Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-16, 01:15
tylko bez linczu pls
Autor Wiadomość
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-08, 23:24   tylko bez linczu pls

Koledzy, od paru dni noszę się z zamiarem zadania pytania, które może być uznane za prowokację. Przysięgam: nie wiem, a chcę się dowiedzieć. Mogłabym zapytać kogoś wprost, ale gdyby nie umiał odpowiedzieć, mógłby (?) poczuć się głupio. Więc rzucam w cyberprzestrzeń, może któryś się zlituje.
Wiem, że nie wolno lać benzyny do diesla i vice versa. Ale dlaczego? Co się stanie? Tak mniej więcej - żebym pojęła.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-08, 23:41   

W skrócie: nie pojedzie (;

Szerzej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Diesel
http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_benzynowy

(nie bać się objętości tekstów, to proste jest - ale wystarczy przeczytać po pierwszym zdaniu).
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-12-09, 07:53   

Było naukowo, to teraz historia z życia wzięta (kobiety lubią takie klimaty :lol: ):

http://www.admoto.pl/pub/...=mb%5F820%2Exml

Najczęstszym objawem w dieslach nowej generacji zalanych pomyłkowo benzyną jest ponoć szybki wzrost temperatury przy jednoczesnej utracie mocy. Szczęśliwy ten kto odkryje pomyłkę przed odpaleniem silnika i jazdą. Jedyne słuszne rozwiązanie to holowanie do warsztatu lub ASO i spuszczenie paliwa.

Wiadomo też, że niekiedy - przy dużych mrozach - dolewa się celowo benzyny do ropy, aby nie gęstniała, ale maks. do 10%. Choć obecnie lepiej zatankować paliwo droższe, ale lepszej jakości.
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-12-09, 08:59   Re: tylko bez linczu pls

baba za kółkiem napisał/a:
Wiem, że nie wolno lać benzyny do diesla i vice versa. Ale dlaczego? Co się stanie? Tak mniej więcej - żebym pojęła.


Jak to nie wolno? A kto nam zabroni? Tylko zdaje mi się, że końcówka węża inny kształt i nie do każdej dziurki pasuje...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-09, 10:45   

A toś mnie, Janku, zażył z tymi końcówkami. Nie zwróciłam uwagi. Ja się zaprogramowałam na kolor i (po latach lania benzyny) na stacji powtarzam jak mantrę "Czarno, czarno, czarno widzę".

Laisar, dzięki, przeczytałam całość. Jeśli dobrze wyrozumiałam, chodzi o to, że nieodpowiednie paliwo po prostu nie wybuchnie jak powinno, bo inna jest zasada zapłonu?
Muszę jeszcze jakoś to pogodzić w głowie z tekstem przytoczonym przez ZenCa, gdzie - najwyraźniej - właśnie wybuchło, tylko nie to co trzeba.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-09, 12:03   

Tak naprawdę to zależy od konkretnego rodzaju silnika - na Wiki jest ogólna zasada działania, ale szczegółowe implementacje techniczne (np http://pl.wikipedia.org/w..._konstrukcyjne) różnią się dość znacznie. W ogóle to zazwyczaj wybuchnie, ale będzie wybuchało bardzo niewłaściwie i szybko doprowadzi do katastrofy...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-12-09, 18:12   

baba za kółkiem napisał/a:
A toś mnie, Janku, zażył z tymi końcówkami. Nie zwróciłam uwagi. Ja się zaprogramowałam na kolor i (po latach lania benzyny) na stacji powtarzam jak mantrę "Czarno, czarno, czarno widzę".


He, he. Moja żonka kupiła kiedyś niebieski samochód żeby pasował do płaszcza...Autentyk.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-03-16, 02:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-12-11, 06:09   

jan ostrzyca napisał/a:

He, he. Moja żonka kupiła kiedyś niebieski samochód żeby pasował do płaszcza...Autentyk.


Dla takich postaw, panowie, zawsze wyrażamy szacunek. Logice kobiet kłaniamy się z daleka, w bliższe z nią kontakty nie wchodzimy... ;-)
_________________

 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-11, 08:43   

To teraz ja się wypowiem, jako, że mam doświadczenie w holowaniu maluchem citroena C15 pomyłkowo zalanego benzyną [zgadnijcie przez kogo?...].

Co do końcówek dystrybutorów to niestety ta od benzyny jest cieńsza, więc wejdzie do diesla. Ale, większość w miarę nowoczesnych dieslów jest wyposażona w zabezpieczenie odcinające paliwo w przypadku zatankowania benzyną - jest to prawdopodobnie jakiś rodzaj pływaka podobnego do tego w rezerwuarze od sedesu [ropa jest cięższa od benzyny więc w ropie będzie on tonął, a w benzynie nie...].
Jeżeli zaś chcielibyśmy wlać ropę do samochodu na benzynę to grubość końcówki nie będzie pasowała do wlewu więc prawdopodobnie nalejemy sobie w buty...

Jeżeli wzbogacimy trochę ropę benzyną może to zowocować szybszym wypaleniem się końcówek wtryskiwaczy spowodowanym za wczesnym zapałonem.

A tak w ogóle to po co lać droższą benzynę zamiast tanszej ropy?
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-12-11, 19:29   

Agatko,
Moja Ciocia, wlała trochę Diesla do benzynowej cytryny C4, co skończyło się czarnym dymkiem, i... spuszczaniem baku. na szczęście połapała sęi szybko, a i w baku była benzna...
W przypadku Diesla z wlaną benzyną, najprawdopodobiej otrzymamy taką małą bombę paliwowo-powietrzną w silniku, tj. na skutek wyższej temperatury w suwie sprężania (prawie adiabatycznego :mrgreen: ) nastapi przedwczesny wybuch tego aerozolu tj. paliwa.
Jeżeli są świece żarowe to jeszcze wcześniej i zdemoluje pompowtryskiwacze.
Lepkość benzyny jest niższa więc wleje sie więcej paliwa....
W benzyniaku z benzyną, w odróżnieniu od diesla zamiast detonacji otrzymasz deflagrację, w dodatku niezupełną. (zbyt niska temperatura, z mało tlenu).. nagar w cylindrze, katalizator i sonda lambda idą się paść...
:-/

P.S.
Widzę , ze w wikipedii powołują sie na Ochęduszkę, ech, uczyłem się z podr. Ochęduszki
i Szarguta ca. 18 lat temu..i broń Boże przyznać sie do tego na egzaminie, bo mogiła :lol: Ech, kombataaaanctwoooo!!!! :lol:
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-11, 21:45   

Chłopaki, przecież nie napisałam, że zamierzam albo już wlałam, tylko pytam, co by było gdyby i właściwie dlaczego.
jan ostrzyca napisał/a:
Moja żonka kupiła kiedyś niebieski samochód żeby pasował do płaszcza...Autentyk.

Ee tam, dałeś się nabrać. Ja też opowiadam, że samochód kupiłam pod kolor torebki i inne dyrdymały, a Wy - bidoki - wierzycie. ("On we wszystko wierzy, panie władzo. Bóg mnie pokarał takim głupim chłopem"). To taki - tylko dla nas zrozumiały - dowcip.
ZeneC napisał/a:
Dla takich postaw, panowie, zawsze wyrażamy szacunek. Logice kobiet kłaniamy się z daleka, w bliższe z nią kontakty nie wchodzimy..

I słusznie, ZenCu, i słusznie.
Andrzej napisał/a:
pomyłkowo zalanego benzyną [zgadnijcie przez kogo?...]

piotrres napisał/a:
Moja Ciocia, wlała trochę Diesla do benzynowej cytryny

Nie wdając się w jakieś szczególne flekowanie, śpieszę donieść, że znam setki przypadków wyprania jednej czarnej skarpetki z całym ładunkiem białych koszul lub wygotowania wełnianego swetra. Błędy i wypaczenia zdarzają się wszystkim i rzeczywiście ich natura często ma związek z płcią.
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-11, 21:54   

Piotrres (wolałabym Cię nazywać Pi-em-esem, Twoje inicjały zawsze wprawiają mnie w dobry humor), takie straszne słowa: adiabatyczny (ma coś wspólnego z diabetykami? :shock: ), deflagracja (było coś takiego na "defl-", ale już nie pamiętam, jak to szło :oops: ). Ciężko pojąć, to nie moja dziedzina, ale znowuż z drugiej strony na co dzień mam do czynienia ze sprawami niezrozumiałymi, które muszę tak obrobić, żeby wszyscy myśleli, że doskonale wiem, o czym mówię.
Panowie, uśmiejecie się, bo powiem jak raz po "kobiecemu": mam wielką radość z obcowania z Wami. Dziękuję.
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-11, 22:04   

baba za kółkiem napisał/a:
Ee tam, dałeś się nabrać. Ja też opowiadam, że samochód kupiłam pod kolor torebki i inne dyrdymały, a Wy - bidoki - wierzycie. ("On we wszystko wierzy, panie władzo. Bóg mnie pokarał takim głupim chłopem"). To taki - tylko dla nas zrozumiały - dowcip.


trafione w sedno. trzeba byc czujnymi Panowie!

baba za kółkiem napisał/a:
mam wielką radość z obcowania z Wami. Dziękuję.


i dobrze, ze Ty jestes jako (na razie jedyny aktywny) kobiecy glos. Inne spojrzenie jest tu cenne. A tak to sami faceci... w rajtuzach...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2007-12-11, 22:51   some highlights....

baba za kółkiem napisał/a:
Piotrres (wolałabym Cię nazywać Pi-em-esem, Twoje inicjały zawsze wprawiają mnie w dobry humor), takie straszne słowa: adiabatyczny (ma coś wspólnego z diabetykami? :shock: ), deflagracja (było coś takiego na "defl-", ale już nie pamiętam, jak to szło :oops: ). Ciężko pojąć, to nie moja dziedzina, ale znowuż z drugiej strony na co dzień mam do czynienia ze sprawami niezrozumiałymi, które muszę tak obrobić, żeby wszyscy myśleli, że doskonale wiem, o czym mówię.
Panowie, uśmiejecie się, bo powiem jak raz po "kobiecemu": mam wielką radość z obcowania z Wami. Dziękuję.


1. Co do inicjałów to co masz na myśli ? Bo moi koledzy (he, he koledzy) rozszyfrowują to dwojako:
a. ) Po, jakimś hmm, sympozjonie (gr.) na którym dyskutowano dłuuugo przy winie i muzyce o sprawach istotnych dla istnienia świata :lol: ("...zahaczylyszmy takoż o metafizykie, a pote dalej to juszszsz, żeśmy pilii...." J. Kaczmarski) PMS zostało określone jako Post Mortal Syndrome.... :evil:
b.) po zdekompensowaniu PiotResa przez jakąś niekompetentną, acz postawioną osobę jako:
Pre-Mens...al Syndrome
2.) Adiabatyczna przemiana, w praktyce tyle izentropowa, odbywa się bez doprowadzania/odpływu ciepła: p*ρ↑(-κ)=const gdzie κ=Cp/Cv;
3.) deflagracja czyli spalanie powolne. Z roślinnoscią ;-) może mieć cos wspólnego przy biodieslu :mrgreen:
4.) co do radości, to nie ma się ci dziwić: wszak to Forum Niezykłych Gentleman'ów :-D
5.) @ baba_za_kółkiem: Ciężko pojąć, to nie moja dziedzina, ale znowuż z drugiej strony na co dzień mam do czynienia ze sprawami niezrozumiałymi, które muszę tak obrobić, żeby wszyscy myśleli, że doskonale wiem, o czym mówię.
A mnię zdarzało się poprawiać tłumaczenie po kimś kto myślałże wie ocoloto tj. Jak to mogłow wyglądąć w oryginale i apiat' na polskij ;-)


Dobranoc
Πµσ
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-12, 01:14   

@piotrres: Obawiam się że 1b na 100% ;) - chociaż chyba wyszło z Agaty skrzywienie zawodowe, bo wszystkie znane mi osoby mówią raczej "Zet-eN-Pe-eM"...
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-12, 08:28   

baba za kółkiem napisał/a:
Nie wdając się w jakieś szczególne flekowanie, śpieszę donieść, że znam setki przypadków wyprania jednej czarnej skarpetki z całym ładunkiem białych koszul lub wygotowania wełnianego swetra. Błędy i wypaczenia zdarzają się wszystkim i rzeczywiście ich natura często ma związek z płcią.


Fakt - do dzisiaj mam różowe dżinsy po tym jak były wyprane z czerwoną kurtką mojej córki.
Zeby bylo lepiej zauważyłem to dopiero po wyjściu do pracy - jak je zakładałem był półmrok, a jak gdzieś wcześniej pisałem nie zapalam światła bo wszystko dobrze widzę po ciemku - wszystko poza kolorami! Jak potem zobaczyłem co mam na tyłku to nie wiedziałem czy się śmiać czy wkurzyć.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-12, 08:33   

piotrres napisał/a:
na skutek wyższej temperatury w suwie sprężania (prawie adiabatycznego :


Piotres, z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy, sprężanie jaet prawie izotermiczne, prawie adiabatyczne spalanie...

Przynajmniej tak mnie kiedyś uczono... [pozdrawiam prof. Sudoła z XXII L.O.... :mrgreen: ]
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-12-12, 09:59   

Panowie, litości... Prawie - jak wiadomo - robi wielką różnicę :lol:
Wytłumaczcie to humanistycznej reszcie świata - w czym rzecz...
_________________

 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-12-12, 11:44   

Andrzej napisał/a:
sprężanie jest prawie izotermiczne, prawie adiabatyczne spalanie...


Otóż nie Andrzeju !
sprężanie w silniku Diesla nie może być izotermiczne, ponieważ oznaczałoby to że czynnik roboczy jest chłodzony (tj ciepło jest odprowadzane). Natomiast spalanie nie może być adiabatyczne, ponieważ termin ten oznacza proces bez dopływu ciepła z zewnątrz. Natomiast spalanie (pomijam "drobną" kwestię zmiany wykładnika adiabaty na skutek zmiany składu chemicznego spalin) w obiegu Diesla modeluje się doprowadzeniem energii cieplnej przy stałym ciśnieniu! Doprowadzenie ciepła prowadzi do wzrostu entropii, a przemianę adiabatyczną w silniku przybliża się izentropą Poissona (dS=const)
A zeby jeszcze zamieszać, dodam, że dla małych róznic ciśnienia, adiabata wygląda prawie jak izoterma :mrgreen:
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-12-12, 13:41   

Zadam Wam zagadkę, którą dobry wojak Szwejk zadał komisji wojskowo-lekarskiej badającej go pod kątem zwalniającego ze służby frontowej "idiotyzmu"...

Otóż, jest dom który ma 8 pięter, na każdym piętrze jest 8 mieszkań, każde z mieszkań ma 8 okien, w każdym mieszkaniu żyje 8 osób. Pytanie: ile lat ma babka stróża?

Brak związku z dyskują w tym wątku jest tylko pozorny...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-12, 13:45   

jan ostrzyca napisał/a:
Brak związku z dyskują w tym wątku jest tylko pozorny...


na poczatku myslalem, ze chodzilo o Davida Lyncha (tak wynikalo z tytulu)...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-12-12, 15:05   

dmas napisał/a:
na poczatku myslalem, ze chodzilo o Davida Lyncha (tak wynikalo z tytulu)...


No tak, śmigać loganem po zagubionej autostradzie...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-12, 15:46   

jan ostrzyca napisał/a:
No tak, śmigać loganem po zagubionej autostradzie...


jak filmowo to juz lepiej:
"Ucieczka Logana" - Logan's Run (1976)...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-12, 16:31   

piotrres napisał/a:
Otóż nie Andrzeju !


Fakt!!

Wywietrzało mi trochę z głowy. Ale co tam, teraz sobie trochę przypomniałem... :oops:


...a tak na chłopski rozum [czyli mój albo Kubusia Puchatka] to przecież w modelu silnika Diesla, jaki był w pracowniach fizycznych i w szkole podstawowej i w średniej, po bokach cylindrów była tzw. osłona adiabatyczna, więc gdyby zarówno sprężanie i rozprężanie było izotermiczne to pewnie byłaby też i osłona izotermiczna...
...najgorsze jest jak człowiek sam sobie uświadomi jaki jest głupi...
...JEZU!!!
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-12-12, 23:21   

jan ostrzyca napisał/a:
śmigać loganem po zagubionej autostradzie...

Lub Mulholland Drive ...panowie, brunetka czy blondynka ?? ;-)

Andrzej napisał/a:
...najgorsze jest jak człowiek sam sobie uświadomi jaki jest głupi...

Skądże znowu, po prostu czasmi zadarza się "zaćma umysłowa" a czasami po prostu nieużywane informacje parują z głowy ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne