynne pióra,
9) inna drobnica.


2010-02-19, 17:52
Po 60.000 km
1) hałas łożyska sprzęgła,
2) prawa końcówka do wymiany,
3) pęknięta obudowa termostatu - wyciekło ok 2 l. płynu chłodzącego,
4) rozwulkanizowane elementy gomowe wahacza (cokolwiek to znaczy),
5) wymiana klocków hamulcowych.


2010-03-02, 11:47
Obudowa termostatu wymieniona jakiś tydzień temu. Czekałem z wpisem, żeby sprawdzić szczelność ustrojstwa. Nie cieknie.

Koszty:
1) obudowa plastikowa - 32 zł (oryginał),
2) wymiana 15 zł,
3) wymiana płynu chłodzącego 30 zł,
4) płyn petrygo 5 l. 24 zł


2010-03-09, 10:15
Kolejna naprawa po 60 tys. km
1) końcówka prawa (już trzecia) 76 zł,
2) silentbloki wahaczy cztery sztuki po 20 zł = 80 zł.


2010-03-09, 15:03
końcówka prawa 53 zł
cztery silentbloki 79 zł
robocizna 180 zł
ustawienie zbieżności 50 zł



(Ciekawostką są coraz "wcześniejsze" awarie tego niesławnego tylnego amortyzatora oraz wystrzał opony (; - oto, jak wybiórczo działa pamięć, zwłaszcza negatywnie pobudzana przez ASO etc...).


Wydaje mi się, że dwa ostatnie wpisy dotyczą tego samego, a zatem zostają:

Cytat:
* terkotanie nawiewu na drugim biegu (nie reklamowane)
* wystrzał opony przy przebiegu 10 tys. km (koszt własny)
* awaria włącznika świateł cofania 12 tys. km (gwarancja)
* nieszczelność amortyzatora prawego tylnego 12 tys. km (gwarancja)
* awaria termostatu (gwarancja)
* stukająca końcówka lewa (gwarancja)
* lakierowanie całej dupy - progi, nadkola (gwarancja+koszt własny)
* hałas sprzęgła
* pękniety fotel kierowcy
* skrzypiący fotel pasażera
* korozja ramion wycieraczek
* końcówka prawa
* rozwulkanizowane elementy gumowe wahacza
* obudowa termostatu
* końcówka prawa
* silentbloki wahaczy cztery sztuki



Prawe końcówki miały być podobno trzy, ale znalazłem tylko dwie - podejrzewam, że tą trzecią jest po prostu... lewa (;


Nie liczę 3 rzeczy: "klocków hamulcowych", "beznadziejnie sztywne gumki wycieraczek", "zupełnie niewiarygodne wskazania poziomu paliwa" - dwie pierwsze to materiały eksploatacyjne (w dodatku wycieraczki Jan zużył do innego auta), a odczytywanie wskaźnika zostało zdaje się potem opanowane (;


Jak dla mnie - akurat dupereli jest raczej mało, za to niefajnie dużo jednak grubszych spraw ): Nie dziwota więc, że się kolega zraził - a już zwłaszcza podbechtywany przez ASO...


Ad 3 - zdania (tylko częściowo zgodnego z Janowym) nie zmieniłem: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=46041#46041


Ad 4 - jak pisano wcześniej: sytuacja nie jest tragiczna i wciąż rozwojowa (aczkolwiek na rozmach FIAT-a czy daewoo nie ma raczej co liczyć...).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-23, 14:50   

gigi303 napisał/a:
Oj gdybym miał tyle kasy co na nowiutkie volvo to jednak kupiłbym chyba sobie i tak dacie i doinwestował w jej profesjonalne wyciszenie

Też się jakiś czas temu nad tym zastanawiałem: czy jakbym miał naprawdę dużo pieniędzy, to kupiłbym coś innego zamiast Daćki?

(Np ukochanego Espace'a (: ).

No i doszedłem do wniosku, że jednak nie - tzn. że MCV-ka, mimo pewnych mankamentów, jest po prostu świetna: nie za duża, nie za mała, super praktyczna. W przypadku nadmiaru gotówki prawdopodobnie zdecydowałbym się na nowy egzemplarz z mocniejszym silnikiem, albo/i parę rzeczy bym faktycznie poprawił (m.in. właśnie wyciszenia, może inne fotele w drugim i trzecim rzędzie... yyy... noo, z bajerów to jeszcze okno dachowe i tylne szyby elektryczne - więcej i tak nie przychodzi mi do głowy).

Albo mógłbym się za to zdecydować na jakieś inne auto dodatkowo - np Espace i Sandero, MCV-ka i Smart.


To oczywiście wszystko mniemanologia (: - na razie nie planuję auta wymieniać, ale w świetle rozwoju marki i planów konkurentów, do czasu, kiedy znajdę się w takiej potrzebie, może być na rynku ciekawie...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-03-23, 15:01   

A ja na pewno nie przeznaczyłbym na kupno nowego samochodu więcej niż 50 tysięcy. Za tą cene naprawde można dostać ciekawy samochód i to nie tylko Dacię, a nadmiar gotówki zagospodarowałbym inaczej (mieszkania/dom - kupno lub doposażenie, wczasy/wycieczki/lokata na czarną godzine itp itd...)
 
Jarosław P 



Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 536
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-03-30, 22:38   

Tak kupił bym ( do pełni szczęścia brakuje mi pakietu SUW , ale obecnie nie stać mnie - kredyt i nie tylko :-( )
Może jakiś prywaciarz zacznie produkować podróbki :-)
Ostatnio zmieniony przez Jarosław P 2010-03-30, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-27, 12:37   

laisar napisał/a:
gigi303 napisał/a:
Oj gdybym miał tyle kasy co na nowiutkie volvo to jednak kupiłbym chyba sobie i tak dacie i doinwestował w jej profesjonalne wyciszenie

Też się jakiś czas temu nad tym zastanawiałem: czy jakbym miał naprawdę dużo pieniędzy, to kupiłbym coś innego zamiast Daćki?

(Np ukochanego Espace'a (: ).

No i doszedłem do wniosku, że jednak nie - tzn. że MCV-ka, mimo pewnych mankamentów, jest po prostu świetna: nie za duża, nie za mała, super praktyczna(...)


Taka, niezastąpiona? :-P Coś na ten temat wiem. Praktycznie każdy samochód spełniał moje oczekiwania, no prawie. Jest wyjątek. W 2007 roku mieliśmy Sedici, pomimo upływu lat, Żona ciągle wspomina i tęskni, mimo że chwali Sandero.

laisar napisał/a:

(...)W przypadku nadmiaru gotówki prawdopodobnie zdecydowałbym się na nowy egzemplarz z mocniejszym silnikiem, albo/i parę rzeczy bym faktycznie poprawił (...)


Sztuka, dla sztuki. Kwestia "zasiedzenia" jak mawiają niektórzy.
Stepway kupuję z założeniem, że zrobię nim 200-300tyś km. Nie nastawiam się, że go sprzedam, więc wychodzę z podobnego założenia - godzę się z tym co mam, ale bez przesadyzmu!

laisar napisał/a:

Albo mógłbym się za to zdecydować na jakieś inne auto dodatkowo - np Espace i Sandero, MCV-ka i Smart.


:mrgreen: wariactwo albo przywilej bogacza, przepraszam, marzyciela :mrgreen:

laisar napisał/a:

To oczywiście wszystko mniemanologia (: - na razie nie planuję auta wymieniać, ale w świetle rozwoju marki i planów konkurentów, do czasu, kiedy znajdę się w takiej potrzebie, może być na rynku ciekawie...


Właśnie o to chodzi. Kupiłeś samochód, z myślą aby go eksploatować a nie zbywać.
Podobnie jak i ja.

Nie wiem jednak, w jaki sposób trafiłeś na Daćkę. Nie znam miłośnika marki, który kupił, o tak sobie, bo pojawił się nowy model. Zakładam, że szukałeś czegoś na rynku wtórnym, tudzież przeglądałeś prospekty w realzacji planu EKO.

Jak już pisaliśmy w innym temacie - dla mnie to małżeństwo z rozsądku, nie miłości. Teraz oboje musimy się szanować by wytrwać ze sobą dłuższy czas. Wiadomo, najpierw się będziemy docierać, chociaż później i tak wyjdą jakieś problemy. :lol:
_________________
---
Stepway
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-27, 13:02   

Stepway napisał/a:
Nie wiem jednak, w jaki sposób trafiłeś na Daćkę

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=46556#46556 (:
 
lep 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 90 FAP
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 89
Skąd: DG
Wysłany: 2011-06-27, 17:46   

Po przejechaniu kilku tysięcy też wybrał bym Dacie.
Moją MCV ostatnio zrobiłem około 1k km ciągłej jazdy i ten silnik sprawuje się świetnie.
Nie miałem żadnych kompleksów przy wyprzedaniu. Przy 110 km/h czuć zapas mocy
pod stopą i autko zbiera się żwawo. Jeśli chodzi o FAP to nie zauważam jego obecności.
Jeśli kiedyś będą robić MCV II to powinni poprawić lekko kształt nadwozia w kierunku
dustera. Natomiast funkcjonalność MCV to rewelacja, miałem ogromną ilość bagażów
łącznie z wózkiem, nosidełkami i bujaczkiem wszytko weszło i miałem jeszcze zapas
przestrzeni pod sufitem. Średnie spalanie 4.9 l/100 prędkość od 80-120
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-27, 22:11   

W gwoli formalności, aby było jasne - Dacia, a bezpośrednią przyjemność z dłuższej jazdy, miałem Sadnero oraz Dusterem, zachwyciła mnie bardzo pozytywnie.

Oczywiście, świadom ceny przymykam oko na pewne rzeczy, których nie wybaczyłbym tak łatwo innym markom. Nie mniej jednak stosunek jakość - cena, prezentuje się wręcz wzorowo i to stanowi trzon popularności samochodów z kraju nad Dunajem.

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie dyskusji, po przebyciu niespełna 20tyś Sandero, niecałych 10tyś Dusterem, po użytkowaniu aut w różnych, skranych warunkach pogodowych, mogę powiedzieć że z tej perspektywy kupiłbym Daćkę raz jeszcze.

Powiem więcej, nie jestem gołosłowny. Planowo, w tym tygodniu, odbieram Sandero Stepway. Nie dlatego, że pierwsze Sandero mnie urzekło i zachwyciło. Poprostu, po półrocznym poszukiwania auta "z drugiej ręki", po raz wtóry utwierdziły mnie w przekonaniu, że jedyną słuszną alternatywą jest Dacia.
_________________
---
Stepway
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-27, 22:26   

lep napisał/a:
Jeśli kiedyś będą robić MCV II to powinni poprawić lekko kształt nadwozia w kierunku dustera.

???
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-27, 22:36   

Teraz moge odpisac na temat kolejnego zakupu Daci .. szczerze nie wiem ;-) Poczekamy zobaczymy, na razie jezdze Sandero, jest ok, za 4 lata splace i albo bede dalej sie turlał albo sprzedam i moze Duster albo inny SUV. Tylko jesli Dacia to musi byc min 4 gwiazdki NCAP + face lifting 2011 ( brazylijski ). W 2015 r. nie wiem czy bym sie dobrze czul w otoczeniu deski Sandero w ktorym spedzilem poprzednie 5 lat.
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-06-28, 21:22   

Ja jeszcze nie wiem, odpowiem za pare lat :)
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-06-29, 21:41   

Obserwując to forum to ktoś kto miał jako Dacię jedyny samochód to następne auto kupuje z innej marki także za bardzo nie ma przywiązania.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-29, 21:43   

TAXI AIRPORT, niekoniecznie, np. Piotres miał Logankę, teraz ma Dustera i coś wspominał o Sandero jako drugim samochodzie w domu...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne