Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Domykanie szyb
Autor Wiadomość
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-06-20, 10:46   

shrek napisał/a:
Marek nie kazdy kest doskonaly ;-)


Ależ też tak twierdzę.
Po prostu sie czepiam i tak jak polonistę "denerwują" błędy tak i elektronika taka pomyłka, bo tak się składa, że te diody służą całkowicie do czego innego. ;-)
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-06-20, 10:57   

Poprawie sie. :oops: ;-)
 
pawel74787 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI LPG 84KM
Rocznik: 2014
Wersja: Dokker
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-20, 22:54   

shrek, niestety już mam ten przekaźnik 1TP5, jak i wszystkie inne elementy. Ale faktycznie trochę nieciekawie jak przekaźnik byłby cały czas pod prądem. Chwilowo jednak nie mam natchnienia na rozbieranie ponowne drzwi w aucie :-/ więc założę sam przekaźnik 1TP5 i zobaczę jak to działa z opóźnieniem. Ale przymierzę się do montażu opcji na "dwa naciśnięcia pilota", ponieważ tak pomyślałem że jak odepnę kiedyś może centralkę alarmu to mogę wtedy ryglować drzwi z uchylonymi lekko oknami. To ciekawa opcja w takie upały jak dzisiaj i wczoraj :-) . Tylko pytanie czy jest jakiś konkretny czas na naciśnięcie drugi raz pilota czy można nacisnąć np. za pół godziny ?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-06-21, 06:17   

Ten schemat,ktory podalem jest do wzbudzenia domykania po drugim nacisnieciu guzika.
Nie musisz rozbierac drzwi, bo podl1czyles domykanie do uch.
 
pawel74787 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI LPG 84KM
Rocznik: 2014
Wersja: Dokker
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-21, 11:15   

To dobrze. Wnioskowałem z opisu +12 zamykanie/ -12 otwieranie że mam to podłączyć do siłownika. W takim razie gdzie szukać tych napięć zamykania/otwierania ?,
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-06-21, 11:32   

Juz nie pamietam. Sprawdz brazowa wtyczke uch pin d1 i d3. Jak nie czujesz sie na silach to przypomnij mi w piatek na pw to sprawdze u mnie.
 
DaciaMCV 


Marka: Dacia
Model: mozeMCV
Silnik: 1.0
Dołączył: 16 Wrz 2017
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-30, 10:28   

A jeśli zamknę samochód zdalnie kluczykiem to czy szyby automatycznie same się domykają?
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-30, 19:09   

DaciaMCV napisał/a:
A jeśli zamknę samochód zdalnie kluczykiem to czy szyby automatycznie same się domykają?

Domkną się jak zastosujesz moduł domykania szyb /taki standardowy był w alarmach/.
Inaczej musisz o tym pamiętać. Nie wiem czy w najnowszych modelach coś z tym zrobiono, bo to czasami denerwujące. Ale jak będziesz miał klimę to nie będziesz nic otwierał.
Wracając do sterowania szybami po wyłączeniu stacyjki to można tylko sterować szybą kierowcy! Inne są zablokowane. Podejrzewam ,ze po 20-30 sek i ta możliwość zostaje wyłączona jak podsufitka, czy radio. Tak u mnie jest. Zapytałbym tosiek on grzebie w komputerze ostatnio, może są jakieś ustawienia dotyczące domykania szyb.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-30, 19:13   

W innym temacie DaciaMCV pytał o domykanie szyb i ja też się zastanawiałem, czy jest coś do ich sterowania?
 
tosiek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 K7J 714 LPG
Rocznik: 2010
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 431
Skąd: wlkp
Wysłany: 2017-09-30, 23:09   Włącznie domykania szyb Dacia

paul7, opcja w komputerze jest ale z tego co doczytałem to nie działa!

Druga opcja to montaż odpowiednich modułów sterowanych plusem albo masą. Są chyba nawet zintegrowane z CANem.

W DDT4ALL wybieramy samochód. Skanujemy dostępne moduły po CAN.
Wybieramy UCH. Z Listy niżej szukamy Windows Lift -> Windows Lift - Configuration
Mamy opcję AUTO_WINDOW_CLOSING, Einstein i zmieniamy na TRUE

Trzeba przytrzymać od 2 do 3 sekund przycisk zamykania auta na pilocie.



Szukam jeszcze zamykania szyb bez trzymania cały czas przycisku (chyba tzw. impulsowe).
Ostatnio zmieniony przez tosiek 2017-10-02, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-10-01, 07:15   

tosiek nie musisz nic sprawdzadz. Instalacja szyb nie idzie przez uch, wirc nic nie zrobisz. Proponuje auto closing z citroena ktory zrobilem.

Domykanie szyb po zamknieciu auta - http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=75

Impulsowe zamykanie/otwieranie szyb - http://www.daciaklub.pl/f...c.php?t=1732517
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-10-01, 13:10   Re: Szyby elektryczne w włączenie silnika

paul7 napisał/a:
DaciaMCV napisał/a:
A jeśli zamknę samochód zdalnie kluczykiem to czy szyby automatycznie same się domykają?

Domkną się jak zastosujesz moduł domykania szyb /taki standardowy był w alarmach/.
.


Bzdura. W alarmach wystepuje tylko sterowanie modulem domykania a nie modul.

DaciaMCV napisał/a:
Mam pytanie: czy szyby elektryczne dziaiałają przy wyłączonym silniku?


Fabrycznie nie. Jezeli chcesz, zeby dzialaly nalezy podmienic zasilania w skrzynce bezpiecznikow.

DaciaMCV napisał/a:
A jeśli zamknę samochód zdalnie kluczykiem to czy szyby automatycznie same się domykają?


Trzeba dolozyc modul, bo jak juz pisalem szyby nie leca przez uch, wiec nie ma mozliwosci aktywowania tego zadnym komputerem(sprawdzane jakis czas temu).

modul domykania po zamknieciu drzwi z pilota:
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=75

paul7 napisał/a:
Zapytałbym tosiek on grzebie w komputerze ostatnio, może są jakieś ustawienia dotyczące domykania szyb.


tosiek tylko przepisuje ruskie strony.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2017-10-01, 13:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
DaciaMCV 


Marka: Dacia
Model: mozeMCV
Silnik: 1.0
Dołączył: 16 Wrz 2017
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-01, 13:33   Re: Szyby elektryczne w włączenie silnika

Cytat:
DaciaMCV napisał/a:
Mam pytanie: czy szyby elektryczne dziaiałają przy wyłączonym silniku?


Fabrycznie nie. Jezeli chcesz, zeby dzialaly nalezy podmienic zasilania w skrzynce bezpiecznikow.


To super, właśnie o to chodziło. Rozumiem, że nie jest to zbyt skomplikowane i ogarnięty elektryk zrobi to bez problemu. Czyli wtedy szyby powinny dawać się sterować elektrycznie przy całkowicie wyłączonym silniku i wyjętym kluczyku, tak?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-10-01, 20:28   

Dokladnie tak. zasilanie na szyby to +12 po przekreceniu klucza, zeby szyby dzialaluy caly czas wystarczy podmienic na bezpieczniku szyb zasilania. Normalnie to kazdy elektryk powinien to ogarnac. U mnie mam domykanie szyb z kluczyka i przerobilem to wlasnie tak, ze wszystko dziala bez klucza.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-02, 11:29   

shrek napisał/a:
Domykanie szyb po zamknieciu auta - http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=75

I właśnie o to chodziło. Spróbuję to samo zrobić. Dzięki.
 
Angh 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115 + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Gru 2017
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-08, 12:50   

Witam

Jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Przeglądam forum od paru dni i jest to istna kopalnia wiedz, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie o domykacze szyb. Takowe posiadam w obecnie używanym aucie i nie wyobrażam sobie żebym ich nie miał w Dusterku którego odbieram w styczniu. Chodzi mianowicie o to, czy jest dostepny moduł bez ingerencji w przewody ( nie tniemy i lutujemy, tylko wpinamy wtyczki)? Cena nie gra tutaj roli.
ps. Już się nie moge doczekać auta :mrgreen:
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-08, 14:24   

Nie ma tego w opcji fabrycznej.
Kupujesz na LZParts dodatkowy moduł domykania szyb na zasadzie Plug&Play.
Jednak to kosztuje trochę $$.... ;-)
Ewentualnie można zamówić moduł za ok 200 lei w Rumunii + koszt wysyłki. Było gdzieś wałkowane na tym forum, ale nie mogę teraz to znaleźć.. :-/
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2017-12-08, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tombak 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 49
Skąd: Turek
Wysłany: 2017-12-08, 21:34   

W tym temacie jest też o impulsowym otwieraniu szyb http://www.daciaklub.pl/f...ie+szyb&start=0
tutaj link do modułów rumuńskich moduł impulsowy dacia
 
Angh 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115 + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Gru 2017
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-11, 09:51   

Mnie chodzi o moduł typu: wysiadam, cyk z pilocika, autko zamknięte i szybki jadą do góry automatycznie :-D A jako laik z elektryki, poszukuje czegoś bez lutowania, obcinania przewodów. Ewentualnie poproszę o namiar na jakiś porządny warsztat który takie cuda zakłada.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-11, 10:25   

Tombak napisał/a:
W tym temacie jest też o impulsowym otwieraniu szyb http://www.daciaklub.pl/f...ie+szyb&start=0

Ciekawe jak jest zbudowane impulsowe otwieranie szyb z najnowszych Dacii, w których jest fabrycznie po stronie kierowcy. Jakiś osobny moduł, czy po prostu dedykowany przełącznik? Ale jeżeli całe sterowanie impulsowe zapewnia sam przełącznik szyb, to nic z tego- do starszych modeli się nie nada, bo przełącznik siedzi na drzwiach i jest zupełnie inny.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-12-11, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-11, 10:41   

Angh napisał/a:
Mnie chodzi o moduł typu: wysiadam, cyk z pilocika, autko zamknięte i szybki jadą do góry automatycznie :-D A jako laik z elektryki, poszukuje czegoś bez lutowania, obcinania przewodów. Ewentualnie poproszę o namiar na jakiś porządny warsztat który takie cuda zakłada.

Kolego, pisaliśmy o tym wcześniej parę postów wyżej, proszę to przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem. :->
Taki moduł jest albo uniwersalny (produkowany w Polsce) i to wymaga ingerencji w elektryce auta albo dedykowany do danego auta i działa na zasadzie plug&play bez ingerencji elektryki i można to kupić za granicą (LZPATRS - Niemcy albo w DEV-CAR - Rumunia).
Nikt tego odpowiedniego modułu do danego auta w Polsce nie produkuje. :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-12-11, 21:07   

Angh, na czwartej stronie masx tuto z montazu.
A tu domykanie impulsowe z citroena xantia( chyba) pasuje do dacki.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2017-12-11, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-03-15, 16:49   

Mikele napisał/a:
Świetna sprawa !

... Z racji "mania" dzieci brak cofania szyb napawa mnie zawsze delikatnym lękiem, ilekroć zostają same w aucie... ;-)

Czytałam ten temat o domykaniu szyb i może zaproponuję taki mały tuningowy bajer za 10 zł. Chyba ciekawie wyglądający, a dodatkowo ostrzegający o zamykaniu szyby. Zamysł jest taki, by na dolnej krawędzi szyby (tej schowanej w drzwiach) umieścić kolorową diodę 12V np. pulsacyjną (lub kilka) której to światło wnikało by w głąb szyby i wydostawało się na jej górnej krawędzi – tej widocznej (zmatowionej). Oczywiście dolna krawędź też jest zmatowiona i by móc wprowadzić światło do wnętrza szyby należałoby po prostu wkleić diodę jakimś przeźroczystym klejem (żywicą). Nie wiem czy dioda z aukcji
http://allegro.pl/kontrol...7025673876.html
jest clear (przeźroczysta), czy matowa, ale lepsza byłaby clear . Diodę oczywiście podłączamy równolegle do silnika napędu i gotowe.
Oczywiście na dolnej krawędzi szyby jest obejma, ale z reguły jest krótsza o kilka cm i tam mocujemy LED-y. Niestety nie znalazłam fotki z samochodem, ale załączam foto z ilustracją szklanej półki tak podświetlanej (tu zastosowano specjalny profil do LED-ów). Tyle teoria – jak w praktyce by to wyglądało nie wiem.

podświetlenie krawędziowe.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 20,12 KB

 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-03-16, 06:18   

Ok. Tylķo czy swiatlo nie bedzie przeszkadzac podczas jazdy?
Czy nie bedzie przez to wiekszego refleksu w szybie?
No i w koncu nie kazde auto ma mocowanie szyby krodsze od niej samej. No ale bajer byl by fajny ;-)
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-03-16, 08:29   

Tak, zastanawiałam się nad tym problemem, tzn. krawędź szyby świeciłaby się tylko w czasie podnoszenia (ew. opuszczania – druga dioda LED np. w innym kolorze w obwodzie o przeciwnej polaryzacji), ale – jeżeliby zastosować wariant z migającą diodą to istotnie w czasie jazdy podczas podnoszenia/opuszczania szyby istnieje prawdopodobieństwo/zagrożenie, że inny uczestnik ruchu drogowego mógłby to zinterpretować jako migacz umieszczony w lusterku (jeżeli LEDy byłyby dodatkowo np. żółte). Łatwo temu zaradzić zmieniając podłączenie LEDów w ten sposób by działały tylko w momencie aktywacji z pilota (samochód zaparkowany), albo dać „egzotyczny” kolor np. niebieski/zielony.
Co do mocowania – nie chciałam utrudniać opcji montażowej, ale możliwe i stosowane jest w innych rozwiązaniach nawiercenie szyby i zatopienie w niej diody (zaklejenie) – oczywiście nie takiej jak z podanej aukcji, ale gołej, bez obudowy.
Refleksy mogą się natomiast pojawić na zarysowaniach szyby.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne