Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-11-25, 07:57
Dlaczego inne samochody są lepsze od Daci?
Autor Wiadomość
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1090
Skąd: Kępno
Wysłany: 2010-06-11, 10:22   

Matthias[Wlkp] napisał/a:
r70 napisał/a:
bo silnik 1.9D w tym aucie nie pozwalał na komfortowe wyprzedzani


A co ja mam powiedzieć z silnikiem 1.4 75 KM :mrgreen:

Poczekamy, zobaczymy. Za 2 tygodnie będę robił "tournee" po salonach i testował wszystkie te trzy autka i zobaczymy, co z tego wyjdzie...

ten 1.4 mimo wszystko lepiej daje radę przy wyprzedzaniu niż 1.9D
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-11, 11:22   

fi napisał/a:
laisar napisał/a:

A wiesz, że Dacie sprzedawały się dobrze już przed owym (tak naprawdę quasi-) kryzysem? Antycypowali go, czy mieli jednak jakieś inne powody? <;

W Polsce sie dobrze sprzedawaly????? No chyba raczej nie....

A teraz się dobrze sprzedają? No chyba raczej nie...

(Podpowiedź: "lepiej" nie oznacza zaraz automatycznie "dobrze" d: ).



Matthias[Wlkp napisał/a:
Ja nie krytykuję tych potrzeb, tylko szukam ich źródła.

Określenia "bezużyteczne" oraz "kompleksy" raczej nie należą do afirmatywnych... (((;

Ale zasadniczo oczywiście się z Tobą zgadzam - zwłaszcza w PL, ale też w kilku innych krajach, sporo (większość?) osób kupuje auto nie rozumem, ani nawet nie sercem, tylko właśnie kierując się dziwacznymi dla mnie przesłankami o których wspominasz.

Na szczęście - wygląda na to, że może i powoli, ale sytuacja się jednak normalizuje... (:
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-06-11, 11:24   

Sprzedaja sie lepiej niz wczesniej, podczas gdy wszystkie inne marki notuja spadki - to jest juz znaczace.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3595
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-11, 11:30   

Jak to było "kłamstwo, blaga , statystyka".
Miesięczna sprzedaż na poziomie 300 sztuk i przyrost jej o 100 egzemplarzy to i tak żałośnie mało.
Po prostu pojawiły się atrakcyjne modele jak Stepway i Duster więc sprzedaż "skoczyła" ale w wartościach bezwzględnych jest po prostu niska.
 
Matthias[Wlkp] 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Skórzewo k/Poznania
Wysłany: 2010-06-11, 11:49   

laisar napisał/a:

Określenia "bezużyteczne" oraz "kompleksy" raczej nie należą do afirmatywnych... (((;


Do pejoratywnych też bym ich nie zaliczył. Kompleks jest terminem z psychologii, a bezużyteczność odniosłem do takej formy "robienia sobie dobrze", gdyż to nie pomaga, a wręcz jeszcze bardziej nakręca...

laisar napisał/a:
Ale zasadniczo oczywiście się z Tobą zgadzam - zwłaszcza w PL, ale też w kilku innych krajach, sporo (większość?) osób kupuje auto nie rozumem, ani nawet nie sercem, tylko właśnie kierując się dziwacznymi dla mnie przesłankami o których wspominasz.

Na szczęście - wygląda na to, że może i powoli, ale sytuacja się jednak normalizuje... (:


To, co napisałem nie dotyczy aż tak bardzo samochodów. Sytuacja na świecie moim zdaniem się wręcz pogarsza - zobacz jak wiele sprzedaje się teraz najróżniejszych gadżetów, biżuterii i innych towarów z nalepką "ekskluzywne". Jest cała masa negatywnych zjawisk z tym związanych, ale na to potrzebny byłby osobny wątek ;)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-11, 11:56   

fi napisał/a:
Sprzedaja sie lepiej niz wczesniej, podczas gdy wszystkie inne marki notuja spadki - to jest juz znaczace.

"Nieprawdą jest, jakoby..." - nie wszystkie inne notują spadki, tylko większość.


Po drugie, sytuację w PL należy jednak raczej rozpatrywać osobno od "reszty świata" (a przynajmniej - Europy Zachodniej).


Po trzecie, interpretacja faktów to na tym etapie oczywiście sprawa otwarta - znaczący wzrost sprzedaży Dacii jest realny, ale czy odpowiada za niego "bieda" czy "racjonalizacja wydatków" to należałoby sprawdzić, badając jakieś inne dane (zarobki? wydatki na inne cele?).

Ja moje zdanie opieram na może i nieco wyrywkowej, ale uważam że statystycznie wystarczająco szerokiej próbce użytkowników Daciek - czyli tych udzielających się "w Internetach". I co prawda przez to pewnie faktycznie istnieje jakieś tam skrzywienie w stronę "młodych", "aktywnych" itp, ale MSZ rekompensowane jest to przez fakt, że ci ludzie mają kolejnych, już nieuinternetowionych znajomych. A oni przejawiają podobne cechy: należą raczej do klasy średniej, ale wolą wydać pieniądze rozsądnie, niż prestiżowo/luksusowo.

Osąd zdają się zresztą potwierdzać badania opinii o Dacii i zadowolenia z niej - tam też "profil" właściciela wychodził chyba podobny ("przerost rozsądku nad ego" (; ).

Dodatkowo, analitycy runku moto wskazują na znużenie klientów nadmiernym wybajerzeniem samochodów, co skutkuje może i niezbyt niebezpiecznymi w rzeczywistości, ale głośnymi medialnie i męcząco nieustannymi akcjami serwisowymi kolejnych marek...


Na koniec: ja wiele razy już powtarzałem - Daćki ani nie są samochodami idealnymi, ani nawet nie są autami optymalnymi dla każdego. Ale z drugiej strony: wcale też nie mają więcej wad, niż cała reszta konkurencji - tylko tyle, i aż tyle.

Dlatego też twardo będę się trzymał swojej opinii: Dacię kupuje się nie z braku kasy na lepszy "wózek", ale z zadowolenia z jej efektywności ekonomicznej [:
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-06-11, 12:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2010-06-11, 12:10   

Ja uważam że pogląd na markę DACIA w najbliższym czasie się zmieni bo zmienia się podejście polaków do aut. Samochód coraz częściej jest kupowany jako użyteczne narzędzie a nie jako oznaka zamożności. A skoro kupujemy urządzenie to cechy brane pod uwagę to funkcjonalność i cena a nie znaczek na masce. Wystarczy porównać sobie stosując konfigurator Skodę fabie i Dacie sandero i widać jedną różnice - cenę. Przegląd forum skody i forum daci pozwala wyrobić sobie pogląd na awaryjność tych aut -która według mnie jest porównywalna. Wobec powyższego prznajmniej ja doszedłem do wniosku że mogę zaoszczędzić kilka tysięcy kupijąc dacie - rachunek jest prosty. Ale dla mnie samochód to przede wszystkim narzędzie które pozwala mi się przemieszczać z punktu A do punktu B i nikomu nic nie muszę udowadniać za pomocą marki mojego auta.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-11, 12:23   

DrOzda napisał/a:
Jak to było "kłamstwo, blaga , statystyka".

Wiem, że to tylko cytat - ale wiesz, że z wypowiedzi osób, które po prostu nie rozumieją, że tak naprawdę statystyka to jedynie suche dane, a nie ich interpretacja?


Matthias[Wlkp] napisał/a:
Kompleks jest terminem z psychologii

I na odpowiednim, fachowym forum może i byłby neutralny - ale tu? (;


Cytat:
Sytuacja na świecie moim zdaniem się wręcz pogarsza

Tematem był raczej wąski wycinek tego świata: "polska rynek motoryzacyjny"...

(...ale i ogólnie też jestem optymistą - wszystkie mody mają jakieś negatywy, ale w końcu przemijają. "Ekskluzywność" też przemija/-nie).
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2010-06-13, 12:37   

fi napisał/a:
podam przyklad VW Multivana - do tego on wcale nie jest jakis koszmarnie drogi.
Znajdzcie mi punkt, w ktorym to auto jest gorsze od MCV ;-)


Sam się prosiłeś :-P . Multivan ma niewygodną pozycję kierowcy i mniej komfortowe zawieszenie co jest szczególnie odczuwalne na nieautostradach.

r_lukas napisał/a:
Jakość wykonania w podstawowych wersjach "lepszych" marek wcale nie jest lepsza. Równie "tandetne" plastiki ma np. Fabia. Zawsze mnie śmieszy jak redaktorzy przy okazji testów naszych aut muszą wspomnieć o słabych plastikach


Bo te plastiki to taki mit że są jakieś super. Producenci poza najbogatszymi wersjami wyposażenia często dają taką tandetę że aż się płakać chce. Szczególnie przoduje w tym VW.

Wiesz Fi co jest atutem Daćki? Świetne silniki diesla; rozsądne ceny; nienadmierny poziom wyposażenia we wszystkie gadżety a nie tylko niezbędne; użyteczność wersji MCV;uroda i współczesność ( wyposażenie i bezpieczeństwo) oraz ciekawość Sandero; niezawodność. Negatywem niewątpliwie są brak ocynkowanych blach, nieco uboższy wybór oferty silnikowej, negatywny image marki u nas w kraju.To ostatnie wynika często z nawyku szpanownia samochodem co z czasem zaniknie.
 
RYKI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1,4
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 99
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2010-06-14, 08:52   Dlaczego inne samochody są lepsze od Daci ?.

Dlaczego inne samochody są lepsze od Daci ?.


Samochody z pod znaku Dacia są autami po prostu ubogimi , technologicznie nie nowymi.
Inżynierowie stworzyli francusko/rumuńskie auto dla ludu.
Czy to oznacza że są gorsze a może to zaleta.
_________________
www.papierniczysklep.otwarte24.pl
www.ryki.flog.pl
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-14, 11:22   

straszna_maruda napisał/a:
r_lukas napisał/a:
Jakość wykonania w podstawowych wersjach "lepszych" marek wcale nie jest lepsza. Równie "tandetne" plastiki ma np. Fabia. Zawsze mnie śmieszy jak redaktorzy przy okazji testów naszych aut muszą wspomnieć o słabych plastikach


Bo te plastiki to taki mit że są jakieś super. Producenci poza najbogatszymi wersjami wyposażenia często dają taką tandetę że aż się płakać chce. Szczególnie przoduje w tym VW.

Ze względu na opinie o "tandetnych plastikach" w porównaniu do plastyków skody fabi polazłem do salonu skody i dopiero się zdziwiłem :evil:
a potem, z uśmiechem Mony Lisy poszedłem radośnie do swojej drakulki (bez kompleksów)
Nie kupuje i nie czytam pewnego periodyku, w którym podkreśla się wyższość "plastików" fabii nad Daćkowymi. Nie ma co płacić, za żenujący poziom pracy „redaktorów”.
_________________

 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1090
Skąd: Kępno
Wysłany: 2010-06-14, 11:36   

wiele amerykańskich samochodów ma jakość plastików bardziej tandetną niż duster, kosztują znacznie więcej i nikt nie robi z tego problemu.
W moim osiołku, wszystki plastiki są tak samo twarde jak w duserze, wydaje się że są brzydsze i anie przez chwilę mi to nie przeszkadzała. Kiedyś zwracałem an to uwagę, teraz mam to w pompie; co ja jakiś nienormalny ? Tulić się do tego będę ? ważne żeby nie trzeszczało... Bardzo natomiast istotne jest dla mnie porządna, obszyta skórą kierownica i lewarek biegów, bo to dotykam w samochodzie cały czas, fajnie jak intensywność podświetlania wskaźników można regulować - żeby w nocy nie raziło.
_________________
pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony przez r70 2010-06-14, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-06-14, 21:57   

Ogląałem nową Skode Octavię Tour, i... takie same twarde i paliwożerne plastiki ;-) jak w Dusterze. A nawet wydawało mi się, że w Dustrze ładniejsze. :-P

r70 napisał/a:
Tulić się do tego będę ? ważne żeby nie trzeszczało... Bardzo natomiast istotne jest dla mnie porządna, obszyta skórą kierownica i lewarek biegów, bo to dotykam w samochodzie cały czas,


U mnie w 5,5 letnim Loganie tandetne plastiki ani myślą trzeszczeć. Z w.w.względów dopłaciłem w Dusterze do skórzanej kierownicy A co do tulenia się do plastików to... są to jakieś praktyki auto-erotyczne :mrgreen: no chyba, że chodzi o dziewczęta o spaczonym guście... :lol:
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2010-06-14, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1090
Skąd: Kępno
Wysłany: 2010-06-15, 10:09   

piotrres napisał/a:
Ogląałem nową Skode Octavię Tour, i... takie same twarde i paliwożerne plastiki ;-) jak w Dusterze. A nawet wydawało mi się, że w Dustrze ładniejsze. :-P

r70 napisał/a:
Tulić się do tego będę ? ważne żeby nie trzeszczało... Bardzo natomiast istotne jest dla mnie porządna, obszyta skórą kierownica i lewarek biegów, bo to dotykam w samochodzie cały czas,


U mnie w 5,5 letnim Loganie tandetne plastiki ani myślą trzeszczeć. Z w.w.względów dopłaciłem w Dusterze do skórzanej kierownicy A co do tulenia się do plastików to... są to jakieś praktyki auto-erotyczne :mrgreen: no chyba, że chodzi o dziewczęta o spaczonym guście... :lol:

;)
No własnie zakłądam że w dusterze nie będzie gorzej z tym trzeszczeniem a może być lepiej. Bo może błędnie, ale założyłem że z racji przeznaczenia, koaroseria dustera powinna byc jeszcze sztywniejsza niż pozostałych aut dacii. No chyba że chlopaki na montowni odwalą kichę i niepodoręcają śrubek ;)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-06-17, 14:03   dlaczego lepsze?

Dyskusja akademicka! Pewnie ,że są lepsze autka.
Dla spełnienia moich oczekiwań ( deska surfingowa , jakieś rowerki na wypady , dzieciaki - juz duże - sztuk 2 , Pies-wilkołak ) są fajne autka- ford S-Max za bagatela 100-120 tys/ , Zafira za 100 tys,
Toyota Verso za 120 tys. Piszę o autach z dieslem i klimą .
Poszukiwania używanego - wielka d.... i porażka , nikt nie sprzedaje dobrego auta , chyba ,że przypadki losowe , a polizingowe ( firmowe ) mnie nie interesują ( już jedno miałem) , tak samo jak powypadkowe. Chyba łatwiej w Polsce trafić totka niż kupić fajne używane auto. W Niemczech za dobre auto-- ceny takie ,że lepiej kupić nowe.
Więc cóż ... Dacia i mam co nam z żoną jest potrzebne 4xPP , klima , 4.5 L ON/100 km i studnia zamiast bagażnika.
A że się moi przyjaciele pukają w czoło ... no cóż , Bezcenne .
Ostatnio zmieniony przez kubalonek 2010-06-18, 20:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-17, 14:31   

Cytat:
W Niemczech z dobre auto-- ceny takie ,że lepiej kupić nowe

No bo właściwie dlaczego ktoś miałby oddawać dobre auto za półdarmo? <:


Cytat:
4xPP

???


Cytat:
A żę się moi przyjaciele pukają w czoło ... no cóź , Bezcenne

<<<:

Moi - bez entuzjazmu, ale i bez większej krytyki; czasem lekki sceptycyzm, ale najczęściej nawet on podszyty ciekawością (:
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-06-17, 15:36   Re: dlaczego lepsze?

kubalonek napisał/a:
... A żę się moi przyjaciele pukają w czoło ... no cóź , Bezcenne .
Niech się stukają - na starość zostaną im wgłębienia w mózgu i inne nieuleczalne mikrourazy neurologiczne. :-P
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2010-06-17, 17:27   

laisar napisał/a:
No bo właściwie dlaczego ktoś miałby oddawać dobre auto za półdarmo? <:


Otóż to! To nie sztuka zmieniać auto co 5 lat. Sztuką jest trafić na równie dobry egzemplarz :] Moja Polonia jest w b. dobrym stanie, a więc gdybym hipotetycznie chciał ją sprzedać, to na pewno nie za te pieniądze, jakie jest teoretycznie warta. Dlatego ma u mnie dożywocie :)


laisar napisał/a:
Cytat:
4xPP

???


4 x Poduszki Powietrzne :)
_________________
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-28, 21:40   

http://moto.onet.pl/17847...de=27#id7057801
VW Cross Polo ciekawe czy w jakiejś gazecie będzie porównanie z Dacią Sandero Stepway
za pewnie będzie werdykt dla VW bo:
ma większą gamę silników i więcej wyposażenia dodatkowego
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-28, 21:50   

maciek127 napisał/a:
(..) pewnie będzie werdykt dla VW bo:
ma większą gamę silników i więcej wyposażenia dodatkowego
i ma czarne alufelgi :)
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-28, 22:02   

Prezes napisał/a:
(..) pewnie będzie werdykt dla VW bo:
ma większą gamę silników i więcej wyposażenia dodatkowego
i ma czarne alufelgi :)


no tak i te plastiki w dacii, niegodne samochodu ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-06-29, 10:44   

maciek127 napisał/a:
VW Cross Polo ciekawe czy w jakiejś gazecie będzie porównanie z Dacią Sandero Stepway
za pewnie będzie werdykt dla VW bo:
ma większą gamę silników i więcej wyposażenia dodatkowego
Dlaczego będzie lepszy VW - bo to VW.
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2010-06-29, 11:17   

Dlatego ze wiekszosc wydawnictw nalezy do niemieckich wlascicieli
Zauwazcie ... ze w (chyba w AŚ) jak pokazuja...zepsuty, holowany, ...samochod-to zazwyczaj jest to Renault.
Bardzo rzadko kiedy wygrywaja inne auta niemieckie
Poza tym flote i samochody "demonstracyjne" w wiekszosci maja z grupy VW.

I jeszcze jedno-kiedys sprzedajac komputery spotkalem sie z testem komputerow tych samych w 2 roznych pismach. (tylko jeden komputer w testach sie powtorzyl) i w jednym wypadl na 2 miejscu-w 2 tescie wypadl na 8
W sam raz spotkalem kolezanke ktora pracuje w jednym z wydawnict i powiedziala mi:
bo dali wiecej na reklame i dali nam 20 notebookow na rok to uzytkowania.

to jest tzw "obiektywizm"
Ostatnio zmieniony przez tweeciak 2010-06-29, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-06-29, 13:16   

tweeciak napisał/a:
... bo dali wiecej na reklame i dali nam 20 notebookow na rok to uzytkowania.
No właśnie, a dlaczego porównując różne auta nie dać redaktorowi pojeździć autem za friko np. przez miesiąc - to i wtedy artykuł stanie się dla producenta i marki bardziej przychylny.
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2010-06-29, 13:22   

Bo Dacia wziac walczy ze stereotypem. Wyobrazasz sobie redaktora ktory na codzien jedzi np Passatem i przyjezdza do domu i mowi-sluchajcie...dostalem super dacie na testy:/

Wiesz...najpierw musza podejsc do samochodu jak do pojazdu ktory ma przewiezc z punktu A do B. a pozniej szukac...a nie najpierw wizerunek i LUKSUSY..a pozniej-transport
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne