Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
DS3 a DSS3 - różnice
Autor Wiadomość
kwaplak 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 Tce lpg
Rocznik: 2022
Dołączył: 07 Lip 2022
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-09, 11:09   DS3 a DSS3 - różnice

Cześć - przeszukałem co mogłem i obejrzałem co było do obejrzenia. Jeździłem na próbnej DSS3, ale nie miałem okazji jeździć DS3, a taką też zamówiłem do produkcji.

Moje pytanie brzmi - czy jest różnica w prowadzeniu między DSS3 a DS3? Czy DS3 prowadzi się również tak spoko, jak DSS3? W końcu zachodzi różnica m. in. w podwyższonym nadwoziu, oponach 205 DSS3 wobec 185 DS3 i pewnie innych.

Jak Wam się prowadzi na prędkości autostradowej DS3? bo mi na próbnej DSS3 prowadziło się bardzo spoko, byłem kompletnie zaskoczony, że tak ładnie idzie (szczególnie, że jeżdżę użyczoną DS2 i między nimi była dramatyczna różnica:D DS2 nie powinna nigdy powstać hehe).

Czy może któryś ze szczęśliwych właścicieli DS3 coś merytorycznego napisać :)?

Pozdrawiam.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2022-08-09, 12:44   

Zwykłe sandero prowadzi się lepiej od stepwaya bo ten lubi zachodzić w zakrętach większych różnic nie uświadczysz. Jak nie wlatujesz z 80 km/h w zakręty to raczej nie uświadczysz tego nigdy.
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-08-09, 12:49   

Jeśli jeździłeś na próbie DSS3 z 6-cio biegową skrzynią, a zamówiłeś DS3 z 5-cio biegową to różnica będzie kolosalna i to nie z powodu kosmetycznych zmian w zawieszeniu czy oponach. Czytałem gdzieś, że w ramach oszczędności przestano w DS3 montować te 6-cio biegowe, zostały tylko w DSS3. Potwierdza to tez dopisek w danych technicznych drobnym drukiem po gwiazdce https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/cenniki/new-sandero-price.pdf
Używam DS (co prawda2) albo Dustera z prawie takimi samymi silnikami 1.0 tce LPG (Duster ma 10KM mniej na benzynie niż Sandero) i Duster mimo, że większy i cięższy to dzięki 6-cio biegowej skrzyni wydaje się być bardziej zrywny. Jest to moje subiektywne odczucie. Biegi w skrzyni 5 są dłuższe, a 5 bieg można wrzucić dopiero od 80 km/h, co rzadko jest możliwe w mieście.

kwaplak napisał/a:
DS2 nie powinna nigdy powstać hehe

DS2 to ostatnie prawdziwe Sandero, W DS3 masz zablokowane gniazdo OBD (nie odpalisz sam ukrytych funkcji), niewymiarowe bezpieczniki, jakich nie ma nawet w ASO (ktoś kupował w ASO Forda) i cenę, która nie jest już tak konkurencyjna jak to było w czasach oferowania DS2.
Ostatnio zmieniony przez krimar 2022-08-09, 13:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne