Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Obroty w Dusterze 4x2 1.6 16V przy zimnym silniku (w lecie)
Autor Wiadomość
noespa 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2011-06-29, 18:26   Obroty w Dusterze 4x2 1.6 16V przy zimnym silniku (w lecie)

Witam,

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Czy w podanym silniku też macie taką sytuację że po odpaleniu i dojechaniu do pierwszego skrzyżowania (w sumie do pierwszej zmiany z biegu na luz) silnik wkręca się na luzie do 2000 obrotów. Jest tak przez powiedzmy pierwsze minuty po odpaleniu silnika po dłuższym postoju (powiedzmy ok godziny w górę). Potem obroty są w normie.

Czy TTTM czy to u mnie jest coś nie tak? Dopiero w październiku na przegląd jadę więc czy mam to zgłaszać czy nie?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez noespa 2011-06-29, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3530
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-29, 19:11   

noespa, hmm chyba coś jest nie tak, obroty w lecie powinny być na biegu jałowym około poniżej 1tys(nie wiem czy w dusterach jest ustawione na ile dokładnie u mnie w Megane to jest 750 czy jakoś podobnie ), w Megane lubiał się sam wkręcać po odpaleniu do 1.200 1.400 ale to w zimie aż się rozgrzał(było włączone grzanie wszystkiego), lepiej zgłoś to do serwisu może masz coś w kompie źle ustawione lub chyba termostat źle działa
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-06-29, 21:39   

Zacina ci się silnik krokowy lub linka od gazu, trzeba pojechać do aso i to zgłosić. Miałem tak w meganie 1.4 16V a to bliźniacze silniki. Rozebrałem silnik krokowy wyczyściłem i zalałem wd 40.
 
noespa 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2011-06-29, 22:02   

Też kolega mi sugerował silnik krokowy. Przy najbliższej okazji jak będę w pobliżu ASO to zaglądnę do nich.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne